Kruté bolestné lásky jedné slovenské plavovlásky. Osmnáctiletá Martina, která si říká Shakira, po dosažení plnoletosti opustí dětský domov, v němž vyrostla. S obálkou peněz, taškou osobních věcí a s hlavou plnou naivních představ vyrazí ze zapadlého východoslovenského regionu do Prahy za svým klukem Romanem, který z „děcáku" odešel před nějakou dobou. V české metropoli se však ukáže, že Roman se potuluje s partou mladých zlodějů, bezdomovců a narkomanů. A za peníze na dávku je schopen čehokoliv. I prodat půvabnou blonďatou Shakiru obchodníkům s bílým masem... (Česká televize)

Jan00

Po několika brutálních znásilnění Martiny, jsem se na přání manželky, na film nedodíval. Záměr filmařů byl poukázat na společnost, politiky, sociální pracovníky, kteří svojí práci nedělají dobře!!! Děti v dětských domovech nejsou dostatečně připravováni pro drsný život, který je po odchodu z dětských domovů čeká. Tento film by jim měli povinně promítat v dětských domovech, aby unikly nástrahám, které, zejména na dívky, čekají venku po opuštění dětských domovů. Je to vina společnosti. Ono je lepší dělat "mrtvého brouka" a tvářit se, že to všechno nějak funguje!!!! ()

GrooteLulu

chtěl jsem skočit do děje a zachránit ji...ale naštěstí se "zachránila" sama.... ten plakát vyměnit, dát tam jí s tím borcem, co jí pokšeftoval. ()

karmalat

Nezvykle silny a naturalisticky film. I zaver odpovida o predstave stesti hlavni hrdinky. Jednoznacne doporucuji na shlednuti. ()

Alena.Durech

Realita. Nešťastné a šťastné rozhodnutia. Skvelý silný film. Páčila sa mi hra s kamerou. Zanechá dojem a boľavý pocit na duši po zhliadnutí filmu na dlhú dobu. ()

Khotzilla

Už podle tématu bylo jasné, že to asi nebude úplná pohodička, ale míra brutality mě až zaskočila. Takhle naturalistické znásilňování asi bylo v českém filmu naposledy v Boleru. Pravý opak porna. I díky vhodně vybraným exteriérům, uvěřitelným nehercům a nepředstíranému pohledu na fakt, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře, jde o film velmi silný a emocionálně náročný - a to přesto, že scenáristicky i dramaturgicky moc zvládnutý není. Příběh nechává diváka, aby si leccos domýšlel a neschopnost vystavět příběh nahrazuje surovostí, špínou reality, ale i například zoufale spatlaným soundtrackem, poskládaným z vesměs vysmívaných interpretů, kteří mají haterů minimálně stejně jako příznivců. Právě detail, kdy vedle Rytmuse, který se tak rád bere vážně, zazní i parodický kapitán Demo je přesně tím důvodem, proč nakonec film není strhující jízdou, ale jako na lochnesce se proměňující sérií skvělých i naopak úplně marných scén, včetně naprosto nepovedeného a nelogického konce. Trochu promarněná filmová příležitost, ale na druhou stranu dobrá ukázka toho, proč jsou dětské domovy naprosto překonaná a nefunkční instituce i toho, že navzdory něčím představám si někteří lidé vždycky budou chtít žít po svém a žádná sociální síť jim v tom nezabrání. ()

LuciusDLX

Film s najväčšou koncentráciou Lakatošov na minútu. Myšlienka rozhodne stojí za povšimnutie, no herecké výkony na slovenskom priemere. Ako každý slovenský film poslednej doby, sa aj tento potýka s nekvalitnou zvukovou produkciou. Logika si tu tiež dala pauzu, najviac ma pobavilo, keď sa hlavná hrdinka stretla s biologickou matkou. To ju preboha s kým mala? S arijskym albínom? Film má však aj kopu plusov, k tým najväčším patria samozrejme koooozyyy. ()

FildasCZ

Upřímně takhle to má vypadat a pouštět mladým frackům. Ta syrovost. Člověk vypadne z děcáku, myslí si, jaký je kápo, kde ho nic nenaučí dostane se k příteli, co je feták, který jí pak prodá pasákům na sex a ona sebere sílu, kde je několik dní, měsíců znásilňovaná a jde tancovat do striptklubu a pohádka končí dobře. No ten závěr se mi moc nelíbil. Znám hodně holek i kámošek, co právě zažily podobné a určitě nešly dělat eroticu. Naopak z toho odešly do normální práce a staly se z nich lesbičky. Možná 2-3/5... Víc ne. Malé plus i za ty prsa :) ()

mcac88 odpad!

Jakožto člověk, který měl možnost se stýkat se spoustou zneužitých dívek, nemůžu pochopit ten konec, drtivá většina si to ponese do smrti, skončili na spoustu let v blázinci, stali se z nich trosky, zanevřeli na muže atd, tohle nemá s realitou nic společnýho, nehledě na to, že 3/4 filmu je jen nudná omáčka a Kozub je retard evidentně všude ()

lineker

Na České poměry silně depresivní podívaná, která by možná v bývalém americkém ratingu filmů padla do kategorie X. Filmařsky možná slabý podprůměr, ale obsahem zobrazovaného moc podobných počinů na Československém filmařském poli nenajdete. Dominiku Morávkovou jsem objevil v jejím pozdějším filmu Špína. A řekl bych, že v Pirku musela být fakt na hraně herecké snášenlivosti. Život jde vždy poznat ještě z horší stránky. ()