Reklama

Reklama

Volejte Saulovi - Série 5

(série)
Trailer 2
Krimi / Drama
USA, 2020, 8 h 46 min (Minutáž: 45–60 min)

Hrají:

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Tony Dalton, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

V páté řadě seriálu Better Call Saul, která obsahuje deset epizod, povede rozhodnutí Jimmyho McGilla, že v kůži Saula Goodmana bude dále působit jako advokát, k nečekaným a neobvyklým změnám v jeho okolí. V dalších rolích: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Patrick Fabian a Tony Dalton. Během prvních čtyř řad byl seriál Better Call Saul dvaatřicetkrát navržen na Cenu Emmy, třikrát na Golden Globe a třikrát na Cenu kritiky. Kromě toho získal mnoho dalších ocenění. (AMC Czech)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (38)

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečekanej a dost šokující přerod jedné z hlavních postav, to je asi hlavní nezapomenutelná deviza letošní sezóny, která je zase dokonalá. Navíc obsahuje zdaleka nejlepší epizodu ze seriálu ever, a v té příští dorazí tolik nasranejch mexikánců z drogovýho kartelu, až se obávám, že s kecama jsme protentokrát nadobro skončili. Příští Saulův rok by totiž mohl být nämlich tím samým, čím bylo pro Waltera jeho posledních 6 hodin v televizním světě Breaking Bad. Tady už na vykecávání a táhlý kamerový záběry moc prostoru nebude. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Prituhuje. Bojím sa o Kim. Dúfam, že ju nečaká nič horšie, než predajca vysávačov... a utešujem sa, že nič horšie by - aspoň zatiaľ - nedávalo veľký zmysel. Nie vo vzťahu ku Saulovi, ako ho poznáme v Breaking Bad. I keď práve pri ňom jeden nikdy nevie... To taký Nacho, ten to má, zdá sa, zrátané... Na každý pád, Gilligan & Gould ťažko hľadajú v seriálovom svete vážnejšiu konkurenciu! ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice se jedná o dějově monotónní sérii, ale přesto 'Better call Saul' dokáže neobyčejně překvapit svou obdivuhodnou řemeslnou zručností, která pouze dokazuje, že tento seriál je nejenom pomyslný etalon v rámci televizní dramaturgie/quality TV, ale taky scenáristicky nejvyspělejší seriálový spin-off/prequel, co momentálně běží na obrazovkách. Bob Odenkirk se v 5. sérii ambiciózně až přímo geniálně zhostil grandiózní čtyřrole – Slippin' Jimmyho, Jamese McGilla, Saul Goodmana a Gena Takovice – a nyní jen a pouze na jeho bedrech spočívá, které z těchto alter-eg se zmocní jeho osobnosti. Gracias, Vincento, gracias! ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Pátá série aneb z 0 na 100 během tří epizod. Zatímco čtvrtá série ještě stále byla jakž takž dohra toho, kde se vzal a co přecházelo Saulu Goodmanovi - tedy pasáž, která byť scénářem i režií vysoce kvalitní, mě tempem a dějem fakt nijak zvlášť nebavila, počínaje pátou sérií se najíždí na těžký Breaking Bad vibes, zejména z pozdějších infarktových řad, a najednou to celé dává zase o něco větší smysl. Užíval bych si od Gilligana a Goulda spin-off o mexických kartelech s Lalem a spol. víc? Asi jo. Na druhou stranu ta zločinná sféra v kontrastu s čím dál zajímavější postavou Kim Wexkler má taky něco do sebe, a byť panáček Saul v centru všeho dění není zdaleka tak cool figurka, jako byl svého času Heisenberg, je to paradoxně skvělý výkon Boba Odenkirka, který to celé zdánlivě nesourodé vyprávění pojí krásně dohromady. Fakt si to užívám a nájezd na šestou závěrečnou sérii je tu více než slibný. 9/10 ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do posledního dílu jsem byl přesvědčen o tom, že se jedná o poslední řadu a nějak mi to celé neštymovalo s osudy postav, které neznáme z Breaking Bad. Jsem moc rád, že se dočkáme další řady (po nářezové poslední epizodě to bude veledlouhé čekání), čím více se dějově Saul přibližuje k BB, tím více se vrací feeling a takový ten vyprávěcí tón o situacích, které by v jiné produkci mohly být nehorázně nudné. Ale nudným Better Call Saul ani náhodou není, dávno vyvrátil pochyby o zbytečném prequelu a krom snad černobílých scén ze začátku (až moc velká samohoňka) jsem hltal každý detail a kulišárnu, jež zase Saul vymyslí. Ne všechny díly byly pětihvězdičkové, ale kdy jindy dát plný počet než v momentu, kdy jsem se každý týden těšil na Netflixu na nový díl, což se mi bohužel stává méně a méně...9/10 ()

Galerie (166)

Zajímavosti (4)

  • V průběhu toho, co Kim (Rhea Seehorn) řídí své auto v poušti, je záběr kamery namířen na budíky automobilu. Jak tachometr, tak otáčkoměr ale ukazují hodnotu 0, protože při této scéně byl ve skutečnosti automobil táhnut na přívěsu, kvůli zajištění bezpečnosti herečky. (Velicek)
  • Saul (Bob Odenkirk) se v rozhovoru s Mikem (Jonathan Banks) zmíní, že na světě žije přes 7 miliard lidí. Toto tvrzení je ovšem nepravdivé, protože světová populace dosáhla 7 miliard až v roce 2011, přičemž tato epizoda se odehrává v roce 2004. Tehdy na světě žilo asi 6,5 miliardy obyvatel. (ArsenalEagle)
  • Na podcastu „Better Call Saul Insider“ Peter Gould uvedl, že Sobchakovo vystoupení v této epizodě bylo původně zamýšleno pro jinou postavu, ale scéna musela být přepsána kvůli konfliktům v plánování. (Petrmachovec)

Reklama

Reklama