DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

• USA Justice League: Throne of Atlantis

Řekne-li se Atlantida, vyvstanou na mysli slova jako temnota, záhada nebo mýtus. A přitom tato říše, která obyvatelům pevniny už dávno vymizela z paměti, stojí na pokraji války. Její odlehlé kouty se po útoku na vojenskou ponorku vydá prozkoumat Kyborg. Temné hlubiny však kromě vraku plavidla skrývají hrozbu tak mocnou, že přiměje právě vzniklou Ligu spravedlivých ke společné akci. Mezitím se po souši, tisíce mil od mořského dna, potlouká osamělý muž. Jmenuje se Arthur Curry, má nadpřirozené schopnosti a je patrně jediný, kdo dokáže smířit starodávný svět Atlantidy s tím naším. Postavte se spolu se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman a dalšími členy Ligy spravedlivých Ormovi, zbraním z jiné dimenze i nepřízni osudu. Vychutnejte si další působivý příběh z produkce DC Universe, v níž jedinou šanci lidstva v souboji s temnými silami ztělesňuje Aquaman! (Magic Box)

Pythonator

Nemůžu si pomoct, ale ze všech těch animáků s ligou je právě tento nejlepší. Pěkná animace, sexy ženské, chytlavá zápletka a pořádné gore scény plné useknutých končetin apod. Příběh je tentokrát zaměřený na vznik Aquamana a právě tento vodník je vlastně hlavní postavou filmu. Má to dravost, má to spád a na nic si to nehraje. V daném žánru asi už nic lepšího vykřesat nejde. ()

Dzoko

Ako spomínajú kolegovia, fakt veľmi slabý odvar čaju na ktorý niesme od DC naozaj zvyknutý. Aquaman nudný, Superman nevýrazný, Batman .. Dve hviezdičky hlavne kvôli tým nevýrazným akciám, kľudne autori mohli tento film urobiť kratší alebo sa chytiť lepšieho charakteru než vodného spláchnutého týpka.. Škoda, 40% ()

MorningStar

„Musím svému zlému bratrovi zabránit ve zničení světa. Půjdeš… se mnou?“ Největším kladem Trůnu Atlantidy je, že mě díky němu Liga spravedlivých najednou zajímá mnohem víc, než Avengers. Největším záporem zase to, že její hrdiny představil dosti nesympatickým způsobem. Nejvíc jsem se těšil na Batmana a na Wonder Woman (a z jiného důvodu, než si asi myslíte, jednoduše o ní nic nevím). Opravdu těžko říct, kdo z nich je víc upozaděn. Batmanovi se do týmovky ani moc nechce a když už se rozhoupe, jakožto úplně obyčejný člověk stejně pod vodu nemůže, takže jeho role spočívá v tom, že hlubokým hlasem řídí ostatní a drží se v pozadí. A Wonder Woman, kromě toho, že tíhne ke Clarku Kentovi, snad za celý film pronese jen pár vět. Cyborg je divná postava, Green Lantern je tu za blba (i když on asi bude blb i tak, nevím, taky ho neznám) a jednoho ze superhrdinů se film ani neobtěžoval představit, i když je možné, že jsem jeho jméno v půl třetí ráno prostě jenom přeslechl. Každý tu řekne tak málo, takže je film zajímavý hlavně tím, že ukazuje vznik Aquamana, což byla další postava, co mě zajímala. Příběh se stejně z 90% točí kolem něj a jeho světa, takže nemá cenu se soustřeďovat na něco jiného. Jednou věcí mě však Trůn Atlantidy mile překvapil: lidem zvyklým na pohodový svět superhrdinů, kde padouši na konci vždycky končí omráčení, může připadat neobvykle surový. Tolik krve jsem v animovaném filmu dlouho neviděl (naposledy v Princezně Mononoke tuším) a některé scény s ním opravdu nemají nic společného (vržený nůž skončí v čísi hlavě). Brát jako zfilmovanou útlou knížku, na jejímž obale je velkými žlutými písmeny napsáno Team up, ale doopravdy to tak nemyslí. Tolik postav totiž mezi sebou potřebuje nějakou chemii – a třeba tu zfilmovaní Avengers měli. Na první vstupenku do Ligy spravedlivých hold hodně špatná volba, vím. Najít co je jakž takž první a poslední bude ale asi hotové peklo. ()

SNCIS

Pokračování filmu Liga spravedlivých: Válka. Líbila se mi návaznost a že to nebylo tolik překombinované. "Je to Batman on nechodí na schůze." Batman opět zářil, znovu nejvýraznější. Animace v pořádku a příběh ušel.- 50%. ()

drkaldj

Vypadá to že právě tento animák byl víceméně předlohou pro Aquamana od Wana (dost podobný děj a hlavně téměř totožné některé scény), což se dá očekávat vzhledem k ději a předloze. ()