Želvy Ninja 2

• Nový Zéland

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie

USA / Hong Kong / Kanada / Čína, 2016, 112 min

• Huntelaar

By mě zajímalo, jestli to i před těmi pětadvaceti lety bylo tak moc cílený na dětské (mladistvé) publikum nebo to je jen klasická pohnutka doby, zalíbit se určitému typu publika a vytřískat i na merchandisingu. A chápu, že účty se nezaplatí sami, ale jestli to má i taková herečka, jako je Laura Linney, zapotřebí. Protože nad kvalitou většiny replik musí divák starší dvanácti let tázavě pozdvihnout minimálně obočí. Trochu to bolí, když Vám takovým způsobem šáhnou na modlu z dětství.(26.9.2016)

O trošičku lepší, než jednička řekl bych. Je to celkem vtipné, dějově dost přepálené, zlobotomizované, ale to se dá odpustit, protože to viditelně cílí na mladší diváky. Občas dostanu chuť na nějakou digitální pohádku a i když i tyhle korytnačky jsou spíše průměrné, vesměs jsem se příjemně bavil. Digitál je fakt digitální a je ho hodně, akce je ale v rámci mezí docela přehledná. Jablonského soundtrack burácí na všechny strany, ale hošík se dost nechutně vykrádá. Kdo v tom neslyší transformerský Arrival to Earth, tak kecá. Lidské postavy jsou tak trochu navíc, zejména opět příšerně toporná Megan Fox, která tam vlastně běhá jen pro potěchu oka a nejsem si úplně jistý, jestli takováhle samoúčelná sexualizace jediné ženské hlavní postavy je úplně to pravé ořechové vzhledem k cílovce. Jinak ale fajn blbinka na zhltnutí a zapomenutí.(27.7.2017)

Želvy Ninja 2 je pokračování filmu z roku 2014 který tehdy režíroval Jonathan Liebesman (Hněv titánů). Film se mi celkem líbil, řekl jsem , že by mi dvojka nevadila a šel jsem domů. Dvojku režíruje Dave Green (Earth to Echo). Dobré to jeale na jedničku to nemá. Jednička se sice až moc věnovala April o Neillové místo želv což je tady naštěstí naopak ale dá se říct, že tohle už je přeplácaný. Opravdu je tam asi šest hlavních záporáků (I s Trhačovou pomocníci Karai) a 8 hlavních kladných hrdinů. Zatím co jednička měla ode všeho trochu míň toho už je tady moc. Tyler Perry je tam vynikající (Po Zmizelé jeho nejlepší výkon). Nový Trhač......... Brian Tee je tam super ale na Trhače mi přijde mladý na tu roli. Dobrý je však Casey Jones který se v té akci neztrácí je takovej nad věcí a víc prostoru pro něj. Úplně nejšílenější věc na tomhle filmu je Krang. Ten se mi líbil ale zároveň jsem u těch jeho scén cítil tak divně a to by se mi asi stát nemělo. No už nevím co o tom mám říct takže prostě dobrý ale.... nevím jestli bych chtěl tu trojku.(2.6.2016)

Já si užil dvojku ještě víc, než první díl. Je zde spousta nových postav, které znám z dětství z animovaného seriálu a jsou vytvořeny opravdu pěkně. Akce je zde víc, vtipných pasáží taky. Celý film má rychlé tempo, takže rychle uteče. Příběh je pěkný a opět může v klidu pokračovat. Efekty jsou opět na špičkové úrovni. Za mě 100% :)(20.6.2016)

Je to zvláštne, ale musím povedať, že pokračovanie "Teenage Mutant Ninja Turtles" ma bavilo oveľa viac, než prvý film . Mám pocit, že tu bolo viac akcie, viac zaujímavých momentov, lepší humor a aj príbeh ma akosi bral viac. Narovinu však treba povedať, že je to blbý film a nebudeme o tom rozporovať. Nemôžem predsa od Ninja korytnačiek čakať niečo extra silné. Ale keď to dáme z cesty, tak musím priznať, že som si film maximálne užíval. Je to proste asi moja tohtoročná obľúbená blbosť. Čo by som ale vytkol je fakt, že v závere to pôsobí ako dva rôzne filmy. Keď sa striedajú hrané časti s absolútne animovanými, je to trošku zvláštne. Ale čo už narobíme? Ako inak by sa to asi natočilo? A okrem toho sú tu aj debilné scénky, ktoré si mohli tvorcovia odpustiť. Ale ako nenásilná zábava, ktorá má pobaviť film funguje. A tak to treba brať. Hodnotenie: B(11.9.2016)

• - Cameo scénu, čoby roznášač pizze, si vo filme strihol tvorca Ninja korytnačiek Kevin Eastman. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy želváci střílejí po Vernonovi (Will Arnett) z foukačky, je jasně vidět, že k nim stojí zády. Ale i přes to má Vernon kuličku po prvním zasáhnou nalepenou pod pravým okem a po druhém zásahu na čele. (Karn)

• - Když Michelangelo vyleze z kanálu na ulici, kde je zrovna průvod karnevalu, potká chlápka převlečeného za Bumblebeeho. Film tak odkazuje na Transformers (2007), které režíroval Michael Bay a který je zárověň producentem filmu Želvy Ninja 2. (Frantisek.Fu)