Kruté bolestné lásky jedné slovenské plavovlásky. Osmnáctiletá Martina, která si říká Shakira, po dosažení plnoletosti opustí dětský domov, v němž vyrostla. S obálkou peněz, taškou osobních věcí a s hlavou plnou naivních představ vyrazí ze zapadlého východoslovenského regionu do Prahy za svým klukem Romanem, který z „děcáku" odešel před nějakou dobou. V české metropoli se však ukáže, že Roman se potuluje s partou mladých zlodějů, bezdomovců a narkomanů. A za peníze na dávku je schopen čehokoliv. I prodat půvabnou blonďatou Shakiru obchodníkům s bílým masem... (Česká televize)

ANTYCHRYST

Na české poměry nebo spíše československé :) hodně dobrý kousek..věřím .. že to takhle přesně chodí.. připomíná mi to svou otevřeností a smutnou skutečností..film Mandragora.. tentokráte v dívčím podání.. jak lehce se lze dostat na šikmou plochu po opuštění decaku..je mi jasný že to není lehké najednou se o sebe starat ..když člověk nemá nikoho blízkého.. pak stačí kousek..špatná parta..a je to drogy..krádeže..prostituce.. Je to síla.. ono jako když slečna na dotaz jak se jmenujes ..řekne Shakira..už o něčem svědčí a sama si koleduje..jako pasáž když jí znásilnuji je surova..a hodně realisticka..na nic si to nehraje a ukazuje to jak to je... chudák holka zažila peklo..a nakonec skončí jako holka u tyče..další se nedozvíme... Obdivuji jak bez ostychu je film natočen..75% drsný pohled na život mladého děvčete. Pro mě velké překvapení. ()

Meeryan odpad!

Měla jsem zapnutou TV, na ČT2, jen jako kulisu.... film zaujal, bylo to o ze začátku zajímavé, netušila jsem co mě bude pak čekat... hlavní hrdinka je tak blbá, že věří pochybným nechutným nelidským kreaturám?! A být bez bydlení je tady v Česku a Slovensku nemožné, stačí jít na ÚP a si vyřídit příspěvky, dávky na bydlení... Aktuálně, když píši komentář tak se mi třesou ruce, z toho šoku, to se ani nedá stíhat, přepínat na jiné kanály, když dojde ke krutosti... je to fakt nechutné, dávám odpad!. Už nikdy nehodlám něco takového opakovat, nechat se vtáhnout do takového příběhu! A nebudu sledovat film jen tak, bez recenzí! ()

majky19

Hnus, hnus a zase hnus. Taková slova mě napadají bezprostředně po zhlédnutí tohoto filmu, který se mnou velmi zamával. Abych řekl pravdu, měj jsem sto chutí tento film vypnout již po jeho polovině, protože se v něm vyskytovalo až přespříliš mnoho vulgarismů, což je ale na druhou stranu pochopitelné, když uvážíme, v jakém prostředí se příběh odehrává. Byl jsem přímo šokován tím, jaké příběhy se mohou odehrávat v současné "civilizované" společnosti, o nichž se třeba tolik nemluví, ale které nejsou bohužel dnes až tak výjimečným jevem. Dominika Morávková v hl. roli obstála velmi dobře a určitě o ní ještě coby o herečce uslyšíme. Vůbec jsem si nikdy nepředstavoval, resp. ani nedokázal představit, jak náročné a obtížné to pro člověka může být, když opustí brány dětského domova a vypluje do běžného života, kde jej mnozí lidé již dopředu považují za outsidera. Často se tedy mohou dostat a většinou i dostanou na špatnou kolej, z níž už se cesta mnohdy hledá už jen velmi obtížně. Byl jsem přímo znechucen jednáním, které předvedl Roman, který svou přítelkyni, která ho zpočátku dokonce sponzorovala dokázal prodat pasákům, kteří si s ní potom za vidinou lehce nabytého výdělku dělali doslova, co chtěli, a kterou takřka nechali prostituovat až do úplného bezvědomí. Snímek jsem viděl jednou a musím konstatovat, že víckrát jej opravdu vidět nepotřebuji a že bych na takový snímek do kina nezašel ani v případě, že bych měl volný vstup. ()

Mire

Fúha. Takto realistické a surovo natočené scény znásilňovania som nečakal. Až je to divákovi nepríjemné to sledovať, ale bohužiaľ verím, že takto to nejako chodí v skutočnom živote, ak sa napr. nejaké naivné dievča z detského domova nejakým spôsobom zapletie medzi tú najohavnejšiu stoku ľudskej spoločnosti :( Každopádne, Dominika podala veľmi dobrý a hlavne uveriteľný výkon, na ktorom tento film stojí a padá. Okrem týchto vyššie uvedených mrazivých pasáží už bohužiaľ film ďalšie podobne emotívne scény neponúkne. Hlavne ten záver je taký všelijaký (SPOILER: z nedobrovoľnej prostitúcie na profi striptérku v nočnom klube? Ale čo už, možno to bolo jediné východisko). Škoda menej výraznej prvej polovice filmu. Ale inak na mňa Pirko spravilo dojem, aspoň čo sa týka neprikrášleného zobrazenia odvrátenej stránky života. ()

Vera2613

Drsný príbeh mladého dievčaťa s ktorým sa osud nehral. Veľmi surové scény opakovaných znásilnení vo mne vyvolali istý nepokoj. Takže sa zámer sa asi podaril. Čo sa týka hercov, myslím, že to bolo fajn. Vyzdvihnúť samozrejme musím hlavnú hrdinku, ktorá bola neskutočná - podobnú úlohu mala aj vo filme Špina. Chcelo by to viac filmov s ňou. Dávam slabšie 4* ()

ostravak30

Základní motiv filmařů je jasný. Martina vychází z dětského domova plná naivitiy a absolutně nepřipravená na život. Jenže nemyslím si, že toho je nejvhodnější způsob na poukázání. Dlouhá řada scén znásilňování jako varování a nakonec život striptérky ovšem s puncem luxusu? To si trochu protiřečí. Faktem je, že by se na něj měli podívat nejen mladí kluci a holky, ale také ředitelé domovů a sociálních center. Smyslem pobytu v těchto domovech by totiž měla být hlavně výchova k budoucímu životu tak, aby věděli co je čeká a byli lépe připravení. ()

AgnesDee

Dlouho jsem se u sledování filmu necítila tak nepříjemně, jako u tohoto. Naturalistický příběh holky bez jakékoli životní perspektivy je odvyprávěn velmi surově a s divákem se nesere. Mladá a hlavně naivní hrdinka dostává od života krutou lekci, a je velmi obdivuhodné, že dokázala najít sílu se z toho pekla vymanit a postavit se na vlastní nohy. Na konci jsem si chvíli myslela "to snad nemůže myslet vážně!", ale z její perspektivy to je opravdu šťastný nový začátek. ()

Arkagas1989

Drsný a surový film o holce z děcáku, která na cestu dostane obálku a tak se spoléhá na to, že se o ni postará přítel. Roman je ale feťák a pro svoji dávku udělá cokoliv - třeba prodá svou holku. A tak sledujeme, jak se holka, která absolutně nebyla připravena na život stává kusem masa v sexuálním průmyslu překupníků a dealerů. Je to surové, je to drsné, je to místy vhánějící slzy do očí. Pomalé záběry, statická kamera a realisticky natočené scény zneužívání jsou to, co ve Vás vyvolá hnus a smutek. A funguje to skvěle. Závěr filmu mi přišel dost mimo, i když na druhou stranu si dovedu domyslet, proč to tak tvůrci zamýšleli. Ostatně konečně měla nad svým tělem kontrolu sama a ne jiní. Co se ale musí nechat je to, že byť jsem žena, tak musím říct, že Dominika Morávková - Zeleníková je neskutečně krásná žena.  Je to opravdu artový a nezávislý film, který rozhodně nesedne každému, ale za shlédnutí rozhodně stojí. ()

Gladi odpad!

Účelový film, ktorý nemá takmer nič so skutočnosťou, čo sa týka detského domova. Je veľmi naivné si myslieť, že dieťa dosiahne 18 rokov, dajú mu obálku a pošlú do sveta... ()

a0001

Špinavý, tvrdý, autentický film, ktorý nemá v tomto smere v podstate rovnocennú konkurenciu. Hypno-svinstvo o jednom tragickom osude. Dobrodružno-dramatické, špinavo-neľudské. ()

blondboss

Netušil som, že v našich končinách sa dajú natočiť kvalitné filmy, ktoré svojou surovosťou a reálnosťou zabijú diváka do kresla. Film Pirko je podobný príklad, kedy nám tvorcovia ťažko atmosfericky ukazujú život na pokraji spoločnosti a to, čoho sú ľudia schopní. Dominika Morávková je azda jedna z najlepších súčasných slovenských herečiek, klobúk dole pred výkonom, a navyše celkom odvážnymi scénami. Dávam "len" silné tri hviezdy kvôli tomu, že niektoré situácie boli naozaj trošku nelogické a konanie postáv občas naozaj hlúpe. Inak ale jeden z tých lepších slovenských filmov. 65 % ()

solisoli

Tak ošklivý film je naozaj umenie natočiť. Táto téma je už mnohokrát obohraná, ale nie tak výstižne, ako v tomto príbehu. Musela sa dramaturgia poriadne pousilovať, aby sa našlo v tejto dobe tak výstižné prostredie. Napriek tej ohavnej stupídnosti, skvele prepracované, prirodzené, výborné herecké výkony. Je treba uznať, že aj skvelá réžia. Že aj takto to v skutočnosti môže byť, nie je pochýb, hlavne, keď sa jedná o Prahu. ()

honzic

Překvapivě dobře natočený film, hudba a kamera jsou fajn. Nepovedl se ale moc scénář a dějová linie. Hodnocení: 60 % ()

JenYu

Při takovém filmu si člověk uvědomí, jak spoustu běžných věcí bere jako samozřejmost. A ony samozřejmostí nejsou. ()