Kruté bolestné lásky jedné slovenské plavovlásky. Osmnáctiletá Martina, která si říká Shakira, po dosažení plnoletosti opustí dětský domov, v němž vyrostla. S obálkou peněz, taškou osobních věcí a s hlavou plnou naivních představ vyrazí ze zapadlého východoslovenského regionu do Prahy za svým klukem Romanem, který z „děcáku" odešel před nějakou dobou. V české metropoli se však ukáže, že Roman se potuluje s partou mladých zlodějů, bezdomovců a narkomanů. A za peníze na dávku je schopen čehokoliv. I prodat půvabnou blonďatou Shakiru obchodníkům s bílým masem... (Česká televize)

PavelVanekArt

Nic, co bych neviděl jinde, jen tady je to v Česku, což značně ztrácí na atraktivitě. Buchta si nechá dělat měsíc nedobrovolnej rape a pak si v klidu ve slabé chvilce sleze z okna a řekne si Fuck it, nějak to doklepu na striptérku, abych se měla dobře. Dvě hvězdy za syrovější rape, jinak nuda. 2* a.k.a 30% ()

Juto

Film o sexuálnom otroctve, by mohol byť dobrý, keby ho nerobili Slováci a Češi. Na tomto filmy pokazili všetko, čo sa dá. 2/10 ()

HorrFi

Většinou ve mě česká a slovenská tvorba nevzbuzuje žádný emoce, ale týhle holčiny mi bylo fakt líto.. neni to lehký když má člověk kolem sebe bandu vypatlanců.. ()

chelseaman22

Kdoví, proč se film jmenuje právě Pirko, každopádně pokud čtete tuto stať a zrovinka se chystáte vypadnout z děcáku, tak vás definitivně zapřísahám, abyste se nevydali směr Praha, kde vás tu někdo zneužije či tu okrade o peníze na chleba s laciným margarínem. Pak byste totiž nemuseli skončit jen v blázinci, nýbrž i na jednotce intenzivní péče z důvodu přesycení těla levnou drogou zakoupenou na kdesi v temné uličce na Žižkově. 72 % ()

Johnny.ARN

Tento film ma dva silné plusy, prečo sa to oplatí vidieť. Ukáže Vám nefunkčnosť systému a skvelú Zeleníkovú a jej dve prednosti. Inak opäť dlhé zábery, dramatická hudba a všetky tie boliestky, čo trápia súčasnú tvorbu. Ale ten záver je mocný. 2 z 5 ( Mestske Kulturne Stredisko, Kino Stropkov ) ()

Tosi

Jak jsem chválil slovenskou Špínu, tak Pirko mi vůbec nesedlo. Stejně silné téma, ovšem Pirko plavalo jen po povrchu, naložilo si spoustu debilních dialogů a chtělo šokovat nechutnostmi. ()

Jizni Tlapa

Na české poměry výjimečné!! Silný snímek, umocněný temnou kamerou, street gheto dialogy a hlavně skvělou hlavní aktérkou, která je výjimečná a hlavně neokoukaná....to už se bohužel nedá říci o vedlejších profláklých tvářích, které kazí celkový zážitek... ()

Sfinkter

Drama z vod sociální spodiny je pro běžného diváka nepříjemným zážitkem, pro mnoho lidi však doslovnou realitou. ()

Yoshimitsu

Mohli z toho udělat klidně hodinový dokument a nic by se nestalo. Náhled do kruté reality za, kterou si můžou víceméně lidi sami, kde navíc hlavní dívčinu hraje úplně neznámá vyvinutá herečka, která to zahrála uvěřitelně obstojně, tak mi vůbec nevadí, že z toho udělali celý film. Dávám 70% ()

Autogram

Zvláštny experiment, štúdia jednej nešťastnej existencie, od pekného decáku do nepeknej dospelosti. Neznalý pomerov môže získať dojem, že Praha je mesto slizkých predavačov hotdogov a taxikárov, čo za pekný úsmev vybavia v Prahe „pekný“ byt. Prvá polovica filmu je obyčajná, tá druhá rozhodne nie. Rozmýšľal som, kto si má vychutnať tie hororové scény a neprišiel som na to, skôr ich beriem ako výstrahu pre mladé dievčatá. O to viac som bol zmätený zo záverečného vyznenia happy-endu, a či to vlastne bol happy-end. Film rozhodne nenudí a napriek výhradám vďaka nejednoznačnosti a naliehavosti odkazu nemôžem ísť pod tri hviezdy. –––– A ty čo sa na mňa lepíš? Vypadni! ()

venca163

Je to síla, filmařský nedostatky tu považuju za podružný a cenim ten formát. Je dobře, že to pořádně řeže do živýho. Hlavně tou scénou "kariéra na privátu", kterou autoři neodbyli jedním ze 147 způsobů na téma "to si divák domyslí". Občas je dobrý si nic nedomýšlet a ukázat vše v plný nahotě (ehm). Jak řikam, síla. (85%) ()

herr_carter

Jeden z nejbrutálnějších filmů československé moderní doby, stejně jako například u filmů Bohdana Slámy i tady oceňuji především ten dokonalý city režisérského dua pečlivě vybrat řadu neherců a hnusných ex/interiérů tak, aby vše zapadalo a působilo přirozeně. Kdo ví, kolik takových holek kdy vylezlo a ještě vyleze z děcáku v domění, že jdou vstříc světlým zítřkům, ale realita je naprostým protipólem jejich růžových představ................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Loki_Six

Dominika je krasna a sexy a to herectvo som jej miestami aj veril, co je u slovenskych hercov dost vynimocne. Pacilo sa mi hlavne ako si dali zalezat na zobrazeni krutosti a nechutnosti. ()

Gulash

Čtvrtá hvězda za scény s matkou, hlavně to nabírání špagátů hnátou a vyprsknutí kečáku. ,,Nevim jak se jmenoval..urobili jsme tě na diskotéce. Ráda tancuješ? To je proto." so authentic ()

Retik

Syrová podívaná rozdělená do 3 fází, z nichž vás asi nejvíce dostane ta druhá, která je opravdu mrazivá a nebylo příjemné se na ni koukat. Výborný výkon Dominiky Morávkové-Zeleníkové ve vás dokáže nahromadit velmi nepříjemnou atmosféru, která se bohužel rozplyne v závěru filmu, který byl pro mě celkem nepochopitelný vzhledem k vývoji celého příběhu. 4.5/10 ()