Poldark (TV seriál)

Poldark

Drama / Historický

Velká Británie, 2015–2019, 41 h 43 min (Minutáž: 55–60 min)

Předloha:

Winston Graham (kniha)

Anne Dudley

Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Ruby Bentall, Jack Farthing, Phil Davis, Crystal Leaity, Tristan Sturrock, Sabrina Bartlett, Beatie Edney, Alexander Arnold, Michael Culkin, Henry Garrett, Gruffudd Glyn, Warren Clarke, Kyle Soller, Will Mattos, Heida Reed, Matthew Rohman, Matthew Wilson, Pip Torrens, Ed Browning, Gracee O'Brien, Jason Squibb, Emma Spurgin Hussey, Richard Harrington, Luke Norris, John Hollingworth, Caroline Blakiston, Robin Ellis, Sebastian Armesto, Turlough Convery, Mark Frost, John Nettles, Hugh Skinner, Gabriella Wilde, Richard Dillane, Samuel Valentine, Patrick Ryecart, Richard McCabe, Amelia Clarkson, Julian Seager, Robert Dawson, Stuart Davidson, Sally Dexter, Robert Daws, Stuart McNeil, Harry Richardson, Tom York, John Hopkins, Sean Gilder, Elsa Mollien, James Wilby, Christian Brassington, Richard Hope, Freddie Watkins, Simon Meacock, Steve Walsh, Jake Blight, Rose Reynolds, Ciara Charteris, Alex Bartram, Will Merrick, Rebecca Front, Max Bennett, Ellise Chappell, Josh Whitehouse, Charlie Field, Peter Sullivan, Andrew Gower, Tim Dutton, Anthony Calf, Ben Lambert, Danny Kirrane, Sophie Simnett, Richard Durden, Charlie Field (a.z.), Max Bennett (a.z.), William Mannering, Jason Thorpe
  • pavcas

Nudná limonáda s charismatickým hlavním hrdinou, kterýmu ale jeho lásku k služce nemůže nikdo věřit, chemie nefunguje, je to nezáživný, místama až nudný, bez náboje a pořádnýho příběhu. Pokud chcete vidět třeskutou chemii, skvělý dialogy a 100% uvěřitelný herce, koukněte se na Outlander (Cizinka). To je příběh, ktrerý má absolutně všechno, co Poldark postrádá + ještě charismatičtějšího hlavního hrdinu a ústřední dvojici, kvůli který nebudete v noci moct usnout.:-)(13.8.2017)

Výborně napsaný seriál. To, co by ve většině seriálů bylo natáhnuté do celé série, je tady zobrazeno v jednom, maximálně dvou dílech a vůbec to nepůsobí uspěchaně, nebo zkratkovitě. Po každém díle jsem měla pocit, že jsem s postavami prožila jedno dlouhé období, ve kterém stihly projít jistým vývojem a dokonale jsem tak dokázala pochopit jejich motivy. Mužskému publiku se to občas možná může zdát jako velká červená knihovna, mně však ta romantika přišla naprosto nenucená a přirozená a rozhodně v seriálu nehraje hlavní úlohu. Poldark doporučuji především těm, kteří stejně jako já mají slabost pro dobová dramata a už jim dlouhou dobu chyběl v tomto žánru kvalitní kousek, tady ho máte.(10.5.2015)

Chtěla jsem vidět, jak sympatický trpajzlík Kili z Hobita, tedy Aidan Turner, povyrostl - a stálo mě to víc než osm hodin času téměř bez přestávek. Sice si na romantické ani dobové kostýmní věci příliš nepotrpím a většinou mě nebaví je sledovat, do tohohle příběhu jsem se úplně zamilovala. Ross Poldark je skvěle napsaná i zahraná postava a jeho drahá Demelza za ním nijak nezaostává. Už teď nedočkavě vyhlížím druhou sérii...(25.11.2015)

Dobře odvedené kostýmní drama. Aidan Turner coby hlavní hrdina nezklamal - umí hrát a jeho Ross je silný a inteligentní chlap, kterým mužně zmítá vnitřní bouře mnohdy protichůdných citů. A co si budeme povídat, Aidan je krásnej a přitažlivej chlap, kterého má kamera ráda. Navíc má naštěští skvělou chemii s Eleanor Tomlinson, která hraje jeho vyvolenou Demelzu (koukněte se na tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=sCpKGZbIxu4). Jejich postupně se vyvíjející vztah, kdy se Demelza musí mnohému naučit (a stejně tak Ross), je krásným příkladem, jak vyprávět romantický příběh. Příběh o ekonomické krizi a skomírajících cornwallských dolech by si zasloužit větší grády, ale ani nenudí. Na druhou sérii se určitě ráda podívám.(16.8.2015)

Vedel som, že ma seriál strhne, ale že až toľko, tak s tým som veru nerátal. Úchvatné seriálové spracovanie knižných predlôh od Winstona Grahama, myslím, že tak nejak by si to predstavoval aj on sám. Dejová linka plná intríg a šachových partií medzi protivníkmi, kde hrá hlavnú rolu nenávisť, pomsta, závisť, ale i láska, oddanosť, priateľstvo.... Ani jedna časť zo všetkých sérií nie je slabá, každá so sebou priniesla niečo zaujímavé a napínavé. K tomu úchvatné exteriéry, Demelzine (Eleanor Tomlinson) zasnené pohľady z útesu na more, vynikajúci hudobný doprovod, nádherná výprava spolu s kostýmami... no čo poviem, tu nie je nad čím váhať, treba len pozrieť. Ten čas strávený pri tomto seriály za to rozhodne stojí. Masterpiece, už sa teším na piatu sériu, žiaľ pravdepodobne poslednú.(6.9.2018)