DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

Animovaný / Akční

USA, 2015, 72 min

Ethan Spaulding

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Výborný film. 80% -- Opäť výborne, tentokrát sa príbeh zameriava na Aquamana. Ako už je známe u animákov od DC, výborný dej, postavy, záporák tento krát je slabší ale ešte dobrý, animácia po filme ''JL: v pasti času'' sa dostala do správnych koľají. Okrem niektorých aspoň u mňa nudných scén (je ich málo) tak tento film nemá žiadne chyby.(6.12.2018)

Pocitově je Trůn Atlantidy nejslabší, tím ale neříkám, že je to špatný film. Jenže těch prvních 45 minut je takový nesourodý myšmaš, který neví, čím by měl být. Dojem zpracuje až závěrečná bitva, kde se představí všichni hrdinové. Nejvíc ale žeru animovaného Green Lanterna a jeho představivost. Třeba chodící vysavač na nepřátelé je přímo dokonalý!(8.12.2017)

Po tom, čo si DC otestovali pri The Dark Knight Returns publikum na Batman v Superman a pri Arkham Assault zase pôdu pre Suicide Squad, tentokrát sa rozhodli zistiť, čo funguje a nefunguje na Aquamanovi pred blížiacou sa sólovkou. Takže milé DC, skvelé kostýmy, Batman má bohovské hlášky, oceňujem dôraz na príbeh (zrejme ste sa poučili po Justice League: War), bohovsky nadizajnovaná Atlantída (I want more!) a záporáci sú tiež fajn. Čo nefunguje je tupá akcia, že Justice League vs. komando nímandov, ktorých sekajú ako kukuričné kláty. A Shazam sa do tohto univerza nehodí, i keď jeho rodinne ladenú sólovku by som si pozrel. A čo preboha vidíte na Cyborgovi? Martian Manhunter forever! Každopádne na sólo Aquamana sa teším, ak Atlantída bude vyzerať aspoň tak zaujímavo ako v Throne of Atlantis, budem slintať blahom.(22.1.2015)

• SonGokussj

Poslední dobou jsem si Marvelovky / DC velmi oblíbil a na Throne of Atlantis velice těšil. Bylo to však vcelku zklamání. Naprosto jednoduchý, nevýrazný příběh, žádné zvraty. Nejsilnějších bylo asi prvních 10 minut. Útok na pevninu byl vyloženě komický, věta "Millions will die!!!" byla totálně přestřelená, protože se útočilo asi za pomocí 100 vojáků, které by zvládl oddělat během chvilky Flash. Jediný záporák, který představoval alespoň nějakou hrozbu, byl přemožen jedním úderem do tváře. Nehodlám to ani nazývat spoilerama, protože to nijak nenaruší finální pocity z filmu. U mě tedy vcelku zklamání. 45%(14.1.2015)

"Origin" Aquamana nepatřil zrovna k těm výrazným nebo nápaditým, asi se dalo vymyslet i něco původnějšího, než pohádka o odloženém kralevici Atlantidy a jeho nevlastním válkychtivém bratrovi naslouchajícím piklujícímu rádci (Black Manta - to byl sakra kdo, odkud, proč?). Animace nic moc, aspoňže čerstvě zformovaná Liga spravedlnosti bavila vzájemným popichováním a ke konci se to přeci jen rozjelo (i když zrovna dobývání Metropolis pidiarmádkou Atlanťanů vyhlíželo chudě poddimenzovaně).(20.4.2016)