DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

• USA Justice League: Throne of Atlantis

Řekne-li se Atlantida, vyvstanou na mysli slova jako temnota, záhada nebo mýtus. A přitom tato říše, která obyvatelům pevniny už dávno vymizela z paměti, stojí na pokraji války. Její odlehlé kouty se po útoku na vojenskou ponorku vydá prozkoumat Kyborg. Temné hlubiny však kromě vraku plavidla skrývají hrozbu tak mocnou, že přiměje právě vzniklou Ligu spravedlivých ke společné akci. Mezitím se po souši, tisíce mil od mořského dna, potlouká osamělý muž. Jmenuje se Arthur Curry, má nadpřirozené schopnosti a je patrně jediný, kdo dokáže smířit starodávný svět Atlantidy s tím naším. Postavte se spolu se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman a dalšími členy Ligy spravedlivých Ormovi, zbraním z jiné dimenze i nepřízni osudu. Vychutnejte si další působivý příběh z produkce DC Universe, v níž jedinou šanci lidstva v souboji s temnými silami ztělesňuje Aquaman! (Magic Box)

kaylin

Jen další příběh o tom, jak superhrdinové něco zvládnou jen ve chvíli, kdy jsou v týmu. Atlantida je zde prezentována jako temná země a Aquaman je zajímavou postavou, ale její potenciál v tomhle případě rozhodně nebyl využit. Je to prostě jen slabé další cosi o supehrdinech, protože u těch se tvůrci nemusí zase až tolik snažit, protože je toho tolik, že většina toho prostě zapadne. ()

dee-key

Průměrný animák s průměrnou animací. Sice musím ocenit některé dobře provedené řežby, ale tím asi končí výčet kvalit, protože příběh je docela děravý a kýčovitý. Navíc Orm si s trojzubcem vyndá celou Justice League a všechno aby zachraňoval Batman se svým "geniálním" nápadem... A Green Lantern se zmohl na veliký chodící vysavač? WTF? Krom toho jestli Atlanťané chtěli obsadit souš s tou směšnou armádičkou...? JL je prostě banda poloimpotentních padavek, kteří jsou tam dobří jen k tomu, aby z Aquaman vypadal jako větší hrdina. Podle mě to mělo daleko větší potenciál. ()

Cl3ricK

Za mě teda 3/5, ale fakt s odřenýma ušima. Žádná snaha o něco nového, prostě klasicky hloupý příběh. Vlastně už ani z předchozího JL filmu jsem nebyl tak odvařený. Aspoň že ten Aquaman už není žádná trubka. Dementa tady ze sebe dělá Shazam, který mi už fakt začíná lézt krkem. No nic, šedý průměr. ()

Chen

Překvapivě slabé. Akce průměrná, příběh má potenciál, ale není využitý, "zrození" Aquamana uspěchané, finální bitva zbytečně komorní... Slabý odvar toho, na co jsme u animáčů od DC zvyklí. ()

BarryLyndon

Jeden z těch slabších nejenom DC animáků, ale pořád se na to nekoukalo uplně špatně. Trochu mi vadil konec a ne uplně jasně rozdaný karty týkající se sil a rise power Aquamana. 5/10 ()

Lenka.Vilka

Řeknu jedno. Aquaman!!!! Konečně. Ve Válce byl nahrazen Shazemem!, takže já jsem ráda. Dobře zvládnutý a zakomponovaný origin a celkově i přes rozdíly předlohy jsem spokojená :) ()

Liznic

K tomu není ani co napsat. Sice to nenaštve jako Batman a syn, ale měl jsem to chuť vypnout po deseti minutách. Taková War je o dvě třídy jinde a to jsem z ní taky nebyl moc odvařen, ale jejích prvních 20 minut je super. Tady... nic.. ale vůbec nic.. čekáte zbytečně, vypněte to. ()

hroubek

DC animáky jsou prostě někde jinde, než konkurence. A to platí i pro Trůn Atlantidy, který je mnohem slabší, než jsme zvyklí. Úvod je luxusní a krásně otevírá příběh. Celkově je animák hodně komorní a pomalejší a hodně se pracuje s postavami. Nejlépe je to vidět na Cyborgovi a pak na vztahu Supermana s Wonder Woman a Lois. Ale hlavně je to příběh o Arturovi/Aquamanovi, který je zde prodán velmi dobře a tak nějak se v něm dozvíte všechno důležité. Dost zklame závěrečná rubačka, která není, tak efektivní jak by se mohlo zdát. Trošku zamrzí, že zbytek členu ligy je tady za hláškaře a posouvače příběhu. Hodně moc se mě líbila prezentace Atlantidy a hlavně postava královny a Mera. Trůn Atlantidy není nejakčnější podívanou, ale je to komornější a v některých ohledech se jde více do hloubky a za to palec nahoru a zvláště, když pod titulková scéna ukazuje velmi zajímavé rozvíjení příběhu. ()

VanTom

"Origin" Aquamana nepatřil zrovna k těm výrazným nebo nápaditým, asi se dalo vymyslet i něco původnějšího, než pohádka o odloženém kralevici Atlantidy a jeho nevlastním válkychtivém bratrovi naslouchajícím piklujícímu rádci (Black Manta - to byl sakra kdo, odkud, proč?). Animace nic moc, aspoňže čerstvě zformovaná Liga spravedlnosti bavila vzájemným popichováním a ke konci se to přeci jen rozjelo (i když zrovna dobývání Metropolis pidiarmádkou Atlanťanů vyhlíželo chudě poddimenzovaně). ()

HiddenDragon

A uz je jich osm :)) Skoro presne po roce nam DC serviruje dalsi dil Justice League, a jestli hodla v tomhle skoro serialovem restartu na motivy papirove "New 52jky" pokracovat, davam palec nahoru. Pribeh primo navazuje na "JL: War" (2014), takze kdo nevidel, muze byt trochu mimo. Na Cyborga uz jsem si od minula docela zvyknul - skoda jen ze jeho technologicke vymozenosti trochu ubiraji moznosti Batmana se vic prosadit. Na Shazama si ale asi nezvyknu nikdy - je to zkratka pubertak v dospelem tele, takze bude asi vzdycky pusobit trochu jako posuk. Naopak Green Lantern si zachoval svuj spravny humor, co se mi libil uz ve "War". Zbytek, tedy Flash, Wonder Woman, Superman a Batman jsou standardni a nijak neprekvapi. Ale to nevadi. Podobne jako ve "Flashpoint Paradox" (2013) si uzil "svuj dil" Barry Allen, nyni venovalo DC pozornost u nas urcite neprilis znamemu Arthuru Currymu aka Aquamanovi (ktereho stvoril jiz r. 1941 Paul Norris) a adaptovalo storyline "Throne of Atlantis" tria Johns, Pelletier, Reis. Pribeh i zpracovani jako takove nijak nevybocuje a nevynika. Je to zkratka jakoby "jen dalsi JL". Ale ta zmena prostredi proste bodla. Vetsina scen pod vodou, dosud neokoukany a malo obsazovany hrdina... Fakt jsem si to uzil. Misty mi to prislo jak akcni verze disneyovske "Male morske vily" :) To asi ten trojzubec.. :) A v titulcich stejne jako minule - mala dotacka ;) [P.S. za zminku jeste stoji, ze se Aquaman objevi i v nasledujicim "Batman vs Superman: Dawn of Justice" (2016), kde ho ztvarni J. Momoa, i kdyz jak udelaji z tohoto havajskeho "Conana" blondaka s modryma ocima fakt netusim :-D, bohuzel Hemsworth - nebo jeste lepe Evans - se upsali konkurencnimu Marvelu, takze musi skorovat za Avengers:) ] ()

KoRner

Primárny cieľ urobiť z Aquamana hrdinu hodného vlastného filmu sa bezpochyby podaril. Avšak celá JL je tu prezentovaná ako partia idiotov s veľkým egom. Najprv si protivníka musí každý po jednom vyskúšať, aby zistili, že to nemá cenu a Superman tu nie je vôbec super, ale trošku silnejší sukničkár, ktorý opaľuje dve ženy súčasne. A zakaždým dostane na frak, jedine Flash akoby mal trochu tých superschopností a dokáže zabaviť chvíľu arcizloducha. ()

iXtr3m3

Skvelé technické spracovanie, konečne pocta Aquamanovi, snáď jedinému z pozemských hrdinov, schopnému hrubou silou vyrovnať sa Supermanovi. Toto môžem a už sa teším na jeho filmové spracovanie. ()

Janega

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac. ()

drozdy1

Absolutní nevyužití Batmana. A celý příběh je strašně nudný,naivní a zdlouhavý. Hodně slabé 3 hvězdičky. Hodnocení: 50%. ()

Matli

S ostatníma dílama Ligy se to nedá srovnat, pár akčních scén tam bylo, ale žádnej zázrak. O příběhu ani nemluvě. Ale zase je fajn vidět vznik Aqumana. 46% ()

Hapretor

Animace (jak jinak) pěkná. Jen děj je takový nemastný, neslaný. Nemá to šťávu. Od DC jsem zvyklý na drsnější a více nápadité pecky. ()

Qeo

Už jen díky Aquamanovi to byla paráda. V podstatě příběh malé mořské víly od Disneyho, akorát s více zbraní hromadného ničení. Příběh je jednoduchý jako žebřík, bez výrazné zápletky, ale tak v tomhle odvětví, to není zase tak důležité.... ()