Na mňa príliš iba o hypotékach a bankách. Chýba tomu hravosť a odlahčenosť Vlka z Wall Street, ktorý by pobavil, aj keby ste ho videli v čínštine. Pri textových informáciách “kde sú teraz” bez fotiek postáv v záverečných titulkoch som podľa mien nevedel, o koho sa jedná. Herci ale super, najviac prekvapil Carell, ktorý má z ľahkých komédií nakročené do charakterného herectva.(7.1.2016)

Skvelé. S obrovskou chuťou natočený, napísaný a zahraný film so super drivom. A ani mi nevadilo, že tým finančným bullshitom čo sa tam riešili som nerozumell a ani po filme im nerozumiem. A je jedno, že mi ich vysvetľovala Margot Robbie vo vani. 8/10(28.2.2016)

• mat.ilda

Nekonečnou řadou kusých projevů v květnaté finanční terminologii, pronášených spekulantskými pijavicemi s osobním životem nula, takřka ubita dospívám k informacím, které jsem, značně srozumitelnější formou, už jaksi dávno obdržela. Based on a true "comedy", s největším výskytem záporáků ever... a to jsem neviděla předlohy!(6.3.2016)

Snímek, který neurazí, avšak ani nenadchne... První film, u kterého mi mevadilo si uprostřed skočit pro občerstvení (Advance Screening at Buffalo Grove Theatre, 12. prosince 2015; Buffalo Grove, IL)(23.12.2015)

• m.krudenc

Velmi zajímavé téma, výborné obsazení ale mě se pracování nelíbilo. Bylo příliš umělecké. Jednoduší a přímý příběh by byl pro mě lepší. V některých částech jsem se hodně nudil. Někdo namítne že to byla dynamická, emotivní zábava, ale u mě spíš vyvolalo zmatek.(5.1.2016)

Tak víš co? Já tam dám normálně plnou. A je mi vcelku jedno, že jsem nerozuměl slovům a chytal jsem se jen gest. Klidně mi mohli říct, že to je film o nedostatku planktonu v Uruguayi a já bych jim to věřil. Jen bych předpokládal, že místo obleků budou tahat neopreny a finální scény nepřinesou mému přemýšlení takový dopad. Ta esence stojí úplně mimo téma. Zásadním aspektem je drajv v kombinaci s hereckým osazenstvem. To namícháte a pak je úplně jedno o čem a proč. Je potřeba začít googlovat jméno Steve Carell častěji.(19.3.2016)

Zvláštní na tomto filmu je, že jsem se dokázala bavit, i když jsem místy aktérům vůbec nerozuměla, o čem hovoří.(5.7.2017)

// "Pravda je jako poezie. A většina lidí kurva nenávidí poezii." Ten film je jako kdyby Margin Call na steroidech měl sex s Vlkem z Wall Street. Plus Margot Robbie ve vaně. 10/10 (btw. co se sakra stalo je smutný, nicméně fakt, že to posral úplně každej, mě na tom osobně baví naprosto nejvíc)(31.12.2015)

Výborné drama, které mělo být v kinech už dávno - světová finanční krize z r. 2008 (resp. americká hypoteční krize z r. 2007) si o filmovou reflexi vyloženě říkala. Pokud mohu soudit, film zvládá komplikované téma podávat vcelku srozumitelně (i když ty vysvětlující vsuvky s lidmi jako Anthony Bourdain nebo Selena Gomez bych si klidně odmyslel), a celkově na mě působí dojmem, že to je jedna z filmových událostí letošního roku. Jsou tam výborní herci, velké emoce i spousta velmi silných momentů - jsem si jistý, že spousta lidí bude tento film vynášet do nebes. Mně ale tak úplně nesedl, vadily mi například zcizující promluvy postav do kamery a různé podobné formální blbinky (jako dlouhé zaostřování na snímanou postavu apod.), jinému se to ale líbit jistě může. Ať už člověk je či není s tématem filmu obeznámený, film lze určitě doporučit všem. Je to podle mě dost zásadní výpověď o našem světě, kterou by asi mělo vidět co nejvíc lidí. Otevře ten film oči někomu na správném místě? Kéž by...(4.1.2016)

Většinu filmu jsem sice netušila, o čem přesně je řeč, a klidně se k tomu přiznám, ale myslím, že poznám dobře režírovaný a především zahraný film. Skvělý herecký výběr to celé vedl a žasla jsem nad jejich výkony. Jen je škoda, že mi tyhle ekonomické termíny moc neříkají, a co se týká nějakých hospodářských systémů, jsem opravdu ztracená. Odlehčily to ty vložené vysvětlovací vtípky (Selena navíc v mini roli potěšila), ale přesto si myslím, že tématicky je to pro běžného diváka poněkud velké sousto. Neuškodilo by více zahrát na "lidskou" notu a o něco víc poodhalit rodinné vztahy a niterné pocity jednotlivých postav... ale chápu, že to asi nebyl záměr filmu. ~(3,8)~(6.1.2016)

Film o nedávné finanční krizi, která zasáhla celý svět. Je zde poctivá snaha vysvětli problematiku hypoteční krize v souvislosti se sekuritizací i ratingovými agenturami, lehce se dotýká i vlivu pohybu úrokových sazeb. Je tak kandidátem na komplexní v podstatě dokument (bráno s rezervou) o finanční krizi. Bavilo mě (avšak zcela mi tam nezapadalo - proto o hvězdu dolů) zpracování vysvětlujících vsuvek i děj zaměřený na osoby, které chtěly na prasknutí bubliny vydělat.(5.1.2016)

První polovinu filmu jsem vůbec netušil, o čem to je. Druhou polovinu mi to začalo trošku docházet. Nicméně tenhle film má dvě roviny. Jednu obsahovou, v níž je nezastupitelný a měl by ho vidět každý bankovní zmrd na téhle planetě. Druhá rovina se týká zpracování, které je špatné, nezajímavé, dost roztříštěné a ani herci mi zrovna nesedli. Když to vykrátím, vyjde jasných 50%.(8.3.2018)

• SeBig

Tak tohle si strčte doprdele jestli se vám to tam vůbec vejde s tou přechcanou stopaží(20.3.2018)

90 % a rozhodně režisérův nejlepší film. Finanční krize z pohledu finančníků - a je to zajímavější a lidštější, než to zní. Sázka na nejistotu vyžaduje určitou spolupráci diváka, ale všechny na první pohled složité termíny mu vtipně a na úrovni laika vysvětlí. Pokud se dá tenhle film označit za komedii, pak je to komedie plná sarkasmu. Nedělá si ovšem legraci z lidí, kterým bankéři neměli půjčku nikdy dát, ale z bizardní zvrácené situace, kterou velké banky vytvořily. A nesnaží se z hlavních postav dělat cool chlápky, kteří svou šikovností získali stovky milionů, naopak otevřeně říká, že sázejí na situaci, která povede k milionům lidí, co přijdou o dům, práci a někteří možná spáchají sebevraždu. Film neprozradí nic nového člověku, co se o téma aspoň povrchně zajímal. Rozhodně ale musím ocenit jeho tvrdou upřímnost a závěr, který divákům s půlkou mozku nabídne hodně témat k debatě nad tím, v jaké společnosti to vlastně žijeme a jestli s tím vůbec jde něco dělat. Proč ale nakonec nedám pět hvězd? Inu, Sázka na nejistotu není film, který bych nutně musela vidět znova.(5.1.2016)

Téma, které je pro Ameriku velmi ožehavé, ale přitom točeno jasně s oscarovými ambicemi. Zajímavá režie a kamera dávají filmu šmrnc neotřelosti, výborná hudba a excelentní herecké výkony (zejména Bale a Carell) baví celou stopáž, ale ten scénář je zbytečně moc o ekonomice (sice je ve snímku několik odlehčených scén, ale chybělo mi to jako celek) a stopáž mohla být o dvacet minut kratší. Celkově mezi 3/4 hvězdami.(10.1.2016)

Vitajte v realite! Skvelý film, ktorý možno na začiatku môže mnohých odradiť spŕškou nezrozumiteľných informácií a hromadou postáv miešajúcich sa v rýchlom slede. Potom je to však už jazda, ktorej záver veľmi dobre poznáte, napriek tomu vás to baví a desí zároveň. Osobne musím povedať, že podkutá informáciami z dokumentu All Watched Over by Machines of Loving Grace (konkrétne prvá časť sa tejto problematiky týka) som problém s tým o čo kráča nemala a odporúčam ho každému, kto je rád v obraze. Musím pochváliť naozaj výborné herectvo Christiana Balea aj Steva Carela. Dodali filmu ten správny drive. Najviac na tomto filme ma však dostala, jeho informačná obsahová hodnota, ktorá hovorí nepeknú pravdu o nás ľuďoch a o tom ako tento svet vlastne funguje. Ako je však vidno stále sme sa nepoučili...tá posledná veta zamrazí.(20.1.2016)

Detaily tohto filmu som absolútne nepobrala. Ten hlavný odkaz bol ale viac než jasný. Film mal ohromnú dynamiku, ani chvíľu ma nenudil, muzika miestami viac než výborná, herci zaujímaví, dokonca ani Carell mi nevadil, ale Bale tu bol číslo jedna a kľudne ho mohlo byť viac. Ak sa tomuto filmu vyhýbate, prestaňte to robiť!(21.2.2016)

"SAINTS DON'T LIVE ON PARK AVENUE." ------------- Adam McKay sčasti opustil svoje korene hlboko zapustené v komediálnom žánri (nezabudol a evidentne na ne nedá dopustiť, bolo ich tu mierne cítiť a z veľkej časti sa vrátili aj o tri roky neskôr, v minuloročnom Vice) a naservíroval poriadne strhujúcu pecku z prostredia vysokých čísel s nezastaviteľným tempom, natočil dve hodiny kecov, ktorým nikto nerozumie, no napriek tomu väčšinu bavili, a tiež priniesol na zlatom podnose zrejme najlepší money film od čias dávno vzdialených dnešku, od čias zatiaľ neporazeného kráľa finančných filmov – Wall Street. Scorseseho Vlk je oproti tomuto úplná žbrnda. Pre tých, ktorých v záverečných minútach ovládol hnev, ponúkam čiastočnú satisfakciu v podobe snímku Masaker na Wall Street.(29.5.2019)

Hoci je snímok príliš technokratický ( finančných termínov je tu príliš ) a chýba mu istá hravosť, tvorcovia sa to snažia vykompenzovať atraktívnym rozprávaním a určitou nadsádzkou. Hoci uznávam, že aj rozprávačský štýl nemusí každému vyhovovať. V tomto je film jedinečný. V každom prípade je to jeden z najsilnejších príbehov s dokonalou pointou o svetovej ekonomickej kríze spred pár rokov.(18.1.2016)

• VášaVF

Tenhle snímek měl dostat Oskara v kategorii nuda roku a ne za (pro mě zcela nepochopitelně) scénář. Přiznám se, že jsem na to koukal kvůli hvězdnému obsazení a to asi byla chyba. Ještě by mě zajímalo, proč je film v kategorii "komedie". Co na tom mělo být vtipného? Asi to, že striptérka měla hypotéku na 4 baráky.(5.5.2016)

Pro znalce ekonomické problematiky, hlavně na poli hypoték, určitě zábavné, se spoustou zajímavých informací. Pro ostatní, neskutečně náročná podívaná, kde se nešetří ekonomickými výrazy, o kterých nemá běžný smrtelník ani potuchy. A pokud nic nevíte o americké finanční krizi, ani nebudete vědět, o čem film vlastně byl. Podobná témata naleznete ve snesitelnější a zábavnější formě ve "Vlkovi z Wall Street".(19.7.2016)

1 2 3 4 5 6 7 10 18 27 35