Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

Sany33

Keď už si myslíte že Cohen narazil na úplné dno stupidity, tak ten blázon natočí ďalší film v ktorom vám dokáže opak. V tomto filme sa pozrie na korienok špionážnym filmom a všetku ich vážnosť poslal kade ľahšie. Neviem ako sa mu podarilo nakecať Marka Stronga ale klobúk dole. Už dlho som sa tak dobre nezabavil aj keď moja polovička, ktorá pozerala film so mnou iba neveriaco krútila hlavou nad tým, ako sa na tom môžem smiať? Ja som si film neskutočne užil. Je to presne Cohenov rukopis, je to teda oplzlé, nechutné a nekorešpondujúce s realitou. Ale v danej dobe kedy som film pozeral mi to jednoducho pripadalo vtipné. Je veľa takých filmov na ktoré jednoducho potrebujete tú správnu náladu, toto je jeden z nich a mňa zastihol akurát dobre naladeného. 79% ()

zdenny

Cohena jsem nikdy neměl rád, protože jsem si dle jeho filmů myslel, že je to prostě oportunista – debil. Jenže po zhlédnutí tohoto filmu si myslím, že debil není. Myslím si, že je to člověk, který umí užívat nadsázku a svou kritiku, povětšinou politických (a pomenšinou všedních) jevů západní společnosti, myslí naprosto vážně, i když diváka nutí myslet si, že si ze všeho dělá jen a jen prdel. Tento film mi jej odkryl jako velmi inteligentní osobnost. Jo, a kurevsky jsem se u toho sprostého a laciného humoru nasmál. ()

lykan9

Mě prostě tenhle styl nechutnýho humoru se Sachou Baronem Cohenem moc nebere a přesto, že jsem se na pár místech neubránil úsměvu, tak je u mě Grimsby to horší, co Cohen vytvořil a hlavně je to po Brunovi, Boratovi a podobných filmech už okoukaný a divím se, že takové hvězdy jako Mark Strong nebo Penélope Cruz do něčeho takového šly. ()

stitch7

Na to, že nemám rád komedie jsem se většinu času bavil dobře. Přesněji na tři a půl hvězdy. Vzpomínky na dětství brzdily tempo a některé scénky na mě byly.... možná až moc. Na druhou stranu díky nim na snímek asi jen tak nezapomenu :) ()

MencaCZ

Film, u kterého je hodnocení v rozmezí odpadu až pěti hvězd naprosto pochopitelné. To proto, že je dle mne pravdou, že kategorie, kterou já nazývám fekální komedie, dostala nového vůdce v podobě tohoto filmu. Jenže na rozdíl od dalších zástupců této kategorie jsem se zde královsky bavil, ne že by mi to nepřišlo trapné, to mnohdy - víceméně stále - přišlo, přesto jsem se tomu ale musel smát. Například exkurz do páření největších suchozemských savců, slonů byl více než "zajímavý". ()

svobik

9/10 Cohen jak ho miluju. O ději se moc hovořit nedá, úplně všechny vtipy taky nefungují, ale takhle dobře jsem se nebavil už hodně dlouho. ()

vyfuk

Grimsby je další dávka Cohenovskýho humoru, který nezná meze. A to kurva dost. V tomhle filmu to platí pětsetinásob. Diktátor a Borat byli alespoň v jistým slova smyslu vtipný. Měli svůj humor a nechuťárny byli až na druhým místě. Tady se to krutě obrátilo. Upřímně řečeno ani moc nechápu komu se to líbí. Jakože je to sranda. Třeba to se "suck my balls", ale pak když přišla bukake slon párty, tak jsem si říkal, jestli je tohle fakt možný a skutečnost na co se dívám. U Diktátora a Borata šla o humor. Tady ne. Proto je tohle hodně slabý článek. Je toho škoda. ()

Zagi20

Slušně zvládnutá akce, jako komedie spíše lehký podprůměr ... ale jako prasárna plná ujetých a nechutných scén naprosto dokonalé. S bandou kamarádů a lahváčem v ruce se skvěle zabavíte. ()

cross

Ano, je to nechutné, perverzní, nevkusné, trapné a bůhví jaké ještě....ale když ono to je tak zatraceně zábavné a vtipné...:) Oproti nudnému Diktátorovi opět grandiózní posun na výsluní, spousta aktuálních nejen politických narážek a ve výsledku zatraceně dobře natočený akční film... Cohen mi po posledním trpkém zklamání dokázal, že rozhodně ještě nepatří pod zapomenutou hromadu všemožných výkálů, ale naopak, možná se nadechuje k dalšímu nekorektnímu úderu... ()

Dagoussek

"Jak řekl Ježíš: "Nevykouříš péro svýmu zasranýmu bratrovi." Komedie, u které jsem se zasmála, sice místy nechutná a trapná, ale stojí za to se na to podívat. ()

m.a.t.o.

„Nobby, zoznám sa so šéfkou najväčšieho zločineckého syndikátu na svete." – „Čože? Ona riadi FIFA?" Sacha Baron Cohen už evidentne nemá čo ponúknuť, a tak sa snaží bodovať iba stále väčšími a väčšími úchylnosťami. Najviac mi však vadilo, že celý scenár (dosť veľkolepé označenie pre tú zlátaninu) bol podriadený iba tomu, aby jedna samoúčelná scéna mohla striedať ďalšiu. Zasmiať sa na tom síce dá, ale to je asi tak všetko. Občas som mal nutkanie dať si facku, že sa nato pozerám. 25 % ()

ghatos

Udělat buranskou/nechutnou komedii, aby byla vtipná chce docela velkou dávku inteligence. Tu Šaša má. Jako jsou tam epesní scény (sloní bukkake), kde nechybí kreativita a hlavně humor :) ! Nepochopené umělecké dílo ;) - a co, ať jdou do všichni do p*dele...70%. ()

WincKruspe

Na Cohena trochu moc komerční, i když se snaží udržet si značku. Ale zřejmě byl trochu po americky zcenzurován. Ale i tak lepší než soudobá USA tvorba. ()

Georgex

Jít na tenhle film a neznat humor Sachy Barona Cohena, tak to musí být pro diváka naprosto neuvěřitelný šok. Každopádně já mám tohoto komika hrozně rád a nevadí mi ani jeho svérázný smysl pro humor, který je tu vyšperkován do té nejfekálnější podoby, s čímž nemám žádný problém. Bohužel oproti jeho předchozím počinům mi tato postava příliš nesedla, přišla mi až moc tuctová a narychlo splácaná, i když uznávám, že jsem se chvílemi hodně smál. Každopádně jako celek mě to moc nechytlo a podobně laděné pokračování Zoolandera mě bavilo o trochu více. Moje hodnocení 60%. ()

Drnqonovic

Asi prostě stárnu. Kde jsou ty časy, kdy mi stačilo pustit si Jackass a smát se, jak Steve-O skočí do stoky a následně hodí šavli. Grimsby mě prostě nebavil; za celý film jsem se uchechtl tak třikrát, jinak mi to přišlo jako přízemní, tupé a zoufale nevtipné. Mám mnohem radši Cohenovu tvorbu, kdy jsou nic netušící lidé konfrontování s jeho extrémně přehnanou postavou, kde se člověk může smát jakžtakž autentickým reakcím 'běžných lidí'. Film, kde největší buran Anglie a jeho ještě nechutnější manželka (fakt tu Rebel Wilson bytostně nesnáším) zachraňují svět s Markem Strongem, kde se vrš jedna nechutná scéna za druhou tak, aby to bylo vtipné, kde... Nechme toho. Jsou horší filmy. Naneštěstí. ()

Trapper33

Typický film S. B. Cohena, který je místy nechutný a občas přestřelený, ale jinak je to kvalitní zábava (nejlépe ve více lidech). Stopáž je naprosto ideální a za celou dobu nenastane nudnější pasáž. Jo a chudák slonice. Filmový víkend 2016 ()

Wbcko

Cca takhle si představuju, že by vypadal South park, pokud by se ho někdo rozhodl zfilmovat. Aneb pokud si myslíte, že byl Borat sprostý a sexistický, neviděli jste očividně Grimsbyho. Dost velká porce velmi nekorektního humoru, který je podaný tak explicitním způsobem, že to občas bylo i na mě moc. Zároveň jsem se ale dobře bavil a občas od srdce zasmál. ()

P1tr

Sacha Baron Cohen potvrzuje, že jeho tradičnější komedie nejsou tak povedené, jako jeho improvizovanější kousky s Boratem a spol., ale jeho komediální talent je natolik velký a jeho zábrany téměř nijaké, takže se nám i tak dostalo zábavné komedie. Tvůrci se nebáli ničeho a občas servírují i na Cohenovy poměry šílené a nechutné momenty, které ne vždy fungují, ale i slabší momenty umocňují pozitivní dojmy z celkem odvážného filmu, který zkouší, co všechno mu ještě projde. Slabší příběhové momenty přebije svižná režie a skvělí herci a tak máme tu čest s povedenou komedií, která není pro každého, ale kdo má silnější žaludek, ten se bude bavit velmi dobře. ()

herr_carter

"Therapist - the rapist??" Po Diktátorovi další lehce nadprůměrný fekál, jež má rozhodně pár hodně vtipných momentů ke shlédnutí a pozitivní je rozhodně to, že se v komedii objevuje Mark Strong, který výborně hlásí s naprosto kamenným ksichtem..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()