Na doraz

• Česko Zběsilý únos (více)

Pohodový den v parku se rázem změní v peklo, když Karla (Halle Berry) při telefonování na vteřinu spustí svého šestiletého syna z očí a vzápětí vidí, jak jej dva cizí muži vlečou do auta. Bez jakékoliv pomoci a s téměř prázdnou nádrží vyráží za únosci a musí se spolehnout jen na vlastní instinkty, jestli chce svého syna ještě někdy vidět. Riskuje všechno a nezastaví se před ničím! (Bohemia MP)

dr.horrible

Presne na hranici štvrtej hviezdy, možno aj trošku cez. K nižšiemu hodnoteniu sa prikláňam pre posledných zhruba 5 minút, kde sa tvorcom podarilo nahromadiť toľko shitu, až zabili jak pocit z vyvrcholenia, tak snahu Halle Berry, a celé to zrazili na úroveň klišé tv filmu. 70% ()

Anderton

Akčná napínavá jednohubka, ktorá ma náramne jednorázovo potešila. Všetko sa odohráva viac menej v priamom prenose, na čo nie je našťastie nijako explicitne upozorňované, ale vysvetľuje to napríklad chovanie postáv, ktoré musia reagovať na situáciu v zlomku sekundy a kritizovať, že robia niečo nelogicky z gauča a po premyslení si, že čo by som robil ja, nemá príliš zmysel. Podstatné je, že film od únosu nepustí až do nie príliš zvládnutého konca, ale tak aspoň sa nenaplnila jedna moja varianta rozriešenia zápletky, ktorá by celý film potopila. Toto je typ filmu, aký všetci kritici zvozia, pretože ani neviem prečo... Mne sa páčil okrem podobne ladeného Duelu aj kritizovaný Mostowov Únos, takže tento road-chase sub-subžáner je pre mňa na neskorý večer s vypnutým mozgom ako stvorený. Celé je to o napätí a v tomto zmysle aj film percentuálne hodnotím. Škoda, že neboli na diaľnici nablízku Semir a Jan, nebola by na to Halle sama... ()

Kudly4

No to zase byla totální píčovina po dlouhý době :o) Dal jsem tomu šanci, když jsem si přečetl obsah, čekal jsem totálně nasranou H. Berry, která bude postupně únosce nějakým způsobem likvidovat, ale to co jsem nakonec viděl, jsem myslel že chcíííííípnu nudou. Totálně ANTISEXY Berry na kterou už jsem se nemohl po 20 minutách ani dívat, totálně dementní únosci, nemá to žádnou logiku, závěr byl tragický ... " TATO MATKA JE OPRAVDU NESKUTEČNÁ HRDINKA " Háá háááá. Tento film je neskutečný shit. ()

silentname

Nakoniec som si film celkom užil. Už sme videli viackrát, že dieťa uniesli z parku alebo niečo podobné a teraz rodičia spanikária a už sa nikdy nenájde, alebo sa nájde veľmi neskoro a podobne. Ale nemyslím si,že som niekedy videl koncept, že matka objaví únoscov a začne ich okamžite prenasledovať. A dáva to filmu aj určitú dávku napätia. Chceme vidieť ako sa Halle Berry podarí syna dostať späť. Koniec koncov, najhoršie veci sa často stanú úplne nečakane a ani nevieme ako, dieťa sa stratí. Sú tu určité veci, ktoré nie sú podľa mňa úplne dotiahnuté a človek ich musí akosi spytovať. Ako fakt, že únoscovia sa matke viackrát vyhrážajú, že jej syna zabijú, ak ich neprestane prenasledovať. V prvom rade, čo by potom z toho únosu mali? A v druhom rade, nemala by potom dôvod už skutočne ísť po nich hlava nehlava? Takisto dokáže šoférovať auto po tom, čo jej vystrelí airbag, pričom ani nevieme ako, len je zrazu airbag preč. Ale čo film podľa mňa pretláča sú únoscovia, kde aj výber hercov bol dobrí a dokonca pôsobia, že sa nezastavia pred ničím. Rovnako ako Halle Berry, ktorá však často trpí samomluvou. Zhodnotím film ako thriller so solídnou dávkou napätia, ktoré som prežíval. A chcel som vidieť ako svojho syna zachráni. Myslím si, že je zaujímavé ak sa matka stane pre únoscov dieťaťa takým problémom ako Halle Berry v tomto filme. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Soudit dle Českého názvu, sem tedy čekal, něco........něco jiného, ale i tak je tenhle film hrozně dobrej a super. A film dlouho neotálí a servíruje jednu akční honičku za druhou, a dokáže si to udržet až do konce. Lew jako perverzní únosce, je hnusný a dost nechutný. Jooo ono je to dost celé nadsazené viz verbal, ale tak jasně mateřské pudy, udělají z každé mamky terminátora a ve výsledku je děj prostý, takže je škoda, že tam neni něco šokujícího. Neurazí, nenadchne a na zabití nudy, vynikající volba o tom žádná. ()

Chrustyn

Jednoduchý, ale překvapivě funkční thriller o matce, která pronásleduje únosce svého malého syna. Film prakticky po celou dobu šlape na plyn a minimálně ze začátku se snaží tvářit reálně. Největší problém je v očividně nízkém rozpočtu, který se projevuje hlavně při akčních scénách, které se rychlými střihy snaží tento nedostatek skrývat. Jako thriller na sobotní večer bez problému funkční. ()

korbitch22

K čemu to je, že to je svižné a utíká to, když si logika utekla ke stánku na párek. To že není Halle Berry už dávno herečka která se dá brát vážně ví asi každej, má teď problém zahrát i běh aniž byste se neposrali smíchy. Když jí dojde benzín a ona v těch negerskejch nasrávačkách začne podivně máchat rukama a rozběhne se proti kameře, málem sem umřel smíchy. Začátek ještě trochu ušel, ale jakmile únosce vyleze z auta a ona dá zpátečku místo toho, aby toho dementního vidláka přejela, začalo se mi chtít zvracet. Mohlo bejt po filmu asi po 15. minutách a já se mohl těch zbývajících 70 minut věnovat něčemu užitečnějšímu, třeba onanování. Únosci kteří mají za sebou evidentně stovky únosů (což nám je podáno na konci asi 20. vteřinovým proslovem několika reportérů a působí to ještě víc směšně než předchozí film) jsou totálně vypatlaný, ale mají kliku, matka v autě je ještě vymaštěnější. Mohl to být slušný thriller, ale podrazil si nohy a zlomil vas tím, že dovolil všem postavám chovat se neskutečně kreténsky, ale neskutečně. Některým režisérům není rady ani pomoci a měli by se nadále věnovat jen točení videoklipů Justina Bíbra.30%. ()

Marze

Přímočarý film má jednoduchou zápletku a udržuje si napětí. Večer strávený na silnici s ne moc sympatickou hlavní hrdinkou. ()

Arsenal83

Hysterické, amatérske, plné nepravdepodobných situácií a chýbajúcich logických motívov, a to dieťa by som ani nezachraňoval. Halle Berry dokáže behať rovnako rýchlo, ak nie rýchlejšie ako klasický športiak, pričom medzitým sa rozpráva sama so sebou v štýle schizofrenik. No a keď dôjde k búračkám, zrazeniu niekoľkých ľudí a rôznym kriminálnym činom, tak za celú dobu ani jeden fízel nikde nie je, ani nikto políciu nezavolal, ani nikam neprišli, len sedeli v kancli, pili kávu a na nástenku si lepili nevyriešené prípady. Do vetra vystrčené tesáky pobehujúcej Halle Berry boli jediným osviežujúcim komediálnym prvkom v hlúpom filme, ktorý vo svojom žánri ale komédia napísané nemá. ()

honajz

Vyděračský film. Ani mi tak nevadilo, že hispánka má malého, rozkošného a miloučkého černouška (tak nějak mi přišlo rozumnější, kdyby to dítě unesl její bývalý manžel, ale ne, ten tam nehraje roli, takže ani nevíme, jestli je manžel černoch). Jako spíš to, že Halle Berry je už od úvodu prezentovaná jako super cool máma a servírka, která dokonce sama zvládá každodenní (a jistě nijak inscenovaný) frmol v jakémsi bistru, a dokonce umí zběsile točit volantem, cenit krásně vybělené zuby a křičet Bože, Bože! co pár sekund. A samozřejmě, když známe název filmu, není vůbec od věci samotný úvod protahovat, aby k únosu došlo až po dvaceti minutách filmu. Inu, a pak následuje spousta náhod a nelogických jednání (třeba v té frontě aut krátce po únosu by jí určitě nikdo nepomohl, Američani jsou asi děsní hajzlové; nebo mlátím lopatou do okapu a pak ostatním řeknu, že musejí být potichu, aby je nebylo slyšet), protože je to hrdinka, kapišto? Skvěle to popsal v komentáři Lukoboss. ()

SOLOM.

„Neměli jste mi brát moje dítě!!!“ Zoufalá a hlavně kurevsky nasraná Halle Berry se rozhodne zachránit svého uneseného syna za každou cenu, ze spárů vidlácké dvojice, která se opravdu hledala, až se našla. Mělo to celkem slušnou atmosféru po většinu filmu – je tu i několik dost přehnaných momentů, ale nad těmi jsem tentokrát dokázal mávnout rukou. Je to moje oblíbená herečka, honičky, bouračky i finální sejmutí únosců – to vše bylo celkem pěkně natočené. Průměrný thriller/drama, ale určitě se na něj podívat dá. ()

Karamanlis

Šľachovitá servírka Karla v podaní Halle Berry bojuje o svojho uneseného syna s vervou levice a počas prenasledovania otrlých pobudov, ktorí to celé spískali nastolí tempo, za ktoré by sa miestami nemusel hanbiť ani Chev Chelios z hektického Cranku. Kidnap tak nestíha diváka nudiť, odsýpa vcelku svižne a úspešne sa vyhýba výraznejším hluchým pasážiam. ()

ARI50

Tohle byl pro mě nervy drásající podívaná chvíle mi sem i zanadával dělej přidej dožeň ty zmrdy... sundej je.. uf někdy to bylo šílený v tunelu sem bojoval sní vypíchni ty prasnici oči.. dokopej ju,.. sundej tu sviní.. pořád jsem věřil že je neztratí a pořád se objevoval háček, bylo tam sice pár špatných věci ale co mě ten film držel na plné čáře, Halle Berry suprová bez pochyby a jsem rád jak to dopadlo do samého konce napětí akce nervy. okolní lidi a policie radši no coment. ()

Necrotongue

Myslel jsem si, že se budu dívat na napínavý thriller, místo toho jsem dostal podivnou reklamu na americkou dálniční síť a obrněnou dodávku od Chryslera. Honička mě příliš nebavila, protože byla příšerně zdlouhavá a prokládaná emocionálně vypjatými monology k Bohu (nepřítomnému) a k synovi (rovněž nepřítomnému). Scénáři jaksi chyběl nápad, byl celkem předvídatelný a závěr byl už úplně nablblý. ()

Morholt

Bez vypnutého mozku to nejde, protože se tu na sebe vrší hovadina na hovadinu a Halí Belí se místy chová jako neskutečná kráva. No ale na druhou stranu pokud se zadaří potlačit jakékoliv náznaky přemýšlení, vyklube se z toho celkem zábavná jednohubka, která si to díky zvolenému konceptu frčí nepolevujícím tempem, které dává člověku zapomenout, že sleduje do nebe volající blbost. 55% ()

Khalesi

No aj keď miestni "experti" majú plnú hubu kecov, že aké to bolo prehnané a nerealistické, mne sa to páčilo. Mám rada filmy v ktorých nejde o hovno a ktoré udržia moju pozornosť po celú stopáž. Prosím vás, keď už ste schopní sledovať komiksové a westernové snímky, ktoré sú samozrejme extra obľúbené a tiež toho často s realitou nemajú moc spoločného, tak si myslím, že matka bojujúca o život vlastného dieťaťa zase až tak nepravdepodobná nie je. Keby boli všetky filmy len reálne uskutočniteľným sledom každodenných udalostí, neviem čo by nás na nich vlastne pobavilo... ()

Lacike

Thriller o statocnej servírke, ktorej unesu jej lostomileho cernoska, takze nasadne do svojej vytunenej kary a po vzoru Liama Neesona 96 minut (bez dvoch minut na pauzu na zachod) rychlo a zbesilo prenasleduje unoscov. Dokonca v jednu chvilu prednesie aj Neesonovsky speech o tom, ze ma zvlastne schopnosti vdaka ktorym nespusti do konca filmu z oci auto unoscov a bude ich prenasledovat aj keby vzniklo bambilion pokracovani. Od tej chvile film naberie tak rychle tempo, ze sa uplne vykasle na logiku a tak nam okrem par solidnych karambolov ponukne aj kopu blaznivych zvratov a miestami az zvratkov. Skoda ze rozpocet nebol väcsi, aby bolo tych karambolov viac, pretoze ako jedine za nieco stoja. Nezaujmu velkolepostou, ale aspon je to poctive kaskaderske remeslo. Dost ma iritovala snaha rezisera podat unoscov anonymne. Dlhsi cas vidime len auto, co asi po vzoru starych hororov ma vyvolavat napätie. Ale vôbec to nefungovalo. Napriek tomu to bolo lepsie ako ked sa ich identita trapnych vidlakov odhali. Od tej chvile som uz prestal brat film vazne a zacal som sa nadobro bavit na ucet tvorcov a blbosti, ktore vymyslia. Bohuzial az tak velka zabava to nie je a ani kvôli tym karambolom by som tento hlupy thriller nikomu s vkusom neodporucil. 4/10. ()

John Wick a Halle Berry?

John Wick a Halle Berry?

28.04.2018

Chad Stahelski natočí po dvou dílech Johna Wicka i trojku. Jak asi víte, titulní hrdina se v ní utká s nejlepšími zabijáky světa, kteří touží po vypsané odměně 14 milionů dolarů. To všechno v… (více)