Jessica Jones - Série 1

(série)
USA, 2015, 11 h 20 min (Minutáž: 47–56 min)

Kamera:

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Erin Moriarty, Eka Darville, Carrie-Anne Moss, David Tennant, Susie Abromeit, Robin Weigert, Joseph Ragno (více)

Epizody(13)

Důvtipná a ostrá jako žiletky, nadané soukromé očko Jessica Jones si dává do pořádku svůj život, když ji znovu začne pronásledovat děsivá postava z minulosti. (Netflix)

CheeseFigure

Jessica Jones ma spočiatku svojím charakterom a postavou zaujala viac ako jej slepý kolega z Hell´s Kitchen. Avšak, na rozdiel od Matta ,,Daredevil´´ Murdocha sa jej postava nejak moc nevyvíjala a seriál trošku strácal dych. To sa však zmení ôsmou epizódou (pre mňa najlepšia epizóda série), kedy sa do popredia viac dostáva Kilgrave, skvelo zahraný Davidom Tennantom. Do tej ôsmej epizódy sa vždy zjavil len na chvíľu a ukázal aký je vďaka svojej schopnosti všemocný a hrozný a zlý a ja som nechápal ten hype okolo neho. Ako som ale písal hore, po ôsmej epizóde, kedy dostáva viac priestoru, som už to nadšenie z tohto, ako písal nižšie jh666, zamilovaného psychopata pochopil a tiež sa pridávam k ľuďom, ktorí tvrdia, že ide o úžasného záporáka (i keď Wilsona Fiska mám radšej). Vedľajšie postavy a ich vlastné príbehy sú celkom zaujímavé a nepôsobia ako ,,násilné predĺženie deja´´. Celkovo ide o fajn komiksový seriál, ktorý ma ale v druhej sérií čo to zlepšovať aby dosiahol kvalít Daredevila. ()

Yamatosan

Holt po DD bylo těžké udržet tu laťku až tak vysoko. Špatné to není, ale moc dlouhé ano, scénář je s přibývajícími díly čím dál větší bordel a dost to sráží. Přesto v rámci čím dál propletenějšího filmového Marvel vesmíru jedna z těch lepších věcí. Sestříhat to na 8 dílů, mohlo to být za 4 ⭐. Chudák Cage - je tu mnohem lepší, než ve vlastní serii. ()

13Maty13

"Smile."     /// První série seriálu Jessica Jones je další velice povedený a napínavý seriál. Největším plusem a stropem celého seriálu je Killgrave. Chlap, co si může poručit cokoli chce, je prostě badass. Epizody 9, 10 a 11 jsou opravdový vrchol komiksových seriálů. Trošku mě mrzí délka. Kdyby se celá série zkrátila třeba o 3 díly, bylo by to pro mě o dost lepší. Jessica si získala moji pozornost a taky oblibu.   / Hodnocení: 9/10. ()

Zjewik

Not bad. Líbil se mi začátek, jakým způsobem si seriál budoval napětí. Kvalita sice postupně upadala a konec byl zbytečně zdlouhavý, ale nešlo o nic strašného. Jessica je celkem sympaťačka, Trish to samý a líbí se mi i Lukův charakter (narozdíl od vlastního seriálu, kde se mi akorát zprotivil). Kilgrave je navíc taky celkem zajímavá postava a líbí se mi atmosféra, která kolem něj panuje. Akorát linii se Simpsonem si tvůrci mohli odpustit. Ze začátku se mi tam i hodil, ale postupem času jde pouze o zbytečnou a nesmyslnou postavu, která kazí kvalitu celý série (což se týká celé jeho příběhové linky). Ale rozhodně jde o jeden z povedených kousků Marvel Netflix universu. Těším se na další. ()