Želvy Ninja 2

(neoficiální název)

Ninja Korytnačky 2

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy / Sci-Fi

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

U prvního dílu jsem si hodně stěžoval na jeden velký kalkul, kterým Želvy ninja bezpochyby jsou. Nevím proč to odnesly zrovna ony, když takhle vypadá v podstatě každý moderní blockbuster a dvojka není vyloženě lepší, pouze nabízí více téhož a jestli něco stojí za to, tak jsou to bezpochyby triky, kterých je film doslova nasáklý už z principu 4 renderovaných želváků a kdyby mi někdo řekl, že ten film stál dvojnásobek, nedělalo by mi problém tomu věřit. Zatímco my měli tak maximálně seriál a na tehdejší dobu podobně ujetou sérii filmů s chlápkama v kostýmech, tenhle film musí mladší diváci prostě milovat. Přitom nenabízí absolutně vůbec nic, co by dělalo film filmem stojícím na vyprávění a příběhu, nýbrž jeden velký sladký popkorn s 3D máslovou příchutí, který ani na chvilku nepoleví a servíruje jednu zpomalovačku za druhou. Na druhou stranu si korytnačky na nic nehrajou a jelikož nejsme ničím oklamáni, nemám s vizí tohoto bijáku žádný problém. Jen ten Tyler Perry by mohl brát vážnější role jako v Gone Girl a ne se jen převlíkat za ženskou nebo random potrefený profesory. PS : Umělecké titulky jsou vážně super! ... 7/10(8.9.2016)

Avengers meet Transformers. Je potřeba položit si otázku, co člověk vlastně očekává od filmu, kde se zmutovaný želvy snaží zastavit Japončíka s traumatem, který se spolčí v Dimenzi X s mluvícím mozkem, aby ovládli svět a k tomu si přizve dva bezmozky, ze kterých udělá prase a nosorožce. Je to stejně praštěné jako seriál, ale ten měl alespoň své kouzlo. To kouzlo nepostrádal ani první díl, ten druhý je ale infantilní až hanba, navíc plný strašně nepotřebných a natahovaných scén. Alespoň akce není mdlá (ale ninjutsu tam moc není).(3.6.2016)

Pridám sa k valnej väčšine komentujúcich a napíšem, že táto časť sa od tej prvej vôbec nelíši. Nejaká ta turbulentná digitálna akcia ( všetkým fanúšikom Korytnačiek sa pri nej proste splnili detské sny ), hlášky a Megan, ktorá je ( zatiaľ ) jednou z dokonalých príkladov ,,chicks,,. Príchod arcizloducha Kranga situáciu rozhodne vylepšuje a spolu so Shredderom, Bebopom a Rocksteadym sme sa konečne dočkali kultovej štvorice záporákov. Nieje to vydarený film a nebyť titulných hrdinov ( obľúbencom môjho školou povinného veku ) hodnotenie je nižšie. Veľa v tomto zohráva nostalgia.(5.6.2016)

• Šimpy

73 procent? Cože? Jednička byla zábavná, mile ujetá jízda. Tady je všeho mnohem víc a o to míň to funguje....Jablonsky už neví, jak se víc vykrást, epická hudba graduje a vyvrcholení žádné? Chvílemi dojem, že sleduju Transformers (nejen hudba, ale Technodrom?!) Srandičky, vtípky, a pak pro změnu vtípky a srandičky. Ano, bylo fajn po prvním záběru identifikovat Rocksteadyho a Bebopa nebo Caseyho Jonese, ale třeba první objevení Kranga bylo úplně zabitý. Trhač jediný hrál vážně a proto se k ostatním vůbec nehodil. A Baxter tmavé pleti? Ale zase krásně přehrával to své vědecké nadšení. Želvy si sice drží charaktery a to včetně rozepří mezi sebou...ale celkově to prostě moc nefunguje. A tak můžu vyzvednout jen tři věci...Bumblebeeho, závěrečné titulky a zničení Kranga...to bylo aspoň trochu epic.(4.6.2016)

• Figusek

Pro mě nejhorší film roku!!!! Obrovský zklamání! Jestli mě v jedničce chyběl Krang, prase a nosorožec, tak po dvojce říkám, že jsem se kurevsky uklepl na klávesnici a nic jsem tam neťukal. Jednička je oproti téhle sračce na úrovni! První polovina filmu dobrá, zbytek extra shit! Přemaštěný, přeplácaný, přesraný všemožnejma barvičkama, šílený a katastrofální!!!! Hnus! Říkal jsem si, dobře je to pro děcka, klučíky a malý rváče.... Ne ne! Toto nemůže bavit ani je... Toto nejsou Želvy ninja!!! To je jejich urážka!!! 25%(3.2.2017)

• - Okrem mesta New York a Buffala, prebiehala časť natáčania aj na juhu Brazílie. (MikaelSVK)

• - Auto, ve kterém jezdí Casey Jones (Stephen Amell), je 2016 Dodge Challanger Hellcat. (Karn)

• - Cameo scénu, čoby roznášač pizze, si vo filme strihol tvorca Ninja korytnačiek Kevin Eastman. (MikaelSVK)