Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

Dangerman

No, těšil jsem se po Lovcích hlav na další "severskou" pikanterii. Vysoké hodnocení mě také navnadilo, avšak film jako takový mě moc neoslovil. Scénář i náměť dobrý, ale katastrofické obsazení, snad krom toho arabskýho poldy žádnej sympaťák. Jinak je to celý takový utahaný, ale to je taky možná tím, že jí ještě mám, jak z praku. No a druhou hvězdu přidám za ten povedený závěr. Tam se alespoň na chvíli dostali Zabijáci do tempa - 40%. ()

Kuker_Benny

Tady jen krátce - proti knížce strašný blábol. Víc není co codat. Dva body za Asada (tak nějak jsem si ho maloval při čtení všech příběhů oddělení Q) ()

Kub_ees

Podobne ako v predchádzajúcom filme, aj tu nechýba skvelý krimi príbeh doplnený o napätie, ktoré si film buduje a vie si tak udržať diváka. Oceňujem, že tento film zobrazuje nie len samotné vyšetrovanie ale aj udalosti, ktoré sa odohrali v minulosti. Tiež sa mi páčilo, že vyobrazenie udalostí bolo podané s určitou dávkou surovosti, presne tak, ako si to dej žiada. Navyše táto dvojica hercov sa presne hodí do takéhoto filmu. Len tak ďalej. ()

blondboss

Dánske filmové prevedenie seriálových Odložených prípadov, pričom ale toto malo podstatne lepšiu atmosféru. Na druhej strane som sa stále nevedel zbaviť pocitu, že pozerám seriál. Ale táto časť určite lepšia ako jednotka - akčnejšia, tajomnejšia, prepracovanejšia a hlavne nenudila. A to je podstatné. Škandinávski filmári to zvládli, ale na plný počet to nie je. U mňa slušných 70 %. ()

Domas88

Tyhle filmy moc nemusím, ale když se dobře udělá a herci nezklamou, pak je to slušná podívaná, ikdyž třeba už víte, stejně jako u Colomba, kdo za to může, stejně jste napjatí... Mrknu ještě na "3" a pak krimi chvíli nechci vidět :D ()

JollerCZE

Velkou část filmu to bylo naprosto skvělé pokračování ze série případů oddělení Q, ale ke konci začalo přibývat absurdních scén, že to ani konec nedokázal zachránit. Velký potenciál byl využit jen z části. ()

spotczek

Celé to stojí a padá na atmosféře. Severské je ponuré a tajemné. Tady to teda moc tajemné není, když od začátku víme, kdo je vrah. Je to nechutné a násilné, ale jinak mi to příliš zajímavé nepřišlo. Sice jsem těch severských detektivek tolik nepřečetla, ale obávám se, že je to kapku přeceněné. Jde jen o zábavu. Lidem je fuk, že to s realitou nemá příliš společného. Mně to vadí. Co si z toho jako mám odnést? Stihomam? Představu, že bohatství mi zajistí beztrestnost, ať spáchám cokoliv? U detektivek má jít taky o dedukci a napětí. Ok, napínavé momenty tam asi byly, ale logika? Vyšetřovatelské praktiky nula. Motivace a jednání ryze smyšlené. Takový sadismus se jen penězi maskovat nedá, společnost sice umí být v řadě věcí sebedestruktivní, ale vyloženě sebevražedná není. Ještě bych pochopila, kdyby škola neměla zájem na přílišném vyšetřování, ale že by policie byla natolik neschopná (přece jen je rozdíl jeden čin nebo hned několik) a rodiče těch násilníků z nich sami neměli strach? Když se dopouštíte násilností, má to přirozeně vliv na celé vaše chování a aspirace. Těžko by vám vyhovoval běžný život. Časem se to prostě projeví. Rozhodně by z vrahů z internátu nevyrostli "normální" lidi. Koncentrační tábory vznikly i z toho důvodu, že všem vojákům z toho celého vraždění kapalo na karbid (a bylo lhostejné, jak moc logicky se to ospravedlňovalo či kdo svým založením byl násilnický). Řada dětí zhýčkaných luxusem se sice dopouští excesů (kdo kdy neprovedl něco za hranou...), ale v nezřízené míře to buď časem vede k sebedestruktivitě, drogám, ztrátě sebekontroly, nebo rovnou k duševní poruše. Rozhodně se však takoví lidé nedokáží zařadit do normální společnosti. Pokud žijí neodhalení vrazi mezi námi, tak rozhodně nejsou šťastní, spokojení a bohatí. Vlastně jsem tak dospěla k zjištění, že spíš než o detektivku tu jde o horor. ()

BoKo_CzT

Dobrá atmosféra, správne temné svetelné frekvencie... Dáni proste trilery vedia. A to lepšie, ako napr. Belgičania s ich Loft (ktorý však tiež nie je na zahodenie). ()

ProfiDivak

Dvaja veľký sympoši s charakteristickými prezývkami: Arabáč so záľubou v káve a Taťka Šmoula ako nesporne rodinný typ v kriminálke ktorej tiež nechýba chuť ani špecifická atmosféra. ()

Evbad

Bylo dost těžký si vytvořit pozitivní vztah k hlavnímu hrdinovi, který se choval jako kokot. A kdyby tam bylo o pár brutálností míň, taky by se, myslím, nic nestalo. ()

Saxos

I když od začátku otevřená krimi, stejně propracovaná, gradující a napínavá. Ponurý severský styl. Dobré prostřihy minulosti a tím svižné tempo. Do plného počtu mě trochu chybělo větší charisma všech postav. ()

Tancuj

Rozjíždí se to slibně, je to temné a zločinci budou pořádně úchylní, smetánka společnosti, variace na Muže, co nenávidí ženy. Ale ústřední postava, detektiv Carl, se chová čím dál víc hloupě- nechá se zmlátit, pořád se lituje, je to labilní troska, která nemá ani drsnou skořápku, nelze s ním sympatizovat, chová se jako desetiletá holka,spíš mu dát korunu. Není to pořádná detektivka, protože k vyřešení tu dochází dílem dětinského vloupání a dílem neskutečně pitomého útěku z vazby. Ten spektakulární konec zabije veškeré naděje na realismus a film hodí do bažiny béčkových filmů. ()

Robopes

Já tyhle severský krimi můžu, prostě to se musí dokoukat a navíc mi tam perfektně pasuje i ta jejich řeč. Vivat Dánsko, Švédsko, Norsko....... ! A Nikolaje Lie Kaase by si moh všimnout Tarantino....... :-) ()

blekekeke

Tady stačí se jen podívat na vlaječku země původu a je tu hodně velká šance, že to bude hodně dobrý. A taky že to bylo hodně dobrý. Temné, napínavé, šílené, prostě severské drama, se vším všudy ... a díky za ty dary. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People