Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

noriaki

A pak že se výborné rodinné filmy už netočí. Odhadem osmadvacátá adaptace Knihy džunglí je sice od idylického začátku až po idylický konec určena hlavně pro předškolní děti, ale dospělí se u ní pobaví stejně dobře. Jak díky občasným drobným vtípkům a narážkám, tak i kvůli fantastickému vizuálu. Všechno vypadá tak neodolatelně opravdově a přitom pohádkově, až jsem si říkal, že by měli zdigitalizovat i samotného Mauglího. Ten přitom na svůj věk zahrál velice slušně. A dabingu zvířátek se chopila plejáda skvělých herců s nezaměnitelnými hlasy. Ať už to příběhu odpovídá nebo ne, Scarlett Johansson byla excelentní volba. ()

Koocik

Taková příjemná a dobrodružná jednohubka, která leč neoslní moc svým příběhem (aspoň tedy moje očekávání nebyly natolik naplněny, jak jsem očekával) než spíše celkovým grafickým zpracováním a prostředím, ve kterém se odehrává. Ač by se mohlo zdát, že se film bude točit jen kolem nejmladších generací, tak tomu tak ve skutečnosti není a na své si přijdou veskrze všechny věkové skupiny. Ačkoliv se nejedná o žádnou natolik oslnivou podívanou, abych měl v zápětí po shlednutí filmu nutkání se na něj podívat znovu, tak rozhodně ani zdaleka nezklame. ()

elanius

(61/2016) / Pri tak úžasnej animácii toho fakt viac ako štandardný dobrodružný príbeh nebolo treba. Takže Jungle Book prostredie so známymi postavičkami bola fakt stávka na istotu. Taký ten film pre každého. (7/10) ()

Duoscop

Velkolepá akční pohádká ve které je k vidění to nejlepší co nám může Hollywood na dlouhá léta nabídnout. Nejlepší zpracování The Jungle Book. ()

MikyAff

Příběh o Mauglím nikdy nepatřil nějak zvlášť k mým oblíbenějším. To byl jeden z důvodů, proč jsem se na zhlédnutí tohoto snímku nijak extra netřásla. Ještěže jsem ho dlouho neodkládala, jinak bych si hrozně vynadala, o co jsem přišla. Malý Neel Sethi se do své role hrozně hodí a je radost tohoto roztomilého prcka sledovat. To samé platí i o zvířatech, u kterých jsem si nejdříve co se týče efektů nebyla moc jistá, ale ve finále jsem si už jen užívala krásnou podívanou. Nejsem velký fanda předělávání starých klasických animáků do nové podoby, ale zde jsem velice příjemně překvapena a dalo by se říct, že tahle verze předčí originál. ()

hroubek

Kniha džunglí je povedený film, ve kterém je všechno na správné místě. Je to přesně ten typ studiového produktu, který je ohlídaný do poslední detailu. Je v něm všechno, pro všechny a každého a budou se bavit, jak děti, tak i dospělí. Jon Favreau odvedl velmi dobrou práci, jelikož film šlape jako švýcarské hodinky, nenudí(krom asi pár scén v opičím chrámě), má spoustu výborných a zábavných momentů a samotné morálně ponaučení do nás není vtloukáno násilím. Po technické stránce je to naprostá radost to sledovat. Krásně využité prostředí, neselhávající zvířecí pomocníci včele s nejsympatičtější postavou Balúem. Tolik zajímavých myšlenek ať už jde o vztahy mezi zvířaty(hlavně Mauglího vztah ke své adoptivní matce Rakshe nebo ochranitelský půd Baghíry), akční konec, nebo úplně jiné vyznění konce oproti animované klasice. Kniha džunglí se povedla a je to dobrá podívaná, která neurazí, a ani nepřekvapí. ()

sskrblik

Na novou "knihu čunklí" jsem samozdřejmě četl ovace zde a to mě nalákalo do biografu, ba co více dokonce na trojrozměrnou projekci s brýlemi. A to mě třetí rozměr nechává zcela chladným a raději zandu na dvě dé čko. Mohu říci že zvěsti nelhaly a sice technické zpracování je velmi dobré. 3D se mě pozdávalo plnohodnotné, nepůsobilo zbytečně, což vzhledem k prodejnosti / rozšířenosti tohoto formátu určitě je ku prospěchu věci. Film působí jako nostalgická vzpomínka na knížku či animák, který jsem mohli jako malí viděli na televizní obrazovce. Je tu ovšem jedna věc kterou film nemá a to je duše postav - je to příliš ploché a kromě srdcelivných scén tu nedojde k tomu, že bych si nějakou postavu oblíbil. Možná relativně malý prostoru, možná špatně uchopené. Nevím takhle můžu ocenit zpracování, 3D, celkem zdařilé CGI (Šerchán, vlci, džungle) a návrat do dě(d)tsví. ()

Moogwi

Příběh již mnohokrát viděný, ničím tedy nepřekvapí, vyniká ale zpracováním. Hezky se na to kouká, jinak lze těžko něco vypíchnout. Stopáž je naštěstí únosná, takže podívat se na to dá, nejlépe s rodinkou. ()

Yoda sama

Kult nádherne privedený k životu s voice castingom, pre ktorý sa to oplatí vidieť len v originále. Jeden z najlepších filmov prvej polovice roku. ()

Master19

Zhmotnění Kiplingovy knihy v čiré prostotě. Nádherně stvořený film plný neuvěřitelného moudra a myšlenek až téměř vznešených. Líbilo by se mi větší oproštění od té dětinskosti, pak bych dal i tu pátou hvězdu, ale takhle jsme si to mohli s dcerkou aspoň lépe užít, závěrečnou scénu s Šér Chánem strávila u mě v náručí... :-) ()

VanTom

Dynamický dětský dobrodružný snímek z mého pohledu trápily snad jen relativně nesouvislý děj a úlitby těm nejmladším (vycházející z předlohové klasické "disneyovky", tzn. ta dvě písničková čísla, zejména s opicemi - mimochodem, proč ty až na svého krále nemluvily?). Dechberoucí fotorealistická grafika (jak zvířat, tak především kompletní džungle) neustále nutila pochybovat o faktu, že opravdu veškerá vznikla v útrobách počítačů. ()

Mishqo

80% ... Neskutočný vizuál; všetky tie zvery mi pripadali ako ozajstné. Klobúk dole! Puto človeka s prírodou - beautiful as ever. ()

Sany33

Nie som veľkým zástancom prerábania kreslenej alebo animovanej rozprávky do filmovej podoby. Kniha Džunglí sa mi ale v tejto podobe celkom páčila. Samozrejme že to nebolo také hravé ako kreslenka z minulého milénia ale dobre sa na to pozerá za čo môže asi to množstvo grafických efektov pri ktorých mi skoro odišla grafická karta. Nemám moc čo vytknúť drží sa to Kiplinga a pridávajú sa tam miestami inovatívne dialógy alebo gagy čo odľahčuje atmosféru čakania na Serchana. Jediné čo strháva hodnotenie nižšie je fakt, že už som to videl a tak viem kedy mám približne čo čakať a tak mi chýbal moment prekvapenia. 77% ()

Lukyn007

Nejnovější filmová verze Knihy džunglí se nese ve stejném duchu jako animovaný film z roku 1967. Použití nejmodernějších technologií na převyprávění 120 let staré povídky snímku neublížilo, ba naopak. Pohádkový příběh o lidském mláděti vyrůstajícím v džungli neztratil nic na kouzlu a díky svému zpracování jistě dokáže oslovit diváka jakéhokoliv věku. 75% ()

Herzeleid

Po dlouhé době velice příjemný rodinný snímek, který uchvátí nejen grafickým zpracováním, které je zcela na jedničku, ale i milým příběhem či charaktery postav. Chvílemi úchvatné, děsivé, roztomilé, vtipné i naučné. Palec nahoru. ()

blackJag

Ani skutečná džungle nepůsobí tak magicky jako ta digitální v tomto filmu :-) I ta zvěř se vyvedla solidně. Pěkně zpracovaná klasika s v originále výborným hlasovým fondem. 85% ()

drackula

Vizuálne orgie. Príbehovo toto spracovanie neprinesie nič výnimočné, respektíve nič čo by sme ešte nepoznali, ale ten vizuál! Pastva pre oči, či sa pozeráme na slona alebo na malú kvetinku. 90% ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)