Mozart in the Jungle (TV seriál)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014–2018, 18 h 16 min (Minutáž: 23–31 min)

Roger Neill

Gael García Bernal, Lola Kirke, Malcolm McDowell, Saffron Burrows, Bernadette Peters, Hannah Dunne, Peter Vack, Bob Dishy, Makenzie Leigh, Nora Arnezeder, Samantha Sherman, Doris McCarthy, Jennifer Kim, Brennan Brown, Keith Poulson, Daniel Raymont, Aly Mang, Nashawn Kearse, Dermot Mulroney, Charles Fleischer, Sofía Sisniega, Adam David Thompson, Ana Cecilia Stieglitz, Seth Barrish, Eddie Cooper, Susan Blommaert, Amelia Zapata, Amirah Vann, Anton Coppola, Henry Stram, Raymond McAnally, Mary Louise Wilson, Anna Suzuki, Mark Blum, Debra Monk, Jerry Adler, Jason Schwartzman, Annie McNamara, Santino Fontana, John Hodgman, Wallace Shawn, Ivo Velon, Ken Barnett, Gretchen Mol, Gustavo Dudamel, Chris Marquette, Tenoch Huerta, Esai Morales, Emilio Echevarría, Maya Zapata, Ana Ofelia Murguía, Yolanda Abbud L., Amos VanderPoel, Charlie Moss, Brian d'Arcy James, Sophie Auster, Monica Bellucci, Christian De Sica, Christian Coulson, Andrea Bruschi, Alan Cappelli Goetz, Alessandro Bressanello, Nico Muhly, Miles Robbins, Danny Glover, Plácido Domingo, Cole Escola, Irene Choi, Ronald Guttman, Chip Zien, Joshua Bell, Jason Shelton, Richard B. Watson, Ana Villafañe, Margaret Ladd, Nico Bustamante, Ekaterina Samsonov, Zack Robidas, Greg Murphy, Socorro Santiago, John C. Vennema, Raymond Lee, Alan Aisenberg, Sissy Sheridan, Piter Marek, Dante Pereira-Olson, Linda Powell, Christine Toy Johnson, Susan Coyne, Daria Pascal Attolini, Rachel Zeiger-Haag, Kathleen Butler, Adriana Deangelis, Christine Chang, Ruibo Qian, Vít Hořejš, Michael Devine, Chloe Fineman, Julia Effertz, Jenna Qureshi

1. série Zajímavý základní námět (trochu šílený dirigent přebírá vedení symfonie a obrací vše naruby) a skvělý skvělý skvělý García Bernal. Bohužel je to tak vše, scenáristicky se to ztrácí v nezajímavých vedlejších postavách, děj připomíná většinou spíš vztahovou soap operu a hlavní zápletce samotného dirigování orchestru excentrickým Rodrigem se věnuje vlastně jen okrajově. Dokoukal jsem s vypětím sil celou první sérii, především kvůli Garcíovi, ale tím tento seriál pro mne končí. A to jsem byl po prvních dvou dílech tak nadšený... Ještě bych vyzdvihl herečku Lolu Kirke (role Hailey), která má charisma i talent.(19.1.2016)

První série byla skvěle rozjetá, tohle atypické seriálové prostředí mě zaujalo a Gael García Bernal jako geniální maestro hraje naprosto fantasticky. Druhé série byla bohužel o dost slabší, jak kdyby tvůrci všechny dobré nápady vyčerpali v té první a kromě Bernala moc herecky zajímavých postav nenajdeme (zábleskem byla Anna Maria, ale její potenciál taky zůstal nevyužit). Škoda, maestro zůstává spolu s geniální hudbou trochu osamocen.(18.2.2016)

Dramedy je těžkej žánr, možná vůbec nejtěžší. kvalita jednotlivých dílů je jak na houpačce, nebo možná lépe řečeno na horské dráze, ale nelze tomu upřít obtížně popsatelný kouzlo. Lola Kirke a G. G. Bernal jsou extrémně sympatická dvojka doplněná skvělou plejádou dalších vymazlených figurek. Já bych asi na Haileyin koncert zašel a asi bych zaskočil i k ní domů;)(27.12.2016)

Snad i díky zcestnému očekávání úplně jiného seriálu mě nakonec moderní Mozart příjemně překvapil. Jako regulérní dramedy sice ničím jiným, než zasazením do vztahů uvnitř symfonického orchestru, a samozřejmě skvělou hudbou, příliš nevyniká, na to by se musel mnohem více utrhnout ze řetězu, nicméně výstřednosti dvou hlavních maestrů, stejně jako obsazení, lehký a nijak vlezlý humor a samozřejmě skvělá hudba udrží u střízlivě pětadvacetiminutových epizod pozornost spolehlivě. Pilot ale každopádně lákal na mnohem odvážnější zábavu a té se bohužel zbytku první série příliš nedostává.(30.1.2015)

Původně jsem tomuto seriálu chtěla dát opravdu vysoké hodnocení, ale nakonec jsem zůstala u svého klasického postupu a přejela sérii. Jsem, jako milovník klasické hudby, nadšená tímto tématem a jeho vyobrazením umělců, které je v tolika případech zcela přesné. Jak se mi líbí výběr hudby a verva tohoto seriálu, tak v mnoha věcech mi přijde hrozně nedotažený a jak šly epizody dál, tím více to bylo vidět. Nicméně ...Maestro si zaslouží svou vlastní hvězdičku(20.1.2016)