Želvy Ninja 2

Ninja Korytnačky 2

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

• Mr.Cinephile

Anděl, 2D s dabingem / V životě mnoha věcí nelituji, tohle je ovšem jiný případ. Na TMNT jsem vyrazil s tím, že zabiji čas před Warcraftem a dalšími filmy, jenže jsem nepředpokládal, že ani když vypnu mozek tak si tuhle slaboduchou rádoby akční hovadinu neužiji. Příběhově hodně infantilní a neoriginální, herci nemají co hrát, unavená akce a děsivě směšný záporák. Viděl jsem horší filmy, ale za poslední měsíce mě nic tak neznechutilo jako právě želvy.(12.6.2016)

Já si užil dvojku ještě víc, než první díl. Je zde spousta nových postav, které znám z dětství z animovaného seriálu a jsou vytvořeny opravdu pěkně. Akce je zde víc, vtipných pasáží taky. Celý film má rychlé tempo, takže rychle uteče. Příběh je pěkný a opět může v klidu pokračovat. Efekty jsou opět na špičkové úrovni. Za mě 100% :)(20.6.2016)

U prvního dílu jsem si hodně stěžoval na jeden velký kalkul, kterým Želvy ninja bezpochyby jsou. Nevím proč to odnesly zrovna ony, když takhle vypadá v podstatě každý moderní blockbuster a dvojka není vyloženě lepší, pouze nabízí více téhož a jestli něco stojí za to, tak jsou to bezpochyby triky, kterých je film doslova nasáklý už z principu 4 renderovaných želváků a kdyby mi někdo řekl, že ten film stál dvojnásobek, nedělalo by mi problém tomu věřit. Zatímco my měli tak maximálně seriál a na tehdejší dobu podobně ujetou sérii filmů s chlápkama v kostýmech, tenhle film musí mladší diváci prostě milovat. Přitom nenabízí absolutně vůbec nic, co by dělalo film filmem stojícím na vyprávění a příběhu, nýbrž jeden velký sladký popkorn s 3D máslovou příchutí, který ani na chvilku nepoleví a servíruje jednu zpomalovačku za druhou. Na druhou stranu si korytnačky na nic nehrajou a jelikož nejsme ničím oklamáni, nemám s vizí tohoto bijáku žádný problém. Jen ten Tyler Perry by mohl brát vážnější role jako v Gone Girl a ne se jen převlíkat za ženskou nebo random potrefený profesory. PS : Umělecké titulky jsou vážně super! ... 7/10(8.9.2016)

Aj napriek veľkým výhradám patrím k tým pár spokojným divákom jednotky. TMNT2 však prekvapí výrazne inou atmosférou. To čo v prvom filme nefungovalo sa zmenilo k lepšiemu a to čo fungovalo sa bohužiaľ zmenilo takisto.Aj napriek svojej nablblosti tu je prekvapivo veľký rozsah. Titulní hrdinovia nemajú tak veľký priestor ako naposledy a čas je férovo delený medzi množstvo postáv. Inšpirácia nolanovou trilógiou je očividná. Samozrejme všetko v menej ambicióznom kabáte a s výrazne nižšou kvalitou. Dvojka je objektívne omnoho lepším filmom než jeho predchodca. Svojim uchopením však môže množstvo divákov zmiasť a tých pár fanúšikov prvého dielu dokonca nepríjemne sklamať. Pre ostatných tu ostane aspoň fajn letný blockbuster pokúšajúci sa vyžehliť škodu, ktorá bola na značke necitlivým prístupom pred dvomi rokmi napáchaná. A väčšinou sa mu to darí veľmi slušne. 7/10(3.6.2016)

Začnu tím, že někdy mám chuť pustit si Bergmana nebo Rivetta, abych se podíval na nějaký nemainstreamový snímek.... a někdy holt je chuť pustit si biják s mutantníma želvama, jak jí pizzu a kopou zadnice mutantního divočáka a nosorožce, zatímco kolem lítá mimozemský mozek ve svém brnění. Tohle je film, od kterého se nic neočekává. Tohle je film, kdy člověk může na necelé dvě hodiny vypnout a buď se bavit na stejné vlně nebo ne. Já se bavil. Viděl jsem jedničku, čekal jsem něco podobného a to jsem dostal. Takže ani nehaním, ani nechválím. Prostě odpočinek s hrdiny mého dětství.(2.1.2017)

• - Okrem mesta New York a Buffala, prebiehala časť natáčania aj na juhu Brazílie. (MikaelSVK)

• - Auto, ve kterém jezdí Casey Jones (Stephen Amell), je 2016 Dodge Challanger Hellcat. (Karn)

• - Trhačovo (Brian Tee) nové šedočerné brnění bylo vytvořeno podle jeho prvního brnění v seriálu Želvy Ninja (od r. 2003) . (Karlsberger)