Doba ledová: Mamutí drcnutí

• USA Ice Age: Collision Course (více)

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.
Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví... (CinemArt)

misterz

Zo všetkých dielov sa mi Mamutí tresk zdal najslabší. Príbeh je nemastný-neslaný a je tu aj menej humoru, pričom tie zaujímavejšie scénky s postavičkami si idú presne podľa nalinajkovanej šablóny predchádzajúcich dielov - žiadna zmena, žiaden vývoj vpred. Bojím sa, že ďalšia časť bude ešte horšia, samozrejme ak ju natočia. 65/100 ()

mzss1

[75%] Doba ledová popáté! A mě se to stále líbí. První dva díly – nic extra, nějak jsem se do toho nemohl dostat. Třetí mě téměř nadchl, podobně na tom byl i čtvrtý film. No a ani tento pátý nezaostává, jak už tu s podivem na CSFD dle slabého hodnocení sleduji. Je to zábavní od začátku do konce. Třeba postava Buckyho mi zde moc nesedí a dějově to také není nic zvláštního, ale stále je tu se na co dívat. Hlášky a vtipné scénky pobaví, zejména náš oblíbený veverčák Scrat, který čirou náhodou narazí na talíř ufa a díky jeho nešikovnosti způsobí oblíbeným hrdinům další katastrofu. ;) Což je trochu ujeté, ale sakra zábavné. Takže za mě opět velká spokojenost. ()

Frajer42

Veverka opět nezklamala. Člověk se dokonce zcela nečekaně dozví, jakpak byl stvořen Vesmír. Bohužel mě však dost zklamalo úplně všechno ostatní. V popředí příběhu je opět ten převelice originální, neskutečně sofistikovaný a nesmírně cool námět a střetu generace x s generací y, přičemž jako zástupce generace y tvůrci opět vybrali vyšinutého retarda, aby to mělo šťávu a ono ji to jaksi stejně nemělo. Jinak lze samozřejmě v generaci y najít i spoustu prudce inteligentních a krásných jedinců. Vím, o čem mluvím. Taky tam patřím. Příběh je opravdu krajně o hovně. Domnívám se, že nemá větší potenciál než pobavit děti do 9 let a homosexuály. Scénárista byl zajisté na drogách. Jen mu zřejmě v závěru psaní došly a rozhodl se zakončit film hozením diamantů do sopky. WOW! Už dlouho jsem neviděl tak napínavý a nervy drásající závěr. Celá Doba ledová už by opravdu měla jít k ledu. Obávám se, že potenciál této pohádky byl více než přečerpán. Je na čase uvolnit místo a zachovat si alespoň špetku důstojnosti. ()

Filmmaniak

Tentokrát už skutečně nic jiného než pouhý sériový marketingový produkt určený k prodeji hraček a popcornu, jehož námět je již vydolovaný až na dřeň a jehož tvůrci nemají ambice vyprávět cokoli smysluplného, a tak si vymýšlejí pitomosti jako UFO a krystaly věčného mládí. Pokračující klesající tendence kvality se vyznačuje i tím, že tento díl poprvé v sérii nedokáže obstát ani jako dementní groteska, v níž postavičky zakopávají, tajtrdlíkují a mlátí se do hlav. A kvůli extrémnímu přemnožení hrdinů (nejméně tucet) se ředí i obvyklé poučky o hodnotách přátelství, rodiny a partnerství, které znějí o to falešněji. Delší recenze ZDE. ()

Spinosaurus

Pitvořivý humor, žádný pořádný záporák, porušování fyzikálních zákonů, UFO. Tahle série právě narazila na svoje dno. Doufám, že se jedná skutečně o poslední díl. Pořadí od nejlepšího k nejhoršímu za mě takhle: 1,3, 4, 2, pak s velkým odstupem 5. ()

predators

Klasika jako četník ze Saint Tropez...tady už není co hodnotit nebo komentovat...leda zkopírovat text z posledních tří dílů... ()

silentname

Akosi už očakávam od tejto série, že nebude stáť za nič. Ale aj tak stále v duchu niekde hlboko dúfam, že sa konečne dočkáme niečoho, čo by mi pripomenulo, prečo som tak veľkým fanúšikom filmu Ice Age. A je veľmi smutný fakt, že od prvého filmu už žiadny ďalší film nebol dobrý. A keď som si myslel, že Continental Drift bol novým dnom, teraz si myslím, že spolu s týmto filmom akosi našli zhodu. "Collision Course" neprináša absolútne ale absolútne nič nové v rámci príbehu, či komédie alebo postáv. Zasmiať som sa nezasmial, rád by som dal týmto hrdinom už konečne zbohom, a nechcem, aby sa točili ďalšie dobrodružstvá len preto, že sú z toho obrovské tržby pre Blue Sky a Fox. To rozhodne nie. Jediné, čo môžem vo filme aspoň trochu pochváliť je fakt, že animácie sa v tomto filme predsa len niekam posunuli a rovnako je pravda, že je tu mnoho pekných vizuálnych efektov. Ale aj tak si myslím, že sa aj v tom dalo urobiť viac. Ostatné je pre mňa skutočne mamuťou katastrofou, ktorú nepotrebuje nikto pozerať.Nie je to vtipné, nie je to milé, ani originálne. Je to len trápne, prevarené a miliónkrát obohrané. A je na čase sa s dobou ľadovou rozlúčiť. A pamätať si len prvý, alebo možno ešte druhý film. A ostatné odignorovať. Hodnotenie: D ()

Ratemus

musim říct, že je to lepší než předchozí díl, já se skvěle bavil, ale na první dva díly to prostě nemá. Bohužel se tady zpívá a to ve filmech, hlavně v animácích nesnáším. Samozřejmě veverka je ultimátní... ()

Chrustyn

Doba ledová nikdy nebyla špatným animákem, ale v průběhu doby a s přibývajícími čím dál tím méně zajímavými díly jsem se v ní začal ztrácet a vlastně už ani nevím, kolik dílů vlastně má. Každopádně je Mamutí drcnutí nejen s přehledem nejhorší ze všech dílů, ale zároveň jeden z nejhorších animáků co jsem kdy viděl. Něco tak otravného a trapného jsem dlouho neviděl a snad už nikdy neuvidím. ()

korbitch22

Doba ledová 5 aneb vaříme z vody s Láďou Hruškou.Bál sem se mnohem víc, Scrat funguje určitě nejmíň ze všech dílů, má na plátně nejmín prostoru a jeho eskapády jednou hodně pobaví, zbytek už sme všichni viděli a víc než 5x.Scénář je něco ve stylu druhýho a čtvrtýho dílu, takový jednoduchý nic ale díky Lásičákoj Buckoj a originálnímu dabingu kterýmu jsem dal přednost od čtyřky to šlo.Ona vůbec první hodina je dost dobrá sranda, ale jakmile přijdou k asteroidu a na scénu přijde neskutečně čurácká Shangri Llama, jen sem se plesknul do čela a zeptal se ''proč?''.Finále taky jak z nějakýho dema.Nebylo to tak zlý jako čtvrtej díl, ale doufám že i tvůrcům došlo, jak moc už je tahle látka nastavovaná.65%. ()

Stanislaus

Nová Doba ledová podle mnohých očekávání už poněkud vykrádá svoje předchůdce, nicméně se není čemu divit, když se vezme v potaz, že se jedná již o pátý celovečerní film o staré známé partě. Nejvíce mi vadila příliš okatá překombinovanost příběhu okolo Scrata (nápad s létajícím talířem přece jen už přesahuje moje chápání) a hlavních hrdinů, kteří řešili vcelku tuctové a již mnohokrát viděné problémy (svatba, odstěhování se od rodičů, hledání partnera atd.), které bych hledal spíše u lidských hrdinů. Nicméně i tak jsem se párkrát od srdce zasmál, zejména nad hláškami staré lenochodí babičky ("Ten nápad je tak blbý, že kdyby měl ksicht, tak ho přetáhnu svou holí!"). Kouzlo, vtip a originálnost prvního (a vesměs i třetího) dílu už bohužel vyprchala, a proto by se tvůrci měli raději vydat spíš jiným směrem. Zkrátka pokračování, které sice neurazí a není vyloženě úplně špatné, ale nepřináší již nic nového a nejvíce vyniká tím, jak je průměrné a předvídatelné. ()

rikitiki

Série doklopýtala se ctí ke svému konci. Asi je to dobře, z hrátek vyhynulých zvířat a proměn klimatu už se toho moc vykřesat nedalo. Už je to prostě vyšeptané. Poslední díl je podle mě o něco lepší než ubulená jednička, ale vrací se k ní v kruhu a opět přitvrzuje v bigotním názoru na rodinné hodnoty. ___ Lenochodí babička ale vždy potěší a tady dostala jednu parádní sexy scénu. /26. 6. 2017/ ()

HellFire

V pořadí 82. díl Ice Age vypadá, jako kdyby za volantem sedělo pětileté dítě, kterého každou chvíli vystřídá dětinský dospělák. Na jednu stranu sledujeme potrhlosti všeho druhu bez ladu a skladu, očividně mířené na děti, načež musíme protrpět chvíle plné dospěláckých problémů, jako je svatba, uvadající vztahy, milenec dcerušky, a co je ze všeho nejhorší, chování zvířat, které v podstatě odráží život lidí, což nedává žádný smysl. Jo a do toho přichází zánik země. Všechno je to zkombinováno do podoby, za kterou by se styděli i pejsek s kočičkou. Nejúsměvnější je, že tohle v kinech vydělalo 4násobek svého rozpočtu :D. Divím se, že tvůrci doteď nevydali celovečerák s potrhlou veverkou, miliarda by byla jistá. ()

ARI50

Tak a konec tímhle bych uzavřel celou sérii, všechno jednou musí skončit začalo to dobře a někde od půlky to začalo klesat a upadat jako by tvůrci už neměli nebo spíš nevěděli co dal vytvořit , všeho ho prostě moc škodí . Stara dobra doba ledová je pryč a doba konečná nastala, už ani veverák to nezachrání. ()

Necrotongue

Doba ledová už má to nejlepší za sebou a mně osobně už nemá co nabídnout.Přijde mi,jako kdybych si vařil čaj a už popáté si vyluhoval stejný sáček,animace je samozřejmě stále výborná,ale filmu úplně chybí náboj,takže mě mocně nudil a hvězdičku jsem udělil z čiré nostalgie. ()

becki_tu

Patý díl úspěšné ledové série je bohužel jen další variací už mnohokrát viděného a je na něm opravdu hodně vidět, že tvůrci vařili z vody. Těm nejmenším to ke štěstí pravděpodobně stačit bude, ale dospělejší publikum bude odcházet z kina se smíšenými pocity. Doufám, že i studio pochopí, že tahle látka už je vyčerpaná a že se vrhnou do jiného projektu a Ice Age nechají už nadobro u ledu. ()

ScarPoul

Kupodivu lepšie ako predchádzajúca časť. Ale stále je to príliš decké a moralizujúce na miestach, kde by to malo len tak voľne plynúť. Kopodivu je to ale znesiteľnejšie ako Život domácich miláčikov, ktorý ma dosť sklamal.. čo by som na piaty diel Ice Age rozhodne nepovedal. Poteší návrat SImona Pegga ako Bucka a niekoľko super referencií na iné filmy( Armageddon:) a malo to pekný vizuál a zmysluplnejší dej. Nenásilné a pomerne stráviteľné. ()

PF 2016

PF 2016