Mladá Jane Parker (Maureen O'Sullivan) cestuje do africké džungle spolu se svým otcem Jamesem (C. Aubrey Smith), který se společně s lovcem Harry Holtem (Neil Hamilton) shání po slonovině. James Parker je pevně přesvědčen, že někde v divočině existuje sloní hřbitov, na němž zahálí spousta nevyužité slonoviny. Po dlouhém bezvýsledném hledání dorazí expedice k tajuplné hoře Mlčení, která je chována domorodými obyvateli v nevysvětlitelné úctě. Zde se skutečně objeví mnoho sloních koster. K překvapení cestovatelů se však se vynoří i podivná forma lidského života: Jane je unesena divokým bílým mužem - Tarzanem (Johnny Weissmuller)... První ozvučené zpracování slavného románu Edgara Rice Burroughse z roku 1912. V hlavní roli plavecký olympijský šampion Johnny Weissmuller. (Pohrobek)

Chajimwitz

Tarzana Džonyho,jinak skvělého hráče vodního póla, fantoma plaveckých bazénů a vyžírače olympijských metálů jsem jako děcko neuvěřitelně žral a nenechal jsem si nikdy ujít možnost zhlédnout za 2 československé koruny film,kde hrál opičího muže.I když už se natočily od té doby miliony dalších příběhů s různými herci(G.Scott,G.Morris,Ch.Lambert,B.Crabbe,L.Barker,H.Brix atd.),tak pro mě existuje jen Johnny Weissmuller. ()

inutihar

Dokonalý materiál pro analýzu postkoloniální kritickou teorií. Je tam snad všechno: bílá nadřazenost, exploatace zdrojů "třetího" světa, rasové a genderové stereotypy, dichotomie pána a sluhy a vůbec veškeré kulturní dědictví kolonialismu, které mě napadá. ()

Heavyman

Nehorázně násilný film jak vůči zvířatům tak domorodcům. Ovšem tolik akce a originálních nápadů (trpaslíci co mají v jámě obří gorilu,která pro jejich zábavu drtí nešťastníkům kosti) se jen tak nevidí. A že film vznikl v roce 1932 je až neuvěřitelné, to pak odpustíte i Tarzanovu oholenou tvář a zoologické nesmysly(indický sloni s nalepenýma velkýma ušima) a přehnané zabíjení.( jak snadno jde zabít lva a levharta jsem tedy netušil) ()

Likan7

Nebýt posledních 20 minut, byl by první filmový Tarzan na pěkný 4*. Věčná škoda toho "akčnějšího" závěru bez atmosféry prvních 2/3 filmu. Jinak sledovat tento film je zajímavé už jen z pohledu tehdejších filmových praktik. Střih, kamera, expozice. Musím uznat, že při zadní projekci s domorodci jsem se vyloženě zasmál. Se vším respektem, holt je tomu filmu prostě neuvěřitelných 90 :) ()

Plastík

Západní němci to vysílali celkem často. Díky, NSR. ZDF nebo ARD. To je jendo. Pustil bych si to klidně znovu, i když bych určitě prohlídl leckterý filmový trik. ()

Eigis

Film pro mě má neodbytné kouzlo, takové už se dnes zkrátka netočí. Dnes se každý snaží o určitou realističnost a vyjádření pocitů či emocí. Tento film je na místo toho složen z řady bitek a soubojů, ale nechybí zde i určitá míra poučení a kritiky lidí, kteří i dnes kvůli zisku neváhají plundrovat přírodu. Toto je opravdu příjemná pohodovka. ()

blondboss

Prvý hraný film o Tarzanovi, ktorý na svoju dobu musel skutočne žať úspechy, lebo niektoré bojové scény so zvieratami boli celkom slušné, aj keď povedzme si pravdu, drvivá väčšina scén bola už momentálne naozaj smiešna. A hlavne na konci filmu ma už bolela hlava z toľkého kriku. Trošku nedotiahnutý dej, ale kto čakal v tom čase vôbec nejaký dej, že? 50 % ()

Zombee

Dle mého nejlepší Tarzan historie. Hodně scén recykloval film s Ronem Elym o 30 let později ( pouze byly obarveny). ()

StaryMech

První z Weissmullerových tarzaniád je asi nejmalebnější - občas jsem měl dojem, že se dívám na kvaš Zdeňka Buriana. Vlevo vpravo hafo zvířat, většinou pravých; Pygmeje předstírají načernění civilizovaní trpaslíci. ()