Želvy Ninja 2

• Nizozemsko

Ninja Turtles: Out of the Shadows

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

Vyrastal som na TNMT komiksoch, kreslených seriáloch a filmoch a samolepkových albumoch a plagátoch, ktorými som mal polepenú celú izbu, takže ako jednotka, tak dvojka sa mi páčili a obe takmer na 70%. Takmer. A nie, nehanbím sa za to. Naopak, trocha som ľutoval, že som si ich nechal ujsť v kine, lebo oba diely sú miestami dosť „veľké“ a dejú sa v nich veci, ktoré je škoda vidieť len na malej televíznej obrazovke a nie na veľkom plátne. Po scenáristickej stránke je dvojka samozrejme rovnaká (ak nie ešte väčšia) blbosť, ako minule a všetky tie prúsery ani nemá zmysel riešiť (Krang má mega-technológie a žije v tele ohromujúceho robota, ale nemá ani jedného vojaka?), ale proste komu sa páčila jednotka, bude sa mu páčiť aj dvojka. Plusom je príchod kultových vecí, ktoré chýbali v prvej časti (Technodrom, Casey Jones, Bebop, Rocksteady a Krang).(27.11.2016)

Želvácká, o stupeň horší než jednička, frajeřinka, která vyniká dvojkou klasických zaporáků pana Prasete a pana Nosorožce. Bohužel onu horší kvalitu než predchozi dílo má ve scénáři a překrouceném příběhu, ale pořád bavi a smrdí mega digitalem !! Mr. Krank a zaverecnej song jsou mutantně nejvíc!!!!(7.6.2016)

Takhle valím já a TAKHLE SE VÁLÍŠ TY! Prostě geniální infantilní píčovina která si "opět" Z původní předlohou vytírá slušně prdel... Škoda, čekal jsem víc... od příběhové stránky určitě, od postav rozhodně! Všeho všudy přetékající humor a banda speciálních efektů je bohužel vše čeho se dočkáte. Jinak nic jiného ani nečekejte a nebudete zklamáni. 55%(11.9.2016)

U prvního dílu jsem si hodně stěžoval na jeden velký kalkul, kterým Želvy ninja bezpochyby jsou. Nevím proč to odnesly zrovna ony, když takhle vypadá v podstatě každý moderní blockbuster a dvojka není vyloženě lepší, pouze nabízí více téhož a jestli něco stojí za to, tak jsou to bezpochyby triky, kterých je film doslova nasáklý už z principu 4 renderovaných želváků a kdyby mi někdo řekl, že ten film stál dvojnásobek, nedělalo by mi problém tomu věřit. Zatímco my měli tak maximálně seriál a na tehdejší dobu podobně ujetou sérii filmů s chlápkama v kostýmech, tenhle film musí mladší diváci prostě milovat. Přitom nenabízí absolutně vůbec nic, co by dělalo film filmem stojícím na vyprávění a příběhu, nýbrž jeden velký sladký popkorn s 3D máslovou příchutí, který ani na chvilku nepoleví a servíruje jednu zpomalovačku za druhou. Na druhou stranu si korytnačky na nic nehrajou a jelikož nejsme ničím oklamáni, nemám s vizí tohoto bijáku žádný problém. Jen ten Tyler Perry by mohl brát vážnější role jako v Gone Girl a ne se jen převlíkat za ženskou nebo random potrefený profesory. PS : Umělecké titulky jsou vážně super! ... 7/10(8.9.2016)

Mám podobné pocity jako u jedničky, je to zábavné. Díky mutantům Rocksteadymu a Bebopovi je akce hned zajímavější. Efekty jsou opět skvělé, prostě zábava. Trhač je tam zbytečný kdyby byl hned hlavním záporákem Krang bylo by to lepší. Casey Jones má hodně málo prostoru. Nesmí se u toho moc přemýšlet. Megan Fox jako April O'Neil je sexy jako vždy. Od jedničky konečně přibyly původní postavy ze starého seriálu a znělka v konečných titulcích pěkně štípla nostalgické srdíčko. Nebude mi vadit když bude i trojka.(21.12.2017)