Želvy Ninja 2

(neoficiální název)

Ninja Korytnačky 2

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

Chcete-li vypnout a bezstarostně se bavit jako když vám bylo sedm, tohle je ideální volba. Film hned v úvodu nabere slušné tempo a zastaví teprve po titulkách. Příběh je klasicky želvácký, ale nabídne také slušnou dávku akce i absurdního humoru. Postavy mi sedly svou naprosto věrnou podobou s originálním seriálem z roku 1987. Primárně jsou želvy nastavené jako podívaná pro mladší část publika (přehršel tupounských postav), ale ráda jsem se na chvíli stala zase dítětem.(2.6.2016)

"Jsme prostě čtyři bratři z New Yorku, co nesnášej zlo a milujou to tady." Lépe bych bojovné želvy nepopsal. Snad tam jen tak trošku chyběla zmínka o zelené barvě a krunýři, ale jinak to bylo vyčerpávající. Já tedy nejsem žádný nostalgik, protože jsem dostal první občanku dříve než byl zaznamenán první pohyb želvích ninjů na obrazovce, ale tohle mě celkem bavilo. Jednak proto, že se pořád něco dělo, že hokejista Casey měl skvělý styl a zejména proto, že April pochopila, že nejlepší investigativní reportáže se dělají v tričku a džínách.(4.12.2016)

Aj napriek veľkým výhradám patrím k tým pár spokojným divákom jednotky. TMNT2 však prekvapí výrazne inou atmosférou. To čo v prvom filme nefungovalo sa zmenilo k lepšiemu a to čo fungovalo sa bohužiaľ zmenilo takisto.Aj napriek svojej nablblosti tu je prekvapivo veľký rozsah. Titulní hrdinovia nemajú tak veľký priestor ako naposledy a čas je férovo delený medzi množstvo postáv. Inšpirácia nolanovou trilógiou je očividná. Samozrejme všetko v menej ambicióznom kabáte a s výrazne nižšou kvalitou. Dvojka je objektívne omnoho lepším filmom než jeho predchodca. Svojim uchopením však môže množstvo divákov zmiasť a tých pár fanúšikov prvého dielu dokonca nepríjemne sklamať. Pre ostatných tu ostane aspoň fajn letný blockbuster pokúšajúci sa vyžehliť škodu, ktorá bola na značke necitlivým prístupom pred dvomi rokmi napáchaná. A väčšinou sa mu to darí veľmi slušne. 7/10(3.6.2016)

Je to stejně praštěný jako první díl, Michael Bay z toho prýští na všechny strany a o nesmyslech a dírách ve scénáři byste mohli sepsat pěkně tlustou encyklopedii. Mám ploché čelo a začínající pleš a to jen z toho, jak často jsem se do toho čela během sledování filmu mlátil. Vedle toho je to infantilní jako prase, nasírací tím, že většina hlavních postav nedokáže v ruce asi udržet ani vidličku (furt jim něco padá, pitomcům) a taky docela zábavné. Sledovat to nalitej s partou kamarádů, určitě by to byl úžasný zážitek. Ale já blb na to koukal střízlivej a sám. Takže za tři, poněvadž je to cca stejný jako jednička.(11.9.2016)

• Šimpy

73 procent? Cože? Jednička byla zábavná, mile ujetá jízda. Tady je všeho mnohem víc a o to míň to funguje....Jablonsky už neví, jak se víc vykrást, epická hudba graduje a vyvrcholení žádné? Chvílemi dojem, že sleduju Transformers (nejen hudba, ale Technodrom?!) Srandičky, vtípky, a pak pro změnu vtípky a srandičky. Ano, bylo fajn po prvním záběru identifikovat Rocksteadyho a Bebopa nebo Caseyho Jonese, ale třeba první objevení Kranga bylo úplně zabitý. Trhač jediný hrál vážně a proto se k ostatním vůbec nehodil. A Baxter tmavé pleti? Ale zase krásně přehrával to své vědecké nadšení. Želvy si sice drží charaktery a to včetně rozepří mezi sebou...ale celkově to prostě moc nefunguje. A tak můžu vyzvednout jen tři věci...Bumblebeeho, závěrečné titulky a zničení Kranga...to bylo aspoň trochu epic.(4.6.2016)

• - Okrem mesta New York a Buffala, prebiehala časť natáčania aj na juhu Brazílie. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy želváci střílejí po Vernonovi (Will Arnett) z foukačky, je jasně vidět, že k nim stojí zády. Ale i přes to má Vernon kuličku po prvním zasáhnou nalepenou pod pravým okem a po druhém zásahu na čele. (Karn)

• - Johnny Knoxville neprepožičal znovu hlas Leonardovi, nahradil ho Pete Ploszek. (MikaelSVK)