Poldark (TV seriál)

Poldark

Drama / Historický

Velká Británie, 2015–2018, 33 h 50 min (Minutáž: 55–60 min)

Předloha:

Winston Graham (kniha)

Anne Dudley

Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Ruby Bentall, Jack Farthing, Phil Davis, Crystal Leaity, Tristan Sturrock, Sabrina Bartlett, Beatie Edney, Alexander Arnold, Michael Culkin, Henry Garrett, Gruffudd Glyn, Warren Clarke, Kyle Soller, Will Mattos, Heida Reed, Matthew Rohman, Matthew Wilson, Pip Torrens, Ed Browning, Gracee O'Brien, Jason Squibb, Emma Spurgin Hussey, Richard Harrington, Luke Norris, John Hollingworth, Caroline Blakiston, Robin Ellis, Sebastian Armesto, Turlough Convery, Mark Frost, John Nettles, Hugh Skinner, Gabriella Wilde, Richard Dillane, Samuel Valentine, Patrick Ryecart, Richard McCabe, Amelia Clarkson, Julian Seager, Robert Dawson, Stuart Davidson, Sally Dexter, Robert Daws, Stuart McNeil, Harry Richardson, Tom York, John Hopkins, Sean Gilder, Elsa Mollien, James Wilby, Christian Brassington, Richard Hope, Freddie Watkins, Simon Meacock, Steve Walsh, Jake Blight, Rose Reynolds, Ciara Charteris, Alex Bartram, Will Merrick, Rebecca Front, Max Bennett, Ellise Chappell, Josh Whitehouse

Za tu Demelzu jsem chtěl dát 5 hvězdiček, ale chce to trochu objektivity. Vlastně je to seriálová červená knihovna, která je předvídatelná až na dřeň a chvílemi je až přespříliš sladká. Tvůrci se za to naštěstí nestydí a v žánru se pohybují jako ti nejprotřelejší veteráni. Ross Poldark je Mirek Dušín Anglie 18. století a pokud přežijete první dva slabší díly, už vás ze svých spárů nepustí. Seriálová závislost.(24.9.2016)

• geklon

Tahle sladkobolná historka dost flašinetářsky připomíná jaká byla ta doba zlá, krutá...až Vám z toho u čtení vlhnou oči. Za mě asi né. Zpracování je víc, než solidní a t že to bude mít úspěch je jasné ústřední milenecká dvojice je přec nádherná. POhádkové hraní mě trošku vytáčí....ale proč ne. Jiný čas, jiný mraf.(2.8.2018)

• erased

Dlouhé odkládání v tomto případě nebylo kvůli nezájmu nebo skepsi, nýbrž jen o tom dostat se do spravné nálady na dobové drama, která mi obvykle sednou dokonale. Poldark jim ovšem nemůže být vzdálenější. Kde se (britská) literární klasika, ať už romantická nebo realističtější, drží relativně při zemi, alespoň z pohledu dnešního diváka, příběh z osmnáctého století napsaný ve dvacátém století a adaptovaný ve století jednadvacátém šustí papírem pomalu v každém zvratu. Za celou první sérii jsem se proto nedokázal zbavit dojmu, že sleduju romantickou pohádku o sociálně angažovaném krasoňovi. Když to celé doplňuje !neskutečně! otravná hudba, úporné křeči z překonávání těch úvodních osmi dílů se rovnala jen ta, se kterou se autoři snažili zpracovat jedno z mých nejoblíbenějších historických období. EDIT: Třetí sérií se Poldark zařadil na první příčku seznamu the guiltiest of guilty pleasures, kdy KAŽDOU scénu balancuju někde na pomezí fyzické bolesti, hysterického smíchu a napříčetného vzteku vůči tvůrcům. Pravděpodobně se z něj taky vymýšlí ty vůbec nejzvrácenější a nejzvrhlejší drinking games. Tento seriál ze mě udělal regulérního alkoholika, takže čekání na další sérii nikdy nebylo tak dlouhé.(4.7.2017)

Výborně napsaný seriál. To, co by ve většině seriálů bylo natáhnuté do celé série, je tady zobrazeno v jednom, maximálně dvou dílech a vůbec to nepůsobí uspěchaně, nebo zkratkovitě. Po každém díle jsem měla pocit, že jsem s postavami prožila jedno dlouhé období, ve kterém stihly projít jistým vývojem a dokonale jsem tak dokázala pochopit jejich motivy. Mužskému publiku se to občas možná může zdát jako velká červená knihovna, mně však ta romantika přišla naprosto nenucená a přirozená a rozhodně v seriálu nehraje hlavní úlohu. Poldark doporučuji především těm, kteří stejně jako já mají slabost pro dobová dramata a už jim dlouhou dobu chyběl v tomto žánru kvalitní kousek, tady ho máte.(10.5.2015)

• pavcas

Nudná limonáda s charismatickým hlavním hrdinou, kterýmu ale jeho lásku k služce nemůže nikdo věřit, chemie nefunguje, je to nezáživný, místama až nudný, bez náboje a pořádnýho příběhu. Pokud chcete vidět třeskutou chemii, skvělý dialogy a 100% uvěřitelný herce, koukněte se na Outlander (Cizinka). To je příběh, ktrerý má absolutně všechno, co Poldark postrádá + ještě charismatičtějšího hlavního hrdinu a ústřední dvojici, kvůli který nebudete v noci moct usnout.:-)(13.8.2017)