Želvy Ninja 2

忍者神龟2:破影而出

Ninja Korytnačky 2

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

Želvy Ninja z roku 2014 nám nabídly slušné kvality a slušnou akční jízdu a daly nám taky důvod, těšit se na pokračování. Jenže kvalita je jedna věc a tržba druhá. Mě osobně se líbila jednička dost a druhé pokračování už není tak strhující, jak jsem očekával. Rozhodně se na to dalo dívat a názory ostatních mě moc nezajímají (někde jsem dokonce slyšel, že to patří mezi propadáky roku 2016). Všechno, co se ve filmu děje, je pouze záminkou k akčním scénám a infantilnímu vtipkování. Film je zpočátku trochu nepřehledný a musíte si dělat své vlastní teorie a závěry. Dovolím si vás i s něčím seznámit - Druhý film (tento) se ještě více než ten první odchyluje od původní komiksové předlohy a je mnohem nápadněji stylizován podle pestrobarevného animovaného seriálu z konce 80. a začátku 90. let, což zřejmě potěší většinu tuzemských diváků odchovaných právě seriálem, nikoli komiksem em>.(4.2.2017)

Já si užil dvojku ještě víc, než první díl. Je zde spousta nových postav, které znám z dětství z animovaného seriálu a jsou vytvořeny opravdu pěkně. Akce je zde víc, vtipných pasáží taky. Celý film má rychlé tempo, takže rychle uteče. Příběh je pěkný a opět může v klidu pokračovat. Efekty jsou opět na špičkové úrovni. Za mě 100% :)(20.6.2016)

• Ramirez85

My jsme přátelé v partě veselé, my jsme čtyři želvy nindžovéé... Chápu, že od filmu, kde jsou čtyři mluvící želvy, jeden mluvící nosorožec, jedno mluvící prase, jeden mluvící mozek a jedna huhňající Megan Fox nemůžu moc chtít. Vím, že už jednička nebyla nic extra, byla hloupá (až stupidní), ale taky byla zábavná (mno... chvilkama). Ale tohle je tak dementní, že vám to spláchne všechny vaše nostalgické vzpomínky, kdy jste byli Leonardem nebo Michelangelem, jedním šmahem. Co na tom, že je tady Krang a jeho Technodrom, co na tom, že tady jsou Rocksteady a Bebop, a co na tom, že si Trhač konečně nasadí tu svojí masku, když je to prostě fakt kreténskej a retardovanej film, film, co se snaží být tak moc cool, až vám z toho bude váš ajfoun malej. CGI želváků dobré, narozdíl od Kranga a Rockyho s Bebopem (i když nejhorší CGI je u April O'Neil, tam je ta "umělá nepřirozenost" přeci jen vidět... :-P), ale to je asi tak všechno, co se tady dá chválit... Transformers Mental Nigga Turtles, Bay, go fuck yourself, i s tímhle naleštěným shitem, já chci klasický želváky (s jejich temnou atmosférou), co nenosej na krku zlatý řetězy a na ruce přilepený smártfouny... Jedna hvězda za jakous takous nostalgii a za tu legendární znělku, co hraje při závěrečných titulcích.(5.9.2016)

Je to bizarní, když producentská bokovka Michaela Baye o oživlých želvách a mluvícím mozku se stane mnohem lepší a smysluplnější zábavou, než jeho vlastní dlouhé roky piplané dítko. Povedenější než první díl - samozřejmě je to samý digitální bordel, ale aspoň s pohybem kamery si dali hezky záležet a ani v akci nestříhají každou pikosekundu, takže se na to dívá docela dobře. A Bebop a Rocksteady, to je prostě čirá brainless zábava. 7/10(16.4.2018)

Ale jo, bavil jsem se asi zhruba stejne jako v pripade prvniho dilu. Dej samozrejme neni buhvijakej, nicmene dokaze svizne odsejpat od zacatku do konce a ackoliv akce neni nic vylozene kulervouciho, rozhodne je zabavna a misty i vcelku originalni. Herci jsou sympaticky, at uz ty skutecny, tak zelvaci. Jedina vytka tak jde k zaporakum, Trhac, Krang, Bebop i Rocksteady by si proste zaslouzili vic prostoru a mohlo by tak dojit na epictejsi finale, tohle sice spatny nebylo, ale trochu zabitej potencial precejen jo, navic uklizeni Trhace bylo vylozene trapny. Asi jsem trochu ovlivnenej nostalgii, jelikoz puvodni serial jsem s chuti sledoval a zaverecna pisnicka proste nema chybu, takze trochu nadsazeny, ale 4*.(9.1.2018)

• - Ve scéně, kdy želváci střílejí po Vernonovi (Will Arnett) z foukačky, je jasně vidět, že k nim stojí zády. Ale i přes to má Vernon kuličku po prvním zasáhnou nalepenou pod pravým okem a po druhém zásahu na čele. (Karn)

• - Trhačovo (Brian Tee) nové šedočerné brnění bylo vytvořeno podle jeho prvního brnění v seriálu Želvy Ninja (od r. 2003) . (Karlsberger)

• - Johnny Knoxville neprepožičal znovu hlas Leonardovi, nahradil ho Pete Ploszek. (MikaelSVK)