Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

SpaceOdyseus

Po dlouhe dobe zase pohadka, ktera funguje a bavi po vsech strankach. Krasne se na to kouka, kazdy jeden zaber by sel pouzit jako ilustrace do knizky. Zver se pohybuje a chova moc hezky, presne na te tenke hranici mezi pohadkovosti a photoreal animaci. Srandovni momenty se prolinaji se slusnym napetim a cely film graduje do fajn finale. Zvirata jsou samozrejme skvele namluvena at uz jde o demonickeho Idrise Elbu, profesorskeho Kingsleyho nebo o hraveho Billa Murray. Jediny zivy herec byl fajn a Maugliho si odehral v poradku, i kdyz na oscara to nebylo. Od Stardust jde snad o nejlepsi pohadku, co z Hollywoodu prisla. ()

Janega

Po všetkých tých stupídnych animákoch tu máme po čase konečne plnohodnotný snímok pre deti. Vizuálne aj príbehovo je film naozaj silný. Disney stavilo na správnu kartu, keď sa rozhodlo sfilmovať ich staršie animované verzie týchto story. Jediné čoho mi je ľúto, že som film nevidel v pôvodnom znení. ()

Hanys_

Moje první setkání s Knihou Džunglí. Předvídatelný příběh vůbec nevadil, fakt že mi to často připomínalo Lvího krále taky ne, hlavně proto, že to do puntíku splňuje požadavky na top rodinný film. Navíc ten vizuál je fantastický. ()

Fary

Pěkný, povedený, pobaví. Jediné, co se mi tam nelíbilo je, že se mění proporce zvířat. Jednu chvíli má Balú hlavu jako Mauglí, jednu chvíli je mu Mauglí po pás, to samé Ludvík, to samé Baghíra. Korunu tomu navíc dodává ženský dabing Kaa. Kaa měl být chlap! ()

adam9

Vizuálně digitální skvost s legendárním příběhem, ale pane jo: bestiálnější potvoru než Šer Chána si momentálně v pohádce snad nedokážu vybavit. Šel z něj obrovský strach a respekt. Dokonce ani ten HAD! v podání Scarlett Johansson mě tak nevystrašil. ()

Litvicek

Co si budeme povídat. Já jsem z takových příběhů na měkko a neudržel jsem slzu. Když nesleduji erotiku a neslintám, tak sleduji slaďárnu a bulím. Jsem divný ale na tenhle film jsem se těšil, dost jsem slyšel a četl příznivých recenzí a musím uznat, že o kvalitě tohoto snímku se nedá vést moc debat. Čtyři hvězdy zaslouženě. ()

Pretender

"Have I got your attention now? I didn't want it to be this way. I made it so simple. All I ask for is one thing and you denied me. Well, that ends now. Spread the word. Until I have the man cub these hills are my hills. You don't respond to reason. So you now know fear." ()

Teg

Perfektní přehlídka technických možností současné filmové tvorby. Zároveň ale důstojné zpracování nesmrtelné klasiky Rudyarda Kiplinga. Dospělejší ladění oproti starší animované verze od Disneye filmu sluší, ale kniha byla ještě o poznání více dospělá a bez "amerického konce". I tak bych dal pět hvězd kdyby právě tato látka nebyla mojí srdcovou záležitostí. Mohlo to být lepší. Bylo to ale velmi, velmi blízko dokonalosti. ()

Ledkodlaq

Stejně jako u můj kamarád drak udělali tvůrci tu chybu, že vzali typické dnešní dítě s nedostatkem pohybu a vložili jej do netypického prostředí - nedostatečně osvalený a pohybově zaostalý kluk tak působí nedůvěryhodně, přece jen při denním běhání s vlky a lezení po stromech by muskulatura byť malého kluka vypadala jinak. Já coby kluk jsem pořád někde běhal, lezl po stromech, jezdil na kole a v deseti letech jsem měl pekáč buchet a svaly s minimem tuku (kde jsou ty časy...). Za tento podle mě hrubý nedostatek hvězda dolů. ()

Romario

Animace úžasné, o tom žádná. Ale na můj vkus dost infantilní podání. Co mě ale iritovalo maximálně, byly ty dvě ultratrapné "písničky". To byl tedy hnus... ()

bloodline

Malý krok pre kinematografiu, veľký skok pre digitálne efekty. Všetky doterajšie CGI eskapády za posledných 10 rokov zhrnula The Jungle Book do all star game, kde aj realita bledne závisťou tradičného Slováka a musí prijať osud fackovacieho štatistu. Hrané disneyovky bavia. Revolúciu po obsahovej stránke nečakajte, ale forma špičkovo ukázala výkvet možností 21.storočia. Tá krása, hravosť, jednoduchosť a dojatie zostali v analógovej dobe. Kto ju (aspoň z časti) zažil, vie, s nostalgiou na srdci, o čom je reč. ()

AndrejBB

Je to zaujímavé, napínavé aj zábavné. Kniha džungle bude baviť všetky generácie. Deti si svoje nájdu v rozprávajúcich zvieratách, pesničkách a vtipoch, staršie publikum ocení nádherné technické prevedenie aj temnejšie scény. A každý si zamiluje Balua. Hudba síce od menej známeho skladateľa, ale výborná. V určitých momentoch som mal pocit, že počujem Johna Williamsa. Latka pre druhé pokračovanie je nastavená vysoko a teším sa, ako zareaguje na hodenú rukavicu Andy Serkis so svojím hviezdnym ansámblom. ()

Norino12

Veľkolepé spracovanie a návrat Mauglího na plátna kín. U mňa maximálna spokojnosť, dostal som všetko, čo som po tomto filme žiadal. Skvelé vizuálne spracovanie, nestarnúci príbeh Mauglího a celková atmosféra v džungli plnej zvierat. Vrelo odporúčam ak chcete zažiť trocha nostalgie a zabaviť sa pri oddychovom rodinnom filme. ()

orkadimenza

Tak abych dokázal vyplivnout svůj dojem co nejlépe, musím zmínit všechna fakta a okolnosti, která se v nejbližší době okolo Knihy Džunglí odehrávala. Po uvedení do kin jsem byl velmi skeptický, a jelikož šlo o překvapivě neanimovaný snímek, očekával nějakou nepovedenou a tím Kiplingovu knihu urážející frašku, zejména proto, že jsem skaut a mám ke Knize Džunglí silný vztah. Tudíž je zřejmé, že jsem nemohl věřit vlastním očím, když jsem na začátku procentuálního hodnocení viděl osmičku. Zřejmě to mě donutilo pustit si trailer, který mě donutil si v diáři označit první máj na návštěvu kina a také se musím přiznat, že jsem se na tuto návštěvu hodně těšil. No a nyní k představení: žánr dobrodružný je nepopiratelně na místě, i přesto že je úsměvné porovnání s Revenantem, kde si místo shazování pláství a projíždění po řece na medvědovi DiCaprio právě s medvědem vybojoval (vlásek od smrti) životní roli, a i proto se Kniha Džunglí jeví díky tomuto porovnání jako pohádka a jde tak do horšího světla. Více akce by samozřejmě neuškodilo, stejně jako vymazat některé klišovité scény, ale průměrnému hodnocení dává červenou žánr rodinný. Zhruba ve druhé třetině jsem o něm velmi silně přemýšlel, ale bylo zde mnoho věcí, které mě tomu bránily. S přihlédnutím na propracovanou a povedenou kameru a výpravu, s přihlédnutím na radostné pohledy publika dosahujícího průměrného věku v sále, s přihlédnutím na to, že film zviditelnil Neela Sethiho, který se dostal do povědomí podobně jako Haley Joel Osment v Šestém smyslu, si myslím, že Spielbergovo "E.T. volá domů" z 20. století nahrazuje ve 21. století "Mauglí je tady" a spoustu dalších momentů, které budou kvalitním neanimovaným filmovým materiálem do sbírek mnoha rodin. A zřejmě bych třemi hvězdičkami dostatečně neocenil odvážný tah na bránu (podobně jako v Pí a jeho život), který z nové Knihy Džunglí rozhodně frašku neudělal, Kiplinga nijak neurazil, a mě příjemně potěšil. ()

IvoB

Překvapivě velmi zdařilé převedení kreslené klasiky do její hrané verze, jež si stále ale zachovává celkový ráz originálu. Nehraje se tu na nucený realismus - zvěř tu stále vykecává a zpívá, vše je pěkně barevné, výpravné a ozvučené. Hlavní kostra příběhu také zůstává zachována, ačkoliv se tvůrci nebáli obměnit určité vedlejší dějové linky tak, aby více seděli hranému podání. I přes počáteční obavy se nakonec zadařilo a nová Kniha džunglí originálu rozhodně ostudu nedělá. ()

Asmodin

Díkybohu, že počítačová animace tak pokročila jinak by tento film neměl smysl. Hodně musím vyzdvihnout počítačové ztvárnění zvířat na 98% shodné s živými. 😊 ()

peetriss

Snad první film stavěný na jedničkách a nulách, který je snesitelný, ba dokonce je krásný, milý a zábavný. Stejně technicky dechberoucí a věrohodné, jako dokonalé coby ideální rodinná zábava neurážející předlohu ani legendární animovaný film studia Disney. Plná spokojenost. ()

bloodcountes

Je to sice animák, ale vypadá to jako živý, takže jsem do toho šla. Je to trochu schíza, protože vidíte reálný zvířata a přitom mluví. To mozek chvíli přechroustává, než to pobere a během chvíle už je to ok. Vizuálně krásné, žádnej kýč ani příliš patosu (na to jsem alergická), že to není doslovná kniha džunglí mě nebolí, vím, že to není možné, v jednom filmu všechny ty překrásné příběhy a jejich spinoffy pojmout. Viděla jsem to v překladu, tak možná ty texty k písním působily trochu kostrbatě, ale já tyhle věci (Veselé Písničky ve Filmech pro Děti) celkem schovívavě odfiltruju, takže to nebudu řešit. Pěkné čtyři hvězdy. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)