Kruté bolestné lásky jedné slovenské plavovlásky. Osmnáctiletá Martina, která si říká Shakira, po dosažení plnoletosti opustí dětský domov, v němž vyrostla. S obálkou peněz, taškou osobních věcí a s hlavou plnou naivních představ vyrazí ze zapadlého východoslovenského regionu do Prahy za svým klukem Romanem, který z „děcáku" odešel před nějakou dobou. V české metropoli se však ukáže, že Roman se potuluje s partou mladých zlodějů, bezdomovců a narkomanů. A za peníze na dávku je schopen čehokoliv. I prodat půvabnou blonďatou Shakiru obchodníkům s bílým masem... (Česká televize)

Slepejsek

Doslova zoufalý scénář (čím víc ke konci, tím zoufalejší) a prvoplánová snaha šokovat (za každou cenu). Hvězdičku ponechávám za záblesky (návštěva matky - do telefonu a naivitu hlavní postavy - i když tady má naivita takový rozsah, že soucit přerůstá v přání, ať už ji, proboha, někdo probere - ale právě to je ten důvod hvězdičky) ()

Accuphose

Rozporuplný pocity, první hodina je natočená klišovitě, s příšerným zvukem, a vlastně nezajímavě. Dalších 15 minut je natočeno poměrně silně a dalo by se to přirovnat i k světové kinematografii, tedy svou otevřeností. Nicméně ten konec není úplně dramaturgicky ustálený a vlastně ta nekonzistence mi možná vadí ze všeho nejvíc. 50% ()

fruitixx

Tak mělo to vyznít jako obrácená psychologie..Je to totiž vemi depresivní film...ale díky němu jsem rád za to málo co mám, protože podle tohoto filmu je to strašně moc. ()

JB001

Hodně depresivní příběh o dětech z děcáku s překvapivým happyendem v rámci možností a výborným hereckým výkonem představitelky v hlavní roli. Osobně bych film natočil a ukončil sebevraždou skokem z okna... ()

zorrra

Mne sa film páčil,ako bol natočený. Nie som ziadny odborník,jednoducho tie scény a zavery boli perfektné. Za to samotný obsah filmu bol šokujúci, miestami az nechutný,niekedy som mala pocit,že si prijdu na svoje aj nejakí sadisti a úchyláci...ale ako povedala sesterka- na takú komédiu zabudneš hneď ,ale nad týmto budeš este dlho rozmýšľať. ()

sasankinbrat

Zmiesane pocity. Vykon Dominiky Zelenikovej als Martina (Shakira) excelentny, bez ohladu na jej fyziologicke prednosti, ktore nebolo treba tak casto pripominat. Rola Martiny bola skutocne narocna a Dominika si za jej zvladnutie zasluzi velky respekt. Film je postaveny vylucne a len na pribehu Martiny, vdaka comu Dominka mala moznost vyniknut, ale toto je zaroven aj slaba stranka filmu. Divak sa nedozveda absolutne nic o dalsich osudoch vedlajsich postav, mozno s vynimkou Romana. Druhe pozitivum je tema, akokolvek nechutna, drsna, poburujuca. Mam rad provokativne temy vyvolavajuce otazky. Tento film by mohol mat potencial vyvolat spolocensku a snad aj odbornu diskusiu o otazkach, ktore jednoducho su sucastou systemu. A tu pre mna pozitiva koncia, zial. Tvorcovia podla mna zdaleka nevyuzili potencial, ktory sa im v podobe tak vaznej temy ponukal. Svoju snahu obmedzili takmer vylucne na snahu vyvolat v divakovi znechutenie. Zbytocne predlzovane zabery svojou dlzkou miestami uz tyrali. Priam krcovita snaha udrzat divaka v stave znechutenia taktiez. Aj preto sa ponuka otazka: S cim pridu dalsie generacie tvorcov, ak tento pokus o sokovanie a znechutenie za kazdu cenu, bude mat vacsi uspech? Nechutnych tem ponuka system neurekom. Urcite sa bude dat coho chytit, ked najblizsie nejaky "tvorivy fajnsmeker" bude potrebovat dejovu barlicku v podobe hovna mimo toaletnu misu. Btw. postava Bolka Polivku je tak trosku smutny obraz toho, kam by herci jeho formatu klesnut nemali. Ale preco sa tam, kua, objavil Kemka? O com bol jeho "vstup"? Total trapny ulet tvorcov bez akehokolvek zmyslu, ktory akurat nastve, sorry. Kratke vstupy off topic hviezd a "hviezd", ktore ozivia dej napr. vtipom, film pozna nejake to desatrocie. Ale toto? RESUME: Palec hore, Dominika! Jedna hviezda za herecky vykon v hlavnej postave, kde vsak umelecky prinos tohto filmu konci, jedna hviezda za uchopenie sa zaujimavej temy. ()

stanslon

Surové, ale ne samoúčelné? Takových filmů i seriálů se vyrojilo v poslední pětiletce hafo. Já v tom viděl hlavně ty hnusné scény znásilňování a závěr, že kdyby se hrdinka dala rovnou na dráhu pornohvězdičky, bylo by jí mnohem lépe. Ona vlastně i naše obdivovaná herečka, s údajně nejkrásnější figurou (ale i na Slovensku mají dokonalejší) už si tam nakročila, protože si poněkud nevinnější porno zahrála i ve Špině. Ale dávám jí za bujné poprsí a odvážnou exhibici dvě hvězdy. Nepatří autorce s extravagantním jménem. Někdo tomu dokonce říká Art. ()

SNCIS

Plusy a mínusy - Plusy: Soundtrack se skládá z Rytmusových pecek, zazní i Keď Jazdíme My. Poté zahlédneme několikrát Dominiku Morávkovou - Zeleníkovou úplně nahou. Příběh není úplně hloupý, je však blbě natočený. Mínusy: Zbytečně dlouhé, depresivní a ve finále film o ničem: Neboť konec to zabil. - 10%. ()

Anajka

No nevím, vypadá jako snaha o sondu do hloubky společnosti, sociální, psychologické drama. Ale celkově je spíš slátanina s pár zajímavýma scénama, kterých je poměrně škoda. Konec filmu to celé shodí někam do nesmyslu. Jakoby každou půlku scénáře psal někdo jiný. A i celkově je to trochu nesmysl. ()

ciapok

povedzme si to narovinu ... nahota a násilie je zaručený recept na úspech, hoci sa to "myslí dobre". Stvárnenie je solídne, surovo inscenačné, ale funguje to. Je to veľmi nepríjemný film, ktorého posolstvo je ale trochu búchanie na otvorené dvere, resp. na dvere, ktoré tam ani nie sú... neviem, komu je vlastne adresovaný- je to varovanie deťom, aby nešli bývať do detského domova ?? alebo katolíkom, aby konečne začali premýšľať o antikoncepcii ?? Záver ale bohužiaľ potvrdil, že odkaz asi nebol žiadny, nakoľko hlavná postava akoby zvíťazila nad zlom tým, že ostáva v sex priemysle...hm ;) ()

peter.m

"Čo kukáš? Si chcem zapamätať jak nechcem dopadnúť, nie?" Tak takto zle mi z filmu už dlho nebolo. Aj keď je otázne či za to môže film alebo skôr spoločnosť, ktorá sa stala inšpiráciou pre tento výborný kúsok. Čo k tomu dodať? ADACTA spieva na svojom albume TMA: "Úzkosť objíme ťa. Ako matka dieťa." PS: názor mojej pani: "Krutá realita detí z detského domova." ()

LEFTFLANK

"My si vytancujeme čo budeme chcieť!" Temná pointa na záver ktorá deklasuje už tak krívajúci film. Téma silná a ja si ilúzie o detských domovoch a to čo nasleduje po nich nechcem nijak predstavovať lebo je to ešte horšie než by sa dalo predpokladať. Natočiť ale o tom film odvahu žiada o tom niet pochýb. Filmu však chýbala ja neviem "iná" forma realizmu? - na jednej strane kruté životné podmienky, na druhej strane mladá zaľúbená myseľ dievčaťa v tomto bode je to dosť pre mňa nereálne, ja viem, nie som tak starý aby som zabudol akou naivitou dokážu ovplívať mladí ale ak by som sa stretol s takou partiou kriplov, zlodejíčkov a feťákov tak by som vzal nohy naplecia, aj tá situácia - dostane prachy odíde do Prahy? za frajerom? ktorý sa jej vôbec neozýva? Ja som si tiež v mladosti užil "svoje" zrovna v Prahe takže takéto divné chovanie by som pripísal mentálne zaostalejšiemu jedincovi čo naša postava ani nebola len to proste niekto takto narval do kopy bez snahy pozrieť sa na to z diaľky; navyše pre mňa zle časovaná hudba najskôr raperi a nejaké skutočne vhodné tóny prídu v polovici aj to v dosť osekanej forme; novú vlnu mám rád ale nie všetko dokáže plniť predpoklady sa do nej dostať - za odvahu a za tému 30% ()

martina2103

Přiznám se, že u tohoto filmu vůbec nevím, jak ohodnotit. Je to natolik silný a abnormálně drsný příběh, že volím zlatou střední cestu, protože nemohu říct na něco tak drastického, že je to super ani že je to propadák, protože tam byly dobré herecké výkony a skvěle zachycené prostředí. Hodnocení je tedy u mně ovlivněno přímo obsahem, který je vzhledem k tomu, že jsem žena pro mně děsivý, brutální, jednoduše hnusný. Obdivuji proto herečku Dominiku Morávkovou-Zeleníkovou za její výkon, výkon, který herečka podávala jako žena, manželka a matka, takže jsem nevěřícně koukala nebo spíš u brutálních scén ani nekoukala, jak to dala, protože detailné záběry byly opravdu síla a právě kvůli těmto záběrům se už na film určitě nikdy nepodívám. Když pominu brutální záběry, zklamal mně konec filmu... ()

evita_

No ja nie som teda filmový guru, ale toto bol tak predvídateľný film, že som to zvládla "prorokovať" aj ja. Dlhý predlhý úvod smerujúci k tomu, čo asi všetci vedeli... Časť filmu, kde ju predali pasákom bola tak krátka, že vlastne človek nemal ani šancu nejako súcitiť s postavou (áno bolo to nechutné a nepríjemné ale čakala som viac)... Jednu minútu bola u pasákov, druhú už zdrhla. No a nakoniec skončila v bordeli...Plytké, veľmi plytké. A tá prehnaná snaha všade šupnúť nejaký vulgarizmus, len preto aby to bolo akože zo života. Och joj :-( ()