Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

srbak

Deadpool 2 nie je horší, ako jeho predchodca, ale vo svojej podstatne sa diametrálne líši od jednotky. To je (aspoň pre mňa) trochu zarážajúce, no pre veľkú skupinu fanúšikov príjemné zistenie. Bohužiaľ sa do nej neradím. Každopádne je to stále solídna zábava a dobrá "popkornová podívaná". ()

Sdoom

Ještě o něco přepálenější a s chatrnějším a nezapamatovatelnějším dějem, než byla jednička. Opět se zde tlačí na pilu v podstatě pořád a i přes několik opravdu povedených vtipných scén, jimž kraluje seskok padákem, nemohu udělit lepší hodnocení než silnější 2 hvězdy. Na jednu super scénku je tu až příliš mnoho slabého odvaru a trapných pokusů o vtip. Bohužel. Viděn Super Duper cut. (blu-ray, orig.) ()

charlie_ando

Ryan Reynolds to dokázal a společně se svým druhým já DeadPoolem je můj hrdina. Podařilo se mu něco, co není ve filmovém světě až tak pravidlem a to že mě nezklamal. Sice se říká, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, ale to jsou v jeho případě prostě keci, jen ten proud je ve dvojce o poznání dravější. Nic složitého nevymýšlel a držel se svých osvědčených zbraní z jedničky - černého humoru, trefných hlášek (ve vysoké kadenci), pop-kulturních narážek (a že jich bylo a snad na nikom nenechal nit suchou), politické nekorektnosti, spousty násilí a hlavně toho nejdůležitějšího koření absurdity. Jak hlásí plakát všechno bude větší a je to tak. Tvůrci vzali již osvědčený a úspěšný mustr z jedničky a prostě jen zařadili vyšší rychlost. Voilà a ono to skvěle funguje. Vrátili se stáří známí z předchozího dobrodružství (Karan Soni jako indický taxikář Dopinder je opravdu bizarní figurka) a přidali se dva noví hrdinové, drsný Cable z budoucnosti (skvělí Josh Brolin) a štístko Domino (Zazie Beetz). Povedla se také výměna režiséra a David Leitch tuhle adrenalinovou jízdu zručně kočíruje k velkému finále, které mě opravdu bavilo. Někdo píše o skřípajícím úvodu, ale to si opravdu nemyslím, počátek sice brnká na vážnější strunu, ale dle mého názoru je to to jen ku prospěchu, protože tak ještě víc zvýrazní ten uragán, co po něm následuje. Kapitolu samu pro sebe je výběr písniček, protože ten někdo, kdo je za to zodpovědný (asi to bude Tyler Bates), musí ujíždět na hodně slušném matroši (Philip K. Dick by mu záviděl) nebo naopak si zobl něco, co už má dávno prošlou dobu spotřeby a jeho noční můry bych nikomu nepřál, ale písně, u kterých bych si myslel, že nikdy nemůžou dávat smysl ve spojení s akčními scénami, fungují náramně a posouvají celkový zážitek o řád výš. Příběh má slušnou zápletku a druhý Deadpool tak jako celek dává nový (rozuměj ujetý) rozměr rodinné zábavě. Tahle infantilní vulgární jednohubka není pro každého, ale Ti co zůstali mládí v srdci a líbila se jim jednička, si ji proste nemůžou než pořádně užít. ()

KoRner

A opäť solídna zábava uťahujúca si snáď zo všetkého, čo momentálne fičí. Má to pomalší rozbeh, ale je tam zase viac záberov na Morenu Baccarin, takže sa to dá prekusnúť a keď nastúpi tím X-Force je to proste kanonáda popkultúrnych narážiek a vtipov, na ktoré Reynoldsovi prihráva aj výborný Josh Brolin. Páči sa mi, že sa tam nerieši záchrana sveta, ale osobné problémy postáv, čo odlišuje film od ostatných súčasných superhrdinov a je to proste super. Akurát na to, že jednotka bola veľký kinohit, má to stále riadne šitné triky. Takže štyri a pol *. ()

Wicky

Deadpool se utopil ve své vlastní šťávě. Scénář oproti minule přidává volume o 120% aneb na každou minutu udělat alespoň deset frků z nichž více jak polovina je spíše trapná a nevyužitá, než aby byla vtipná. Stejně tak je to i s akcí u které se sem tam zívne. Josh Brolin a pár momentů cool. Zbytek spláchnout šupem za Green Lanternem. 4/10 ()

iXtr3m3

Unbefuckinbelievable 2. Mega"náser" fórkov z každej jednej možnej oblasti, ktorá existuje, neskutočný nástup "nového" superhrdinského týmu, aký nemá konkurencie, všetko z jednotky ešte lepšie a tie potitulkové scény alias dve opravy, najmä tá druhá, aby som neprezradil viac, tak len tak, tak to bola fakt že pecka. Cameá geniálne, záporák-nezáporák a utajovaný záporák a jeho pravá ruka, tak to som nečakal. Neskutočná gulervúca extrémne vtipná ale aj dramatická akcia, ktorá si robí prdel zo všetkého a zo všetkých a najviac sama zo seba. To sa len tak nevidí a nieto druhý raz v rade. Wau. ()

Chmur

Myslím, že dvojka je o něco lepší než jednička. Vážnější a emocionálně vypjatější scény filmu svědčí, i když někdy jsou zbytečně moc natahované. Nekorektní humor je taktéž fajn, ale některé scény jsou jen nechutné nebo se nudně dokola opakují stejné motivy jak podle šablony. Pro Deadpoola prostě platí, méně může být občas více. Na druhou stranu některé hlášky jsou prostě skvělé. "Jsi tak temný. Nejsi z DC?" Narážek na různé slavné komiksy, filmy a série je tolik, že si budu muset DP pustit minimálně ještě jednou. Cable je skvělý. Někteří píšou, že Brolin jako Thanos byl mnohem zajímavější a charismatičtější, já si ale myslím, že je tomu přesně naopak. Skvělá je Zazzie Beetz jako Domino. Nesmírně zábavná postava. Asi nejlepší částí filmu jsou závěrečné titulky. V tomhle případě se ale jedná spíše o kompliment. ()

Rudinsky

Čaro a akciu jednotky to už samozrejme nemá (Leitch žiaľ nie je Stahelski a Millerova hravosť mu je cudzia), no i tak je to veľká porcia zábavy - najmä kvôli zápletke a udržaniu si vysokej latky humoru. Reynolds tradične dobrý, Zazie Beetz rozkošná, Brolin tomu dodáva punc rozpočtu. Scéna pristávania vo vetre vojde do dejín rovnako, ako Jaggernaut (chcem prequel o tom, ako ho chytili). ()

Wally

Oproti prvnímu dílu, kdy jsem se v kině řechtal většinu doby jako blázen, neskutečné zklamání, kdy jedinou vtipnou scénou bylo přistávání padákem nově sestaveného X-Force týmu.... Zbytek jen hloupé hlášky...nevěřil jsem, že by se mi hlavní hrdina mohl po hodině koukání tak znechutit... Nemělo to nic z toho, co tak bavilo v prvním dílů....achjooooo ()

Kredy

Jednička nebyla moc vtipná, oproti tomu je dvojka děsně nudná. Po hodině blbých keců, desetiminutová slušnější pasáž a pak to šlo zase postupně do kytek. ()

Jane18CZ

Jednička byla nadupaná, ale dvojka už šla kvalitativně dost dolu. Trapných vtipů a poznámek dosti přibylo. Pár vtipných okamžiků se samozřejmě našlo :-) takový průměr ()

Han22

Přepnout po dokoukávání hororů na dokoukávání sci-fi a začít Deadpoolem 2 nebyl úplně dobrý nápad. Když se člověk kouká na filmy kde se z 90% nic neděje a pak si pustí něco jako Deadpool 2, tak nestíhá... já musel vracet hlášky, narážky i akce, abych se vůbec chytal. Film je stejně jako první díl tak neskutečně nabitý odkazy na kulturu, DC, Marvel, X-Meny, dvoj a trojsmysly, narážkami politickou korektnost, hláškami, sprostým humorem, že se to nedá pobrat. Navíc je tu akce - divoká, krvavá, brutální, šíleně sestříhaná, kde vzduchem létají končetiny, hlavy, v jedné chvíli zahlásí Juggernaut hrdinovi teď tě roztrhnu vejpůl a taky to udělá :) Nechybí ani spousta starých songů, dubstep a bond titulky s písní Celine Dion (proč to tvůrce bondovek nikdy nenapadlo?). Možná je to mnou, ale těch narážek a odkazů bylo až moc, člověk pak nestíhá být napnutý nebo si užívat příběh, který úpřimně není nic moc. Deadpool přijde o přítelkyni, potká kluka s ohnivými schopnostmi po kterém jde zabiják z budoucnosti, protože z kluka se má v budoucnosti stát masový vrah. Tak trošku vykradený Terminátor a rozhodně nic světoborného. Proto tentokrát jen 4*. ()

WathanajX

„Naslouchej bolesti. Je to učitelka historie i jasnovidka. Bolest z nás dělá to, co jsme Wade. Občas je to zlý, cítit se jako když umíráme. Ale nemůžeme žít, dokud jsme trochu neumřeli.“ V kině jsem před lety viděla první díl. A to bylo myslím poprvé a naposled. Ani z filmu ani z postavy Deadpoola jsem tenkrát vážně nebyla nijak nadšená. Ale co. Třeba to chtělo pár let a dát tomu šanci… Klady: Mě se moc líbila postava Nathana i to, že nebyl nakonec vlastně záporák. A musím uznat, že to finále bylo fajn a i docela vtipný. I když nerada, musím přiznat, že se mi nakonec postava Deadpoola o trochu více zalíbila a místy jsem se i nasmála. Ale na druhou stranu jsem se k tomuhle filmu musela prostě "prokoukat". Od té doby jsem viděla už hodně například The Boys a musím uznat, že to nakonec není taková šílenost jako jsem si prve myslela. Zápory: Přeci jen je mi stále ještě tenhle typ humoru trochu cizí a to s těma nožičkama už na mě bylo přeci jen příliš. Velmi se tu třel humor s trapností a místy nebylo poznat prostě co je co a stále ještě mi Deadpool v mnoha věcech přijde přeci jen ždibet přes čáru. Nicméně za mě průměrný akční film a já se snažím momentálně tlumit mé nadšení a držet pěsti ať třetí díl dopadne lépe! Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Fanoušek akční superhrdinských filmů? Pak je film přímo pro vás! Pro mě možná znovu za pár měsíců. (26.) ()

666Carnage

Nečekejte žádný převraty tenhle film nenašel ani lék na slepotu ale co má je Ryan Reynolds. Vybrečel si jedničku, který dala komiksovkám eRko, které obsahovalo násilí, hodně krve a sprostou mluvu. Mno a tak když měla jednička úspěch , tak do dvojky toho dal dvakrát více. Film má raketový start a jednu hlášku za druhou, Více narážek na X-Meny a celkově na MCU. Já se v kině takhle dlouho nenasmál a při jedné scéně jsem skoro brečel smíchy a nejen já ale celý kino. Je tu více černého humoru, více nadupaného soundtracku a je tu i více postav ale nijak to nekazí celkový dojem filmu. Není to nijak přeplácané. Akce je klasicky Deadpoolovská. Josh Brolin jako Cable je krutopřísnej. A Deadpoolova parťačka Domino, kterou hraje Zazie Beetz je ve filmu taky dost ostrá a sexy, má prostě štěstí holka. Je to super komiksový film, který možná časem spojí síly s dalšími mutanty od X-Menů a nebo ho i možná potkáme v MCU. Deadpool před premiérou prohlásil, že se trojka už píše a já se nemůžu dočkat. Tuhle postavu žeru od mala a Reynolds jí prostě dělá skvělou a stará se o ní. A já mu za to děkuji a za tenhle film mu dávám 100% kdo nemá sympatie k postavě jako já ať si ubere tak 20-25%. :) ()

adam9

Deadpool 2 zdárně navazuje na první díl. V lecčems je mu podobný, ale v několika věcech také docela odlišný. Neodmyslitelná konstanta filmu jménem Ryan Reynolds však drží vše pevně pohromadě a fanoušci se budou v kinech tetelit blahem. Více zde má ext. recenze. ()

Zmrv

Druhý Deadpool je vtipnější, ale je lepší? Ne. Pořád je to ale zatraceně dobrý film, který ani na chvilku nenudí. Kromě Reynoldse to tentokrát zajištují i Brolinův Cable a Domino v podání Zazie Beetz. Příběh tentokrát hraje i na vážnější notu, což mu sice vychází, ale celkově není tak zajímavý jako v prvním dílu. Vynahrazují to ovšem skvěly záčátek a konec (včetně mezitiulkového začišťování filmových chyb) a neustálé rýpání do všeho, co se zrovna namane. Takže vzato kolem a kolem, tohle se zase povedlo. 80% ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)