DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

"Origin" Aquamana nepatřil zrovna k těm výrazným nebo nápaditým, asi se dalo vymyslet i něco původnějšího, než pohádka o odloženém kralevici Atlantidy a jeho nevlastním válkychtivém bratrovi naslouchajícím piklujícímu rádci (Black Manta - to byl sakra kdo, odkud, proč?). Animace nic moc, aspoňže čerstvě zformovaná Liga spravedlnosti bavila vzájemným popichováním a ke konci se to přeci jen rozjelo (i když zrovna dobývání Metropolis pidiarmádkou Atlanťanů vyhlíželo chudě poddimenzovaně).(20.4.2016)

CITÁT - Táta nemůže konkurovat Supermanovi.......... Čekal jsem, že to bude lepší, ale jsem celkem zklamán. Na komiks to má příšerný dialog, žádné zapamatovatelné hlášky a žádnou výraznou postavu. Snad jen Mara je něčím zajímavá. Chyběl i oživovací hudební doprovod, protože i při akčních scénách mě hudba uspávala. CITÁT - Nedostatek energie..........(8.2.2015)

Naprostá pohoda. Předlohu jsem četla, pravda, byla možná kapánek víc kulervoucí, ale v rámci série DC Universe Animated Original Movies je Trůn Atlantidy naprosto ideální kousek. Hezky to navazuje na Justice League: War a realita The New 52 se stává naprostou přirozeností. Možná bych měla skřípat zubama nad další verzí Wonder Woman, ale nač. Pokud je toto její tvář z animovaných The New 52 a bude taková i nadále, zvyknu si. Lantern a Flash hláškují, Bats je studenej čumák, Cyborg si jede vlastní zápletku a Shazam! skoro nikoho nezajímá, takže proč si neužít Aquamanův nástup na trůn a randícího Clarka Kenta a Dianu Prince?(17.1.2015)

Naprostý srandard co se týče DC Universe, škoda jen že postavy a lidé z Atlantidy nebyly nějak více popsaný prostě se tu nějak objeví a člověk neví jaké jsou jejich motivy. Každopádně hraný film Aquaman kdyby si bral něco z tohoto a ještě něco přidal by mohl být hodně fajn záležitost. Neříkám nejslabší Justice League, ale prostě tak nějak průměrná.(20.1.2015)

Výborný film. 80% -- Opäť výborne, tentokrát sa príbeh zameriava na Aquamana. Ako už je známe u animákov od DC, výborný dej, postavy, záporák tento krát je slabší ale ešte dobrý, animácia po filme ''JL: v pasti času'' sa dostala do správnych koľají. Okrem niektorých aspoň u mňa nudných scén (je ich málo) tak tento film nemá žiadne chyby.(6.12.2018)