DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

CITÁT - Táta nemůže konkurovat Supermanovi.......... Čekal jsem, že to bude lepší, ale jsem celkem zklamán. Na komiks to má příšerný dialog, žádné zapamatovatelné hlášky a žádnou výraznou postavu. Snad jen Mara je něčím zajímavá. Chyběl i oživovací hudební doprovod, protože i při akčních scénách mě hudba uspávala. CITÁT - Nedostatek energie..........(8.2.2015)

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac.(29.5.2015)

Animovaná DCčka se v poslední době zvedla na úroveň, kdy by si zasloužila i nekomiksové diváctvo, žel po pár zásazích se vrací průměr, až podprůměr, kde kdyby nebylo roztomilého rozkrajování padouších nohsledů na mnoho částí, byl by výsledek jen studiovou povinností mezi celovečeráky (tady nemluvím jen o Atlandském trůnu, ale třeba i o Synu Batmana). Vizuál je tu klasická superhrdinská nuda, stejná pro DC, Marvel, nebo i Hellboye, na to sem si už zvykl, takže mě ubohá neoriginalita v tomhle ohledu už přestala lézt na nervy, takže zůstává děj, který je..... Pozor, velké překvapení ....... Hrozně debilní! Ani náznak taktiky, zavilé plány padouchovy by lépe stvořili i scénáristé Ordinace v růžové zahradě a bezmezná otravnost Shazama... Mňo, i když tu vlastně jenom nadávám, pořád to není nějak extra odporné, jen průměrné a zapomenutelné.(7.2.2015)

• Vykuk

Hmm.. celé je to takové moc pro dětičky, ikdyž tam je ten prvek násilí celkem dobrý, děj je dost infantilní. Když to srovnám s japonskými animáky, opět je to sto let za opicema, animace nic moc, ale dá se. Mno atmosféra.. jak u disneyovky, ještě kdyby Batman něco zazpíval..:) No zůstanu u těch japonců, korejců a jim podobných.(1.4.2015)

Tady nechybělo vůbec nic. Námět podle všeho vynikající, perfektní složení týmu a origin toho zbývajícího. Jestli je pravda, že se i hraná verze Justice League bude inspirovat tímto New52 eventem, rozhodně bych chtěl vidět i zbytek týmu, což se ale asi nestane. Tihle bohové si zkrátka poradí se vším...9/10(3.4.2016)