Já, padouch 3

Ja Zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2017, 90 min

U dvojky jsem se smál celou dobu, zde je těch opravdu vtipných momentů podstatně méně. Přijde mi, jakoby v Illumination podstatně omladili fórky, což se jim osvědčilo u Mimoňů a Zpívej. Doufám ale, že se z tohoto studia nestane fabrika na hity podobně jako Pixar a zašlou slávu z počátku svých úspěchů se ještě podaří najít. V příběhu na mě překvapivě fungovalo nově objevené bratrské duo Dru-Gru, o němž jsem nečekal, že může přinést nějaký svěží vítr do série. Dál už tu máme jenom tradičního záporáka, co se chce pomstít za staré křivdy a koná tak v zájmu efektivních výstřelů žvýkaček a převlíkání se za ženský, a k tomu všemu má v oblibě raného Michalea. Když jsme u soundtracku, tak to bude opět hit na streamovacích službách jako blázen, ale musím uznat, že to ve filmu funguje a ne vždy je třeba nových neozkoušených skladeb, když se ty staré a mírně vyšumělé stále dobře poslouchají. Pro mě Já, padouch 3 stejně menší zklamání, i když úplně chápu, že já už nejsem cílovka a je třeba omlazování ve všech směrech. Stále mě ale Mimoni neomrzeli, takže se snad ještě sejdeme někdy příště, ač s výstražným prstem...7/10(27.6.2017)

Zatím si to tu moc dobře nevede ohledně hodnocení, ale dejme tomu. Třetí padouch se ani nesnaží o emocionální náboj a myslím si, že je to tak lepší. Není to nebezpečně infantilní, je tam mnoho narážek pro starší, některé i výborné a i ti Mimoni se tu využili víc než dobře. Děti to pobaví hodně a dospělé příliš neurazí, pokud mají aspoň menší smysl pro humor. Já jsem si to překvapivě užil.(27.6.2017)

[ ČSFD projekce ] Svatá šnorchlino. Kam se poděl humor? Kdy ho nahradila trapná kýčovitá parodie? 55%(27.6.2017)

• malylada

První dva filmy byla příjemná, zábavná podívaná pro celou rodinu, které trojka nesahá ani po kotníky a spíše navazuje na podprůměrné Mimoně. Zápletka je stupidní slepenec nahodilých scének, nikterak originální a jedná se vyloženě o bezduché ždímání značky. Veškeré dialogy mezi bratry a postavičkami jsou minimálně vtipné, cílí jen na ty nejmenší a jednotlivé skeče působily mnohdy až trapně. Celovečerní Mimoni nudili, ale zde si překvapivě kradou veškerou pozornost pro sebe a jejich scény film drží nad vodou. Jen díky výbornému záporákovi je trojka o něco lepší než Mimoni, nicméně celkově převládá obrovské zklamání a zatím nejhorší animák roku.......4/10(27.6.2017)

Špatná zpráva je, že Gru už hodně zfotrovatěl a důraz na idylické rodinné soužití ve filmu je až násilný. Prostě se usadil a nechce více padouchovat, na rozdíl od jedničky, kdy se téměř stejně zlotřile choval doma i ve své padoušské práci. Dobrá zpráva je, že ve trojce jsou ze všech dílů nejpovedenější akční scény. Je to dáno tím, že retro zloduch Bratt je zatím nejlepší protivník. V porovnání s nerudovským Vektorem a kolotočářským El Machem je Bratt hodně vtipný a jeho arzenál zbraní a písní z osmdesátek spolehlivě pobaví i ty, kteří onu dobu nezažili. Takže, když přetrpíte trochu přeslazené rodinné scény, odměnou vám bude akce s bublinami, zabijáckým moonwalkem Michaela Jacksona a smrtelně odpudivé ramenní vycpávky a plandavé kalhoty, což všechno využívá Bratt, aby se pomstil za svou vyhaslou slávu bývalé televizní hvězdy. ____ Scén s mimoni ubylo, ale jsou jako koření: kde se objeví, tam potěší a rozesmějí. Jejich vystoupení na talentové soutěži by si zasloužilo ještě jednou zopakovat aspoň po závěrečných titulcích. Což se nestane, protože film žádnou potitulkovou scénu nemá. Při té předtitulkové se ale dozvíte, jak Nemo přišel o svou ploutvičku. Škoda, že takových škodolibostí nebylo víc, třeba právě na úkor toho trochu otravného sbližování se rodiny. /27. 6. 2017/(27.6.2017)

Druhé pokračování animovaného snímku Já, padouch se nese ve stejném duchu jako předešlé díly. Nechybí tu bláznivé skopičiny Mimoňů, které potěší hlavně malé ratolesti, jednoduchá zápletka, ale také svižné tempo a vydařená animace. Série filmů Já, padouch se ani náhodou nepřibližuje těm nejlepším snímkům od Pixaru, nicméně všechny díly včetně spioffu Mimoňů si na nic nehrají a servírují dobré příběhy, které děti zaručeně pobaví a dospělé neurazí. Což se cení.(27.6.2017)

Další dokonalá animovaná groteska pro všechny věkové kategorie, několik jednoduchých příběhů, spousta výborně načasovaných příhod, vtipů a gagů. Gru, jeho rodina zahrnující nově i bratrské dvojče a hromada Mimoňů rozhodně neztrácejí dech a naopak přidávají na tempu.(27.6.2017)