Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

marnold

Wszyscy wychwolajom ty CGI... kaj? czymu? ... nie rozumiym tymu. Klasyczno Disney´owka akurat na kompu. Swiatla a atmosfera se miyniom jak na kolotoczu. Film do dziecek, kaj rodzice popiyrsze widzieli kapke kompowej animacji... Postawy se niby twarzom jako oprawdowe, ale stejnie majom "ludzki" ruchi... Mouwgli niby w dzungli wyrostol a nastympuje na ziym, jakby popiyrsze szlapnyl na nierowny teren... w animowanej klasyce o kupa lepi zwladnione wszystko. Ni ni, do mnie naisto sklamani. Gdo chce widziec dobre CGI az se podziwo na nowom trylogie Planety opic ()

Hanes88

Musím říct, že hodně dobré. Nejen, že ty efekty, které dneska výborné vidíme na každém rohu, byly úžasné a díky tomu šlo takový film natočit. Ale i kvůli tomu, že ten děj byl napínavý od začátku do konce. Skoro žádné hluché místa...pecka. 85%. ()

Prochy38

Sice hodně hodně digitální, ale myslím, že taky hodně povedené. Na nic si to nehrálo, určitě ne na pohádku, bylo to drsné, jako život v džungli umí být. Mně sedlo opravdu hodně. Líbilo přemýšlím, co si kdo udělal, že za rok má přijít další ... ()

filipvrbik

Nádherně vizuálně zpracovaný příběh od Rudyarda Kiplinga (musím sebekriticky přiznat, že jsem knihu nečetl, mám jen sadu známek)- bohužel musím říct, škoda, že mi není deset, nebo nemám děti se kterými bych na to šel- před dvaceti a asi i před 30ti lety bych z toho byl úplně unešen, tehdy takové filmy nebyly...viděno 3D v kině....90% (připomnělo Pí a jeho život) ()

Ant_Antony

Proč se v tom muselo zpívat?!?!? Jinak by si Jon Favreau jistojistě napravil reputaci po zpackané kovbojce. V originálním znění skvěle obsazené, pár povedených vtípků, ale jinak neskutečně předigitalizované, že i poslední Hobit proti tomu vypadá jako skromná činohra. ()

Gumrice

Nechat se unést. Nechat se fascinovat. Neuvěřitelně propracované do detailu, každý pohyb zvířete, každý zvuk džungle. Mauglí výborně ztvárněn chlapcem bez zkušeností u filmu. Miluju Disneyovky. Top. ()

Jaro_slav

Přemejšlim, esi aspoň to dítě bylo skutečný. Od dob Avatara se animace dostala mírně řečeno dál. Kvůli tomu a kvůli pár hlasům v původním znění (dabink to musí dočista zavraždit) to fakt stojí za vidění. ()

streims

Krásný vizuální zážitek s příběhem, který dobře známe ze staré disneyho Knihy džunglí. Nádherné CGI efekty hlavně při zpracování samotných zvířat. K dokonalosti chybí málo, dabing tomu trošku ubírá, ale na to už jsem si u filmů s dabingem celkem zvykl. Za mě zaslouženě 85 % i na těch 5* jsem chvilku přemýšlel. ()

Jimmy15

Dlouho jsem na tenhle film čekal a vyplatilo se. Nečetl jsem knihu, tak nemohu posoudit, zda se drží předlohy, ale samozřejmě od ostatních ztvárnění se toto poměrně liší, ale i tak parádička to byla. Výborně propracované efekty. Stálo to za to a mohu doporučit všem, kam se to na to hrabe příběh o Tarzanovi. ()

Mikino00

Vizuálně naprosto podmanivé a perfektní, příběh je už ze slabšího soudku (nutno brát s rezervou, nikdy jsem Knihy džunglí neměl rád). ()

geimz

Pre moderného mladšieho diváka atraktívna disneyovka, ktorá však mňa nedokáže ohúriť ničím iným, než solídnymi efektami, pretože príbeh je hraný na istotu, schémovite a nenápadito. ()

Zombi

Parádní vizuál a tradiční příběh, který jsem nedávno viděl i v kresleném předobraze tohoto nového zpracování. Mauglí vybrán dobře, zvířata skvělá. Ohromilo mě, že v kukuči a gestech opičícho krále jsem okamžitě poznal Christophera Walkena, a to jsem ani nevěděl že tu dabuje, výborná práce trikařů. Šér Chán pěkně pouští hrůzu. Slušné 4 hvědy. ()

Magika82

Tentokráte se doznávám bez mučení plně sama, že při shlédnutí tohoto snímku, jsem si jak poplakala, tak se také od srdce zasmála..... Nic z toho není tak důležité, jako skutečnost, že toto filmové zpracování nejznámější Knihy Džunglí R. Kiplinga, s čistý svědomím subjektivně vnímám jako nejkrásnější a nejlépe zpracované. Jelikož ti, kdož čtou má filmová hodnocení a kritiku, dobře vědí, že uděluji pět hvězd jednou za pověstný Uherský rok.... Zde však není o čem diskutovat! Sečteno a podtrženo: Známka Výborná s hvězdičkou, 100% a tedy počet hvězd 5+ ! ()

bobstock

Občas spatří světlo světa i povedený remake. Na velkém plátně to musela být pastva pro oči. Příklad nádherného filmu, u kterého musíte mít pocit větší hodnoty než je hodnota zakoupeného lupenu. 85% ()

mira007

Vrcholná ukázka současné digitální techniky. Obrazově přenádherné, známá story zpracována poutavě a vtipně a už dlouho jsem neviděl film, kde hraje jeden herec. Tady hodně neznámý. Režisér Favreau, kterého si pamatuju z Ranařů, se začíná profilovat jako hodně velkej profík. ()

Ukko

Tento snímek si pochvaloval kde kdo, tak nemohl minout ani mě. Předem, zpracování filmu a digitální efekty jsou velmi dobré. Jde vidět, že efekty stály mraky peněz, ale přitom působí ve filmu přirozeně a vůbec neruší. Kéž by se víc amerických filmařů inspirovalo tímto stylem. Ani scénář, režije, hudba nikterak neruší, ale malinko mi přišlo, že chybí celková hloubka filmu, Nicméně knihu džunglí doporučuji hlavně jako rodinný film, který mohu s klidem opravdu doporučit a nemusím si v duchu si říkat, že je to vlastně jakžtakž dobrá krávovina pro děcka. Takže na závěr: "Je to hezký rodinný film." ()

Marys

Pekná rozprávka. Autori sa to snažili pojať viacrozmerne, aby upútali aj dospelého diváka, čo sa im podarilo. Čiastočne sa vybavovali spomienky aj na pôvodnú disneyovku, ktorú som videl pradávno. Vyzerá, že s nástupom novej technológie to myslí Disney s "hranými" rozprávkami vážne. A darí sa mu. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)