Smyšlený příběh jedné "školní" lásky zasazený do Švédska roku 1943. Do chlapecké třídy školy v Malmo nastoupí po vánočních prázdninách nová učitelka Viola. Vzápětí se do ní zamiluje patnáctiletý chlapec Stig. Mladík jednou nezvládne svou touhu a cestou pro mapy do kabinetu učitelku políbí a mnohem starší žena polibek opětuje. Mezi nerovnou dvojicí vznikne vášnivý erotický poměr a během měsíců prochází vztah proměnami, na které má nemalý vliv i dopad válečných událostí (smrt staršího bratra), také setkání mladíka s Violiným manželem...

Choulostivé téma režisér vypráví citlivě, s úzkostlivým vědomím hranic, za něž se nechce dostat. Zatímco chlapcova motivace je jasná, u sedmatřicetileté učitelky jde hlavně o pokus překonat vlastní zpackaný život. Tím třetím v milostném trojúhelníku je životem ubitý Violin manžel, který se doma vzmůže jen na popíjení kořalky a poslech vážné hudby. Paradoxně a pozvolna se rodí mezi mladým milencem a manželem - alkoholikem vzájemné porozumění. Je to dílo, plné pochopení pro lidskou vášeň i slabost, obsahuje ale i laskavý humor. Hlavního hrdinu Stiga hraje syn režiséra Widerberga. Tento film byl oceněn na berlínském festivalu a nominován na Oscara. (Frakira)

Mik_e

Komorně a citlivě natočené, krásná hudba, a příběh o jednom netradičním dospívání..a taky rychlejším, než by se komukoliv líbilo. ()

PhoenixSwan

Kdo něco čeká, ten se ho*na dočká! Mé očekávání nějakého peprného dramatu s erotikou bylo, jak se ukázalo jen mé zbožné přání. Dospívající Stig byl sice sympaťák, ale to je asi tak vše co dokázalo udržet mou pozornost, až do závěrečných titulek. Jinak nuda, šeď, otrava...Pokus o vzrušující hru na schovávanou se dařilo udržet zhruba hodinu, potom už to šlo celé do kopru. ()

Tarhiel

Severská dráma o dospievajúcom chlapcovi a zakázanom vzťahu s učiteľkou na pozadí druhej svetovej - videl som to v rannej puberte a spravilo veľký dojem, najmä tie nahé scény (viete, že to bude kvalita, keď prvý text, ktorý uvidíte je "discharge of semen" :D), tak som si ho po rokoch pozrel znova, a veľmi dobre obstál ten film, rozhodne komplexnejší, než som si ho pamätal. Doteraz si pamätám "rodinné tajomstvo" s kačicou a tragédiu s vlkom. Bizardný vzťah s učiteľkiným manželom a nakoniec celé vyvrcholenie (pun intended). ()

DJ Kritik

Skutočná lahôdka pre diváka, ktorý čaká od filmu vzrušenie, pocit zakázaného i keď príjemne mrazivého dotyku, Ktorý hľadá sympatických predstaviteľov vášnivých vzťahov a nie je puritán. Pri tomto filme je všetko naplno precítené a prenikne do cez obrazovku až k vám. Máte pocit, že dokážete cítiť hebkosť kože a počujete ten plytký dych. A takisto pociťujete útrapy a pády, ktoré vás neustále dobiehajú. Inak mystická hudba. ktorú môžeme počuť aj vo filme Antikrist tu pôsobí vzrušujúco http://www.youtube.com/watch?v=3ckEBz5P5Ao ()

pafka

Necekane bohate vypraveni,coz se zkraje filmu rozhodne nezda a proste si musite trosku pockat. Ale tvurci presne vedi, proc to tak je. Stupnovani a valeni deje vic a vic, takze po hodine a pul mate pocit, ze budete u zidle jenom stat. Je to detailne vypraveny dej, a v jeho stredu naprosto skvely Tomas von Brömssen. Krasne jsou vykresleny postavy, ktere maji jako my vsichni, rub a lic.Jak uzasne funguje chemie mezi zakem a ucitelkou. Skvele! Takhle se dela film. Evropsky lidsky film. Tyhle tak potrebujem jako protivahu hollyw. ()

mara30

Velmi zdařilý a poutavý švédský film, který Vás strhne hned od začátku. Emoce v tomto filmu jsou přirozené, nenásilné a opravdové. Herecké výkony skvělé, nejvíce oceňuji přirozenost a opravdovost herců. Film nelze lehko předvídat, když si myslíte, že se film vyvine nějakým směrem, nakonec dojde do úplně jiných závěrů, než si myslíte a to mě baví :)) ()