Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)
Trailer 10

Už více jak rok žije město New York poklidným životem. Krutý tyran Trhač je za mřížemi a všichni si mohou užívat normální život. Čtyři želví ninjové bratři Leonardo, Raphaelo, Donatello a Michelangelo si mohou poklidný život uživat pouze v noci, kdy se mohou bezpečně pohybovat ve stínech města. Mezi lidmi mají jen pár přátel, reportérku April O´Neilovou nebo Vernona Fenwicka. Tento klid se má však brzo změnit. April je na stopě geniálnímu vědci Baxterovi Stockmanovi, kterého podezřívá ze spolupráce s Food klanem. Tento klan asijských bojovníků ovládal Trhač. April se podaří stáhnout Baxterovy soubory z jeho ipodu, její obavy se potvrdí. Baxter spolupracuje s Food klanem a během nočního převozu Trhače do jiného vězení, ho budou určitě chtít osvobodit. Ninjové jsou připravení tuto akci překazit. Policejní konvoj, který převáží Trhače, je přepaden jeho lidmi. Na pomoc přijíždí speciální želví popelářský vůz, který je vylepšený o nejrůznější technologické vychytávky. Přesto se však želvám nepodaří Trhače dodržet. Baxterovi se podařilo dokončit teleportační zařízení a tím Trhače zachránit. Trhač ale není teleportován na místo určené Baxterem, ale přímo k samotnému mimozemskému mutantovi Krangovi, který vypadá jako mozek  s tělem robota. Krang mu vysvětlí své plány. Krang se již jednou pokusil projít zemskou dimenzí, jeho vynález Hyperkapacitor byl však při průchodu do zemské atmosféry rozpolcen na tři části. Jednu část má Baxter, druhá je v Přírodovědném muzeu v New Yorku a třetí kdesi v brazilské džungli. Krang po Trhači chce, aby s Baxterem znovu sestavili Hyperkapacitor, ten umožní otevření portálu do jiné dimenze. Tímto portálem by poté prošla Krangova válečná loď Technodron a spolu s Trhačem by ovládli celý svět a zničili lidstvo. Trhač s jeho nápadem souhlasí, potřebuje se ale zbavit svých úhlavních nepřátel, želv ninja. Krang poskytne Trhačovi účinné sérum, pomocí kterého si může vytvořit svoji vlastní armádu zmutovaných lidí. Jako první pokusné králíky si vyhlídne dva zločince, kteří s ním jeli v policejním konvoji. Hloupý Bebob a ještě hloupější Rocksteady. Poté, co tito dva muži vypijí mutovací sérum, se z nich stanou mutanti s nadlidskou sílou. Z Beboba se stane mutant obřího prasete a z Rocksteadyho zase nosorožec. Tento celý pokus probíhá v Baxterově laboratoři, kde se nenápadně ukrývá i April a všechno vidí. Při útěku se jí podaří ukrást zbytek séra a za pomoci Caseye Jonese utéct. Strážník Jones chce pomoci při vyšetřování přepadení konvoje, rázná šéfová Vincentová se mu pouze vysměje. Teď Jones zachrání April před Food klanem a seznamuje se se želvími bratry. Se vším, co April viděla, se svěří Leovi a Donniemu. Tomu také předá sérum, které z lidí dělá mutanty a z mutantů zase lidi. Donnie jde s tímto objevem za Leonardem. Donnie v séru vidí možnost, jak být jako ostatní lidé a nemuset se už schovávat v kanálech. Leo poprosí bratra, aby o tom Raphovi a Mikemu neříkal. Celý jejich rozhovor vyslechne Mike a svěří se Raphovi, který se na Leonarda naštve... (TV Prima)

Trailer 10

EvilPhoEniX

Želvy jsou pro mne pouze strávitelná jednohubka, ale vadí mi, že je to příliš infantilně provedené, zde bych ocenil tvrdé rko a temnější atmosféru. Megan Fox je stále prvotřídní kočkou, Akce je spíš průměrná, ale alespoň přehledně a zábavně natočená. Film utíká rychle, ale věková hranice je bohužel kolem 13-17 let. Rocksteady a Bepob byli správně ujetí, což je největším plusem filmu. 65% ()

tron

Vyrastal som na TNMT komiksoch, kreslených seriáloch a filmoch a samolepkových albumoch a plagátoch, ktorými som mal polepenú celú izbu, takže ako jednotka, tak dvojka sa mi páčili a obe takmer na 70%. Takmer. A nie, nehanbím sa za to. Naopak, trocha som ľutoval, že som si ich nechal ujsť v kine, lebo oba diely sú miestami dosť „veľké“ a dejú sa v nich veci, ktoré je škoda vidieť len na malej televíznej obrazovke a nie na veľkom plátne. Po scenáristickej stránke je dvojka samozrejme rovnaká (ak nie ešte väčšia) blbosť, ako minule a všetky tie prúsery ani nemá zmysel riešiť (Krang má mega-technológie a žije v tele ohromujúceho robota, ale nemá ani jedného vojaka?), ale proste komu sa páčila jednotka, bude sa mu páčiť aj dvojka. Plusom je príchod kultových vecí, ktoré chýbali v prvej časti (Technodrom, Casey Jones, Bebop, Rocksteady a Krang). ()

novoten

Ještě větší retro, než jsme doufali. Krang přetéká slizem, Trhač se vrací do brnění, asistuje doktor Stockman a pár ran rozdá i Casey Jones. Léto 2016 přeje mým dětským láskám a po Tarzanovi dostávají další šanci i Želváci, kteří se po svižném (byť dějově krkolomném) originu vrací v ještě lepší formě. Mají auto, mají elán, mají April a pořád parádně baví. Není mi už šest, takže nadšení musím chtě nechtě začít krotit, ale když se v závěrečných titulcích spustila nová (a přitom dokonale uctivá) verze té nejlegendárnější znělky, neměl jsem daleko k nefalšovanému dojetí. Kdo želvy miloval a chtěl ten pocit ještě jednou zažít, je v téhle stoce na správném místě. ()

T2

Rozpočet $135miliónovTržby USA $82,051,601Tržby Celosvetovo $245,623,848Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,505,708Tržby za predaj DVD v USA $7,754,979║ v podstate štandard prvého dielo dodržaní, opäť tu máme slušnú akciu a zábavnosť, fajn postavy aj Casey Jones zapasoval, aj keď občas sú zbytočne uletené ako uletení mozog Krang, či bláznivý ten profesor, Megan Fox opäť šmakuje a je takou ozdobou, v pohode priemer na vypnutie /videl v kine: 60%/ ()

Malarkey

Já vlastně ani nevím, co jsem jiného čekal. Byl pozdní večer, dvacátý první máj, a mně se nechtělo spát a tohle byla jediná alternativa, u které bych nemusel usnout. Jenže..pro dnešní děti to bude asi akční jízda, ale já byl vyřízenej z toho nekonečnýho digitálu. To už ten film mohli udělat kreslenej a nic by se nestalo. Vzorový příklad toho, že staré kreslné Želvy Ninja jsem měl rád, ale dnešní verze nemůžu ani vystát. Čím jsem starší, tím mám pocit, že mě nové předělávky starých pohádek začínají lézt čím dál tím víc na nervy. A nutno dodat, že Megan Fox to tady teda vůbec nezachránila! ()

• Cameo scénu, čoby roznášač pizze, si vo filme strihol tvorca Ninja korytnačiek Kevin Eastman. (MikaelSVK)