Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

Othello

Warneři narvali 200 mega do upomínky toho, jak jsme si měli vážit předchozího Edwardsova autorského blockbusteru. Nevážili jsme si jej, po žních jdeme holt kouřit péra Číňanům. Dobře nám tak. Film o místnosti s šesti lidmi, co poletuje po světě a dívá se na digitální animák. ()

Hurley

Zatímco Edwardsův Godzilla byl smrtelně vážně se beroucí rýmejk původního Gojiry z 50. let, kterej byl svýho času víc politickou a enviro­mentální alegorií než jen příše­ráckou mlátičkou, novej Král monster je naopak perfektní rýmejk všeho, co na Gojiru nava­zovalo. Od přero­stlý můry a lávovýho ptero­daktyla přes trojhlavýho draka z ves­míru­(/budnou­cnosti) až po osekání původního alego­rickýho poselství o abso­lutně jakou­­koliv nuanci. víc » ()

SOLOM.

Jsem velkým příznivcem a fanouškem japonské Gojira série, která se dle mého až na pár dílů opravdu povedla. To samé se dá však tvrdit i o americkém filmu z roku 2014, který na mě udělal rovněž velký dojem. Získal si i řadu kritiků, ale nadšené ohlasy daly tvůrcům jasně najevo, že by měli pokračovat ve své práci a tak se i stalo. Bohužel však režisér Gareth Edwards nakonec od projektu ustoupil a jeho místa se ujal Michael Dougherty. Což vyvolalo řadu rozpaků, no a následně se ukázalo, že to možná až tak dobře nebylo. Nejnovější Godzilla se totiž dočkala dosti rozporuplných reakcí, ale já patřím k těm, kterým se i tento nejnovější přírůstek do rodiny líbil a to moc. Když jsem se dozvěděl, že se tady kromě Godzilly objeví i další Titánové, byl jsem doslova v extázi. King Ghidorah nebo Rodan patřili rovněž k velmi zdatným soupeřům a taková Mosura (Mothra) patří vyloženě k mým miláčkům a měl jsem pro ní vždy slabost. Po vizuální stránce se opravdu povedli a nemám k jejich vzhledu sebemenší připomínky. To samé samozřejmě platí i pro Godzillu. Tvůrci speciálních efektů se pořádně vyřádili a byla to doslova pastva pro mé oči. Stejně jako destrukce všeho a všech. Je sice pravda, že některé digitální pasáže už tak úchvatné nebyli (viz ničení letadel, vojenské techniky), ale to jsem byl schopný překousnout. My co jsme odkojení ničením papundeklových baráčků a modelů aut, vláčků a vojenské techniky ze starých kousků v tom samozřejmě postrádáme ono kouzlo, ale přežít se to dalo. Byla jen škoda, že těch soubojů bylo málo a víc se tu spíš kecalo. On totiž ten film byl i jakýmsi rodinným dramatem a bojem s ekoteroristy, což každému nebylo samozřejmě po chuti. To samozřejmě chápu, zvláště když ne všechny postavy a dialogy byly záživné.Dále bych ocenil i alespoň krátký pohled na další Titány. Je sice pravda, že dle mapy MONARCHU jich monitorují po světě 17 – ale ve skutečnosti jich je mnohem více. Ti co se vyznají v ostatních filmech na toto téma (Kaijū) ví, že počet nejrůznějších monster v tomto „světě“ je mnohem víc.Obsazení Very Farmigy se ukázalo býti chytrým tahem, protože její postava mi moc k srdci nepřirostla, ale jelikož jde o velice žádanou herečku a to nejen v poslední době, tak se spousta lidí podívá na tento film už jen kvůli ní. Co se ostatních herců týče, tak ti rovněž předvedli dost průměrné výkony, ale tak co si budeme nalhávat, Gojira (Godzilla) série stejně nikdy moc o lidech nebyla. Hlavní královna a lákadlo je přeci jen úplně někdo jiný… Dále se mi líbila i ta spousta ať už přímých nebo nepřímých odkazů na ostatní filmy...70% ()

ARI50

No pro mě obrovské překvapení a velkolepa podívána. O proti prvnímu pokusu tady dokázaly napravit úplně všechno co zkazily předtím, skvělé efekty, dokonale monstra a dech beroucí bitvy. Užil jsem si dvě hodiny skvělé nadupane záležitostí se spousty super herci a skvělými minuty akce. Soundtrack úžasný a příběh nejvíce povedený, musím prostě chválit vše protože já jsme si to užil a tuhle očistu by potřeboval nás svět taky. Do dalších pokračování zustávat na stejné úrovni a budu opět spokojený. Svět kde vládnou tihle Titáni je prostě nepochopitelně dokonale provedený. Godzilla dostával sice na květák ale to co ze sebe dostala na konec bylo ohromující, král Monster v plné kráse. ()

JASON_X

Sláva, asi napopátý jsem to konečně dorazil. Ne že by to byla až taková srajda, ale hraju si už od víkendu s novým mobilem a dělám zkrátka i jiný užitečný a důležitý věci, než jen zírání na bednu. Tedy popravdě kdyby mě to zaujalo víc, kdyby to bylo třeba o zombíkách nebo kanibalských mutantech, dorazil bych to určitě dřív, ale tyhle filmy o nestvůrně přerostlých ještěrkách nebo opicích mě moc neberou. Nic proti, udělaný je to dobře a kdyby mi bylo deset dvanáct, počůrám se u takovýho bijáku blahem. Ale dívat se jako dospělej na jiný dospělý, který s úplně vážnejma výrazama ničí nebo zachraňujou svět pomocí všelijakejch radioaktivních Godzil a jinejch potvor, mi přijde kapánek infantilní, nezáživný, v osmdesátkách zastydlý, navíc tváří v tvář tý strašlivý novodobý morový ráně zvaný koronavirus nebo jak (u nás už snad 67(!!) nakažených, divím se že vláda po všech školách nezavřela už i všechny obchody a fabriky). Blbost a předposranost holt Českem i světem vládne a já jdu o film dál. Plusy: pěkná Farmiga a charmantní ekoterorista Dance. Mínusy: nesympatická tlama Chandlerova, jeho hnusná dcera a bestiálně opižlaná Čang Ci. Nejvtipnější scéna: vojenský pilot katapultující se přímo do chřtánu ohnivého... krocana, nebo čeho vlastně. ()

Ištván87

Jak můžou mit tak skvělý VFX tým (všichni kaiju vypadají naprosto úžasně) nebo výborné herce a takhle debilní scénář? Nebýt tam lidi, tak je to naprosto úžasná púlhodinovka. Ale takhle je to k nesnesení. Lidské postavy ten film srážejí tak o 70%. Až tak špatný to s nima je. V celé téhle sérii stojí většina lidských postav za vyliž, ale tady je to extrém. Hrůza a děs. A stejně jako u Godzilly z roku 2014 mi na nervy šíleně lezla ta snaha ukázat za každou cenu, že bezejmenné děti jsou v pořádku. Naštěstí to zrovna tady bylo jenom jednou. ()

luka4615

Na snímku Godzilla: King of the Monsters je zřejmé, že na CGI efektech se vážně nešetřilo. Někdo ale ovšem režisérovi Michaelovi Doughertymu zapomněl říct, že jen tohle kvalitní podívanou vážně nedělá. Celý snímek je především nehezký slepenec nelogických scén, nesympatických hlavních postav a kupy klasických mnohokrát viděných blockbusterových klišé. Rovněž musím zmínit některé tragicky nepřehledné akční sekvence, kde prostě nevíte, co se to sakra vlastně děje. Godzilla tedy ve finále není tím, čím se prezentovala v trailerech. Není tou krásnou a elegantní podívanou, je bohužel jen další šablonovitou megalomanskou záležitostí, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. Škoda. „Long live - the king.“ ()

mm13

Ja neviem. Godzilla a naivita až hlúposť akosi idú k sebe. Tu sa scenáristi fakt s ničím extra nebabrali, a ja som sa samého seba už počas sledovania pýtal - to chceš vážne teraz riešiť toto?! Nechcem. V tomto svete sa totiž veci dejú tak, ako sme videli. Kto tomu nerozumie, ten do neho nepatrí. Nehovoriac o línii s hlavným záporákom, v ktorej som si vyslovene chrochnil. Pod tri teda ani náhodou. Vybavené. ()

ancientone

Obludne (a to doslova) prepálené guilty pleasure, mixujúce prvky a monštrá pôvodnej japonskej "gojirovskej" série s tradičným americkýcm blockbusterom. Vo svojej obsesívnej spektakulárnosti výrazný odvrat od sofistikovanej Godzilly z roku 2014 (napriek rovnakým inšpiračným zdrojom a v princípe podobnej stratégii poučenej práce so žánrami a tradíciami) a výrazne geekovská záležitosť. Nie je to žiadna revizionistická bomba, ale explozívny karneval. Ja som celkom spoko. ()

Morholt

Jistě, filmu lze vyčítat dějovou plochost, archetypální postavy a řadu patetických scének plných sebeobětování. Jenže o tomhle to přeci primárně není. Tady jde především o to, aby si všechna přítomná monstra dala s velkou pompou do držky a toho jsem si užil dostatek. Osvědčené Godzille se postavil nádherný dráček, který předvedl pár ikonických výstupů, za sidekicky mu sloužily neméně povedení titání, kteří až na solidní slepici sice nedostali tolik prostoru, ale toho se snad dočkáme v dalších dílech. Zejména chlupatý slon působil sympaticky. K vizuálním orgiím přispěly i nekonečné výbuchy a svištění odpalovaných raket i havarujících stíhaček. Já jsem spokojen a tohle relativně nově zformované Monster Universum mě nezklamalo ani tentokrát. 80% ()

Lacike

Pre mňa to je taký opak prvej Godzilly, ktorá bola natočená ako klasický katastrofický film v ktorom sme sledovali osudy postáv a bitky monštier boli na vedľajšej koľaji. Tentokrát je film plný trikových orgií a bitiek behom ktorých sa demoluje celý svet, ale o ľudí tu vôbec nejde. Zničenie celého sveta sledujeme z pohľadu dvoch skupín. Jedna je tá zlá, ktorá sa v rámci ekoteroristického posolstva snaží podstatne zredukovať ľudstvo a druhá je tá dobrá, ktorá sa im v tom snaží zabrániť. Ale ani v jednej z nich som nenašiel postavu na ktorej by mi záležalo a smrť som prial všetkým rovnako. Takže som vlastne trochu fandil tým zlým. No a trikové orgie ma tiež neohromili. Je to až príliš očividný digibordel celkom hnusnej kvality s neustále zvýraznenou nejakou farbou. Nočné scény sú hnusne modré, denné prehnane žlté, atómový výbuch zelený atď. Aby to vyzeralo kvalitne fotorealisticky, tak by to potrebovalo dvojnásobný rozpočet. Takže výsledok je pre mňa sklamaním. Síce je to lepšie ako ešte debilnejší Kong, ale ani zďaleka sa to nechytá na prvú Godzillu. Najlepším filmom s Godzillou je pre mňa naďalej tá Emmerichová verzia. 4/10. ()

ScarPoul

Nezáživné vo svojej veľkoleposti. Je to pomerne jednoduché. Nemá to dušu. Nesnaží sa ju to mať. Snaží sa to byť rádoby militantnou agitkou, ktorá postráda logiku, kedy necítime nebezpečie pri hlavných hrdinoch pretože v sekunde dvanástej sa vždy priženie záchrana a to nehovorím o tom, že najväčšie fighty medzi monštrami sledujú všetci z prvého miesta z nejakého vrtulníku. Scenár sa nesnaží prehlbovať mytológiu. Aj samotná Godzilla je zachraňovaná viac než by mala byť a postupné budovanie vlastného vesmíru, kde sa javili Kong a prvá Godzilla ako svetlé hviezdy, zmiatla táto časť pod čiernu zem. Kyle Chandler bohužiaľ nie je hlavný hrdina. Nikdy nebude. Nejde mu to. A ostatné postavičky neprekvapia. Asi len Zhang Ziyi. Pre mňa ďalšie tohtoročné sklamanie. Má vôbec zmysel dávať toľko peňazí do filmov, keď je výsledok takýto? A posádzať za režisérsku stoličku tvorcov, čo sa ešte majú čo učiť? ()

st.ranger

Takhle nějak si představuji výsledek práce několika scénáristů, kterí se snaží od předchozího filmu natolik odlišit, až vznikne nerozhodný patos snažící se zavděčit všem divákům. Zatímco mytologie monster má pevné základy a promyšlenou strukturu, dějová linie je vysloveně debilní a trapná. Podstata ekoterorismu a rovnováhy řádu na Zemi by mohla fungovat, kdyby nespoléhala na náhody a hlouposti, kterými je bohužel celá stopáž narvaná k prasknutí. Akčních sekvencí je sice dostatek, ale ne na všechny se dobře kouká, zvláště těch rozklepaných se zběsilým střihem. ()

MoiJe

"Kolik mate atomovek?" Boj s trojhlavym drakom na velkom platne by mal byt mega extra cool, a snazili sa, ale... celkom som sa aj nudila. A ludia su nesympaticki a sablonoviti. ()

Dale

Ako začať... Rád si pozriem blockbustery, aj tie s príšerkami, či už Jurský park alebo Konga. Radioaktívna Goodzilla už je na mňa trošku moc, ale trojhlavý drak to totálne zabil. Tým scenáristom už fakt totálne kape na karbid. O scenári sa ťažko baviť, v dementnosti hravo prekonáva aj všetkých Transformerov. Okrem nezaujímavých postáv jednej rodinky sledujeme 2 hodiny digitálne príšery na modro-sivom pozadí. Neskutočná nuda a totálny nezáujem sú jediné dva pocity, ktoré vo mne tento film vyvolal. Nemohol som sa dočkať konca a pripadalo mi to, akoby mal film 5 hodín. Pevne verím, že po covidovej kríze už nebudú mať štúdia tie nehorázne milióny na takéto digitálne sračky. ()

JohnCZ

I'm a simple man, I see velké uřvané potvory řezající se hlava nehlava v esteticky úhledných scénách za vydatného bušení intenzivního McCrearyho soundtracku and I press like. Dějově je to překombinovanej bordel, kterej mě osobně ale zase vyloženě neurazil natolik, abych měl potřebu to otráveně sestřelit. Naopak jsem se náramně bavil, byť tentokrát budu asi v menšině. Pan Godzilla to sice táhne za všechny a zhruba od půlky je jasnou hvězdou večera, ale i tak - příště prosím i příběh, kde nebudou lidi jen nepodstatní přicmrndávači. ()

corpsy

Ako veľký fanúšik Kaiju filmov a hlavne ich matičky ( tatka ? ) Godzilly, som tiež nejako sklamaný. No možno to na mojom hodnotení veľmi nevidno, ale je to tak. Porovnávať to so staršími mlátičkami od štúdia Toho ( hlavne z období Shōwa ), by bolo nevhodné, pretože toto je realisticky znejúce drama, pričom tie predchádzajúce boli infantilné monster filmy. Zmeniť tento prístup, sa podaril už Garethovi Edwarsovi, tu sa ďalšiemu žánrovému režisérovi podarilo pretlačiť tak očakávané gigantické súboje monštier v plnej poľnej, ktorých sme sa pred štyrmi rokmi veľmi nedočkali (no zas až tak veľmi nechýbali ). Predsa ma to ale akosi nebralo až tak, ako som čakal. Problém vidím v zlom prepojení žánru so scenárom. Ak sa vám na plátne fackujú prastarý stometrový predátori, mali by ste to odľahčiť poriadnou dávkou humoru a naivnosti na úrovni. Nie z toho robiť príliš vážne vyzerajúci snímok. Keďže mám ale veľmi rád tieto filmy a týmovky, ako DESTROY ALL MONSTERS ( 1968 ) či ALL MONSTERS ATTACK ( 1969 ), akosi my nedovolí dať nižšie hodnotenie, pretože to je ďalší môj splnený filmový sen, vidieť na plátne starých známych v novom, americkom kabáte. ()

joehot

Očekávání nulový, prostě jsem chtěl vidět přerostlý příšerky dávájící si okázale po tlamě. A přesto, tyvoe, je to fakt průser. Bez invence, bez nápadu, bez jakýhokoliv stylu, jako čumět na videohru, kterou vám ale nikdo nepůjčí. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá