V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

owwidius

Pekne vizualne, ale tak strasne moc pre detskeho divaka. Postavy uplne jednoduche a jednoznacne, nic viac ako klasicka zapletka. Vo vysledku ma to nebavilo, ale asi niesom cielovka. [#19/2017] ()

Rathalos

Kraska a zviera je uz klasika a urcite kazdy clovek videl nejaku tu verziu,ci filmovu alebo animovanu a samozrejme toto spracovanie je vyborne po kazdej stranke,nemam co vytknut a velmi ma potesila pritomnost herecky Emmy Watson,neskutocne zlate ziena...:-) ()

MickeyStuma

Jedna z nejznámějších pohádek o dívce, která po uvěznění, po snaze zachránit svého otce, dostane tzv. Stockholmský syndrom a zamiluje se do svého věznitele, který je sice vlivem kletby nestvůrou, ale na základě vyřčené lásky se promění v pohledného mladíka. Snad není nikoho, kdo by tento příběh neznal. Své zpracování má i v českém filmu. ´Kráska a zvíře´ (1971) a nebo ´Panna a netvor´ (1978). Studio Walta Disneye příběh proslavilo svým animovaným snímkem a nyní přišlo s jeho hranou verzí. Onu milou a pohlednou dívku pod jménem Bell si zahrála Emma Watson a kupodivu dobře. Najdou se sice scény, kde to krapet zaskřípe, ale divák sledující hlavně příběh a poslouchající písničky takovýto neduh lehce přehlédne. Žánrově se jedná o muzikál a vcelku chytlavý. Jednoduché a melodické písničky jsou sice u Disney filmu prim, ale tohle je něco víc. Jestli to děti zaujme, těžko říct, ale muzikálové nadšence určitě. Výprava skvostná, CGI animace už dle zvyku, příběh srozumitelný s patřičným humorem a k tomu ty muzikálové zpěvy. Co chtít víc, než si snímek náležitě užít. ()

Folky

Je to dobrá pohádka a fajn muzikál, ale...já nemám rád pohádky a muzikály. A od toho se vlastně kompletně odvíjí mé hodnocení. ()

burton

Krásná pohádka, klasický příběh.....nic pro dospěláky, kteří zapomněli a jen fakticky hodnotí zpracování a neponoří se do krásného příběhu. Emma je skvělá, Evan je super, do zvířete se nejde nezamilovat. A všechen ostatní nábytek jde dokonale s dobou. Muzikály nemám ráda. Tomuto uděluji vyjimku za pět. ()

Ombak▼Penari

Hezké zpracování, které v zásadě nenudí, ačkoliv občas rozpočet a bombastické scény zachraňují celkem nijak oslnivě svěží scénář, ostatně co taky čekat u pohádkového remaku číslo dvěstědvacetšest. Herecky celkem není co vytknout, Emma i Luke Evans na jedničku, jen to zvíře se mělo na konci změnit v někoho přeci jen více charismatického. Takže vcelku spokojenost, ale stejně jako u dalších verzí příběhu si neodpustím konstatování, že národ, který má Pannu a Netvora, tohle v zásadě nepotřebuje. Chvála Juraji Herzovi. ()

helloween93

Kráska a zvíře byl první projekt distribuovaný studiem Disney do kin v roce 2017. Z filmu se stal velký hit, který vydělal 1,2 miliardy amerických dollarů a po The Last Jedi se film stal druhým nejvýdělečnějším filmem roku 2017. Beauty and the Beast je rozhodně vizuálně kouzelná pohádka, ve které se hodně zpívá, nic víc v tom asi ani nejde hledat. Film jsem viděl prostřednictvím HBO HD s českým dabingem a musím uznat, že přezpívané písničky do češtiny nebyly nijak bolestivé. Příběhově film nijak extra nepřekvapí, ale nenudil jsem se ani chvíli. 3* ()

KHkomiks

Zkurvenej Disney zase jede na jistotu. I když v tomto případě vpohodě pohádka,co neurazí a má příjemné obsazení , chytlavé písničky a sem tam vtip. ()

FeriusParfax

Emma Watson je tak sexy ženská, že jsem tomu filmu musela dát 2*. Jinak už 1 000x ohrané téma. Nevím, koho to může pořád bavit. Úplný originál jsem nikdy neviděla, ale nemyslím si, že jsem se tím v životě  ochudila. Tohle mi stačilo. A už přísahám na holej pupek, že disneyovkám  další šanci nedám!! ()

Kiisaki

Vyrůstala jsem během "Disney renesance" devadesátých let a Kráska a zvíře je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Není proto divu, že jsem šla do kina s dost silnými obavami. Bála jsem se, že se dočkám stejné kýčové příšernosti, jako byla Popelka. Moc odvahy mi nedodaly ani ukázky zpěvu Emmy Watson, která mi do role příliš nezapadala... Po zhlédnutí filmu ovšem musím s velkou poklonou uznat, že lépe to dopadnout nemohlo. I když se příběh filmu drží originálního animáku dost věrně na to, aby to v divákovi vyvolalo vlnu silné nostalgie, je děj obohacen o spoustu nových postav, scén i písní na to, aby člověk s chutí očekával, co přijde dál. Každá úprava i každý nový prvek však film nijak neshazují - naopak, v mnohém si nová verze poradila lépe než ta původní. Dostává se nám vysvětlení některých mezer (proč si nikdo z okolí nepamatuje existenci zámku?), lepší náhled do duší hlavních postav a také budování vztahu mezi Belle a Zvířetem je zde mnohem věrohodnější a zajímavější. Film je prodchnut vydařeným humorem a když chce rozesmutnit, tak vám vžene slzy do očí. Pokud jde o mé pochybnosti ohledně Emmy, beru vše zpět - v Krásce opravdu zazářila a nedovedu si představit, že bych se dívala na někoho jiného. Skutečnou hvězdou je ovšem báječný LeFou, kvůli kterému se ztropilo ve světě tolik humbuku - každý člověk, který se rozhodl kvůli jemu orientaci film bojkotovat, je totální idiot... I když by možná bylo co vytknout, vzhledem ke konečnému dojmu nemůžu hodnotit jinak než PERFEKTNÍ. ()

pepa3rd

Moc hezky udělané, nicméně, oproti animované verzi, jsou mluvící skříň a svícen, tak nějak méně uvěřitelné a já tak častěji myslel právě na to, než na vlastní příběh. 65 % ()

Torpid

Zatímco z Popelky od Branagha jsem před dvěma lety byl nedšenej, tady jsem po hodině začal používat rychloposuv. Přitom jsou použity téměř shodné ingredience k vytvoření velkolepé kostýmní , staromilsky působící pohádky. Asi to chce skutečně velkou citlivost režiséra, aby se to celé nepřeklopilo do podbízivého rutinního kýče. Celé to na mě působilo jako hudba Alana Menkena. Přesně padnoucí 1000x slyšené řemeslo, bez výraznější melodie a lehce k zapomnění. ()

Torgal

Vizuálne nádherné s dokonalou princeznou Emmou Watson, ale nezasialo ma to. Vo výsledku je to len klasická animovaná disneyovka prekonvertovaná na hraný film. Množstvo pesničiek je tu len preto, že boli aj v pôvodnej verzii a dej posúvajú len minimálne, ale najväčší mínus vidím v spracovaní vzťahu medzi hlavnými postavami. Sympatie, ktoré k sebe rýchlo pocítili sa mi zdali byť veľmi nedostatočne zdôvodnené a tak na mňa film v emotívnej stránke úplne nefungoval. Taký Gaston v podaní Luka Evansa bol omnoho lepšie vykresleným aj stvárneným charakterom. 6+/10 ()

HenryIvan

Znesiteľné len keď sa nespieva, čo je bohužiaľ najviac polovica filmu. Skvostne nádherná Emma Watson je jediná vec, kvôli ktorej sa oplatí film vidieť. Pravdupovediac si však môže búchať hlavu o stenu, že túto úlohu vymenila za úlohu v La la lande. Disney sa tu vydáva akousi muzikálnou cestou, čo nevyznieva príliš dobre, lebo celé je to klišé, trápne a až otravné. Takéto adjetkíva sa k rozprávke príliš nehodia. 60 %. ()

tomik99

Klasická pohádka, u které člověk ani neví, co by přesně na ní měl mít rád, nebo na co se zlobit. Je to hezky barevné, Emma Watson je skvělá, Luke Evans ještě o něco lepší. Ostatní dabéři byli také výborní, v tomto ohledu si není na co stěžovat. Je to stále pohádka, takže nelze čekat nějaký hlubší příběh či neočekávaný zvrat. Písničky se pěkně rýmovaly, ale že bych z nich byl unešený, to se také říct nedá. Co se nedá filmu upřít, je to, že je pěkně zpracovaný. To určitě. Ale jednou mi to stačit vidělo. Víckrát asi ne. ()

Kingjiri

Po technický stránce skvělá práce od vizuálu přes výpravu až po kostýmy. Po dramaturgický stránce asi nelze klasickou pohádku s černobílejma postavama a boji dobra se zlem včetně předem danýho konce uplně hodnotit. Snad jenom typický Disneyovský pozpěvovačky mi vyloženě vadily. Muj šálek kávy pohádky fakt nejsou, ale projekci jsem vzhledem k umístění v TOP 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob bral jako povinnost. Nakonec se z toho stala spíš příjemná než útrpná povinnost, tři slabší hvězdy. ()

Hpatrik

Další pokus o reinkarnaci, a další selhání. Tahle verze ale zabředává místy až do parodie. Emma, ačkoli je to výborná herečka, se sem prostě typově vůbec nehodí. Scénář je doslova odfláknutý lacinými zvraty, které sice víme že přijdou, nicméně tvůrci si s nimi hlavu určitě nelámali. Písničky jsou dlouhé, nezáživné. Vypadá to sice docela pěkně, ale tím už nikoho dneska neohromí. Předchozí francouzká verze s Leou a Vincentem rozhodně lepší. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)