Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Gwaihir

Pro pokračování, v němž se z odlišných stávají povstalci, platí do značné míry totéž, co pro počáteční díl série. Zejména prolínání simulace a skutečnosti je opět působivé, stejně jako vyznění pointy této části příběhu, která dosavadní dění dává v závěru do širšího kontextu, čímž prakticky přidává celému pozadí nový rozměr a vytváří živnou půdu pro další potenciálně zajímavé dobrodružství. Ti, kdož vzbuzují největší strach, mohou být totiž zároveň jedinou nadějí. Vyprávění trochu nabírá obrátky, od začátku směřuje kupředu bez zbytečných odboček, a tak jsem se znovu dobře bavil až do samého konce, Jen škoda, že tentokrát nedostaly o něco více prostoru některé další postavy. 70 % ()

Borrtex

Oproti prvnímu dílu se mi to nezdálo vůbec špatné pokračování. Možná bylo trošku jednodužší celé seskupení děje a místo dění, ovšem grafický "nátěr" to slušně vykompenzoval a tak můj finální pocit je asi tak stejný jako u prvního dílu. Rozhodně lepší "teen" série knižní předlohy než Hladové hry! 70% ()

JohnCZ

Insurgent překvapivě sází na úplně jiný feel, než měla jednička. Pomalejší, psychologičtější a celkově o něco méně naivnější. Avšak pořád dostatečně akční a vizuálně přitažlivé, byť ten digitál byl digitální někdy až přespříliš. Příběh se vyvíjí velice zajímavým směrem, celou dobu nás na něco připravuje a končí cliffhangerem, který slibuje mnohé, což je přesně to, čeho se obávám nejvíce. Obávám se totiž, že předloha není nosná natolik, aby závěr trilogie nebyl jen jedním velkým zklamáním. ()

corpsy

Takže postavy a dejová línia sa nám predstavili v minulom diely a tým pádom môžu tvorcovia šľapnúť na akčný plyn a pustiť sa do čistokrvného dobrodružstva. Na to by však museli mať lepší cit pre napätie a dynamiku, pretože tento ďalší prírastok do YA kategórie nieje nič nové, prevratné a ani napínavé. Ak som pri predošlej časti v recenzii dúfal, že sa séria asi vydala tým správnym smerom, tentoraz to asi zoberiem späť. Ale stále ešte dúfam. ()

DEXTER099

Tak jsem zkoukl Rezistenci a divím se tomu červenému hodnocení,za mě by ho rozhodně nedostal,ale zpět k mému hodnocení.Druhý díl se nese na podobné úrovni jako první je děj se místo rozmístění dětí do určitých frakcí(Sečtělý,Mírumilovní atd.) zaobírá tím co je za branou celého komplexu a boji Tris a čtyřky proti myšlence celého systému a hlavně proti Kate Winslet coby vůdkyni všech frakcí.Nevím,ale opravdu nemusím čím dál tím v poslední době populárního aspektu filmů a to jest mladá holka pomalu ještě s horkou občankou jak pobíha se samopalem nebo podobnou zbraní a je snad ještě líp vycvičená než Jean Claude v univerzálním vojákovi a kosí jednoho nepřítele za druhým pomalu bez mrknutí oka.Sice je to lepší než pro mě úplně mimo film Hunger Games v čele s přehrávající Jennifer Lawrence,ale to,že je naopak Shailene Woodley docela sympatická (plus má u mě pořád za hvězdy nám nepřáli) můj dojem z filmu nevylepšuje.Jediné co nějak stojí za zmínku je závěrečných pár minut kde dojde k nějakému jako by zvratu a nástřelu na další pokračování.Nevím jestli jsem už moc starej,ale tenhle typ filmu by se mi nelíbil ani ve 12 letech.Neupírám to holkám,které na to jdou,ale ta emancipace je už opravdu všude a mě už to stačí.Takže za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

PauloZ

Divergence dokázala překvapit a bavit svým pohledem na věc, teen zpracováním, solidním příběhem a parádní akcí s efektama. Takže jako popkorn fungovala velmi dobře. Bohužel Rezistence je jen vycucaný odvar plný emocí a vnitřního rozdrásání hlavní hrdinky. Uznám, že to má cool feeling a parádní hudbu, ale příběhové zpracování je fakt utahaná slaďárna. Akce se poděla ta tam a v závěru (byť je dobrý) jasně chyběly doláče na řádné efekty. 2,5*. ()

draggo

Oproti skvělé a zábavné jedničce jednoznačně slabší. První půlku jsem se docela nudil, příběh byl podivně rozvleklý a celkově nezábavný, akce průměrná a objevuje se až moc novejch postav, přičemž žádná z nich není nijak zvlášť zajímavá. Celý film se pořádně rozjede až v závěru při simulacích jednotlivých frakcí, které byly docela nápaditě udělané a film konečně začal pěkně šlapat a závěrečná pointa mi přišla celkem zajímavá. Na další díly se tedy podívám, ale díky rozdělení závěrečné knihy na dva díly nemám očekávání nijak přehnaná. Nemůžu se zbavit dojmu, že od té doby, co začal na konci jedničky rozpad systému frakcí, celá série jako by ztratila to, co na ní bylo tak zajímavý a zatím to nebyla schopná nahradit něčím jiným. /60% a 3*/ ()

Lokutus

Přeplacaná a těžce předvídatelná blbost plná digitálních píčovin jak z nablblý videohry z 90. let a k tomu ústřední blbka, co jen zmateně běhá z místa na místo a je střídavě ubulená nebo za drsňačku, přičemž je drsná asi jak Medvídek Pú. Kdo na takovýhle sračky vůbec může koukat?! ()

maddy

Podľa hlúpej knihy, dobrý film nespravíš. Svet Divergencie totiž nedáva v ničom zmysel. Už prvý film o tom presvedčil a navyše sa v ňom ani nič nedialo. V Insurgent sa už neustále aspoň niečo deje, ale stále to nedáva ani ten najmenší zmysel. Nemám síce žiaden problém s týmito novodobými dystopickými sci-fi sériami pre mládež a mnohé z nich si aj užiť, no bohužiaľ, divergentná séria je z trojice ság, ktoré momentálne okupujú kiná (Hunger Games, The Maze Runner, Divergent) rozhodne tá najmenej zaujímavá. Problém by ani nebol v tom, že všetky sú v jadre na jedno kopyto – pár „vyvolených“ (v prípade Divergencie doslovne) bojuje proti zlej spoločnosti. Taká séria Hunger Games zjednodušuje politické pozadie (vojna s prezidentom Snowom) do maximálnej možnej miery na stranu dobra a zla, The Maze Runner séria vsádza výhradne na dobrodružnú jazdu a v oboch prípadoch to s malými výhradami funguje. Insurgent sa však snaží banálnu zápletku zbytočne prekombinovávať až do takej miery, že v konečnom dôsledku je iba na smiech. Pokúšať sa totiž o hlbšiu myšlienku a zápletku vo svete a príbehu, ktorý nedáva najmenší zmysel pôsobí nanajvýš absurdne. Výsledkom tak je, že divák sa dve hodiny pozerá na film, v ktorom sa síce neustále niečo deje, ale nič z toho nikam nesmeruje. V podstate ani v druhom filme série sa absolútne nič nestane, príbeh sa nikam neposunie a záverečné odhalenie tomu nasadí korunu absurdnosti ešte viac ako prvý film (nezmyselnosť celého tohto diania s divergentnými a artefaktom a celou spoločnosťou sa mi nechce rozoberať, to by vyšlo na samostatný referát). V prvom filme sa to ešte dalo ako tak zniesť, lebo sa ten svet nesnažil ozrejmiť viac ako bolo potrebné, Insurgent však chýba čoby len štipka nadhľadu a počúvať tie smrteľne vážne repliky postáv je občas neznesiteľné. Hlavne v prípade, keď polovica z nich mení znenazdania svoju motiváciu a jednanie. Divergenciu si síce pamätám, ale kým som sa v Insurgent zorientoval ktorá postava je vlastne ktorá, ktorá je nová, ktorá z prvého filmu a prečo ten zradil toho, onen prešiel na druhú stranu a podobne, tak ma to celé vlastne aj prestalo zaujímať. A to vôbec nie je tým, že si Divergencia vyžaduje ktovie akú sústredenosť, ale skôr chabým scenárom, ktorý vychádza z podpriemernej predlohy. Keď niekto čaká, že druhý film aspoň málo objasní celý tento svet a dá mu aspoň nejakú chabú vnútornú logiku je na omyle. O to tu nemá nikto záujem a silne pochybujem, že sa to v ďalšom zbytočne rozdelenom závere na dva film zmení. Divergencia nie je séria, ktorá by chcela dávať aspoň najmenší zmysel. Teda, ono by tá filmová možno aj chcela, ale musí sa držať podpriemernej predlohy. A tak sa tu strieľa, skáče, rúcajú budovy, väčšina z toho vo vizuálne pútavom podaní pri ktorom tvorcovia slušne popustili uzdu svojej fantázie, ale čo z toho keď to sú absolútne nepodstatné snové sekvencie, ktoré len vypĺňajú prázdny príbeh, takže napätie sa nedostavuje ani v najmenšej dávke. A aj keď už má dôjsť k najhoršiemu, tak film ma neustále prichystané zúfalé zvraty na poslednú chvíľu, keď sa tá ktorá postava zrazu zjaví na tom najmenej predpokladanom mieste a celú situáciu zachráni (takto sa to opakuje asi 10x, keď má niekto zomrieť alebo mu minimálne ide aspoň o život, tak v danom momente sa objaví nablízku nejaká z hlavných postáv aj so zbraňou v ruke a situáciu zachráni). Jedine čo tak Insurgent ako tak tiahne sú slušní herci, ktorých sa do tejto série podarilo dostať neviem akým zázrakom. Kate Winslet, Naomi Watts sú herecké istoty a ani mladé osadenstvo nie je vyslovene na zahodenie (hlavne „bubeník“ Miles Teller alebo aj Theo James), akurát čo z toho, keď sa to celé dve hodiny hýbe, ale ani na sekundu nijako nezaujme. CELKOVO: 2* (4/10) () (méně) (více)

Adasin

No... nesedlo mi to, a to hodně. Už u jedničky se mi nevím proč nelíbila ta myšlenka dělení do frakcí a ten divný výběr frakce u šestnáctiletých. Do toho divné postavy (všechny) obsazené z většiny mě nesympatickými herci (hlavně Jai Courtney, kterého nesnáším již od Terminátor: Genysis a představitelka hlavní role Shailene Woodley). Virtuální realita v rámci simulací pěkná, ale to mě zde neobměkčí. Musím ovšem přiznat, že mě zajímalo, co je v té skřínce nebo co to vlastně bylo, výsledek byl ovšem pro mě zklamáním. A vůbec: to ty lidi v těch frakcích za 200 let nenapadlo se podívat za tu podělanou zeď? Zvlášť, když je i venku evidentně čistej vzduch a dá se tam jít? Jediná pozitivní změna oproti minulému dílu: lepší soundtrack - ten se dobře poslouchal, takže hlavně za něj tu jednu hvězdičku. Někdo si může myslet, že jsem masochista, ale podívám se i na třetí díl, čistě ze zvědavosti, jestli to může být horší. 2/10 ()

MartinezZ

Ukáza nevhodnosti těchhle knižních filmo-epizod. Tohle je totiž taková blbost napěchovaná na sebe se vršícími nesmysly, že to při sledování toho dění před zeleným plátnem skoro až bolí. Samozřejmě rozdělení dalšího dílu na dva filmy to celé jen podtrhuje. Jediné, co by to mohlo zachránit, by byl jen crossover s Maze Runner v následujících dílech téhle ságy. ()

Praxis

Ještě větší WTF než v minulém díle. První hodinu mě děj totálně nezajímal, hlavní hrdinka se chová naprosto nepředvídatelně a nesmyslně a okolo stojící sidekickové jsou ještě mnohem více ulítlejší. Druhá hodina s testováním je sice o něco zábavnější, ale celkový dojem rozhodně nijak nezvýší. Co potěšilo byl vizuál, podařené triky i výprava a zdařilé kamerové vychytávky. Inu, za 110 míčů se dá dělat velké divadlo. Technicky se film prostě povedl, to, co se dělo před kulisami se teda ale moc nepovedlo. 40% ()

Wysch

Bych se úplně opakoval. Je to tak předvídatelný, že jsem po 20 minutách věděl, na co se koukám, a jak to dopadne, že jsem nakonec vytáhl disk z mechaniky a šel radši čumět na tenis. Teprve druhej den ráno jsem po probuzení vložil Insurgent zpátky do plackovny, a dokoukal. Jaké překvapení, když to odskákal Jai Courtney, a jaké překvapení, když to nakonec dopadlo přesně tak, jak jsem si maloval po těch prvních 20 minutách. Čiže... pokud jste někdy napsali alespoň jeden sci-fi příběh s dystopickou příchutí, celou tu Divergentní sérii si můžete asi odpustit. A pokud ne, můžete se kochat lacinou příběhovou linkou, u který ani nevadí, že jste neviděli / nečetli předchozí díl, protože je tak prostá, že její uchopení zabere odhadem deset vteřin. A co se filmu týče... těžko hledat způsob, jak udělat film dobrý, když ten scénář (či snad předloha?) je tak primitivní? ()

javak810i

Druhé pokračování wannabe Hunger Games už nenabízí tolik, co díl první. Děj začíná ztuha, scénář je opět plný děr a klišé a celý smysl filmu je pochopitelně nalákání na závěrečný třetí díl. Nu co, aspoň jsem se nenudil a ke konci jsem se dočkal i nějaké té akce. Za mě slabší 3* ()

katasta

Knihu jsem sice nečetla, ale podle filmu bych si tipla, že jde o další zfilmovanou knihu, která nemá filmový potenciál. Věřím, že kniha by dokázala popustit uzdu fantazii a může být zábavná, nicméně s filmem už nemáme práci s fantazií a samotný příběh není až tak zajímavý, aby vyplnil tolik hodin filmu. Setkáváme se tu tak s hloupými dialogy, s nepropracovanými postavami a s divnými motivy... Celé je to takové nedotažené a hloupoučké. ()

kaylin

Tak tohle opravdu ten. Film plný naprosto zbytečných scén, zdlouhavého vyprávění, které vede jen k tomu, aby to skončilo nudně a vám bylo jedno, co se s postavami děje. Jestli je stejně špatně napsaná kniha, už opravdu nechápu, co je vlastně vkus mladé generace a co chtějí číst. Já bych tohle číst nechtěl. Nudné akční scény, nudné scény v simulaci, prostě příšernost. ()

Rakosnicek77

Já jsem velice spokojený! Splnilo to naprosto moje očekávání s očekávaného :-) Pravdou je fakt, že kdo za sebou nemá první Divergenci, se do tohoto bijáku ani nemusí pouštět, neb bude úplně mimo mísu. Pokud ale máte povědomí o prvním díle, budete určitě spokojení s úrovní druhého pokračování a vývojem děje vpřed. Bohužel i tentokrát děj končí celkem "otevřeně" což je bezpochyby účel s výhledem na závěrečné třetí pokračování této další současné trilogie. A i tentokrát si budeme muset počkat pravděpodobně rok, na finální rozuzlení celého příběhu. ()

DH3Factor odpad!

Měl jsem to jako takový druh sebemrskačství a musím uznat, že mě to znechutilo dokonale. Je to velmi slušný materiál k týrání všech smyslů. Jestliže jednička byla první kruh pekla, tak tohle už je alespoň sedmý. A to má být trojka rozdělená na dvě části! Hell Jesus! Kill them before they lay eggs! ()

slunicko2

Scifická červená knihovna - pokračování. 1) Svým pokračováním ztrácí příběh na zajímavosti, protože přináší stále méně nového._____ 2) Experiment nemá logiku._____ 3) Alespoň je divák ušetřen boje o město._____ 4) Výstižný koment: ORIN**. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent