Já, padouch 3

Ja Zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2017, 90 min

"Upozorňujeme, že megalaser ve skutečnosti nic nezapaluje." Trojky jsem se obzvlášť ke zdejšímu hodnocení bál, ale zbytečně. Nejlepší vtipy byly pro dospělé, různé citace z filmů jsem kolikrát ani nestačil sledovat. Nejvíc mi bylo líto Nemova otce. 70%.(3.8.2017)

Po výbornej dvojke strmý pád dolu. Napriek tomu hodnotím ako priemer, lebo to má výborného zloducha. Toho z 80. rokov. Plus obstojné finále.(3.7.2017)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $169,042,150Tržby Celosvetovo $465,267,958Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akosi nám postupne dochádza dych v tejto sérii v podstate ako asi u všetkého čo sa točí na nekonečné pokračovania. Našťastie to nie je tak suché ako samotný film Mimoni (2015), kde to fakt nefungovalo tak ako by sme si priali. Tu aspoň zažijeme koľko toľko podarenej zábavy(podarené spev mimoňov a ich väzenská podmanivá návšteva) a samozrejme ako vždy boduje aj roztomilé trio dievčat. /videl v kine 2x: 70%/(7.7.2017)

Tak tady uz nam sla kvalita krapet dolu. Ne, ze by prvni dva dily byly nejakej komedialni vrchol, ale clovek se tak nejak bavil po celou dobu. Tady uz se proste vari z vody, osvedceny fory se opakujou, novy moc nefungujou, takze se da zasmat jen obcas. Ale jako takova oddechovka na jedno skouknuti to porad jeste obstoji.(27.9.2017)

Jednička skvělá, dvojka průměrná a třetí díl lehce podprůměrný. 3 hvězdy tomu pořád napálím, kvůli slušné hudbě, která se zde objevila. Jinak nic moc. 50%(13.9.2017)

Mnohem lepší bylo, když byl padouch padouchem. Ovšem jinak to neurazí, jenomže ani nijak zvlášť neohromí. Našlo se zde docela dost míst, kde jsme se smáli, ale tak nějak cítím, že už to není ono. Občas se mi zdálo, že tam nějaké ty humory natlačili silou. A nebo to třeba vidím úplně blbě ... při pátku a unavená jsem místy usínala, ale to je asi jenom můj problém :-).(30.6.2017)

První dva díly jsou malinko lepší průměr a tenhle je už pouze jen průměr. Gru po Vektorovi a El Machovi schytá dalšího protivníka, uvíznutého v osmdesátých letech. Příjde mě že zatímco jiné animované série mají tendenci neustálého růstu a nabubřelosti. U Universalu a jejich animované divizi jdou na to přesně naopak. Dobře vědí, že Mimoněma trefili zlatou žílu a tak je nic nenutí k navyšování rozpočtů a skoro bych řekl, že na každém dalším fimu šetří více a více. Trojka je opět tedy prakticky to stejné co minule. Gru má svoje holčičky, ty mají své problémy, nakonec se jako rodina ještě více všichni ztmelí a jsou u toho i Mimoni. Mimochodem bratr Dru je hodně těžko stravitelný a klidně bych jej nominoval na nejotravnější postavu ever. Viděl jsem rozhodně horší animáky a v minulosti i určitě lepší. Tohle je takový neškodný průměr. 55%(2.10.2017)

U dvojky jsem se smál celou dobu, zde je těch opravdu vtipných momentů podstatně méně. Přijde mi, jakoby v Illumination podstatně omladili fórky, což se jim osvědčilo u Mimoňů a Zpívej. Doufám ale, že se z tohoto studia nestane fabrika na hity podobně jako Pixar a zašlou slávu z počátku svých úspěchů se ještě podaří najít. V příběhu na mě překvapivě fungovalo nově objevené bratrské duo Dru-Gru, o němž jsem nečekal, že může přinést nějaký svěží vítr do série. Dál už tu máme jenom tradičního záporáka, co se chce pomstít za staré křivdy a koná tak v zájmu efektivních výstřelů žvýkaček a převlíkání se za ženský, a k tomu všemu má v oblibě raného Michalea. Když jsme u soundtracku, tak to bude opět hit na streamovacích službách jako blázen, ale musím uznat, že to ve filmu funguje a ne vždy je třeba nových neozkoušených skladeb, když se ty staré a mírně vyšumělé stále dobře poslouchají. Pro mě Já, padouch 3 stejně menší zklamání, i když úplně chápu, že já už nejsem cílovka a je třeba omlazování ve všech směrech. Stále mě ale Mimoni neomrzeli, takže se snad ještě sejdeme někdy příště, ač s výstražným prstem...7/10(27.6.2017)

Rozhodně nejslabší díl. Dospělý se tolik bavit nebudou, ale děti si své opět najdou. Zaporák byl strašný a protivný, krok hodně mimo. Na druhou stranu jsem se párkrát zasmál, ale je to méně než v předchozích dvou dílech. Škoda .. 5/10 = 59%(1.7.2017)

Další díl už se bude jmenovat Já, Mimoň. Všichni mi furt říkají, že se chovám jako děcko, takže za nás děti vám můžu říct, že to byla prča.(29.7.2017)

I keď je "milota" zachovaná, oproti prvým dvom častiam, omnoho menšia porcia zábavy. Zasmial som sa (ak sa tomu vôbec dá tak povedať) asi dva krát, a to je v prípade mojich najobľúbenejších postavičiek skrátka prepad, ako "brno". Škoda ...(11.7.2017)

Myslím, že celej sérii Ja Zloduch pomaly ale iste dochádza dych. Už nemá čo nové povedať, a to ani detskému divákovi. Z tohto pohľadu je to síce stále dostatočne zábavné a detsky lákavé, no dospelý divák sa už začína trochu nudiť, aj keď grafická stránka je opäť výborná a Mimóni očarujúco roztomilí. Slabší nadpriemer. 70/100(1.10.2017)

Možná nedosahuje kvalit dvojky, ale i tak mi tady přijde Já, padouch 3 trochu podhodnocený. Já jsem se opravdu bavila. Hlavně nový záporák "Evil Bratt" byl s těmi svými tanečními pohyby v rytmu osmdesátek naprosto k popukání. A do toho ještě nově nalezný brácha Grua... zkrátka nové postavy jsou na jedničku, každá má něco do sebe svým vlastním originálním chováním. Mimoni jsou samozřejmě kapitolou samou pro sebe a nutno říct, že ve filmu s "padouchem" Gruem jim to přece jenom sluší víc, než když byli odkázání na svůj vlastní (nepříliš úspěšný) film. Podařilo se z nich opět vytěžit další dávku komiky. Za mě proto nadprůměrné hodnocení - není to zbytečné pokračování, ale příjemný a vtipný animovaný film. ~(3,8)~(27.7.2017)

[ČSFD projekce] Svatá šnorchlino. Kam se poděl humor? Kdy ho nahradila trapná kýčovitá parodie? 55%(27.6.2017)

Zatím si to tu moc dobře nevede ohledně hodnocení, ale dejme tomu. Třetí padouch se ani nesnaží o emocionální náboj a myslím si, že je to tak lepší. Není to nebezpečně infantilní, je tam mnoho narážek pro starší, některé i výborné a i ti Mimoni se tu využili víc než dobře. Děti to pobaví hodně a dospělé příliš neurazí, pokud mají aspoň menší smysl pro humor. Já jsem si to překvapivě užil.(27.6.2017)

• poz3n

5 paralelních dějových linií mi na animovaný dětský film přijde opravdu nějak moc. Následek je pak logický. Děj je rozháraný, nesourodý a skládá se spíš z jednotlivých scének a gagů. Některé jsou fajn, zbytek je však nuda a nuda. Nemluvě o nekonečné přítomnosti otravných rádoby cool 80kových songů. 4/10(12.7.2017)

Díl od dílu je slabší. Stále více mi to připadá jako pohádka pro opravdu malé děti. Člověk se už pomalu ani nezasměje. Nebo jsem jenom já dospěla a stal se ze mě suchar.(6.8.2017)

• malylada

První dva filmy byla příjemná, zábavná podívaná pro celou rodinu, které trojka nesahá ani po kotníky a spíše navazuje na podprůměrné Mimoně. Zápletka je stupidní slepenec nahodilých scének, nikterak originální a jedná se vyloženě o bezduché ždímání značky. Veškeré dialogy mezi bratry a postavičkami jsou minimálně vtipné, cílí jen na ty nejmenší a jednotlivé skeče působily mnohdy až trapně. Celovečerní Mimoni nudili, ale zde si překvapivě kradou veškerou pozornost pro sebe a jejich scény film drží nad vodou. Jen díky výbornému záporákovi je trojka o něco lepší než Mimoni, nicméně celkově převládá obrovské zklamání a zatím nejhorší animák roku.......4/10(27.6.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 08.07.2017) První dva díly "Já, padouch" byly znatelně a kvalitově lepší, o tom (alespoň pro mě) není pochyb. Jako některým zdejším uživatelům tak i mně vadil fakt, že Gru už není čistý záporák, a že se ve filmu až příliš řeší rodinné záležitosti, které jakýmsi způsobem zabíjí kouzlo jedničky a dvojky. Dokonce už ani "malí žluťásci" nejsou tak vtipní jako dřív. Musím sice uznat, že jsem se párkrát zasmál, a vedle toho se mi opravdu líbil soundtrack, ale i tak na mě trojka zapůsobila silně průměrným dojmem, což nezachránila ani přítomnost dvojčete Drua ani nápaditá osobitost záporáka Balthazara Bratta. Zkrátka film, který se v dnešním přehršli animáků lehko ztratí.(1.9.2017)

Špatná zpráva je, že Gru už hodně zfotrovatěl a důraz na idylické rodinné soužití ve filmu je až násilný. Prostě se usadil a nechce více padouchovat, na rozdíl od jedničky, kdy se téměř stejně zlotřile choval doma i ve své padoušské práci. Dobrá zpráva je, že ve trojce jsou ze všech dílů nejpovedenější akční scény. Je to dáno tím, že retro zloduch Bratt je zatím nejlepší protivník. V porovnání s nerdovským Vektorem a kolotočářským El Machem je Bratt hodně vtipný a jeho arzenál zbraní a písní z osmdesátek spolehlivě pobaví i ty, kteří onu dobu nezažili. Takže, když přetrpíte trochu přeslazené rodinné scény, odměnou vám bude akce s bublinami, zabijáckým moonwalkem Michaela Jacksona a smrtelně odpudivé ramenní vycpávky a plandavé kalhoty, což všechno využívá Bratt, aby se pomstil za svou vyhaslou slávu bývalé televizní hvězdy. ____ Scén s mimoni ubylo, ale jsou jako koření: kde se objeví, tam potěší a rozesmějí. Jejich vystoupení na talentové soutěži by si zasloužilo ještě jednou zopakovat aspoň po závěrečných titulcích. Což se nestane, protože film žádnou potitulkovou scénu nemá. Při té předtitulkové se ale dozvíte, jak Nemo přišel o svou ploutvičku. Škoda, že takových škodolibostí nebylo víc, třeba právě na úkor toho trochu otravného sbližování se rodiny. /27. 6. 2017/(27.6.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8