Poldark (TV seriál)

Poldark

Drama / Historický

Velká Británie, 2015 - 2018, 33 h 50 min (Minutáž: 55–60 min)

Předloha:

Winston Graham (kniha)

Anne Dudley

Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Ruby Bentall, Jack Farthing, Phil Davis, Crystal Leaity, Tristan Sturrock, Sabrina Bartlett, Beatie Edney, Alexander Arnold, Michael Culkin, Henry Garrett, Gruffudd Glyn, Warren Clarke, Kyle Soller, Will Mattos, Heida Reed, Matthew Rohman, Matthew Wilson, Pip Torrens, Ed Browning, Gracee O'Brien, Jason Squibb, Emma Spurgin Hussey, Richard Harrington, Luke Norris, John Hollingworth, Caroline Blakiston, Robin Ellis, Sebastian Armesto, Turlough Convery, Mark Frost, John Nettles, Hugh Skinner, Gabriella Wilde, Richard Dillane, Samuel Valentine, Patrick Ryecart, Richard McCabe, Amelia Clarkson, Julian Seager, Robert Dawson, Stuart Davidson, Sally Dexter, Robert Daws, Stuart McNeil, Harry Richardson, Tom York, John Hopkins, Sean Gilder, Elsa Mollien, James Wilby, Christian Brassington, Richard Hope, Freddie Watkins, Simon Meacock, Steve Walsh, Jake Blight, Rose Reynolds, Ciara Charteris, Alex Bartram, Will Merrick, Rebecca Front, Max Bennett, Ellise Chappell, Josh Whitehouse

BBC opět potěšila a opět ukazuje, jak by mělo vypadat historické drama. Najdete tu všechno od lásky přes zradu až po sociální problémy tehdejší společnosti. Ve víru toho všeho se točí Ross Poldark, který se snaží dělat správné věci a zároveň se staví proti tehdejším společenským konvencím. Příběh se odehrává v hornickém prostředí Walesu na sklonku 18.století (ne 17.). V hlavních rolích excelují Aidan Turner a Eleanor Tomlinson a výborně jsou obsazené i vedlejší postavy. Velká spokojenost a velká natěšenost na další řadu. 90%(30.4.2015)

BBC jako tak často potěšila. Jedná se v podstatě o klasické kostýmní drama, kde kromě existenčních potíží jde o milostný trojúhelník. Ovšem nebojte se, děj se v tomhle směru nevydá cestou ohraného klišé a titulní hrdina udělá na první pohled neromantickou, ale ve výsledku fungující volbu. Jeho vyvolená mimochodem v průběhu několika dílů jako postava krásně rozkvete. A aby Poldark nebyl příliš dokonalý, za část svých potíží si může hlavně sám. Well done, guys!(25.8.2015)

Výborně napsaný seriál. To, co by ve většině seriálů bylo natáhnuté do celé série, je tady zobrazeno v jednom, maximálně dvou dílech a vůbec to nepůsobí uspěchaně, nebo zkratkovitě. Po každém díle jsem měla pocit, že jsem s postavami prožila jedno dlouhé období, ve kterém stihly projít jistým vývojem a dokonale jsem tak dokázala pochopit jejich motivy. Mužskému publiku se to občas možná může zdát jako velká červená knihovna, mně však ta romantika přišla naprosto nenucená a přirozená a rozhodně v seriálu nehraje hlavní úlohu. Poldark doporučuji především těm, kteří stejně jako já mají slabost pro dobová dramata a už jim dlouhou dobu chyběl v tomto žánru kvalitní kousek, tady ho máte.(10.5.2015)

Přepychový majstrštyk příjemně ubíhá. Přesně takhle to mám rád. Už jen proto, že s krásnou Demelzou a romantickým fešákem Poldarkem mě bylo fajn. Téměř okamžitě se mi jaksi vryly oba pod kůži. Nepřemohlo je nic, pouze vášeň. Mám zálibu v takových příbězích. A to nemluvím o tom, jak je vše obohaceno nádhernými pohledy na skály a mořské pobřeží, jež hladí svojí nádherou. Už se moc těším na další pokračování.(14.8.2016)

• geklon

Tahle sladkobolná historka dost flašinetářsky připomíná jaká byla ta doba zlá, krutá...až Vám z toho u čtení vlhnou oči. Za mě asi né. Zpracování je víc, než solidní a t že to bude mít úspěch je jasné ústřední milenecká dvojice je přec nádherná. POhádkové hraní mě trošku vytáčí....ale proč ne. Jiný čas, jiný mraf.(2.8.2018)