Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

C0r0ner

Demence? Jako svině! Zábavnost? Horší než u Diktátora, Borata a Ali G, ale zdaleka lepší než u Bruna. Občas už těch prasáren bylo i na mě moc (a to bych nikdy neřekl), takže se to místy zvrhávalo do totálního čůrákování, ale celkově je to úžasně vypatlaná sračka, které se člověk směje, i když nechce. 75% ()

necisty

Překvapil nevídaný kvalitní akční úvod, který bych čekal spíš v Mission Impossible a vážně jsem se jinak skvěle bavil. Nebýt přehnaně nechutných vtipů a urypování si z Harryho Pottera, které vám vážně neodpustím :D, tak možná hodnotím i víc. 82 minut je velmi příjemných. ... ČSFD projekce ČM ()

epicek

Myslel jsem si , že Cohen už dávno překročil hranici, ale tento film mi ukázal, že vlastně stanovil nové a vlastní hranice , které asi zůstanou nepřekonané. Naprosto brutální nářez sprostého a neskutečně šílené humoru, který mě osobně prostě baví, a navíc cokoliv od Sachy je pro mě šité na míru. I gotta get one of these for the kids! ()

Martrix

Aniž bych o to usiloval, viděl jsem všechny filmy Louis Leterriera. On jich tedy zatím až tak moc nespáchal...Grimsby je jeho sedmý zářez. Vybírá si zajímavé projekty a přesto jsem s výjimkou Utrženého ze řetězu nehodnotil výš než za 3*. Přitom cit pro akční scény má skvělý, vždy pracoval se solidním rozpočtem a měl k dispozici kvalitní herce. Netuším čím to je, ale ani tentokrát mu průměr nevylepším. A to navzdory tomu, že má Grimsby luxusní obsazení, akční scény byly opět na jedničku a občas jsem se zasmál. Grimsby by byl společně s Diktátorem skvělá volba na dvojprojekci pro milovníky fekálně nekorektního humoru, resp. Sachy Cohena. Ten příběh je přiblble jednoduchý (ale ne víc, než některé bondovky), takže pokud se chcete jen bavit situačním humorem a patříte mezi lidi, které potěší pohled na varlata v puse Cohena, nebo Stronga ve sloní vagíně...směle do toho. Mimochodem Strong má můj velký obdiv, že se do něčeho takového pustil a jen díky němu jsem váhal, jestli nedat 4*. ()

zette

Ne, ze by me ten jeho humor mel urazet... Jen me proste nebavi na to cumet. S vypetim vsech sil davam dve hvezdicky. Snad za ty kotlety.-). ()

Ondatra

Další boratovina. Podobný příběh jako například v Diktátorovi nebo Boratovi, podobný humor, který mi kolikrát připadal až moc nechutný, a ve výsledku nepřináší nic nového. Když to srovnám s ostatními filmy, kde hraje Sacha Baron Cohen, tak rozhodně Borat nebo právě Diktátor se mi líbil víc. Humor je tam více trefný a divák si ty scény zapamatuje mnohem lépe. Tady si je zapamatuje zejména kvůli nechutnosti. Herecké obsazení mě ale celkem překvapilo. Marka Stronga nebo Penélope Cruz bych zde nečekal. 5/10 ()

dr.fish

Místy chlapci tlačí na pilu opravdu ostře. Ta chvilka ve sloní vagíně byla fakt silná. Na druhou stranu se mi líbí Cohenovy lidové vtípky na fotbal, chlastání, dětskou kriminalitu atd. Film je našlápnutý narážkami. Diktátor byl sice vrcholem Boratovy tvorby, ale pobavil jsem se i tak. 75% ()

FAITH.BABE

Trošku sem se jednou pousmála, zbytek nuda... Čekala jsem že to bude opět tak trapný až to bude vtipný, ale přišlo mi to z velký části spíš jen trapný... Velký a asi první zklamání od Cohena... Třeba sem na to jen neměla náladu... ()

mortak

Cohen dokázal kdysi využít fekalni humor tak, aby byl v kontextu satiry funkční a vtipný. Grimsby ovšem žádný přesah nemá, a když se nesnaží prvoplanove šokovat, využívá staré provarene fóry (jed, či záměna v hotelu), a místo jejich propracovani prostě tlačí na pilu, co to jde. ()

alchac

Vytříbená nálož fekálního židovského humoru v podání pana Kohna, kterému zdechnul Roubíček a Čtvrtníček se prý na ukájení stáda slonů necítil dost Silný. Celkem druhý páně Kohnův biják, který jsem zvládl až do konce a nutno říci, že jde o podobně zdařilou záležitost jako předchozí výlet pana Muhemeroa Kakádávího do jů es ej. Téměř. Za dva bohnusové pozitivní pottraty nicméně hodnotím stejně. A to i přesto, že fandím Manchesteru United! P.S.: Je mi velmi líto, že výsledek emerických prezidentských z listopadu 2016 z tohoto ve Velkých Satanovicích udělá patrně trezoráč, přičemž námět k dalšímu dílku Šáša nejspíš spáchá tak leda na moták z hajzlpapíru při pauzách mezi votrbórdingem. ()

LukeUp

Ty vado, celej film jsem se nestačil divit, čeho všeho je Cohen ještě schopnej. Musim říct, že sloní bukkake je asi nejbizardnější věc, co jsem kdy ve filmech viděl. Konečně zase skvělá komedie, kterou jsem protlemil od začátku do konce! ()

URBAN

Takovou úchylnost jsem neviděl dlouho. A sakra se mi to líbilo!!! Sacha Baron Cohen nabírá u trapného humoru nový význam a rázem z něj trapný není. Mimo to jsem se téměř po celou stopáž, která je pro tento film ideální ato je hlavní. ( 30.6.16/MAC ) ()

StanislachKo

Jedna z najväčších záhad 21. storočia je nepopierateľne účasť Marka Stronga, čoby váženého charakterného herca, na tejto zverine. Ale inak je to rozhodne ďalší Cohenov počin, nad ktorým sa len tak rukou nehádže. Veľmi prekvapili najmä akčné scény, obzvlášť tie z pohľadu prvej osoby a vždy fungujúci Atkins. A samozrejme je to s tým filmom ako na horskej dráhe. Od geniálnych nápadov, cez až fyzicky ubližujúcu trapošinu po megafekálny humor. K záveru som si ale uvedomil, že tým dvom idiotom fakticky fandím a že som tým pádom vlastne filmovo uspokojený. ()

Mol

WE'RE THE FUCKING BUTCHER BOYS OF GRIMSBY! THEY'LL NEVER SPLIT US UP! FOREVER!!! Na světě není nic důležitějšího než fotbal! Teda vlastně hned po bráchovi, ale pak je hned fotbal! Mno teda vlastně po bráchovi a rodině.. ale pak už fotbal! Nobby nepustí flašku z ruky a má rád velký holky. To je fajn, ale bohužel většina filmu je dost slabá. Jsou tu ovšem scény, které asi už nikdy nezapomenu. Jako když Španělsko dalo gól Německu, zaseknutý prst v kartonové podobizně černouška, pokojská a hlavně sloní bukkake. To je prostě síla nejsilnější. ()

Radiq

Sacha Baron Cohen je takovej Adam Sandler v extrémním, rozporuplném, černohumorném a kvalitnějším podání. Dycky dokáže vytvořit nezaměnitelné postavy a v případě Nobbyho se mu to zas povedlo. Toho si prostě nespletete. Jeho hlášky, chování, ksichty mě naprosto dostaly. A když k tomu dostaneme opravdu vtipné (ok - a často i nechutné) scény, dostaneme konečně zas jednou komedii, u které jsem se chlámal, až mi grinty od huby lítaly. Už dlouho jsem nebyl u komedie fakt vysmátej a tady se to povedlo. Není to totiž jenom odfláknutá zábava, ale fórky jsou chytře vymyšlené a i když je to často nesmysl, je to vtipnej nesmysl. A Marka Stronga takhle určitě neznáte! Napadá mě třeba srovnání s Kingsman: Tajná služba, která je docela stejně akční, ale určitě né takhle ujetá. Když jsme u akce, tak ta je taky vychytaná, například scény z pohledu první osoby, které mi připomněly tvorbu Ilji Najšullera (teď jsem se v zajímavostech dočetl, že na těchto scénách spolupracoval coby konzultant). Dokážu ocenit dobrej film, na rozdíl od většiny, kteří se zmohli na slabejch 67% na ČSFD. Podle mě si to zaslouží víc. ()

chelseaman22

Saša je opět ve formě, což se projevuje nejen značnou mírou kontroverze, ale i obstojným dějem, který směle šlape na paty Bláznivé střele. Nutno říci, že velké množství scén překračuje hranici infantilnost. Zvláštní je, že filmu tahle hromada podivností vůbec neuškodila. Osobně musím říci, že scéna v hotelovém resortu v JARu, byla zjevně tím nejvtipnějším, co jsem kdy ve filmu viděl. Filmu paradoxně nejvíce uškodil samotný závěr, jež přesáhl meze kapacity konečníku. 82% ()

Triple H

Slušne to napísať neviem - totálna pičovina, ale pobavil som sa dobre. Cohenov cieľ stále posúvať hranice nechutností je skoro až fascinujúci. Trošku vtipné mi príde ako všetci uchcávali z Deadpoola a jeho silenej, lacnej vulgarity a Cohenovi rovnakú vec hádžu do ksichtu ako negatívum. Rešpekt Strongovi, že do toho išiel - absolútne nechápem ako sa dal na toto nahovoriť a rád by som vedel čo si o výsledku myslí. ()