X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

sniperjozef

Pro mě nejslabší díl ze série. Tempo je dost vlažné a k tomu logiku děje vymýšlel člověk s inteligencí někde mezi člověkem s mozkovou mrtvicí a člověkem v komatu. Na druhou stranu se mi líbí počet xmenů v jednom filmu a změna dějové linie. ()

JosefTomas

Nápad dobrý, záporák občas divný, ale má to mého oblíbeného Wolverina, který, ač to bylo jen cameo, působí nehorázně nebezpečně, že to co tam udělal, tak mi padal čelist. Navíc se celý film drží tempo, takže to celkem nevadí. ()

kiros179

Singer bez nejmenšího problému pošlapává to, co se všem předchozím X-menům dařilo budovat. Fassbender a McAvoy udupáni partou naprosto nezáživných a nudných postav, včetně hlavního záporáka, u kterého mám pocit, že jsem ho už několikrát vidět v ostatních filmech. Vše je to korunované gumákem jménem Sophie Turner, to už opravdu utírám slzu když si vzpomenu na Famke. A dát Wolveronovi cameo je taky docela slušnej výkon. To čeho jsem se bál, že X-meni bez dvojice Ian McKellen & Patrick Stewart už nebudou stejní se potvrdilo. Ale není to jenom tím, scénář nefunguje, Singer se snaží mít z X-menů asi nové Avengery. Pevně doufám že toto byl pouze úlet, na které se hodně rychle zapomene. 45% ()

pekas

Zdejší nízké hodnocení mě docela překvapuje. Apocalypse vypadá opravdu výborně, celý film odsejpá a baví. Ano, něco mi trochu nesedělo, možná už je toho kolem X-Menů prostě natočeno moc a chtělo by to ukončit. Ale pořád je to nadrůměrná zábava. 81% ()

Daertelon odpad!

Skutečně netuším, až do jakého absurdna sahá drzost filmových tvůrců. Neuvěřitelně špatný film bez jakékoliv zápletky či solidního příběhu nám naservírovali jakýsi vychladlý a neúplný. Neuvěřitelný opus trilogie X-men odvrací svou tvář, aby se na tohle svinstvo nemusel dívat. Tento snímek zabírá na malé dětičky, které na něm nedovedou ocenit nic jiného, než dobré efekty bojových scén a umírajících davů, dobře zpracované nadlidské schopnosti a několik infantilních vtipů. A kdo by jim to měl za zlé, jsou to děti. Pokud tento bezhlavý a bezpatý nesmysl oceňují dospělí, pak mi nezbývá než nafingovat svou smrt a opustit planetu za účelem hledat lepší civilizaci. Prosím - buďte rozumní a sejměte tu frašku z červených čísel. ()

Pavlunka

Jsem hnidopich a myslí si, že když už si s tím dá někdo práci, mělo by to všechno trošku více sedět. Na mě to bylo až moc dlouhé, opětovné narovnávání Magneta a táhnutí ho na stranu dobráků, je už celkem ohrané.Zrovna tak to jak vžycky odněkud vytáhnou padoucha. Snad to trojka završila a nebude dále cucat nápady z ničeho. ()

Renie42

Opět to byla jízda a hlavně jsem čekala, až se objeví on, můj oblíbený Hugh Jackman. Až na tu šílenost, co měl na hlavě a na těle, byla podívaná. I když tam byl cca minutu, bylo to pěkné. Super scéna se zpomalením času a záchrana děcek z tý Xavierovi školy. Jen jsem měla chvílemi, ale ne furt, pochybnosti, že to nenavazuje na ty první filmy viz např. Kurt Wagner. ()

XXXXXXXX

Potomek mumie, avatara a záporáku z prvního Thora, se rozhodl, že by bylo fajn teda ten svět po čase renovovat a celkově vylepšit. Má to jenom jeden háček. Nejdřív je potřeba udělat místo a protože těch 7,5 mega jen tak nepřesídlíte, budou holt muset jít no, k tomu ještě oprášíme starověký Egypt, promícháme to trochou goauldů, stříkneme avatarem a přimícháme klasicky otáčení kabátů a voilá, nazveme to třeba Xmen: A zase to samé. Na rozdíl od konkurenčního průjmíku Agejdžrů, se to ale čas od času dá skousnout. ()

adakraj

Tři hvězdy zachránily starší x-meni, jinak pro mě by to byla úplná ztráta času. Nové vůbec pro mě nesympatické tváře, které vůbec nezaujmou. Takže popořadě. Hlavní záporná postava mě i docela velice překvapila i oslovila. Tedy až na zahraný konec, který byl pro mne velice matoucí a nedokázal sem si odvodit, co myslel těmi posledními slovy. Další postava, která má u mě velké pozitivum je zahraná Evanem Petersem, a to Quicksilver. Zahrál to velmi komicky a velice se mi líbily při použití jeho schopnostech detaily na zpomalení času. Teď bohužel narazím na postavu, která se mně velice ve filmu nelíbila a připadala mi velice komická, a to zrovna postava Jean Grey (Sophie Turner). Její schopnosti bych jí nevěřil ani, kdyby mě požádala o dlouhé rande při svíčkách a velké flákotě masa (její jediné pozitivum ve filmu je že je hezká a umí se docela pěkně tvářit). Nightcrawler měl účes, jako nějaký EMO. Mystique nemám výhrady, úžasná, velmi sexy a hlavně dobrá herečka Jennifer Lawrence :P. Professor X, Magneto a Beast super. Příběh klasický americký očekávaný. Efekty dobré Kamera super Dvakrát zhlédnuto a to stačilo. Bohužel ()

iN

Je to cca dva měsíce, co jsem tento film viděl - a už si ho skoro nepamatuju. To o něčem vypovídá. Prostě X-Menů už bylo příliš, ideálně by toto univerzum chtělo na pár let dát k ledu... Ale je mi jasný, že to se nestane. ()

zubrik66

Koľkokrát sa dá donekonečna večerať krupicová kaša? Asi až kým sa jej človek nepreje... Dostali sme sa na začiatok a kruh sa uzavre, len dúfam, že naozaj. Všetkého veľa škodí. ()

Kimkong

Musím napsat, že ačkoliv jsem měl film s předstihem celkem proklikanej, celkový dojem je hodně pozitivní a jsem mile překvapen. Od samého začátku je film hodně epický a megalomanský ve srovnání s novějším Loganem. Kromě slušné zápletky, kterou kazí jen nutně kladný konec a poněkud divná sebranka rádoby silných mutantů na straně Apocalypse. Ano, myslím toho týpka s křídly. Na druhou stranu je tu spousta silných momentů, které film posouvají v hodnocení o příčku výše kam patří. Magnetova rodina, postava Psylocke (málo využitá), scéna s atomovkama a hlavně nejlepší postava Quiksilver. Ten když se objeví, je o zábavu postaráno. Tento díl se odehrává pár let po První třídě a seznamujeme se zde s dalšími mladšími verzemi hrdinů ze starší série X-Menů. ()

DoNotCross

X-chlapíci potřetí. Schytali to snad úplně ze všech stran a tak jsem do jejich společnosti přicházel s velkými obavami. Ale překvapivě se mi trefili do nálady. Ano – jde o jednoznačně nejslabší díl nové trilogie a já už teď můžu konstatovat, že ten obrovský potenciál, který nová série měla díky Vaughnově perfektní První třídě zůstal pohříchu nenaplněn. A na trojce je vidět jakási rezignace tvůrčího týmu – podobně jako třeba u Spectre je vidět, že už to lidi za kamerou nijak zvlášť nebaví. V Budoucí minulosti Singer žongloval s časovými rovinami a rozjel ambiciózní drámo napříč celým x-menovským univerzem, tady už servíruje jenom poměrně generický akční výplach, ve kterém stará nosná témata bublají hluboko pod povrchem. Ale v jeden letní večer to splnilo přesně ten účel, co mělo – zabavilo mě to a překvapivě mě na tom filmu nic nevadilo tak, abych se nemohl prostě jen uvolnit a sledovat, jak se dá zlikvidovat jedno fialové urputné hovado, kterému jsem tu chuť zničit celý současný svět překvapivě věřil. Fandovo srdce krvácí jen při pohledu na Magneta, který tu vyfasoval nevděčnou roli emo-whore a přemíru CGI, která by se nelíbila ani Georgi Lucasovi. Pan Apokalypsa byl poražen a solidně rozjetá nová generace oblíbeného vesmíru si naběhla do slepé uličky. A co dál, Foxové? ()

zuzanara

Chci zpátky svůj čas... S těžkým srdcem dávám dvě: první za scénu se Silver Surferem, druhou za snahu... Ale tak měkká jsem jen proto že ležím s chřipkou a neměla jsem sílu to vypnout. ()

MartinTerran

I když je to pořád na jedno brdo, tak me tento díl hodne bavil. Pravda mohl být o trochu kratší, jelikož zde bylo pár hluchých, nezajimavých mist. Zaporak byl klasický přehypovaný sympaťák. Na závěr solidni battle, takže co víc chtit, že? Hodnocení: 74/100. ()

kubilov

X-Men Apocalypse je pro mě jako fanouška First Class & Days of Future Past hrozně těžko ohodnotitelný film, který osciluje mezi lepšími 3* a horšími 4*. Sám Apocalypse mě spíš zklamal, Magneto nedostal dostatek prostoru a noví mladí X-Meni mě nijak extra neunesli. Quicksilver a prakticky cameo pro Wolverina to příliš nevylepší. Takže za tři. ()

savatage

Bryan Singer měl co přinést v prvních X-menech a dost jimi překvapil, jen tady mi to přišlo, že je už jen tato látka buď přestala bavit, kterou nepřinesl nic nového, nebo to už dělá jen pro prachy. Mladí mutanti, jsou spíš k smíchu. Magneto je chvíli na jedné straně, pak na druhé, že chudák neví za jaký tým kope, J. Lawrence nesympatická a hlavní zloduch Apocalypse má tak málo prostoru, že je tam spíš zbytečný. Jediné plus na celém filmu byla Olivia Munn, které dávám jednu hvězdičku. ()

horor2

Ale jo. Trochu mě to ze začátku vykolejilo, protože trailery na film opět zvedali prdel až k nebesům, přesto po další projekci jsem byl z toho pocvrkaný. Krok zpět, navíc z Isaaca se dělal nadbůh, který podobně jako Ultron z A2 až zas tolik na pilu netlačil. Ale pozitivem je popcornová efektivní zábava, která splní - možná nezvedne laťku, ale také ji nezlomí, očekávání. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)