DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Opravdu nechápu modrá čísla. Je pravda, že předlohu jsem nečetl (čekám na českou verzi), ale s další animovanou JL jsem naprosto spokojený. Na JL: War mi vadilo, že se příliš soustředil na akci, tady jí trochu ubylo, takže spokojenost. Pravda, závěrečná bitva mohla mít kulisu bojující armády, ale i tak se podle mě povedla. Nevadí mi upozadění většiny postav, přeci jen je tu hlavním hrdinou Aquaman. Přesto se ostatní neztratí (GL je i přes minimu prostoru skvělý). Sám Aquaman nám pak ukazuje, proč by ho nikdo neměl podceňovat. Přesto není největší badass filmu, tím je pro mě osobně Mera, protože neznám nikoho dalšího, kdo sejme bojovou jednotkou trochou vody. 95 %(17.1.2015)

Animovaná DCčka se v poslední době zvedla na úroveň, kdy by si zasloužila i nekomiksové diváctvo, žel po pár zásazích se vrací průměr, až podprůměr, kde kdyby nebylo roztomilého rozkrajování padouších nohsledů na mnoho částí, byl by výsledek jen studiovou povinností mezi celovečeráky (tady nemluvím jen o Atlandském trůnu, ale třeba i o Synu Batmana). Vizuál je tu klasická superhrdinská nuda, stejná pro DC, Marvel, nebo i Hellboye, na to sem si už zvykl, takže mě ubohá neoriginalita v tomhle ohledu už přestala lézt na nervy, takže zůstává děj, který je..... Pozor, velké překvapení ....... Hrozně debilní! Ani náznak taktiky, zavilé plány padouchovy by lépe stvořili i scénáristé Ordinace v růžové zahradě a bezmezná otravnost Shazama... Mňo, i když tu vlastně jenom nadávám, pořád to není nějak extra odporné, jen průměrné a zapomenutelné.(7.2.2015)

Aj tie 3 hviezdicky su so silnym prizmurenim oci, nakolko pribeh bol poslabsi a silne predvidatelny a akcie pramalo. A Ocean Master bol ubohucky, s vynimkou kratkej sekcie na zaver. Bats tradicne najvacsi borec, velmi prijemne sa javil Flash a potesila Mera, ktora ukazala, ze sa moze rovnat aj Diane (aj ked Flashpoint Paradox dal na javo, ze na WW predsa len nema). Je trosku skoda, ze Superman oproti predchadzajucemu dielu "serie" vyrazne zaostaval, ale na druhej strane mali aspon ostatni ucinkujuci prilezitost viac sa ukazat.(15.1.2015)

Naprostá pohoda. Předlohu jsem četla, pravda, byla možná kapánek víc kulervoucí, ale v rámci série DC Universe Animated Original Movies je Trůn Atlantidy naprosto ideální kousek. Hezky to navazuje na Justice League: War a realita The New 52 se stává naprostou přirozeností. Možná bych měla skřípat zubama nad další verzí Wonder Woman, ale nač. Pokud je toto její tvář z animovaných The New 52 a bude taková i nadále, zvyknu si. Lantern a Flash hláškují, Bats je studenej čumák, Cyborg si jede vlastní zápletku a Shazam! skoro nikoho nezajímá, takže proč si neužít Aquamanův nástup na trůn a randícího Clarka Kenta a Dianu Prince?(17.1.2015)

A uz je jich osm :)) Skoro presne po roce nam DC serviruje dalsi dil Justice League, a jestli hodla v tomhle skoro serialovem restartu na motivy papirove "New 52jky" pokracovat, davam palec nahoru. Pribeh primo navazuje na "JL: War" (2014), takze kdo nevidel, muze byt trochu mimo. Na Cyborga uz jsem si od minula docela zvyknul - skoda jen ze jeho technologicke vymozenosti trochu ubiraji moznosti Batmana se vic prosadit. Na Shazama si ale asi nezvyknu nikdy - je to zkratka pubertak v dospelem tele, takze bude asi vzdycky pusobit trochu jako posuk. Naopak Green Lantern si zachoval svuj spravny humor, co se mi libil uz ve "War". Zbytek, tedy Flash, Wonder Woman, Superman a Batman jsou standardni a nijak neprekvapi. Ale to nevadi. Podobne jako ve "Flashpoint Paradox" (2013) si uzil "svuj dil" Barry Allen, nyni venovalo DC pozornost u nas urcite neprilis znamemu Arthuru Currymu aka Aquamanovi (ktereho stvoril jiz r. 1941 Paul Norris) a adaptovalo storyline "Throne of Atlantis" tria Johns, Pelletier, Reis. Pribeh i zpracovani jako takove nijak nevybocuje a nevynika. Je to zkratka jakoby "jen dalsi JL". Ale ta zmena prostredi proste bodla. Vetsina scen pod vodou, dosud neokoukany a malo obsazovany hrdina... Fakt jsem si to uzil. Misty mi to prislo jak akcni verze disneyovske "Male morske vily" :) To asi ten trojzubec.. :) A v titulcich stejne jako minule - mala dotacka ;) [P.S. za zminku jeste stoji, ze se Aquaman objevi i v nasledujicim "Batman vs Superman: Dawn of Justice" (2016), kde ho ztvarni J. Momoa, i kdyz jak udelaji z tohoto havajskeho "Conana" blondaka s modryma ocima fakt netusim :-D, bohuzel Hemsworth - nebo jeste lepe Evans - se upsali konkurencnimu Marvelu, takze musi skorovat za Avengers:) ](18.1.2015)