DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Geoff Johns (komiks)

"Origin" Aquamana nepatřil zrovna k těm výrazným nebo nápaditým, asi se dalo vymyslet i něco původnějšího, než pohádka o odloženém kralevici Atlantidy a jeho nevlastním válkychtivém bratrovi naslouchajícím piklujícímu rádci (Black Manta - to byl sakra kdo, odkud, proč?). Animace nic moc, aspoňže čerstvě zformovaná Liga spravedlnosti bavila vzájemným popichováním a ke konci se to přeci jen rozjelo (i když zrovna dobývání Metropolis pidiarmádkou Atlanťanů vyhlíželo chudě poddimenzovaně).(20.4.2016)

Pocitově je Trůn Atlantidy nejslabší, tím ale neříkám, že je to špatný film. Jenže těch prvních 45 minut je takový nesourodý myšmaš, který neví, čím by měl být. Dojem zpracuje až závěrečná bitva, kde se představí všichni hrdinové. Nejvíc ale žeru animovaného Green Lanterna a jeho představivost. Třeba chodící vysavač na nepřátelé je přímo dokonalý!(8.12.2017)

Dobré, spoustě akčňákům tenhle film bezpochyby netřel zadek, ale když to porovnám s JL: War, vidím jasného vítěze… Nepřítel Orm se mi vůbec nelíbil a hlavně to, jak ho Liga „chytře“ porazila, bylo až směšné. Líbil se mi hlavně Black Manta, kterého vystihli dokonale! Pár malých vtípků se tam také párkrát objevilo. Animace, prostředí i postavy byly výborné jako vždy, ale celkově to na čtyři hvězdy nemá.(12.3.2015)

Tady nechybělo vůbec nic. Námět podle všeho vynikající, perfektní složení týmu a origin toho zbývajícího. Jestli je pravda, že se i hraná verze Justice League bude inspirovat tímto New52 eventem, rozhodně bych chtěl vidět i zbytek týmu, což se ale asi nestane. Tihle bohové si zkrátka poradí se vším...9/10(3.4.2016)

Výborný film. 80% -- Opäť výborne, tentokrát sa príbeh zameriava na Aquamana. Ako už je známe u animákov od DC, výborný dej, postavy, záporák tento krát je slabší ale ešte dobrý, animácia po filme ''JL: v pasti času'' sa dostala do správnych koľají. Okrem niektorých aspoň u mňa nudných scén (je ich málo) tak tento film nemá žiadne chyby.(6.12.2018)