X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Mkartaylas56

Achjo. Proč museli do takto kvalitní série přidat takto průměrný díl? Všechna originalita a kouzlo X-Menů jsou ta tam a místo toho nám tvůrci naservírovali klišoidní a průměrný akčňák, kterých je již spousta. Záporák s trapným cílem zničit svět a pak mu vládnout byl logicky strašný, stejně tak scénář. U "klasických" soubojů, kdy se dává pěstí, skáče se atd. byla strašně viditelná práce počítače, až to do očí bilo, a takhle bych mohl pokračovat dál. Jako nebudu tomu dávat méně než tři hvězdy, protože sice je to špatný snímek s ohledem na předchozí díly, ale nižší, než průměrné hodnocení si taky nezaslouží, protože kdyby byl sám o sobě, tak by to tak zlé nebylo. No já doufám, že to byl jen chvilkový zkrat a že u X-Men: Dark Phoenix se opět budu náramně bavit. 55% ()

mrclTV

Tento film sa strašne snažil byť veľkolepým a omračujúcim, až dosiahol presný opak. Nezaujímavý medzistupeň v ďalšom historickom období medzi "historickou" časovou linkou a modernými, novými x-menmi. Len taká poznámka bokom - Už sú v 80-tych rokoch, veľa možností na ďalšie pokračovanie už nemajú, veď za chvíľu sa týmto spôsobom dostanú opäť do roku 2000, kde už vlastne začína "nová" séria. Ale naspať k filmu, ktorý je synonymom strojovej tvorby - do deja vstupuje nový super duper maximálny hajzlík (ale zároveň úplne nezaujímavá postava), ktorý postupne verbuje svoju základňu a chce samozrejme zničiť celý svet. ZASE. A kto sa mu postaví do cesty? Samozrejme, že tí dobrý mutanti, ktorých postavy a ich osudy už poznáme, číže sledovať ako sa spoznajú Scott a Jean nie je niečo prevratné, keď vieme, že skončia spolu, že? Tak trochu zbytočný film. ()

helrohir

Sám o sebe ma film celkom bavil, hoci z tejto novodobej x-menovskej ságy sa podobne ako u pôvodnej trilógie najmenej podarila práve tretia časť. Opäť treba pochváliť dvojicu McAvoy a Fassbender, ktorí si väčšinu filmu kradnú pre seba. Highlightom sú aj scény s Quicksilverom, ktoré dokážu vždy zaujať. Aj samotný príbeh je celkom ok a samozrejme akcia a vizuálne efekty sú špičkové. Ostatné prvky filmu sú však už viac menej sklamaním. Najväčším je asi hlavný záporák, na ktorom je zaujímavá maximálne jeho maska. Na to, že ide o najsilnejšieho mutanta som od neho čakal proste niečo viac. Taktiež ma až tak nezaujali noví mladí prišelci, hoci s Jean Grey a Scottom je to ešte v poriadku, ale Nightcrawler je zbytočný a s postavou Storm to úplne pochovali. Čo mi však subjektívne najviac vadí je to, že od minulého filmu sa s mytológiou či kánonom pôvodných filmov dosť vyjebáva, hoci tieto zmeny akože logicky zabalili do všelijakých posunov v čase. Napriek tomu si takmer všetky filmy držia svoju úroveň a pod štyri nepôjdem. 70%. ()

subic

Znovu říkám, Xmani nejsou můj šálek. Magneto bouchá rukama někde v socialistickém Polsku, má tam ženu i děcko. A až když po první půl hodině o ně přijde, tak se teprve začne něco dít. Po tisících let se probudí En Sabah Nur, což má být jakože první z prvních mutantů, a chce si usurpovat moc nad světem. No jo tak co už s ním? Že by to vyřešil starej dobrej Logan? Ne tak ten je tu opravdu jen na skok a nechá to těm mladším. A všichni se nakonec dokážou spojit, aby to mělo hepáč, proto aby byl ten první poražen. ... a opět je to zase strašně strašně dlouhý. ()

PlysovyMacko

Na to aký je Apokalypsa super mocný mutant, tak ho porazili celkom ľahko. Úvodná scéna v pyramíde a scéna s vybuchujucou školou sú famózne, konečná bitka je digi bordel. Zvyšok filmu sú klasické x-meni, musia sa spojiť, ovládnuť svoje schopnosti a veriť si. ()

GOGAN

Bohužel, velice umělé bez nápadu. Postavy jsou tak "průhledné", to bolí :-( . Mám z tohoto filmu podobný pocit jako z X-Men: Poslední vzdor. ()

Oxyk

Vždycky jsem byl skalní fanoušek X-menů a vždy budu. U Apokalypsy jsem se opravdu skvěle bavil, teda, určitě jsem se bavil více, než jsem se bavil u nového Cpt. Ameriky. Škoda jen, že mi nesedla herečka, která hrála Jean. ()

Kamy

Lepšie ako Batman v Superman (aj keď nie o veľa) a horšie ako Civil war. Fassbender stále super, nová partia pomerne ok, ale trochu mi začína vadiť J-Law, ktorá hra znovu Katniss, len v modrom. ()

Petr59

Podle mě to pořád ještě funguje a klidně bych se nebál film srovnat i s předešlými trháky o x-menech. Příběh není kdovíjak složitý, ale je zajímavý a rozhodně není špatný, navíc se odvíjí od originálního prostředí starověkého Egypta, který do filmu vnáší své kouzlo. Záporák mi přišel hodně kvalitní a přináší s sebou atmosféru apokalypsy a totálního konce. Navíc se dokáže od ostatních Mutantů svoji energií a prezentací značně odlišovat, což mu dodává na respektu. Ale sympatie k záporákovi jsou spíše otázkou vkusu, někomu třeba více vyhovují lidští záporáci v podání praštěných psychopatických magorů (např Captain America:Civil war, nebo Joker z Batmana....). Postavy bych navíc řekl že vždy držely filmy o mutantech nad vodou, protože jejich příběhy jsou zajímavé. Je to možná až moc přeplácané, ale je to lépe zvládnuté, než třeba druzí Avengers. Závěru už trochu dochází dech (první polovina filmu je asi o něco lepší) a je už soustředěn jen na akci bez nějaké hlubší pointy. Magneto samozřejmě táhne celý film, ale každá postava má něco do sebe. Wolverine tam tentokrát asi nebyl vůbec nutný, do příběhu nezapadl a bylo tam už tolik postav, že mě to ani nevadilo. ... Jinak je tam i pár vtipných nebo emotivních a dojemných scén, např. vražda Magnetovy rodiny působí velmi emotivně..... Já nemám moc co filmu vytknout. ()

IZFNP

Nečakané mdlé. Vlastne mi z filmu v pamäti utkveli tri scény - Quicksilverova, ktorá opäť nesklamala, Fassbenderova scéne v lese a stret Apokalypsa a Fénixa na konci. Magneto a Mystique riešia už tretí raz to isté, ale predsa vďaka za Fassbendera, ktorý spolu s McAvoyom tvorí chrbtovú kosť série. Ktorého schopnosti sú síce neobmedzené, napriek tomu smutne často ukazuje rovnaké triky? Vizuálne nezvládnuté, okrem iného. Jean v podaní Sophie Turner je ako jedna z najsilnejších bytostí univerza vcelku fajn, ale celá je hrozne predvídateľná, tak ako väčšina filmu - pretože všetko sme to už videli. A hlavný záporák, veľký zlý Apocalypsa? Scenáristicky je film trošku premárnenou príležitosťou, nehovoriac o Singerovej réžii. Opakujem to zas a znova, zlatý Vaughn. Singer recykluje, až to bolí, nápaditosťou Avengeri stále prevyšujú svojou schopnosťou dej niekam posúvať. Škoda, potenciál zápletky bol silný, zaslúžil by si však iný, sviežejší prístup najmä v prístupe k charakterom, na toto predsa len začíname byť v mutantskom univerze trošku zvyknutí. Prvú polhodinu filmu som sa nedokázala dostať do stavu, že by ma skutočne zaujímalo, čo bude ďalej. Našťastie sa film s každou ďalšou scénou zlepšoval. Bavila som sa, pretože xmenovská látka ma bavila vždy, no úplne bez invencie ide o film, v ktorom sa na začiatku objaví niekto, kto chce zničiť svet, a na konci je zabitý partiou hrdinov. A všetci žili šťastne až naveky. Mutanti skrátka trošku zaspali dobu. Slabšie štyri hviezdičky - 65 %. ()

Mograine

Bohužel, na mě to bylo příliš apokalypsy v jednom snímku. Vzhledem k mnoha časovým nejasnostem, které vznikly v předchozím díle, se fakt nedivím, že tento film skončil tak nějak nijak. Ale popořadě. Jak jsem řekl, mnoho apokalypsy na jeden nuzný film a za sebe musím říct, že ačkoliv mám Oskara Izáka fakt rád, tak role všemocného Apokalypsa mu vůbec nesedla a doufám, že tuto roli už nikdy nezopakuje. Celkově děj nebyl tak špatný, ale spousta postav měla jen druhořadou a zcela zbytečnou funkci a nikdo by je při jejich absenci nepostrádal. A jako obvykle zde funguje tradiční americká zápletka - muž přijde o rodinu a začne se bezhlavě mstít dokud mu přítel neřekne, že zničení Zeměkoule mu nic nepřinese a nedělá se to. Ale abych jen nehanil celého Singera tak musím říct, že i zde se mi něco líbilo. Vrátila se moje milovaná Rosie, Sophie Turner konečně vidím jinde než ve Hře o trůny a musím zaklepat, že jí ta role sedla, no a nakonec jako třešnička na dortu je tu Evan Peters alias Quicksilver, který naprosto ukradl veškerou show. Jako tento film je docela zajímavá záležitost, ale znova bych se na to asi nepodíval. ()

Limetka_M

Chce to být tak moc velkolepý, až je to trapný... hlavní záporák je spíš takovej modrej šmoula-loula a nedá se na něj koukat. Příběh je naprosto zbytečnej, taková recyklace sebe sama. Celkově to na mě opravdu působí tak, že v této sérií počíná apokalypsa. ALE duo McAvoy a Fassbender, kteří herecky vyčnívají nad všechny ostatní, pro mě zachraňují i takovýto úpadek. Díky nim a celkové vizuální stránce mě film fakt bavil. (ne opravdu jsem se nenudila, i když jsem párkrát protáčela oči v sloup) Fassbenderovi role naprosto sedí a je v ní zkrátka excelentní. Navíc McAvoy zraje jako víno a v tomto počinu, je tak neuvěřitelně sexy, že je prostě *ukatelnej jak sviňa. :D :D :D Jo aperfektní je Wolverinova exhibice, a samozřejmě scéna s Quicksilverem, byť je to vykrádačka. Je ale mnohem zdařilejší a promakanější a taky vtipnější než v Budoucí minulosti. ()

xSxEx

Jako fakt sem na to nechtel moc jit dle traileru a tech mladych decek... Ale za me nejlepsi dil z nove trilogie. Nejlepsi zaporak, ktery mel fakt charisma. Nejbrutalnejsi chvilka wolverina a celkove od prvni chvile to bylo brutalnejsi... A i emocne to bylo silnejsi... ()

eMeMko

Po perfektním Days of Future Past je tohle trochu zklamání. Děj je klasickou variací na totální zničení světa, které už každý viděl tisíckrát, takže zde se moc originality ani nečekalo. Přesto se na něj dá celkem bez problémů koukat a těch 143 minut mi v kině uteklo jako voda, a to navzdoru faktu, že jsem seděl mezi dvěma žrouty nachos, kteří kolem sebe dělali neskutečný bordel. Vážně lidi, když se neumíte trefovat jídlem do pusy, tak nic nežerte! Hlavní záporák mi extrémně nesedl, ale rozhodně za to nemůže Oscar Isaac - postava byla prostě divná. Zbytečným se dá nazvat také cameo Volverina, které vypadalo velmi nuceně. Herecké výkony byly opět dobré, stejně jako většina vizuálních efektů. Nejvtipnější scény byly samozřejmě ty s Quicksilverem, ale na to jsme si už zvykli v předchozím snímku. Finální hodnocení: Průměrný film, žádný zázrak. ()

ESNYR

Na film se vyplatí jít ze dvou důvodů. Ten první je že uvidíte Magneta hákovat v polské ocelárně který má navíc knírek jak lázeňský švihák, a ten druhý je Quicksilverova záchranná operace v sídle. Není vyloženě co vypíchnout a není vyloženě co shodit. Dal bych průměrné hodnocení z tím že by už konečně měl někdo téhle sérii dát pevný základ a ne si každý díl vymýšlet odbočky, alternativní vyústění, nové komplikace a nebo změnu postav. Wolverinova účast byla nelogická a zbytečná. Titulková scéna mi nic nedala, neboť i po googlení mi není zcela jasné co je ESSEX CORP. A pobavilo mě třeba to, že nám ukázaly jak se uklízí po takové akci - normálně ty náboje prostě vysajou :) ()

wallax

Podľa internetu noví X-Meni možno nie sú top filmom série, no bolo potrebné ich urobiť. A urobili ich dobre. Celý film sa nesie v atmosfére predchádzajúcich dvoch a ako ukončenie trilógie dobre zapadá do nastavených mantinelov. Či sa Singer vykráda alebo nie, je mi úplne šuma fuk, scéna s Quicksilverom bola znovu perlou do detailu vymakanou a hlavne bola dlhšia ako v DOFP. To či mala alebo nemala "wou" efekt tej pôvodnej na to hádžem bobek, a Singer to nádherne vyvážil práve jej stopážou. Cameo Logana potešilo, no mohlo byť drsnejšie (to viete, po Deadpoolovi už je divák mlsný, tak dúfam vo Wolverine 3). Ja ako fanúšik série som spokojný. Je tažké robiť stále dobré filmy ak ide o jeden svet, hoc svet ktorý má obrovské pole možností a pôsobnosti, diváci sa raz môžu prejesť. Mutanti sú ale ešte stále v kurze a preto sa môžeme tešiť na ďalšie filmy. Vidíme sa pri novej trilógii :) ()

Claire.TJ

Jakože OK, ale... Prostě Singer dělá normální, ale poněkud tuctový řemeslo. Nahoru to celý táhnou jen výkony ústředních stálic McAvoye, Fassbendera a Lawrence, ale jinak je to opět děj na základě: no, posledně jsme destruovali Washington, tentokrát už musíme celej svět. Nemá to žádnou zápletku, žádnej zvrat, prostě je to úplně nejtupější schéma ve stylu "máme nebezpečnýho týpka - zničíme nebezpečnýho týpka!. Ta emocionální složka v Magnetově linii tam, jakkoliv to bylo smutný, byla nějak tak prostě jen for the sake of aby tam něco jinýho bylo. Mohl by prosím další xmeny zase dělat Vaughn? First Class zůstává nepřirozeně a dalece nad ostatníma xmenama... ()

Matamoroz

Čekal jsem větší průser. Starý bůh mohl být ještě hrozivější, ale celkem nemám moc co vytknout. Jen jsem si vzpoměl na scénu z Mr. Beana, kde k jesličkám přišel dinosaurus, popelářské auto, helikoptéra, E.T. mimozemšťan a nakonec britský policista. Tak jako tak minimálně 75%. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)