Reklama

Reklama

Mozart in the Jungle

(seriál)
Trailer
Komedie / Drama / Hudební
USA, (2014–2018), 18 h 16 min (Minutáž: 23–31 min)

Hudba:

Roger Neill

Hrají:

Gael García Bernal, Lola Kirke, Malcolm McDowell, Saffron Burrows, Bernadette Peters, Hannah Dunne, Peter Vack, Bob Dishy, Makenzie Leigh (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Sex, drogy a klasická hudba - toto spojení ukazuje, že co se děje za oponou symfonie, může být stejně fascinující jako to, co se děje na jevišti. (..Lucas..)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

sharky 

všechny recenze uživatele

Dramedy je těžkej žánr, možná vůbec nejtěžší. kvalita jednotlivých dílů je jak na houpačce, nebo možná lépe řečeno na horské dráze, ale nelze tomu upřít obtížně popsatelný kouzlo. Lola Kirke a G. G. Bernal jsou extrémně sympatická dvojka doplněná skvělou plejádou dalších vymazlených figurek. Já bych asi na Haileyin koncert zašel a asi bych zaskočil i k ní domů;) ()

SamVimes 

všechny recenze uživatele

Žánrově má Mozart in the Jungle asi nejblíže k dramedy, ačkoliv tu nejsou vyloženě sitcomové gagy, ani žádné velké drama, ale hlavně všudypřítomná pozitivní energie (ačkoliv nějaké ty problémy nebo podrazy mezi muzikanty se samozřejmě taky najdou). Byť se seriál propaguje mottem "sex, drogy a vážná hudba", ve skutečnosti to zas taková divočina není a i když na všechna tři slibovaná potěšení pravidelně dochází, není to nic explicitního (tedy, vážná hudba tam samozřejmě explicitní je, sex a drogy už moc ne). V tomto ohledu další Entourage či Californication nečekejte. Z řad herců samozřejmě exceluje zkušený veterán Malcolm McDowell, ale mnohem víc pozornosti na sebe strhává mírně exotický Gael García Bernal, jenž přesně ztvárňuje temperamentního umělce, který je přitom živoucí a dýchající lidskou bytostí, není redukován na schematickou figurku „podivínského umělce“. Však si za to taky zaslouženě odnesl Zlatý glóbus. A konečně je třeba zmínit i Lolu Kirke v roli Hailey, divákovy průvodkyně zákulisním světem vážné hudby a všech jejích nevážných aspektů. Na filmová a televizní ocenění to sice není, ale za tak okouzlující ztvárnění mladé talentované ženy, jíž by mohl svět ležet u nohou, si zaslouží přinejmenším naši pochvalu. Pro vychutnání si nabízené podívané ani není potřeba mít rád vážnou hudbu, stačí mít vztah k hudbě obecně. Láska k ní totiž prostupuje celým seriálem a to se daří přenášet na diváka bez ohledu na to, jestli tíhne víc k rozmáchlým symfoniím nebo k tvrdým kytarovkám. Zmínku si zaslouží i povedená znělka, v každém díle trochu jiná a vždy si hrající se zvuky klasických nástrojů a abstraktními vizualizacemi. Povedených hudebních seriálů v televizi moc není, Mozart in the Jungle mezi ně však bezesporu patří. Není to seriál, který byste za každou cenu museli vidět, není to brilantně vystavěné drama ani perfektně vypointovaná komedie, ale prostě velice příjemná, feel-good záležitost, která vám nevyvolá zvýšený tep strachem o postavy ani křeče od smíchu, ale spokojený úsměv. Nic víc, nic míň. Ale ono to vůbec není málo. ()

Reklama

milka 

všechny recenze uživatele

Pilot:Téma si tvůrci rozhodně vybrali zajímavé a náhled do zákulisí symfonického orchestru rozhodně skýtá velký potenciál. Tvůrci jakoby si však nebyli vědomi, že tímto pilotem mají nalákat co nejvíce potenciálních diváků a většinu hereckých trumfů a jejich hodně zajímavé postavy ukáží divákům jen na pár minut. Místo toho se věnují té nejméně zajímavé a i ty humorné pasáže jim vycházejí jen tak napůl. Další díly bych ovšem rozhodně zkusil. Obávám se ale, že se jich nedočkáme. 60% ()

erased 

všechny recenze uživatele

Snad i díky zcestnému očekávání úplně jiného seriálu mě nakonec moderní Mozart příjemně překvapil. Jako regulérní dramedy sice ničím jiným, než zasazením do vztahů uvnitř symfonického orchestru, a samozřejmě skvělou hudbou, příliš nevyniká, na to by se musel mnohem více utrhnout ze řetězu, nicméně výstřednosti dvou hlavních maestrů, stejně jako obsazení, lehký a nijak vlezlý humor a samozřejmě skvělá hudba udrží u střízlivě pětadvacetiminutových epizod pozornost spolehlivě. Pilot ale každopádně lákal na mnohem odvážnější zábavu a té se bohužel zbytku první série příliš nedostává. ()

Makky 

všechny recenze uživatele

Komediálna dráma úplne z iného súdka, než by človek očakával. Výstredné postavy ťahajú celý seriál, potrebujú však nejaký čas, aby ich divák spoznal. Okruh ľudí okolo NY orchestra je všetkým len nie normálnou skupinou milovníkov hudby. Seriál sa vyznačuje brutálnou nevyrovnanosťou a je na škodu, že sa scenáristi nedokážu ešte viac utrhnúť. Sú to však skvelé charaktery pobláznených hudobníkov, vďaka ktorým tá slabá polhodinka vždy ubehne ako nič. Po dvoch sériách zatiaľ 3/4*. ()

Galerie (161)

Související novinky

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především…

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká…

Reklama

Reklama