DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)
  • kaylin

Jen další příběh o tom, jak superhrdinové něco zvládnou jen ve chvíli, kdy jsou v týmu. Atlantida je zde prezentována jako temná země a Aquaman je zajímavou postavou, ale její potenciál v tomhle případě rozhodně nebyl využit. Je to prostě jen slabé další cosi o supehrdinech, protože u těch se tvůrci nemusí zase až tolik snažit, protože je toho tolik, že většina toho prostě zapadne.(18.1.2015)

Naprostá pohoda. Předlohu jsem četla, pravda, byla možná kapánek víc kulervoucí, ale v rámci série DC Universe Animated Original Movies je Trůn Atlantidy naprosto ideální kousek. Hezky to navazuje na Justice League: War a realita The New 52 se stává naprostou přirozeností. Možná bych měla skřípat zubama nad další verzí Wonder Woman, ale nač. Pokud je toto její tvář z animovaných The New 52 a bude taková i nadále, zvyknu si. Lantern a Flash hláškují, Bats je studenej čumák, Cyborg si jede vlastní zápletku a Shazam! skoro nikoho nezajímá, takže proč si neužít Aquamanův nástup na trůn a randícího Clarka Kenta a Dianu Prince?(17.1.2015)

CITÁT - Táta nemůže konkurovat Supermanovi.......... Čekal jsem, že to bude lepší, ale jsem celkem zklamán. Na komiks to má příšerný dialog, žádné zapamatovatelné hlášky a žádnou výraznou postavu. Snad jen Mara je něčím zajímavá. Chyběl i oživovací hudební doprovod, protože i při akčních scénách mě hudba uspávala. CITÁT - Nedostatek energie..........(8.2.2015)

• KoRner

Primárny cieľ urobiť z Aquamana hrdinu hodného vlastného filmu sa bezpochyby podaril. Avšak celá JL je tu prezentovaná ako partia idiotov s veľkým egom. Najprv si protivníka musí každý po jednom vyskúšať, aby zistili, že to nemá cenu a Superman tu nie je vôbec super, ale trošku silnejší sukničkár, ktorý opaľuje dve ženy súčasne. A zakaždým dostane na frak, jedine Flash akoby mal trochu tých superschopností a dokáže zabaviť chvíľu arcizloducha.(24.2.2015)

Sľubný úvod, ale postupný prepad. Udalosti v Atlantíde sú príliš zhustené, bez zaujímavejších postáv, takže intrigy vyznievajú príliš sucho. Zatlačenie Batmana do úzadia, film takmer pochovalo. Na konci fajn mlátička, ale zakončená pateticky a naivne. To v DC fakt nevidia, že pozerateľnosť Ligových filmov vždy stojí na postave Batmana (a jeho interakcie so Supermanom a Green Lanternom)? Škoda...(7.5.2016)