Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

iXtr3m3

Pre mňa osobne nie až tak zlý predstaviteľ Bonda, ale podľa fanúšikov evidentne áno. Mne sa film páčil, mal výborné lokácie a Lazenby sa snažil. Samozrejme nemal charizmu Conneryho, ale robil, čo bolo v jeho silách určite. ()

borec999

Ono by to aj bolo fajn, keby mal film normálne nasnímanú akciu. Lazenby síce nie je Sean Connery, ale určité charizma má a ako 007 mi vôbec nevadil. Čo mi vadilo bol šialený strih, ktorý každú akčnú scénu robí takmer nepozerateľnou. A je to obrovská škoda, lebo Savalas ako záporák Blofeld ušiel + dejovo a typickými bondovskými vychytávkami to nie je vyložená katastrofa. 45% ()

Rssa

Překvapivě docela dobrá bondovka, kde Lazenby (druhý nejhorší Bond po Moorovi) nemá charisma, ale v zásadě vůbec nevadí (jak už bylo řečeno, usmívá se při čtení Playboye, na začátku filmu pronese hlášku: "To by se Connerymu nestalo" poté, co mu dívka z náručí uteče...a podobným pomrkávání je zde spousta). Shrnutím chci říct, že nebyl špatným Bondem, ale je dobře, že se v Diamantech vrátil Connery. 75 % ()

Scytale

Obsazením rozhodně nejhorší Bond - nic proti G.Lazenbym, ale na roli Bonda se se svojí subtilní postavou opravdu nehodí. První polovinu filmu jsem měl dost velký problém zvyknout si na nové obsazení agenta, ale v druhé polovině, resp. po přesunu děje do švýcarských Alp už to bylo koukatelné. Telly "Kožak" Savalas byl důstojným protivníkem, který se nebál sám vrhnout do akce ;-) ()

Ripley

60%.Pro mne nejslabší film série.Není to jen kvůli Lazenbymu,který postrádá mimiku v obličeji a po Connerym působí jako šok.Problém je i v předloze,která je zde věrně leč nekvalitně zadaptována.Film je zdlouhavý a nudný.Akce příšerná.Např.útok na základnu Blofelda v Alpách je otřesný.No a samotný šílený plán Blofelda je opravdu šílený a směšný.Plusy:scéna s lavinou,honičky na lyžích(když opomenu do očí bijící zadní projekci),zajímavá bondgirl,hudba Johna Barryho,konečně Blofeld,který nevypadá jako karikatura a finále.DODATEK:napodruhé jsem film přehodnotil a zvyšuji na 80% a přidám ještě jedno plus-scénář. ()

Paity

George Lazenby to měl těžké. Jak zaujmout místo po Seanu Connerym, který byl a vždy bude nejlepším Jamesem Bondem. V tajné službě Jejího veličenstva je každopádně jedna z nejhorších a nejnudnějších bondovek, který kdy vznikly. ()

tom.nosek

Z první pětky bondovek zatím rozhodně tak nejslabší. Ne ani tak kvůli Georgi Lazenbymu, ten roli Bonda hrál obstojně (přesto jsem si místo Lazenbyho automaticky představil Conneryho), ale kvůli stylu, který se On Her Majesty's Secret Service snažil nastolit. Základní problémy, které s touto bondovkou mám: 1) Délka. Skoro dvě a půl hodiny je na bondovky strašně moc, protože v sobě nemají tak dúmyslný příběh. Film tak trpí na mnoho hluhých míst. 2) Bond z jiného úhlu. Bond se zamiloval? Ale no tak... Ten posun od Conneryho a přílišná snaha nepokračovat v tom, co Connery rozjel, ale upravit si to podle svého, je strašně nepřirozená. 3) Vhození do děje. Prakticky půl a až jednu celou hodinu divák vůbec neví, co se děje, kdo je ta hraběnka, kde se tam vzala, proč utíkala do moře... Naprosto odbyté uvedení do děje. 4) Zrychlené záběry a natáčení před plátnem. Samozřejmě, v té době nebylo moc technických prostředků, jak efektně zrychlit údery či natočit scény např. na lyžích. I v bondovkách s Connerym to bylo. Ale nebylo to tam každých 5-10 minut a pokud vím, tak zrychlené záběry se tam nepoužívaly vůbec, popř. jen velice minimálně. ()

F.W.Colqhoun

Connery - šarm; Moore - humor; Dalton - zranitelnost; Brosnan - chlad; Craig - intenzita. Lazenby - obchod s realitami. V tajné službě jejího veličenstva mělo potenciál být velice slušnou bondovkou i v těžké konkurenci předcházejících i následujících klasických dílů [Connery → Moore]. John Barry napsal dosud nejzlověstnější motiv [verze Propellerheads dodnes nahání husí kůži], Bloefeld léčící alergie, jehož představitel Telly Savalas zmizíkuje Lazenbyho v každé společné scéně, je prototypem prvotřídního padoucha, bondgirl a nastávající choť je coby super-agentova životní družka ve své fatální přitažlivosti uvěřitelná, alpské lokace a lyžařské scény dodnes pěkné pokoukání. Nakonec i ten nápad Bonda oženit není od věci a koresponduje s ryze současnými existenciálními bondovskými tendencemi. Film tedy zazdívají dva momenty. Juvenilní režie a střih akčních scén, zdaleka nejen té předtitulkové, která sice vrcholí výborným vtipem, ale manické fackování v přílivu [Lazenby udělá tři stejné údery za sebou, aniž scény cokoliv projovalo] vypadá jako dílko, které stvořil uhrovitý fanoušek na YouTube. Za bé - zpropadený Lazenby. Jak je možné, že si nikdo nevšiml nejen neschopnosti a neochoty toho člověka nejen hrát, nýbrž byť se o to pokoušet [což plodilo třeba u Moorea zajímavé výsledky]. Hlavně pak - že disponuje osobním kouzlem zhruba telete, což * cimrmanovskými slovy * není mnoho. Nelze popřít požitek vidět 007 ve vynikající fyzické kondici * v klasické éře skoro nevídaný jev * bonus tohoto typu ale lehce kalí bod jedna. Naneštěstí všechny vtipy, dojemné, romantické i vyhrocené scény - zkrátka všechny, jichž se účastní - Lazebny tvrdošíjně pohřbívá ve ne-výrazu své ostře řezané tváře. Z Tajných služeb mám opakovaně dojem nejpromarněnější šance více než padesátileté historie frančízy. Výsledek je zviženým prstem pokaždé, když produkce nahání nového představitele: syžet, většina dialogů i pointa filmu jsou v žánru provždy dané. [Skoro] všechno záleží na představiteli hlavní role. ()

farfalla

6. Jiná bondovka. Poprvé s Jamesem Bondem (George Lazenby) na sněhu. Ernst Stavro Blofeld nezemřel v předešlém filmu 'You Only Live Twice' (1967), ale nyní ho hraje Telly Savalas. Producenti se rozhodli pro realističtější verzi, která by byla věrnější Flemingově knize, a tak jim Donald Pleasence nevyhovoval pro akčnější typ lumpa. V Blofeldově sanatoriu sice Bond potká celou skupinu krásek, ale od první scény si jeho srdce získala Tracy di Vicenzo (Diana Rigg). Tentokrát je to opravdová láska, která skončí sňatkem. Z folkloru se představí švýcarský venkov před vánoci a býčí zápasy. Je samozřejmé, že když Bond při příjezdu do Alp uvidí bobovou dráhu, tak se na ní sveze. Zaujala mě hudba, která měla temnější, ale příjemné zabarvení, hlavně při lyžování. I když bych neřekla, že byl Lazenby dokonalý, stejně mi byl příjemnější, než Conneryho šišlání. ()

Blondsky

Nejhůře hodnocená Bondovka, ale pro mě nejlepší (ještě jsem neviděl Glenovy Bondovky a novější). Akce na lyžích byla výborně natočená a jako u jediné akce ze starých Bondovek jsem nad ní slintal blahem. George Lazenby tu roli zahrál perfektně. Je škoda, že si pak nestřihl ty Moorovy Bondovky... ()

jasiska

Toto je moja obľúbená bondovka. Ľuďom sa na nej zvykne nepáčiť, že Bonda nehrá Connery, ale podľa mňa to je len plus, pretože Lazenby je väčší fešák (vyzerá aspoň o desať rokov mladšie) a navyše mu skôr uverím, že aj Bond je len človek, aj keď je božský:-) Keď k tomu pridám tradične dobré fórky, nečakanú (v bondovke!) romantiku, perfektný soundtrack, naháňačky a smutný koniec... niet čo dodať - moja srdcovka. ()

Wishkah

Ne že by Lazenby byl špatným představitelem Bonda. Sedne mi k němu víc než třeba Roger Moore. Ale film propadl. Je nudný, roztahaný a navíc nechápu proč někdo na Lazenbyho navlékl místo smokingu nebo obleku to fiží. Škoda mohlo to být lepší a Lazenbyho je mi celkem líto. Mohl z něj být opravdu dobrý Bond. Navíc bych řekl, že v tomhle filmu došlo doslova ke zločinu, jakého střihač a režisér dopustili na tomto filmu. Scénář je výborný, akce super, hlavní představitel není špatný a bondgirl je šmrncovní ženská. A pak se tu během akčních scén, místo využití kaskadérů a záběrů z dálky, neustále přepíná na pohled zblízka na Lazenbyho jak se snaží vypadat, že lyžuje, jede v autě nebo cokoli jiného a stojí před modrým pozadím. Kdyby se to stalo jednou dvakrát ale ono se to děje furt. Je to obrovská škoda, protože tohle by při citlivějším střihu a přesnější režii mohla být setsakra parádní bondovka ()

Hanes88

A zde poprvé nastal pokles hodnocení. Důvod? George Lazenby. Ne že by byl špatný herec, ale oproti Seanu Connerymu v roli Jamese Bonda, mu chybělo jeho charisma. Prostě tahle výměna herců se nepovedla. ()

Prochy38

Tak pro mě bohužel evidentně větší zklamání, než pro ostatní... Klady filmu. Děj jako takový bych řadil mezi nejlepší dosavadní bondovky. Prostředí zasněžených hor nemělo chybu a D. Rigg je opravdu nádherná žena. Plus T. Savalas coby záporák skvělý. Tím to ale hasne. G. Lazenby jako Bond absolutně nevhodný. Pokus o vtip s Connerym hodně trapný. Celkově Bond byl úplně mimo. Ale co mi vadilo nejvíce byl asi střih. Nějak tomu nerozumím. Proč někdo ty akční scény tak zrychoval a blbě stříhal?? Úplně zkazilo film! Fyzické zákony v lavině, na lyžích a v bobech jsou k smíchu!!!! Vůbec to lyžování! Proč se někdo pouští do něčeho, na co ještě technika prostě nemá! A závěrem ta bomba? Oni odpočítají dva-jedna, pak stříh, jak Bond ještě 3 sekundy prchá a pak to teprve bouchne? Vtip? Svatba se vůbec podle mého neměla dít, tak nějak to pokazilo děj, i když to asi v knize bylo, ale nehodilo se to. Stejně jako absolutně zbytečná, spíše se hodící smrt nevěsty... ()

kobe6

Výborná Bondovka, která bohužel ztrácí své resumé díky zakomplexovaným Conneryovcům a všeználkům. Na Lazenbyho nemůžu říct ani půl slova, kdyby se této role držel mluvilo by se o něm minimálně rovnocenně jako o Connerym. Dobrý příběh a bravurní záporák musí být taky vychválen + vtipné suché hlášky jak se patří. Jsem docela zklamaný některýma reakcema. ()

tarponko

No neviem, ja by som to až tak negatívne nehodnotil, stále to má ten šmrnc starých bondoviek a pravdupovediac mi chvíľku trvalo kým som si všimol že onen pán Bond, James Bond, nie je Connery. Na druhej strane strih je príšerný, teda aspoň v akčných scénach, a zrýchlené momenty mi miestami pripadali ako paródia. Za tri.... ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg