DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Sľubný úvod, ale postupný prepad. Udalosti v Atlantíde sú príliš zhustené, bez zaujímavejších postáv, takže intrigy vyznievajú príliš sucho. Zatlačenie Batmana do úzadia, film takmer pochovalo. Na konci fajn mlátička, ale zakončená pateticky a naivne. To v DC fakt nevidia, že pozerateľnosť Ligových filmov vždy stojí na postave Batmana (a jeho interakcie so Supermanom a Green Lanternom)? Škoda...(7.5.2016)

Naprostý srandard co se týče DC Universe, škoda jen že postavy a lidé z Atlantidy nebyly nějak více popsaný prostě se tu nějak objeví a člověk neví jaké jsou jejich motivy. Každopádně hraný film Aquaman kdyby si bral něco z tohoto a ještě něco přidal by mohl být hodně fajn záležitost. Neříkám nejslabší Justice League, ale prostě tak nějak průměrná.(20.1.2015)

Naprostá pohoda. Předlohu jsem četla, pravda, byla možná kapánek víc kulervoucí, ale v rámci série DC Universe Animated Original Movies je Trůn Atlantidy naprosto ideální kousek. Hezky to navazuje na Justice League: War a realita The New 52 se stává naprostou přirozeností. Možná bych měla skřípat zubama nad další verzí Wonder Woman, ale nač. Pokud je toto její tvář z animovaných The New 52 a bude taková i nadále, zvyknu si. Lantern a Flash hláškují, Bats je studenej čumák, Cyborg si jede vlastní zápletku a Shazam! skoro nikoho nezajímá, takže proč si neužít Aquamanův nástup na trůn a randícího Clarka Kenta a Dianu Prince?(17.1.2015)

Opravdu nechápu modrá čísla. Je pravda, že předlohu jsem nečetl (čekám na českou verzi), ale s další animovanou JL jsem naprosto spokojený. Na JL: War mi vadilo, že se příliš soustředil na akci, tady jí trochu ubylo, takže spokojenost. Pravda, závěrečná bitva mohla mít kulisu bojující armády, ale i tak se podle mě povedla. Nevadí mi upozadění většiny postav, přeci jen je tu hlavním hrdinou Aquaman. Přesto se ostatní neztratí (GL je i přes minimu prostoru skvělý). Sám Aquaman nám pak ukazuje, proč by ho nikdo neměl podceňovat. Přesto není největší badass filmu, tím je pro mě osobně Mera, protože neznám nikoho dalšího, kdo sejme bojovou jednotkou trochou vody. 95 %(17.1.2015)

Rozpočet $3,5milióna║ tieto komiksové animáki začínajú zapadať do akejsi rutiny, kde sa prevažne zameriava na všetko ničiacu demolačnú akciu a krvavú drsnosť, rozpoltené telá, krv, bleee, to je zle, toto už ide dosť mimo, takéto pritvrdenie a na deji sa viac nepopracuje, obohraná šablónka bez iskry, priemer /60%/(8.2.2015)