V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

geek.ondra

Neskutečně přeplácaný a otravný hovno. Po všech těch písničkách, tanečních a hýbající ho se nádobí by mohl nejeden divák dostat infarkt obzvlášť když to má takovou stopáž. Abych ale nebyl zlej tak ty prachy na tom vidět jsou a Luke Evans je naprosto boží. Disneyovský kýč v tom nejhorším slova smyslu. 5/10 ()

tranquill

"Ale je tak sečtělá a ty si spíše atletický.. Já vím, nerozumím jí..ale to bude tou krásou..." Škoda té nevyrovnanosti kvality songů, někdy byly kvalitní i vtipné, jindy slabé. ()

Hellierer

Nechápu jak se tvůrcům podařilo dokázat to, že film má sice o zhruba 40 minut víc než-li originál a přitom je příběh zkratkovitější a více bez emocí než právě originál. Písničky zde spíše nudí a kromě ústředního motivu, který stejně ji každý zná si nezapamatujete ani jednu melodii a taneční čísla jsou přinejmenším průměrná a při nejhorším příliš přeplácaná efekty. Taktéž mi docela vadil příliš agresivní feminismus hlavní postavy, nevím jestli tím trpí originál nebo je to snad přítomností Emmy Watson, ale opravdu to bylo do očí. Nicméně výprava filmu, dabing vedlejších postav (na konci i chvilku ne jen ten) a vyloženě vychutnaný záporák Luke Evanse drží film spolehlivě nad průměrem. 60% ()

BDMarty007

Klasická pohádka Kráska a zvíře má poměrně jednoduchý a nekomplikovaný děj a tak jsem byl zvědavý, s jakým zajímavým nápadem tvůrci přijdou, aby z toho bylo možno uplést plnohodnotný film. Bohužel jedinou inovací je jakási etnická, genderová a další vyváženost aktérů, což v kulisách vycházejících z pozdně středověké Evropy vypadá trochu podivně. Je to velice výpravné, ale jinak trochu nudné a roztahané. Šok jsem zažil v momentě kdy poprvé zazpívali a bohužel toho tam není málo. Kdyby nezpívali, možná bych dal i 3 hvězdy. ()

haWranka

Je pro mě hrozně těžké dát tomuhle filmu je 3*, ale já prostě nemůžu jinak. Možná, až se podívám znovu, ale teď ne. Animovaná verze je mou nejoblíbenější disneyovkou, takže když se tady začala krásná Emma Watson (filmaři nemohli vybrat lépe) procházet po městě při písni "Bonjour", mé srdce zaplesalo. Ovšem pak - a já nevím proč - se vše zamotalo pouze do písniček. Ano, jsou hezké, ale oproti originálu natahované. Navíc, z mně naprosto nepochopitelných důvodů, byly přidány i další písně. Z Beauty and the Beast se tak stal čistokrevný muzikál, snad ještě muzikálovější než Lalaland... Dost tím zanikly všechny postavy, nedostaly totiž tolik prostoru, kolik by si zasloužily. A to je věčná škoda, protože Emma byla kouzelná, Dan Stevens "Zvíře" byl kouzelně sarkastický (ano, oproti animáku, kde byl spíš moula, opravdu povedené...) a Luke Evans byl naprosto k sežrání - charismatický záporák je vždycky nejlepší! Bylo to moc hezké, to ano, "nábytek" sršel humorem, hudba podmanivá, obrazová stránka vlastně dokonalá. Ale... ()

Eventyrer

Krásny, vtipný, rozprávkový. Tri slová, ktoré tento film dokonale vystihujú. Bola tam jedna nudná scéna, priveľa spevu, ktorého by ani nevadilo, lenže všetko to rušilo dabovanie, ktoré hoci bolo skvelé, v piesňach bolo hrozné, pretože skrátka nejde dabovať spievanie tak, ako hovorené slovo. Dabing veľmi hatil celkový zážitok, ale napriek tomu príjemná podívaná s kvalitným obsadením, krásnou a podmanivou hudbou, vtipom a rozprávkovosťou. ()

neo93

Filmová adaptace animovaného snímku z roku 1991, který se opírá o známý příběhu o krásce a zvířeti. A celý film se drží tohoto zavedeného schématu. Tedy, v tomto případě Bell musí přijít na hrad kvůli svému otci, zde potkává netvora, do kterého se záhy zamiluje, a tím zlomí kletbu, jelikož se jedná o zakletého prince. Nic, čím by mohl film příběhově překvapit. Ale svým celkovým podáním rozhodně stojí za to. Ať už je to výbornou výpravou, kostýmy, choreografií či hudbou, ačkoli ne všechny písničky se mi líbily, některé z nich byly až nesnesitelné. Také některé scény postrádají logiku, ale dají se opomenout, přeci jen se jedná o pohádku. Mírně mě zklamala oblíbená Emma Watson, které sice to neskutečně sekne ve všech předvedených šatech, ale bohužel nemá dostatek prostoru ke svému herectví. Naopak animované postavičky v podání např. Emma Thompson, Ewan McGregor či Ian McKellen jsou skvělé. Film rozhodně nejvíce ocení děti, ale také dospělé publikum se může příjemně odpočinout a zároveň i pobavit, tak, jak se mi podařilo. ()

darjeeling

Kráska a zvíře z roku 1991 je můj nejoblíbenější disneyovka. Na hranou verzi jsem se hodně těšila a musím říct, že se jim povedla. 1) Obsazení bylo parádní! Emma Watson byla ideální volba pro Bellu. Stevens taky dobrý. Gaston mě trochu zklamal čekala sem, že bude víc slizký. Luke Evans odvedl dobrou práci, ale myslím, že na Gastona by se více hodil třeba Hugh Jackman, zato Josh Gad byl dobrá volba! Dále...můj miláček Kevin Kline, skvělý jako vždy! Ian McKellen, Ewan McGregor tvořili skvělou dvojici! Úžasná Emma Thomson, která vůbec nevypadá jako babička! A ještě musím zmínit klavír v podání Stanleyho Tucciho a skříň Audry McDonald. Úžasný páreček. 2) Pěvecká čísla se povedla. Pěkné nové skladby Evermore a How does a moment last forever 3) Líbilo se mi přidání příběhu Belly matky. ()

RajAthen

Remake známé kreslené předlohy, o který nikdo nežádal, ale který přitom nabízí díky jinému formátu trochu jiný zážitek. Předloha je brána opravdu velmi vážně a film se nevydává vůbec vlastní cestou, většina scén je koncipována úplně stejně. Ale přesto - vůbec to nevadilo. Velmi vzácný příklad povedeného transferu informace, snad nás nečeká vlna genericky vyráběných dalších animáků... ()

agrimon

Možno som dal trošku vyššie hodnotenie ako si to v skutočnosti zaslúži.. Ale bola to príjemna oddychovka so super čarovným svetom a navyše nemám to ani ako porovnať s predošlími verziami filmov. Každopádne Emma Watson sympaticky zahrala. ()

Trixinka

Nové zpracování pohádkové klasiky se dle mého názoru (až na pár věcí) povedlo. V celkovém hodnocení musím ovšem ubrat 1 * za některé písničky (např. písnička v jídelně u večeře) a herecké obsazení - nemůžu si pomoct, ale Emma mi v roli Krásky nějak neseděla a Zvíře mi bylo sympatičtější jako zvíře :). Naopak padouch v podání Evanse byl dokonalý. ()

ER

Dobrá podívaná, ale za srdce mne to nechytlo. V rámci výpravných pohádek však není co řešit a děj má všechny ingredience ,jenž naplňují filmové kasy. ()

E lan

Moc hezky zpracovaná pohádka zpracovaná klasickým způsobem s výbornými triky, sympatickými herci a dobře udělaným scénářem. Možná jen ty písničky mohly být malinko kratší a méně bombastické. ()

kukkik

Krásná pohádka, graficky dost možná nejkrásnější hraná Disneyovka ale.. Jsou tu dvě ale, díky kterým si tu čtvrtou hvězdu nezaslouží; počítejte se mnou - Film sám o sobě 4 hvězdy + Emma Watson = 5 hvězd - černoši kvůli politické korektnosti (doprčic, byli v originále? Nebyli. Byli ve Francii v té době? Nebyli, tak sakra už ale.. přestaňte už přetvářet historii, nejste Ministerstvo pravdy. Černou Feather duster vám neodpustím, svině levičácký) = 4 hvězdy - homosexuálové kvůli politické korektnosti (stejný případ jako s černochy) = 3 hvězdy. ()

Likan7

Tak předně, je to nádherný. Na ten svět se krásně kouká. Animace asi nikdy nebyla lepší a triky jsou opravdu v top formě. I písně dokážu nějak přežít, i když nejsem zrovna fanda muzikálů. S čím mam ale velký problém je obsah. Jasně, je to pohádka, takže se musí jet v zajetých kolejích s maximálně občas nějakou maličkou zajížďkou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby byl film o 20-30 minut kratší, jen by mu to prospělo. Tak prostinký příběh se Billovi Condonovi prostě a jednoduše nepodařilo roztáhnout na 120 minut tak, aby tím příběh neutrpěl. Jo...a udělal jsem chybu, když jsem si 20 minut před koncem přečetl Pomův komentář a zbytek filmu byl naštvaný proč jsem si to sakra nepustil s titulky a nevychutnal tu plejádu vynikajících herců, kteří mi bohužel byli ukradeni. ()

LuiCJ

Pôvodný film Kráska a zviera z roku 1991 mám veľmi rád, no toto dielo ešte radšej. Kráska a zviera (2017) je pekný film po viacerých stránkach. Ako predloha poslúžila práve verzia z 1991 a tak sa zaradil do kategórie Disneyho hraných remakeov animovaných snímkov. Jedná sa asi o prvý film, ktorý som z tejto kategórie hollywoodskeho velikána videl a myslím si, že aj jeden z najlepších. To, že toto dielo je silne založené a inšpirované animákom z 1991 je možné vidieť hlavne na scénari. Stephen Chbosky a Evan Spiliotopoulos síce napísali scénar pre tento film, avšak je priam totožný s tým pre povôdný film od Lindy Woolverton. Nie je to podľa mňa vôbec zlé, naopak, je zaujímavé vidieť tie scény v hranom prevedení. Aj keď tu sú pridané nejaké nové elementy čo sa týka scénaru, príbeh a hlavná pointa zostáva rovnaká. Obidve verzie sú založené na variácii rozprávky Beauty and the Beast od francúzskej spisovateľky Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Čo sa týka samotného "vonkajšieho" spracovania, aj keď ide o rodinný film, obsahuje zopár scén a prvkov, ktoré by som neodporúčal úplne najmladšiemu obecenstvu (napr. scény s vlkmi). Dalo by sa povedať, že tento film je brutálnejšia verzia jeho animovaného predchodcu. Čo ešte musím pochváliť, sú vizuálne efekty. Disney má v oblasti fantasy skúsenosti a týmto sa to iba dotvrdilo. To čo sme mohli vidieť v animovanom filme, je tu "živé" a vyzerá to úžasne. Hrad, prostredie, dedinka, všetko... Herecké úlohy sú tiež ďalšou "časťou" filmu, vďaka ktorej som mu udelil plné hodnotenie. Každá rola dokonale pasovala hercom a tým myslím naozaj všetkých. Či už je pekná Emma Watson v úlohe Belle alebo Ewan McGregor ako Lumière. Hudba a muzikálové prevedenie filmu je tiež nádherné a práve soundtrack od legendy, pána Alana Menkena patrí k mojim najobľúbenejším. Filmu nechýba ani romatika, ktorá sa časom stala akousi základnou jednotkou Disneyho snímkov. Videl som aj verziu filmu s predohrou, ide o hudobné rozšírenie pred samotným začiatkom filmu. Taktiež som si aj zaspieval pri Sing Along verzii a tak sa Kráska a zviera zaradila medzi moje najobľúbenejšie filmy. Bill Condon odviedol skutočne veľmi kvalitnú prácu. ()

Acrobat odpad!

Disney sta prznitel vsetkeho ziveho dokazal vytvorit z otrepanej a neinvencnej rozpravky unudeny, gycovy, jednorozmerny bezduchy spektakl, kde este nikdy neznela veta lubim ta tak prazdno. Nabubrely gyc, kde sa to nezapametatelnymi hudobne odflaknutymi pesnickami len tak hemzi. Hovoriace cuda su uz len stipkou ladovca a bestia je krajsia ako niektory ludia. Plytvanie slovami na toto prazdno v dnesnom obale. Urcite nie pre ludi dobrej vole. (Videne 27.12.2019, joj archiv) ()

holub109

Pohodová Disneyovka, která mě bavila hlavně díky úžasné Emmě Watson. Je to pěkně natočené a obsažené, příběh zná snad každý, ale stejně dokáže zabavit. Bez mé oblíbené Emmy bych ale musel jít o * níž. 70% ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)