Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

ER

Temná atmosféra podbarvená tlumenými barvami,hudbou a povětšinou tmavými ,velmi pečlivě vybíranými lokacemi (interiéry). K tomu dost drsný příběh u kterého musím kvitovat hořký konec. Jenže samotný děj má jednoduchou dějovou linku a občas i "jednoduché" scény (útěk dívky z cely),tudíž jde spíše o klasiku,která aspoň nezahlcuje zvraty. Důležité je,že děj dokáže udržet pozornost a slušné napětí až do konce. ()

bono22vox

Oproti předchozímu dílu si film Zabijáci více pohrává s psychologií postav, jednání hrdinů je přirozenější a logičtější. Děj je komplikovaný a bohatý na zvraty, jenže v nás nevzbudí tolik zájmu o oběti a pachatele už dávno známe. Pro fandy severských detektivek skvělé, jinak nás nechá spíše chladné. Díky příběhu však stále stojí za vidění. ()

swiss

Odhalení pachatele už na počátku příběhu není na škodu. Temnější a zajímavější, než jednička. Těším se na další díl. ()

haWranka

Za mě ještě o fous lepší než první díl. A to i přes to, že člověk prakticky během prvních deseti minut přesně ví, kdo je vrah a jak to všechno bylo. Jediné, co mi trochu vadí, je to, že vlastně netušíme, proč se hlavní hrdina pořád chová jako neskutečnej mamlas. Možná to chce přečíst si knihu a zjistit trochu víc o jeho motivech. Ale na plátně už mi chvílemi pěkně lezl na nervy. ()

Psycho.R

Můj komentář je prakticky stejný jako u Ženy v kleci. Dočetl jsem knížku, ale tentokrát jsem byl mnohem ostražitější, neboť jsem věděl, že očekávání od filmu mít nesmím. S knihou to má společného zhruba 10% a to jména postav a základní příběh. Postava Rose je v knize protivná kravka, která však občas posune příběh, ve filmu je to obyčejná holka, která je tady jen, aby tu byla a nemá žádné opodstatnění. Jestli jsem to dobře počítal, tak dvě záporné postavy scénáristé vyškrtli a surová podstata záporáků zde vyznívá jako úplně obyčejná krimi, ne něco, co by mělo šokovat svojí sociopati. V knize je často humor vznikající z Assadova špatného porozumění jazyka, tady je Assad spíše něco jako Semir z Cobry 11. Ach jo... ()

Inozuka

Jednoznačný posun oproti Ženě v kleci. Ať již způsobem vyprávění, tak i identifikací s hlavními postavami. Oba mi zde byli tak nějak bližší a chápal jsem jejich postoje i povahy. Případ řádně temný a propletený, rozuzlení brutální a totální ... Severská krimi jak má být. ()

Acrobat

O niečo komplexnejšia detektívna práca, ktorá z ničoho narastá do obludných rozmerov. To je príbeh na pokračovanie a všetky pozitíva z predošlého filmu sa tu rovnako presadzujú a miestami aj znásobujú. Opäť prežívať takmer životné kulisy a príbeh zasadený tak jednoducho ako môže byť život sám. Žiadne naháňačky, streľby, beh. Títo len jedia, spia, chodia a rozprávajú. A môže to stačiť ? V severskom poctivom duchu áno a ešte ako. Výborný život a neustále opakovanie si tmavou ulicou, Molck, Fares, Fasandræberne a oheň. Zmena postáv, práca s ich výzorom je taktiež ako v predošlom dieli vynikajúca. (videné 12.03.2019, BDrip) ()

rublik05

Hodně povedená kriminálka, která jasně dokazuje, že skandinávské krimi-thrillery jsou dobré nejen v knižní podobě, ale také jako celovečerní hraný film. Ponuré prostředí jen podtrhuje výbornou atmosféru, řádně temnou a napínavou, jak se na kriminálku sluší a patří. Povedené herecké obsazení, skvělé herecké výkony, i když na hlavní dvojici vyšetřovatelů jsem si musel chvíli zvykat. Mírně pomalejší tempo zde vůbec není na škodu, divák se tak dozví daleko více informací. Trochu mi však vadil závěr, který tvůrci pojali zjednodušeně a trochu nelogicky. Ve výsledku to však ničemu moc nevadí. Za mě spokojenost. 8/10. ()

mira.l

Chvíli jsem uvažoval i o plném hodnocení, pak o čtyřech, ale nakonec... NE. Za ten konec. Skoro až mučednický, biblický, epický, já nevím, jak to přesně nazvat, ale mně to ve svojí podstatě přišlo směšný. Kristen (Kimi), která byla jen o málo menší svině než těch několik zmetků, důsledně pronásleduje jednoho z těch šmejdů, skoro ho dostane, pak mu řekne, že ho miluje, vzápětí ho podpálí a za jeho vydatného skučení sama beze slova uhoří s ním.... no tak to by jako nešlo, toto, to není chladná severská krimi, to je Rosa a Munde... ()

gemi

Severská detektivka ze série dvou parťáků, z nichž jeden ne workoholický autista a druhý Clinger. Je to dobře natočené, má to atmosféru, ale příběh je přece jen budovaný malinko pomaleji, než by to chtělo. Slabší čtyři. (Druhé zhlédnutí, první 31. 5. 2015) ()

Nix

Ono oddělení Q je určitě kvalitní počin, ale jsou to těžký filmy. Někomu takový typ zpracování prostě nemusí sedět. Já patřím mezi ty, které to zaujalo. Film tu postrádá takový ten klasický moment překvapení a místo toho vám odhalí karty a vy se s tím poperte jak chcete. Jde si vlastní cestou, ostatně to už ukazoval v prvním díle a mne to pořád baví. Assad jako vždy výborný, Carl je prostě Carl. Pořád je to ale zajímavý případ, ale už mne knihy nějak přestaly lákat. Ono to stačí vidět jednou a ani číst to nemusím. ()

Hellknight12

Veľmi dobre pokračovanie, ktoré môžem odporučiť. Nebudem sa tu zdržovať, tak rovno poviem, že tu máme skvelé herecké výkony a tiež aj réžiu. Dlho som síce tento film nevidel ale už prvý krát mi neuveriteľné pripomínal seriál Odložené Prípady a doteraz neviem prečo. Rozhodne aspoň za mňa je to o niečo lepšie ako prvý film. Koniec sa mi páčil aj keď niekto na tento záver môže nadávať. Prečo sa tá žena zachovala, tak ako sa zachovala. Ja som to pochopil, viac než dostatočne.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné mysteriózne krimi thrillery. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

coinneach

Severský thriller, který se nebojí emocí. Tvůrci si dokázali na malém prostoru získat divákovu pozornost i srdce a přitom zůstat věrni severskému minimalismu. Až se něco takového natočí v Česku, bude se bouchat šampaňské ve velkém. 70 % ()

mac000

Tak si představte, že jste po dvacet let úspěšně tutlali spáchanou vraždu a najednou se do starých událostí začnou montovat detektivové od policie. To nutně vyvolá šok a velkou nervozitu. A při ní se snadno udělá chyba... Další vydařený přepis případu oddělení Q. Jen pozvolna odkrýváme (spolu s vyšetřovateli) motivy i aktéry více než dvacet let staré vraždy. A že stojí za to! Severská krimi dramata (filmová i ta knižní) se, málo naplat, postupem času stala zárukou kvalitního počtení i podívané pro všechny milovníky tohoto žánru... ()

dwbmb

Čistokrevná detektivka, která si nehraje na nic víc, než je. Nesnaží se proniknout do hlubin detektivových duší, dětství atd. a přesto si tuhle dvojku, už podruhé, zamilujete. Osud hlavní femme fatale je vykreslen natolik povrchně, že nepoutá přílišnou pozornost, zároveň však i dostatečně, aby vám přeci jen vlezla trochu pod kůži. Nevím, jak to popsat slovy, je to prostě perfektně vyvážené. Pokud chcete detektivku, která je opravdu o případu a ne o trilionu věcí kolem, tohle je ta správná volba. Na plný počet tomu chybí nějaké WOW. Něco, co si budu pamatovat i zítra. ()

JPO

Psal jsem už k prvnímu filmu a furt mi to nedá ... dle knih má Assad být malej a tlustej a s Carlem jezdí v služebním Peugeotu 607...a rozhodně nejsou zas takoví kámoši jak je patrno z filmu ... jen takové drobnosti :-) Jinak OK. ()

celticek

Akorát mě mrzí, že jsem tento 2.díl viděl jako první. Kriminálka je to ale absolutně parádní, přesně to, co se dá od Seveřanů čekat. Po delší době opravdu pecka, výborní herci, hudba, příběh, zlosyni. ()

TommyDiamond

Charismatická dvojce kriminalistu s oddělení Q je zpátky. Jejich specializací jsou odložené případy a tak si i tentokrát posvítí na dvacet let starý případ plný nejasností.... Příběhově byla žena v kleci o malinko lepší a originálnější. A i když zabijáci mají všednější příběh, tak obrovsky těží ze složitosti zápletky a rozlezlejšího děje. Podle mě udržel druhý díl vysoce nastavenou laťku a zaslouží si tak čtyři hvězdy.... ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People