Mozart in the Jungle (TV seriál)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014 - 2018, 18 h 16 min (Minutáž: 22–31 min)

Roger Neill

Gael García Bernal, Lola Kirke, Malcolm McDowell, Saffron Burrows, Bernadette Peters, Peter Vack, Bob Dishy, Makenzie Leigh, Nora Arnezeder, Samantha Sherman, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Brennan Brown, Keith Poulson, Daniel Raymont, Aly Mang, Nashawn Kearse, Dermot Mulroney, Charles Fleischer, Sofía Sisniega, Adam David Thompson, Ana Cecilia Stieglitz, Seth Barrish, Eddie Cooper, Susan Blommaert, Amelia Zapata, Amirah Vann, Anton Coppola, Henry Stram, Raymond McAnally, Mary Louise Wilson, Anna Suzuki, Mark Blum, Debra Monk, Jerry Adler, Jason Schwartzman, Annie McNamara, Santino Fontana, John Hodgman, Wallace Shawn, Ivo Velon, Ken Barnett, Gretchen Mol, Gustavo Dudamel, Chris Marquette, Tenoch Huerta, Esai Morales, Emilio Echevarría, Maya Zapata, Ana Ofelia Murguía, Yolanda Abbud L., Amos VanderPoel, Charlie Moss, Brian D’Arcy James, Sophie Auster, Monica Bellucci, Christian De Sica, Christian Coulson, Andrea Bruschi, Alan Cappelli Goetz, Alessandro Bressanello, Nico Muhly, Miles Robbins, Danny Glover, Plácido Domingo, Cole Escola, Irene Choi, Ronald Guttman, Chip Zien, Joshua Bell, Jason Shelton, Richard B. Watson, Ana Villafañe, Margaret Ladd, Nico Bustamante, Ekaterina Samsonov, Zack Robidas, Greg Murphy, Socorro Santiago, John C. Vennema, Raymond Lee, Alan Aisenberg

Škoda, Škoda, že se tvůrci nedokázali rozhodnout o čem to má být, není to ani moc komedie, ani drama, ani romantika, a není to ani nijak zvlášť o hudbě, jak by se podle námětu mohlo zdát. Takže první série je tak trochu o ničem, k symfonickému orchestru sice nastoupí supergenální dirigent, ale my se ani nedozvíme v čem vlastně ta jeho genialita spočívá. V tom že slyší hudbu ve zvucích města? V tom že ho napadne vzít hudebníky a hrát venku v přistěhovalecký čtvrti? Bohužel se v seriálu o hudbě jen prázdně plká. V druhé sérii už se autoři trochu rozhodli, takže je to trocha romantiky a trocha dramatu, no nebylo to rozhodnutí nejlepší, ale aspoň nějaký. Takže jedinou devízou seriálu je 2 a půl hodiny s GGB, což vzhledem k tomu, že s těma šedinama vypadá líp než kdy dřív, není zas až tak k zahození. Vidím to mezi 3 - 4. // 3. série - první 4 epizody s afektovanou divou jsou takřka k nevydržení, pokud by se v Benátkách takto odehrávala celá sérii, nevím jestli bych se donutila to dokoukat. Ale v půlce se vše vrátí do starých kolejí k orchestru, do starých kolejí fádního děje, kdy se vlastně nic moc zásadního nestane a poslední epizoda dala předzvěst tomu, co se bude dít v následující sérii.(24.3.2016)

Původně jsem tomuto seriálu chtěla dát opravdu vysoké hodnocení, ale nakonec jsem zůstala u svého klasického postupu a přejela sérii. Jsem, jako milovník klasické hudby, nadšená tímto tématem a jeho vyobrazením umělců, které je v tolika případech zcela přesné. Jak se mi líbí výběr hudby a verva tohoto seriálu, tak v mnoha věcech mi přijde hrozně nedotažený a jak šly epizody dál, tím více to bylo vidět. Nicméně ...Maestro si zaslouží svou vlastní hvězdičku(20.1.2016)

1. série Zajímavý základní námět (trochu šílený dirigent přebírá vedení symfonie a obrací vše naruby) a skvělý skvělý skvělý García Bernal. Bohužel je to tak vše, scenáristicky se to ztrácí v nezajímavých vedlejších postavách, děj připomíná většinou spíš vztahovou soap operu a hlavní zápletce samotného dirigování orchestru excentrickým Rodrigem se věnuje vlastně jen okrajově. Dokoukal jsem s vypětím sil celou první sérii, především kvůli Garcíovi, ale tím tento seriál pro mne končí. A to jsem byl po prvních dvou dílech tak nadšený... Ještě bych vyzdvihl herečku Lolu Kirke (role Hailey), která má charisma i talent.(19.1.2016)

Komediánla dráma úplne z iného súdka, než by človek očakával. Výstredné postavy ťahajú celý seriál, potrebujú však nejaký čas, aby ich divák spoznal. Okruh ľudí okolo NY orchestra je všetkým len nie normálnou skupinou milovníkov hudby. Seriál sa vyznačuje brutálnou nevyrovnanosťou a je na škodu, že sa scenáristi nedokážu ešte viac utrhnúť. Sú to však skvelé charaktery pobláznených hudobníkov, vďaka ktorým tá slabá polhodinka vždy ubehne ako nič. Po dvoch sériách zatiaľ 3/4*.(3.12.2016)

Pilot I. série je ze všech dílů nejhloupější a nejbulvárnější, nenechte se odradit. Je to příjemná, lehce excentrická, přátelská orchestrální fantazie, taky trochu lovestory, nic moc střízlivě uzemněného či smrtelně realistického (charaktery ovšem jako by mnohým hráčům z oka vypadly). Kompetice extrapolovaná v I. sérii do komického extrému i zábavné nápady v II. sérii jsou určitě plus. Seriál srší optimismem, má grandiózní šmrnc, pohltivé tempo, hravý humor, dojemné chvilky, sympatické herce a pochopitelně ten nejlepší (i když hitovkový) soundtrack. „The orchestra is my family. I won’t let anyone or anything hurt it.“(2.1.2016)