Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Prochy38

Nemá cenu se rozepisovat. Nedá se říct, že by to strčilo jedničku do kapsy, ani že to bylo lepší. Bylo to jinde a přitom film neztratil jedinou kapku z toho prvního. Každopádně pro tohle já chodím do kina. Zábava neskutečná, akce, efekty, vynikající hudba........... a potitulkové scény... nemělo chybu... ()

Bingos

Rodinné hodnoty vítězí nad sebenekalejšíma zlobotama. Vždyť je to pěkné. A ta kakaová rytířka štěstěny potahala oči. A ty puberťácké / krvavé fóry prostě asi neomrzí! Občas se vykrádá jednička, ale ono to nejspíš už není moc kam sunout. Takže rodinné hodnoty a dětské pinďoury a pohoda. Fakt jsem se bavil... ()

PetkaW.

Pokračování Deadpoola mě nestrhlo ani zdaleka tak, jako první díl. Jednotlivé scény nebyly špatné, ale jako celek mi přišel film dost vlažný a takový... chaotický. Akce i efekty opět prvotřídní, hudba dokonalá, ale - hlavní hrdina nám vyměknul, přibylo srdcervoucích scén, promluv do duše... a mně to zkrátka nesedlo. Mám tohodle komiksáka zafixovaného jako hajzlíka, co se s ničím nes... nepáře, každýho má u zadku a tenhle obrat byl pro mě nemilým překvapením. Osobně mi dělalo i problém představit si to šílený zlo, které měl představovat patnáctiletý obtloustlý nesympatický puberťák, který není schopný si sám pomalu ani zavázat tkaničky a vytahuje si propisku z gatí (a to nemyslím nijak urážlivě nebo hanlivě k osobě Juliana Dennisona, zkrátka konstatuju, jak to bylo). Takže podívaná celkem slušná, nenudila jsem se, ale když znovu Deadpoola, tak rozhodně jedničku. Tohle už znova vidět nepotřebuju. ()

SHit4U

Pro mě lepší než jednička a to především díky jistotě na režisérské sesli. Všudypřítomná podvratnost není jen ta, co vidíte na první dobrou, ale i třeba v tom, že si vůbec dovolí ty nejlepší akční scény najebat do prvních 5 minut a přesto tím film netrpí. Samozřejmě nemůžete čekat něco zásadního, něco co obrátí komiksový žánr vzhůru nohami a přijde s novým směrem. Ne to opravdu ne. Ale pořád je to zábavnější, akčnější a nahláškovanější než všechny komixárny od marvelu a novýho DC universa. 5 hvězd dám až se budou zabíjet děti, nebo Batman při ultimátní bitce v psychiatrické léčebně. ()

Hanes88

Vysoké očekávání a do plné míry splněno. Neuvěřitelné, že to pořád dokáže být takové originální. Jiný hrdina prostě není více cool. Naprostá paráda :). ()

tterez

O dost lepší než jednička. Ale stejně pořád nechápu, co na tom všichni mají. Ten humor je zbytečně přepálenej, to už snad nikdo ani nebere, ne? ()

Patrik256

Rozpočet_ 110 miliónov dolárov // Tržby_ 734.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 51 888 918 KČ // Diváci v ČR_ 331 257 // Tržby v USA_ 318.4 milióna dolárov ()

BuddyO

Tipuju, že cílovka je tak 10 až 15 let.. Alesoň podle toho infantilního humoru. Tohle mě fakt nebere a podruhé to už vidět nechci. Párkrát jsem se ale zasmál, proto alespoň ta hvězda. ()

Milodar

Není to už tak osvěžující, jako první díl. Asi už Deadpool našel svou škatulku, stačilo udělat průzkumy po prvním dílu a hotovo. No nic, zdá se, že morbidní detaily a kupa pool cool hlášek nestačí. I když ta část v X-men akademii měla přidanou hodnotu. Chtělo by to, kromě nesmělých narážek na gender problematiku a migraci taky něco fakt nekorektního. ()

Foxhound#1

Je to fajn ale stále jsou hranice, které by deadpool mohl překročit, na R už jede tak proč to nerozbalit naplno. V každém případě skvěle paroduje sám sebe i ostatní komixové filmy. ()

Mimomisu

Je to jiny, nez jednicka. Samozrejme vetsi, jak se na pokracovani akcnaku slusi a patri. Ale jiny, vaznejsi, s lepsim pribehem. Videt oba filmy za sebou naraz, tak si toho rozdilu ani nevsimnu mozna, ale...vlastne mi ten (ne)posun uplne nevadi, naopak. U me to obstalo se cti a bez spoileru asi nema smysl to moc rozebirat. Nektery vtipy opet nefungujou uplne, je z toho cejtit obcaas improvizace, coz je dvojsecna zbran, ale tak nejak mam pocit, ze to k tomu patri. Stejne jako jednicka to ma trochu problemy s tempem, ale neni to nic, co by se nedalo vydrzet. Akce je vic, vsichni si to na place uzivaj (teda asi az krom ty kakaderky, co neuridila skutr pri nataceni...). Mezititulkova scena je sama za sebe na sest hvezdicek. Za me dustojne pokracovani na urovni jednicky, kde sice uz chybi ten pocit prekvapeni, co vsechno si tvurci dovoli rict na kameru v komiksovym filmu, ale jinak bez vetsich vytek. ()

geimz

Väčšie, akčnejšie, bláznivejšie, a s údernejšou kadenciou vtipov na minútu než jednotka, čo už o niečom vypovedá. Druhý Deadpool nie je bez chýb (napr. slabšie pasáže vo väzení či pomalší úvod), no ako celok je zábavnejší, napriek viacej postavám kompaktnejší a väčšinou sa mu darí aj emocionálne zapojiť divákov prostredníctvom nosnej témy filmu. Hlavne je však až po uši nahláškovaný, nabitý meta humorom tak, ako to máme radi (pár cameo rolí skutočne poteší) a obsahuje zrejme najlepšiu medzititulkovú scénu v Marvel univerze. Koho bavila jednotka, neodíde z kina sklamaný. ()

Renfield

Všechno je opravdu větší! No dobře, ten Cable... tak tedy téměř všechno je opravdu větší. Že se režie ujal David Leitch, je znát především v akčních scénách. Čímž mám samozřejmě na mysli pouze ty, které opravdu dávají vzpomenout na famózního Johna Wicka! Zbytek akčních scén v rámci možností fajn, jenže ono v rámci možností je zde velmi důležité, jde o klasický digitální komiks bordel. Hudba k nim (a nejen k nim) ovšem opět výborná a samozřejmě jak jinak, než dokonale padnoucí, například taková Enya. Ta ukončuje jednu z nejlepších scén filmu, přepadení vězeňské eskorty. Ovšem výborný je i seskok padákem a výběr členů X-Force... ono by toho bylo. Příběh je oproti jedničce hold složitější, což je jen dobře, navíc v něm vlastně příliš nejde o klasickou záchranu světa, motivace jsou osobnější... Romantika mezi Deadpoolem a jeho drahou polovičkou v nich ovšem nefunguje, to už více funguje jistě příkladný vztah Deadpool/Colossus. Spousta narážek, hlášek a vůbec humoru všech barev a pohlaví, to je to co film zdobí, ostatně co jiného si z dnešního světa dělat, než srandu. Jinak X-Force již nikdy nemohou překonat ty původní, vůbec Peter by měl dostat vlastní film! I když, původně jsem si myslel, že klasickou scénu ze Základního instinktu též nelze překonat a ono! 75% ()

WayDott

Ryan Reynolds je v téhle roli geniální :-D Jeho parta X-force a to jejich přistávání, to jsem umírala. Dvojka je naprosto dokonalá. Možná se mi líbila víc, než jednička. ()

Esgalnor

Na úrovni jedničky, se všemi plusy i nedostatky. Deadpool je pořád skvěle nahláškovaný a plný senzačně parodických scén (Základní instinkt, tady chcípalo celé kino) a nekorektního humoru, na druhou stranu opět postrádá silnější příběh (a víc Domino). A oproti minulému setkání i to nadšení z něčeho nového, protože dostáváme v kostce vše, co jsme dostali v jedničce, bez něčeho, co by se pokusilo jít trochu jinou cestou (počáteční zvrat úplně originální nebyl). Ale co, funguje to senzačně, v kině jsem se bavil krásně a Reynolds zase zaválel (jo, a X-Force senzační). Napotřetí už chci ale nějakou změnu, prosím. ()

Ollie235

I když Deadpoolovo pokračování slibovalo ještě zábavnější podívanou, napodruhé už to tolik netáhne. Připadalo mi, že jednotlivé vtipy mohly mnohdy zajít dál, narážky na další filmy po chvíli omrzely, místy mě to nebavilo. A hlavně - nudnou romantickou zápletku z prvního dílu nahradila ještě o poznání slabší rádoby rodinná blbost s naprosto nesympatickým děckem. Celkově to nebylo vyloženě špatné, ale rozhodně si raději znovu pustím první díl. ()

Milky.

Asi jsem se trochu bál, že bude dvojka jen odvar, nebo naopak zbytečně přebujelá jednička protože peníze. Ale ne...je to jedno z těch dobrých pokračování, které první díl přebije, vylepší, rozvine a jede si svým stylem. A přitom tak nějak pořád stejným stylem jako jednička. Těžko popsat. Je to neustálá jízda hlášek, akce, humoru, nadsázky, dělání si prdele snad ze všeho a nejvíc Marvelu a DC. Někomu může kadence vtipů přijít až moc, ale mě tento styl naprosto vyhovoval. Hlavně proto, že se film nebere vůbec vážně a Deadpool to dává výrazně najevo. O to víc člověka překvapí, že ve filmu naprosto bezchybně fungují i temné a emocionální pasáže. Za toto si scénář a režie zaslouží potlesk. Závěrem dávám plný počet a Deadpool 2 je pro mě nejlepší film tohoto roku. Infinity War si můžou tak maximálně jit čupnout do rohu a zpytovat svědomí, hlavně s tou emocionální částí. A naprosto mě oddělalo, jaký smysl pro detail měli tvůrci v celém filmu včetně soundtracku. Holy Shitballs a ostatní chorálové kousky přímo v orchestrálu Tylera Batese mi nechaly spadnout čelist. Docela mě baví některá místní kritika toho, jak je Deadpool pubertální a podobně. Jako by to před návštěvou kina nečekali po všech trailerech a dokonce i úchylných plakátech. To je jak jít na nějaký horor a pak kritizovat, že byl strašidelný. Za mě tedy 100%, jen málokdy mám po odchodu z kina takto uspokojivý pocit. ()

MiaMahoney

Lepší a vyspělejší než jednička, jak zde velmi často prohlašujete?! No tak to ani hovno, vážení! Smějavé to samozřejmě je, Dedpůlovy hlášky, parodické reference a Pítr fungují dobře a osobně je považuju za tahouny filmu. Co má ale, kurva, znamenat ten patos okolo a skákání z humoru rovnou do tklivou hudbou podkreslených a natahovaných, rádobydojemných scén, které se berou fuckt vážně?! Do toho navíc docela o ničem děj a nebýt několika poměrně dost zdařilých humorů a fajnových úvodních bondtitulků, stěží by to na ty tři dosáhlo. Jako jednorázová zábava to ale účel splnilo, takže zlatá střední cesta. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)