Marco Polo

• USA Marco Polo
USA, (2014–2016), 18 h 27 min (Minutáž: 46–65 min)

Tvůrci:

John Fusco

Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han, Remy Hii, Rick Yune, Joan Chen, Olivia Cheng, Andrew Ng, Amr Waked, Darwin Shaw, Claudia Kim, Ludi Lin, Ron Yuan (více)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál Marco Polo je zasazen do světa chamtivosti, zrady, sexuálních intrik a rivality. Podle dobrodružství slavného cestovatele na dvoře Kublaj-chána. (Netflix)

Recenze uživatele Kothy k tomuto seriálu (1)

Marco Polo (2014)

Parádní historický seriál o Marcu Polovi od Netflixu. Odehrává se ve 13. století a zaměřuje se na jeho život během služeb u dvora Kublajchána. Jako mladík za ním odputuje spolu se svým otcem z rodných Benátek. Po třech letech tam zůstává jako sluha a jeho otec se vrací domů. Musí se vše naučit. Bojovat, psát, střílet z luku, jezdit na koni, prostě všechno. Děj obsahuje spoustu intrik a tahanic o moc. Občas dochází i ke zradě. Taky je tam hodně pěkných čínských hereček. :) Některé scény jsou velmi odvážné. A ty bojové opravdu skvěle zpracované. Marco se časem začlení do tamní kultury a stane se chánovým věrným společníkem. Během děje proběhne pár velkých bitev. Hlavně ta poslední je perfektní. Připadal jsem si během ní jako při hraní Age of Empires 2. ;) Katapulty byly super. 2. série je opravdu úžasná. Spoiler: Chán je zrazen a snaží se obhájit si svou pozici. Přichází prostor pro spoustu intrik a těžkých rozhodnutí. ne všechny postavy se dožijí konce. Seiál byl bohužel ukončen... "Popiš mi mou zemi, Latine." ()