Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kruté bolestné lásky jedné slovenské plavovlásky. Osmnáctiletá Martina, která si říká Shakira, po dosažení plnoletosti opustí dětský domov, v němž vyrostla. S obálkou peněz, taškou osobních věcí a s hlavou plnou naivních představ vyrazí ze zapadlého východoslovenského regionu do Prahy za svým klukem Romanem, který z „děcáku" odešel před nějakou dobou. V české metropoli se však ukáže, že Roman se potuluje s partou mladých zlodějů, bezdomovců a narkomanů. A za peníze na dávku je schopen čehokoliv. I prodat půvabnou blonďatou Shakiru obchodníkům s bílým masem... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (141)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Opravdu silný film! Filmařsky sice poněkud sterilní a chladný, ale co se tématu, příběhu a v druhé polovině budovaného vyznění týče, je silný jako málokterý jiný. Film, který se mnou coby divákem otřásl... Naturalistický, syrový, špinavě reálný...scenáristicky je to sice docela chabé, ale možná je to na druhou stranu výhoda, o to víc se pak mohou v druhé půli utahovat šrouby... Zajímavé je, že představitelka hlavní hrdinky Dominika Morávková-Zeleníková dostala prakticky totožnou roli i v dalším tematicky hodně podobném slovenském filmu Špina... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Aneb když jeden odchod z dětského domova a několik naivních rozhodnutí rozjedou koloběh fatálních událostí. Brzy plnoletá Martina nejprve tančí svým „kamarádům“ z domova kdesi na východním Slovensku, aby brzy vyrazila vstříc životu za svým chalanem do Prahy, protože „otec neznámy, matka nikdy neprejavila záujem.“ Jenže chalan má momentálně úplně jiné starosti, s pouličními živly by to zrovna tak vyhrála. A naneštěstí feťácký přítel potřebuje prachy, takže láska neláska, dívka se ocitá v bytě hrůzy plném násilí a zneužívání. Ano, možná mícháme žánry, mícháme pocity, jenže asi něco bude na tom, že veliké procento dětí z domovů končí na drogách nebo coby prostitutky. A tomu, že děvčata vycházejí z domovů s obálkami nepřipravené na život, věřím. Názory „nejpovolanějších“, že je to nesourodé, neberu. Je to autentické, je to depresivní, je to pestré, je to výborně zahrané. Prakticky od všech!! Což je v domácí tvorbě jedno velké umění. Ano, lze mít problém s tím, že k dívce si kvůli jejímu chování hůř budujeme vztah, lze komplikovaněji přijmout, že z lokací zase vyskakuje socialistická šeď, špína a všudypřítomná beznaděj, jenže Praha není jen Karlův most a nákupní domy. Pokud něco dokáže naštvat, tak závěr, který mi také úplně nesedl. Jinak ale tvůrci předkládají několik momentů, které vizuálně přenášejí bolest hlavní hrdinky na diváka, volí netypické sekvence, dlouhé kamerové jízdy, statické záběry, jsou pestří, zajímaví. Pokud někdo hovoří, že leccos je samoúčelné, ukázali by vševypovídající scénu ve sprše. Odvážná Dominika Morávková-Zeleníková hraje na jedničku. Chyby byly, ale za mě hodně depresivní vstupenka do života. Pouštěl bych ji tabletářům a fejsbukářům v devítce na základní škole. I proto, že jde o debut, tak ty čtyři hvězdy střelím. PS: Skladba zesnulého otce-skladatele puštěná v autě je milým pomrknutím. ()

Reklama

SNCIS 

všechny recenze uživatele

Plusy a mínusy - Plusy: Soundtrack se skládá z Rytmusových pecek, zazní i Keď Jazdíme My. Poté zahlédneme několikrát Dominiku Morávkovou - Zeleníkovou úplně nahou. Příběh není úplně hloupý, je však blbě natočený. Mínusy: Zbytečně dlouhé, depresivní a ve finále film o ničem: Neboť konec to zabil. - 10%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pirko chce působit jako syrové sociální drama, jenže na to, aby dosahovalo účinnosti prací bratří Dardennů nebo emocionální působivosti britských sociálně kritických filmů, by tvůrci museli výrazně přidat jak po stránce scénáře, tak i režie. Vedlejší postavy jsou odfláklé, herecké výkony nevyrovnané, ve scénách sexuálního otroctví zbytečně doslovné se zjevnou snahou upoutat diváka a případnou festivalovou porotu právě šokujícími drastickými záběry. Kladem je přítomnost a nasazení neokoukané Dominiky Zeleníkové, ale pokud bych byl kdy ochoten uvažovat o třetí hvězdičce, závěrečných sedm minut je natolik odzbrojujících, že nakonec může být autorské duo rádo za mých 40 % celkového dojmu. Konec filmu totiž posunuje dříve viděné do úplně jiné výpovědní roviny. Recesi bych v tom nehledal, spíš ztrátu autorské soudnosti... ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Drsný a surový film o mladé naivní dívce z děcáku, s kterou se osud nepáral, ale i přes nepřízen osudu se snaží jít dál. Poslední půl hodina je drsné okénko do sexuálního otroctví a drog, které se s tím vůbec nepáře. Konec je poněkud sterilní a nejspíše mi unikla hlavní pointa či sdělení. Na druhou stranu ocenuji realnost snímku. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (6)

  • Scény z tmavého zakouřeného pajzlu se natáčely v pražské metalové putyce přezdívané „Epesní ráj prasat“ na Sokolovské ulici. Při natáčení se celý štáb (kromě techniků) štítil úplně všeho. Ne nadarmo má hospoda své heslo „Špína, zápach, alkohol“. (Borg)
  • Film Pirko vznikal 28 natáčecích dnů, září – listopad 2015, na Slovensku a v Čechách. (Zdroj Goodmind Films)
  • Scény z erotického nočného klubu sa natáčali v pražskom podniku Darling Cabaret. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama