Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

DaweForeman odpad!

Téměř áčkový trailer na kompletní béčkovou pikačovinu. Aneb jak vylákat z lidí peníze, aby na to šli do kina.Heslovitě: ichtylní příběh (zkopírován z jiných různých filmů), tragické efekty, šílená kamera, nemístná hudba, snaha příběh urychlit, nulové napětí atd. ()

pekas

První dvě třetiny byly hodně slibné, ale pak to nějak ztratilo dech a začalo mi to připadat, jako blbina. Těch digitálních efektů už bylo moc a začalo to nudit. Škoda, jinak docela slušný kus, ale mohlo to být ještě lepší. 78% ()

stone

Neskutečná zpatlanina po vzoru obdobných rádoby historicko-fantasy zpatlanin ala USA. Černoch nesmí chybět a další kraviny.... Artuš v hrobu rotuje. Ale o to víc stoupá Excalibur (1986) na ceně. ()

Pavlunka

Co je to za sračku? Vypravění příběhu strašné co bylo, co je, co bylo, co bylo jeste predtim. Rychlé, nepřehledné . A ty střihy? Asi nejsem cílová skupina nadržených 20 letých kluků. . ()

SAINTS

Menej tradične spracovanie legendy okolo Krala Aruša.Film asi nesadne každemu,a mnohym sa štyl ktory Ritchie zvoli nebude pačit ale to je ich problem.Film ma dobre tempo,takže nuda velmi nehrozi.Ritchie sa s legendou Krala Artuša hra a neprepisuje pôvodnu verziu čo je fajn.Ritchie nam znamenite prerospraval detstvo Artuša-strih je tu famozny a beh použitim ručnej kamery bol tiež dobry napad.Za zmienku stoji aj hudba ktora je vyborna a pre fantasy film netypicka.Obsadenie je dobre a Hunnam v ulohe Artuša je presvedčivy a dobry.Kral Artuš je ine fantasy prinaša nevidane postupy a dobre režiserske napady.Je to taka gangsterka made in stredovek . ()

Hedy

Na Středozemi zaútočil čaroděj a obřími slony a ničí celé hrady. Vše se zdá být ztraceno. Armády Gondoru nemají sebemenší šanci dokud se neukáže zbytečný chlapík s magickým mečem a nezabije Sarumana. Jo začátek je rychlá rekapitulace Pána prstenů. Bohužel film nedosahuje takové kvality. Nejprve si v pěti minutách projdeme vyrůstáním mladého Artura. Po té co se jeho táta proměnil v kámen, se Artur rozhodl stát se nejbohatším zaměstnancem bordelu v dějinách. Spolu se svou hrdinou družinou ojebávají všechny které můžou dokud ho neodvedou. Artur se stává jedním z těch kteří mají vytáhnout meč z kouzelného šutru. Hned jako ho čutálista Beckham popožene se mu to konečně povede. To je ale špatně. Zlý král je nasranej že se na konkurzu o vytáhnutí meče někomu povede vytáhnout meč. Proto hodlá Artura okamžitě zabít. Místo toho aby to automaticky udělal v cele, a ušetřil nás hodiny a půl filmu raději to ukáže všem v nedaleké dědině aby ho mohli nějací lesní lidé v čele s negrem ukrást. Artur ale neovládá meč a tak ho musí poslat na místo kde může každou chvíli umřít což je pro děj absolutně zbytečné protože se to stejně nenaučí. Moc svého meče nám ukáže až ve městě u kung-fu bambusáka. Zkrátím to protože ten film je dlouhý. Artur zahodí meč a pak ho vytáhne z louže. Aby dokázal jak cool ve skutečnosti je hodlá se probojovat až ke zlému králi i přes to že čarodějka může dobýt hrad sama pomocí obřích zvířat. Ke konci filmu bude Artur máchat svým mečem v obrovském digitálním sajrajtu že pomalu nevím jestli se koukám na nějakou středověkou počítačovou hru se špatnou grafikou, nebo na novou adaptaci Artušovských legend. Nakonec si všichni rytíři sednou u multikulturního stolu a všechno je pak oukej. Třikrát sláva. Film nebyl až tak hrozný až na to CGI peklo byl hodně dobrý takže mu dávám 3 hvězdičky. ()

WolfIssen

Zapomeňte na starou Anglii, Merlina, Morrigan, Guenervu, Lancelota,..., zapomeňte na mytologii, kde se keltská a křesťanská víra snaží o mysl člověka, zapomeňte na všechno, co jste o Artušovské legendě věděli, četli, viděli. Podle režiséra Gáje Ričího, je totiž Artuš členem gangu ve městě, jehož ulice i řeka nápadně připomíná indické město a řeku Gangu. Jakási černá armáda borců-utiskovatelů je srovnatelná se španělskými inkvizitorskými assassiny, co mají na obličeji pánvičku s xichtem. Mordredova pekelná lebkoidní maska byla pravděpodobně vyrobená pro hračkářský řetězec Dráčik a ve sklepení Vortigernovy věže se povalují odporné hlístounky s lidskou hlavou. Někteří Artušovi kamarádi jsou černoši a někteří zase Thajci, kteří jej naučí muay-thai. Do začátku filmu zabloudili olifanti ze Středozemě, dokonce i s posádkou Haradských... Cože? Co to je za film, slepený ze všeho, co nepatří k nejznámější evropské pověsti raného středověku? 2 hvězdy za konečnou část filmu. ()

knihovna odpad!

Jako videoklip by pár sekcí tohoto filmu mohlo fungovat. Možná i jako hodně ujetý komix ( nebo comix, záleží, jak to kdo píše). Ale jako legenda o Artušovi mě to tedy nenadchlo. Co nenadchlo - přímo nasralo. Ovšem zase ne tak moc, abych u toho po cca 45 minutách neusnul. Už začátek stojí za to - sloni větší než v Pánovi prstenů ( zřejmě jim zbyl program v počítači, tak to jenom zvětšili ). Podivně jednající postavy, zmatený děj, černoši a asiati v artušovské Anglii ( asi multikulty ústupek ). No vypadá to, že Guy neumí natočit film, tak to nahrazuje podobnýma slátaninama. Ještě jsi tam mohl v rámci genderových pomatenin Guy nacpat to, že Artuš byl vlastně žena, Merlinem přeoperovaná na muže (nebo opačně). To by byla teprve pecka! ()

Ikedar

Začalo to ako skvelé fantasy, no hneď akonáhle sa mal začať rozprávať nejaký príbeh - koniec. Rozprávačstvo - nula bodov. Veľká nuda bez atmosféry. Sám som bol prekvapený, že sa vlastne strašne nudím! Toľko superlatívov, aká je to nadupaná jazda, a ono nič. Strihačský bordel a únavné montáže mi osobne neprišli vôbec atraktívne. Jediné plus filmu je Jude Law a jeho herectvo. ()

Kimkong

Když se člověk odprostí od zprznění klasické legendy a vypne mozek, je film docela jízda. Film plný CGI potvor, spomalovaček, zfetovaných běhů s roztřesenou kamerou. Celkem příjemná severská hudbou. místy připomínající Zaklínače. PS: Malíček je zde naprosto zbytečná postava. ()

fordhont

Výborný vizuál i hudba. Richieovský střih je někde zajímavý, jinde zmatený (třeba zbytečných prvních 10 minut filmu). Na děj a postavy se tady však kašle. ()

Lkn

První film od Guye, který mě fakticky nebavil.. Nechápu jak vůbec tomhle mohl natočit. Má mnohem na víc a on věnoval takový čas této blamazi ()

smatana.sk

Nenechajte sa pomýliť prirovnávaním k LOTR alebo Conanovi. Je to videoklipovitá vec, ktorá predpokladá, že príbeh Artuša pozná každý, a sype jednu scénu za druhou. Z klasického Excaliburu si jeho fanúšikovia pamätajú ešte aj text Merlinovho zaklínadla: týždeň po zhliadnutí tohto diela si nepamätám jedinú scénu, jedinú hlášku, jediný obraz. Niečo sa tam hýbalo, hýbalo sa to veľmi rýchlo, a tvárilo sa pri tom cool. ()

Mykhaluu

Ó, tak ano, ano, tak, tak má vypadat krutopřísná fantasy jízda! Do kina by nemělo smysl pro mě chodit. Dialogy a střihy jsou nad mé absorpční schopnosti. Pauzy na čtení titulků a vracečky jsou pro pochopení děje tak nutné, že ani sama Božská neprotestovala, co s tím filmem dělám. Nebýt situace kolem řezání ucha, byl by plný počet, i tak poklona! Rukopis pana režiséra je tak výrazný, že jsem chvílemi měl pocit, že vidím Sherlocka, ale nic proti, v podstatě takhle může zmáknout cokoliv. Bojím se i těším se, až napadne pana Guye natočit něco z Bible... ()

0verseer

Ritchie pojal legendu o Artušovi spôsobom sebe vlastným a existujú v podstate len dve možné odozvy z radov publika. Jedna film zatratí ako prznenia tradičnej anglickej mytológie, druhá (do ktorej patrím našťastie aj ja) si túto už skôr fantasy užije plnými dúškami po tom, čo po pár minútach zavelí mozgovej kôre na pohov. Pozornosť si tak či tak ale jednoznačne zaslúži a nebudem sa rozhodne v budúcnosti brániť ani ďalšiemu pozretiu, len trochu ľutujem, že som si nenašiel čas zájsť v máji na Artuša na kina. Na veľkom plátne s poriadným ozvučením musí totiž ísť o skvelú popcornovú zábavku, od ktorej však nemožno očakávať, že ide o viac ako zbesilú akčnú fantasy jazdu, ktorou v skutočnosti Legenda o meči je. ()

Tominni

Velmi osobitě převyprávěný příběh o králi Artušovi, od vraždy jeho otce a nástupu strýce Vortigerna k moci až po návrat pravého krále. Artuš vyrůstá v prostředí zlodějů a prostitutek aniž tuší, co je jeho osudem...... Fantasy v podání Guy Ritchieho v tempu, které jsem dlouho neviděl. Nenechá vás ani na chviličku vydechnout, střih za střihem, akce za akcí. Velmi milé překvapení tohoto roku. ()

jayman

Ritchie meets middle-age, ktorý si prispôsobí tak, že to vlastne nie je stredovek. Najlepšie momenty sú práve tie s jeho viditeľným trademarkom a keďže sa pravidelne objavujú, celkom baví. Beckhamovo cameo tomu dáva korunu jak Sir Bedevire Arthurovi na konci. Spoiler alert? ()

Jeyninka

I na druhý look totální pecka! Čekáte klasické historické drama? Na to rychle zapomeňte. Fantasy večírek vtipného, poutavě sestřihaného děje, podtrženého výbornou hudbou a Artušovým cool sestřihem. Při scénách s fantasy obludami jsem měla chvíli strach, že od někudy vyskočí Legolas. Uff. Hodně osobitý film a určitě se najdou tací, kterým tento styl nesedne. Stímsepočítá. Za mě plný počet, sečtený a podtržený. ()

dzberry

Dokážu si představit, že Guy Ritchie si u toho bacal Waltra na střídačku levou i pravou...spokojen sám se sebou...uspokojen...vyšťaven...čert vem diváka! - - - Legenda na tripu, které chybělo úplně vše. A kromě toho nadbývaly např. rádobysranda, akčnost, střih, přehoněné herectví (Hunnam byl vůbec nejpřehoněnější), neúcta k dobrým příběhům a hlavně....Guy Ritchie. Opruz. A průser. Velkej. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku