Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

filmfanouch

Nový Robin Hood- režíruje celovečerní debutant Otto Bathurst, debutují také scénáristé Ben Chandler a David James Kelly a z nějakého důvodu to produkuje Leonardo DiCaprio (vážně!) společně s Jennifer Davissonou, producentku ,,skvostů´´ jako Červená Karkulka, Pod rouškou noci nebo Delirium. I přes účast Dicapria tak účast této slečny a tří debutantů moc naděje nevzbuzovala, což ještě utvrdili nemastné neslané trailery, které lákali na podivnou béčkovou verzi něčeho z čeho se studio Lionsgate pokusí udělat novou dojnou náhradu na pár let za ukončené Hunger Games. A kdyby byla základní kostra použita a celé by se to nejmenovalo Robin Hood a logicky by tam tak nebyli postavy z Robina Hooda, celé by to ve finále nemuselo být vůbec špatné. Právě fakt, že je ale Robin Hood už téměř 2 století známá firma a především už vznikli filmová zpracování, které divák zbožňuje nebo si ho alespoň pustí radši než to co vzniklo z nejnovějšího Robina Hooda.... Na rovinu říkám, že z nového Robina Hooda nejsem ani unavenej ani nasranej, ale reálně prostě nedorazil dobrý film. Dokonce jsem si při něm několikrát vzpomněl na ty nejhorší filmy od Netflixu a říkal jsem si, proč to sakra někdo nezkusil zrovna tam. Horší film, který má nefungující příběh nezajímavý vizuál a dementně napsaný dialogy jsem za hodně dlouhou dobu v kině neviděl. Režie Otty Bathursta (jehož jméno jsem se marně pokusil přeložit) je totálně mimo. Celé to reálně působí tak jak to asi bylo: Robin Hood stál 70-85 milionů dolarů, což sice není moc ale pořád to je slušná částka, má to perfektní herce v podání Taronem Egertonem, Jamiem Foxxem a Bena Mendelsohna, produkuje to DiCaprio, který si umí i jako producent věci pohlídat..... a teď vám tam najednou dorazí člověk, který jako by držel filmovou kameru v ruce poprvé v životě a vůbec neví co co se děje a jak se to dělá. Bathurst jako by nevěděl co je význam záběru nebo výstavba scény. Až příliš na sílu se snaží kopírovat (nejen) akční scény z jiných filmů ať už Království nebeské od Ridleyho Scotta (jeho Robin Hood z roku 2010 je pořád nedoceněný a doufám, že po tomto u lidí stoupne) nebo 2 roky starého Krále Artuše: Legendy o meči. Historické nepřesnosti se dají přežit a ve finále je nejzajímavější sledovat právě je. Jakási očividná kritika církve, která církev představuje jako jasné zlo ve finále vůbec nefunguje. Akční scény se střelbou z luku jsou v pohodě. Co se týče herců, jenom tady je asi o co stát: Taron Egerton bude mít sice asi ještě hodně dlouho problém, že v něm pořád člověk vidí Eggsyho z Kingsmanů, jeho Robin Hood je ale ve finále fajn hrdina, který má problém v tom, že podání Kevina Costnera z filmu Robin Hood: Král Zbojníků z roku 1990 nebo podání Russela Crowea z filmu z roku 2010 jsou pořád zajímavější postavy. Pochválit se musí především ale Jamie Foxx, který pořád musel poslouchat, že přece jako maur nemůže hrát (Malého) Johna a přeci jen stvořil nejzajímavější postavu filmu. Ben Mendelsohn si klasicky zahrál hlavního záporáka a musí se nechat, že není špatný, ale má za sebou už zajímavější záporáky. Jamie Dorman je v pohodě a ze stínu Christana Greye pomalu mizí. F. Murray Abraham má zajímavé cameo a ve finále jediný problém s castingem mám s Evou Hewsenovou jakožto Robinovou láskou Marian. Je sice pořád pohledná, na roli se ale imho nehodí a především se i přes snahu vykreslit silnou ženskou postavu nic takového nepovedlo. Robin Hood není zábavný film ani po přirozené ani po té dementní je stránce, není vtipný, není napínavý, romantická linka nefunguje, hudba od Josepha Trapanese překvapivě taky není nic moc, střih bolestivý, akční scény nepřehledné.... Robin Hood se pokusil známého hodného zloděje ze Sherwoodského zloděje prodat pro mladou mládež a nějak zapomněl na to, že dnešní mládež už prostě Robin Hood nezajímá. Ve finále tak vznikl film, který nepotěší ani oblíbence Hoodova příběhu. Mohl bych tady začít tvrdit, že je to škoda, ale není.... jedná se pravděpodobně o jeden z nejzaslouženějších propadáků posledních let. Pusťte si radši znova Robina Hooda od Ridleyho Scotta a konečně ho doceňte! A nebo ještě líp, pusťte si znova Robina Hooda: Krále Zbojníků ve kterém by Robin Hood v podání Kevina Costnera tvůrce tohoto paskvilu střelil šípy rovnou do hrudníku.... PS: Když se film ještě ani nezačal natáčet, myslím, že konkrétně Bathurst mával slovy v tom smyslu, že by měla vzniknout rovnou celá trilogie, která by se měla inspirovat Trilogií o Temném rytíři. Tak určitě.... () (méně) (více)

Allien.9

Vysvětlí mi někdo účel vzniku tohoto "veledíla"? Nebo proč se toto "veledílo" odehrává ve středověkých kulisách, když se všichni chovají a vyjadřují, jako by se film odehrával dnes? A co ty dnešní hadry? A proč musejí všude s*át ty černochy? (Sorry, Jamie, ale středověk? Vážně?!?) Laciné, ochotnické, tupé a prakticky nekoukatelné. Fakt hnus. ()

misterz

Pánečku, to som si zas narazil pysk, ale riadne. Nemám nič proti modernému spracovaniu, ale čo je moc je moc. Šípy tu lietali guľometnou kadenciou a trhali betón, vojenské akcie zo začiatku mi prišli ako z nejakého amerického filmu o vojne v Iraku - len automatické zbrane tu herci zamenili za luky (meče sa tu vôbec nepoužívajú), šerif z Nothinghamu chodil oblečený ako riaditeľ gestapa, do toho to nudné básničkarenie.... A dej? Bez hĺbky a nudné. Len pár výňatkov a vytrhnutých textov z kontextu predchádzajúcich lepších spracovaní. Na druhú stranu ale napríklad kráľ sa tu vôbec nespomína, zaujímavé. Na hranici odpadu, pár bodov za peknú herečku. 15/100 ()

mchnk

Opravdu jsem bloumal na druhou hvězdou, ale nic...možná, kdyby to byl nebyl film o Robinu z Loxly s kapucou, ale úplně o nikom jiném, neznámý hrdina své doby, bojující proti útisku poddaných a nespravedlnosti v zajímavém prostředí, jenž trefně popsal uživatel Cervenak a nějaký jeho životní příběh. Možná bych překousl i klasickou naivní romanci a absurdní bojové scény, u kterých skutečně chyběla už jen rada našeho známého majora: "Dajtě mu do ruky, aspoň ľahký gulomet!". V tomto případě jde jen o další pokryteckou prvoplánovost s využitím známého jména a příběhu k nějakému rychlému finančnímu obratu, který by mohl mít dokonce i pokračování, jak film ukázal a dorazil tím vše. [Kino Citadela - Litvínov] ()

mzss1

(60%) ROBIN HOOD byl film, který mě nijak nezajímal, hodnocení na CSFD bylo slabé, ale na to já nikdy nedám, přesto jsem se do toho bezmyšlenkovitě vrhl. Ve finále mě to dá se říci i docela přívětivě překvapilo. Kdyby se druhá, pokročilá část snímku nepokazila a nezačalo to být nudné a bez nápadu, mohlo by to dopadnout ještě lépe. Úvod mě teda zaujal, i ta akce byla docela nápaditá a intenzivní. Hlavní herecké duo Egerton a Foxx – to byla skvělá volba. Takže i příběhově mě to celkem bavilo, jenže jak jsem zmiňoval, ta druhá polovina či spíš poslední cca třetina filmu ? To už nebylo ono. Celé to bylo předvídatelné, postrádalo to napětí včetně finále, které bylo akční a asi bezchybně natočené, ale i tak v tom bohužel spatřuji promarněný potenciál. Přesto snímek nemohu nijak víc kritizovat. Na jednohubku to bylo slušné. ()

kingik

Paměti jednoho (videoherního) zbojníka. Co můžete dělat, jste-li velikým Údem, jakýmsi zázrakem jste se dožil současnosti, žijete jen z tantiém a Kevin Costner s Russellem Crowem vám nezvedají telefon, protože o reboot ani jinou spolupráci, která by souvisela s filmovým návratem krále zbojníků, neprojevují zájem. Pak vám zákonitě v poklopci musí za ta léta rašit pořádný Sherwood, takže se spisem svých memoárů se obrátíte na služby režiséra Otto Bathursta, který vyjeveně kouká, že středověký dědula třímá v rukou herní ovladač od konzole, paří jednu střílečku za druhou a v britském apartmá v Nottinghamu se těší dobrému zdraví. Pak už zbývá domluvit Tarona Egertona, jehož sympatické ztvárnění legendy je jistotou, maurský přítel Jamie Foxx nezklame a živou vodou pro ptáka je Eve Hewson v roli Marian. Partu máme pohromadě, na přebývání v Sherwoodu se můžeme vybodnout, tam můžou (za)bloudit Costner a spol., nás to táhne víc k městu, kde je kvalitní internetové připojení, máme přehled o politickém dění i jeho zkorumpovaném zákulisí a přehnaně se družit s legendární družinou také není nutné. Prostě přilákat omladinu na filmově omšelý materiál, obsahující luk a šíp, je prioritou, určitě to ale nebude nijak snadné. Tak to natočíme moderně, akčně, bujaře, něco ve videoherním stylu, kde nebude až tak kladen důraz na věrnou dobovou výpravu a historii odpovídající kostýmy. Pravda, Robin Hood opravdu není lákavý artikl, pokud jde o převedení značky na herní konzole, ovšem z filmového hlediska je třeba zašlou látku inovovat do svěží jízdy, která bude mít experimentální prvky, podobné těm z novodobého zpracování Krále Artuše. A tak přejme Taronu Egeetonovi, aby vždy tak skvěle zastoupil legendy, co už jsou v důchodu, a Jamie Dornan, aby nás i napříště oblažil 51 odstínem svého výkonného herectví, jak tomu bylo v případě Willa Scarleta. Ano, i legenda z řad velikých Údů má někdy chuť se vymykat a vzepřít se jednotvárnému standardnímu zpracování. 10/10 ()

InJo

Neobyčejně stupidní stylizace zabíjí prakticky vše potenciálně dobré. U filmů tohoto typu obvykle bývám velmi tolerantní, pokud jde o "modernizaci" a snahu přiblížit klasickou látku své době/publiku, ale tohle je už zkrátka moc. Kostýmy snad přímo od Versace či Gucciho, ale hlavně lobotomické scény typu šerifovy megapárty, která vypadá jak kdyby se odehrávala v dnešním Las Vegas. K tomu absurdní a nechtěně komičtí záporáci (ten Murrayho evil kardinál, bože!) a zvraty (šerifův plán, Will na konci), které si nezadají snad ani s těmi nejpitomějšími young adult movies a céčkovými televizními fantasy, které se stydí vysílat snad i TV Soukup. Třešničkou na dortu je finální "revoluce" se zápalnými láhvemi a štíty (opět) jak ze současnosti - to měla být nějaká alegorie novodobých demonstrací, či co? Vzhledem k tomu, že Robinův příběh je v principu vlastně dost levičácký (bohatým brát, chudým dávat), hypoteticky by to možná i dávalo smysl, ale to vážně se tvářící laciné videoklipové podání je debilní tak jako tak. Akce je sice efektní (a samozřejmě plná zpomalovaček) a casting sám o sobě fajn (Egerton a Foxx jsou sympatická dvojka), ale skoro vše ostatní je až agresivně blbé. Antonymum duchaplné hollywoodské zábavy. Díky bohu, že to propadlo. 30 % ()

Anderton

V očakávaní najväčšej dizáster všetkých čias som bol vlastne prekvapený z toho, že sme dostali totálny šedý priemer so zopár príšernými dialógmi a facepalm prestrelenou akciou. Scenáristi sa snažili byť chytrí a za šerifa sme si mohli dosadiť ľubovoľného populistického politika snažiaceho sa zastrašovať potenciálnym prienikom Arabov na naše územia, a aby boli ešte chytrejší, tak padne aj zmienka o zbytočnej vojne na Blízkom východe. Ako áno, ale keď je to obalené spomínanými neduhmi, tak sa ani hra na chytrých nedá brať vážne. Bonova dcéra má na sebe non-stop dokonalý mejkap a nafarbenú hrivu, Egertonovi ešte nezačala rásť brada a nakoniec chápeme aj tú Dornanovu naštvanosť, čím si vlastne scenár sám podkopáva nohy. Vidieť to v predpremiére bez znalosti kritických ohlasov, sklamanie by bolo omnoho väčšie, takto som vedel, do čoho idem. Troma hviezdami tento film hodnotím v rámci guilty pleasure. ()

Eawy

Nemastné, neslané a nudné. Síce je hlavný hrdina sympatický, ale ako Robin Hood málo charizmatický. Charizma chýba popravde všetkým hercom. Záporáci sú málo záporní, Marian ma väčšinu času rozčuľuje a "vzťah" medzi Marian a Robinom ma zanecháva chladnou. Vôbec nevadí zmodernizovanie histórie, či boje,ktoré nedávajú zmysel z hľadiska histórie, ale chýba tomu grády. Všetky zaujímavé akčné scény sú zle zostrihané, prehnaná slow-motion a žiadny naozajstný progress, čo sa týka Robinových schopností. Jeden z najmenej zaujímavých filmov, čo som videla v posledných mesiacoch. 40% ()

silentname

Všetkým, čo boli dnes so mnou v kine na tomto filme sa ospravedlňujem. Normálne nebývam takto nedisciplinovaný, no tu sa to skutočne nedalo. "Robin Hood" je pre mňa ukážkou toho, ako sa filmy nerobia. No musím povedať, že ma tvorcovia skutočne v druhej polke filmu maximálne pobavili. Tak dlho som sa už nerehotal už dlho. Záverečná akčná scénka je ukážkou absolútnej stupidity, kde nikto nevedel ako sa má robiť stredoveký film. A miesto toho z toho urobili moderný film zasadený do stredoveku, kde sa všetci správajú ako v súčasnosti. Dialógmi, akciami a dokonca by som dovolil povedať aj kostýmami. Šerif z Nottinghamu tu má kožený kabát ako keby to bolo z Matrixu. Záverečná akčná scénka je ako keby sme pozerali v televízii boj ťažkoodencov proti vzbúrencom v modernej dobe. Chýbajú iba obušky. Úvodné časti sú celkom okey, no postupne sa film absolútne rozsypáva a vyzerá to ako keby ho režíroval veľký Paul W. S. Anderson. Nedá sa to brať ani v najmenšom seriózne. Čím to ide ďalej, tým je film stupídnejší a ku koncu už absolútne nevie čo robiť a tak len strieľa hrach na stenu. A okrem toho tu máme Jamieho Dornana, ktorý chce urobiť v stredovekú obrovskú politickú kariéru. Neviem čo viac k tomu dodať. Efekty sú otrasné, kostýmy sú otrasné, príbeh je mizerne napísaný a ku koncu si robia už asi srandu aj tvorcovia sami zo seba. Je to čistá tragédia. A ja za týmto filmom v žiadnom prípade stáť nebudem. Nemôžem mu dať pozitívny rating len z dôvodu, že som sa na ňom rehotal. To nie je kvalitou filmu. Je to bez debaty špatný film. Ale miestami má svoje humorné nekvality, ktoré ma pobavili. Hodnotenie: D ()

Yoshitsune

Lidi co jako blbnete, tenhle film, musíte brát trochu s nadhledem, byť to zase nijak šíleně ulítlé sci-fi, jak někteří tvrdí. Ty lehké, ale opravdu lehké, náznaky steampunku, sou skoro nepatrné a nejsou ani moc vidět, takže tady nejsou žádné, moderní věci, které by neseděli, do té doby. Navíc film má áčkové herce, kteří hrají výborně a nijak nepřehrávají, či nepůsobí že by tu postavu hráli, že ji musí hrát, dávají do nich emoce a to je podle mně super. Navíc Taron Egerton, tady umí fakt skvělý nasraný ksicht, to sem mu to normálně i věřil. Ben Mendelsohn, je výborný záporák, který má fajn vzpomínky, na dětství a věrně slouží Impériu..........pardon církvi, chtěl sem napsat církvi, no opravdu. Akce je taky povedená a pěkně přehledná, sice nic u čeho bych skákal, tři metry do vzduchu, ale je to solidně natočená akce, nejvíc se mi líbila honička v dolech, ta byla ve všech ohledech perfektní. A jo, je tady místy vidět, ten Batman styl, ale ano abych byl korektní, tak je to spíš ten Arrow styl, ale je to cool, né že ne. A jelikož neni ve filmu, ani jeden Asiat, tak bohužel nemohu dát plný počet, takže silné čtyři hvězdičky musí stačit. ()

nash.

To bylo tak neskutečně blboučké, že to bylo až zábavné. Pseudostředověká akční jízda, ve které absolutně nic nedává smysl a nikdo si tu neláme hlavu s logikou, scénářem ani přírodními zákony. Fyzik by zaplakal, psycholog by zaplakal dvojnásobně, historik by se chytal za hlavu. Ale co. Když může v Národním divadle pobíhat v současném oblečení Hamlet či Rusalka, proč by nemohl Robin Hood. Takže ta moderní stylizace mi tu vadila asi nejméně. Mnohem horší je to se scénářem, na kterém by mohli lékaři demonstrovat stadium pokročilé demence, a to jak u postav, tak u jeho autorů. Mohou k tomu s úspěchem využít libovolný dialog, libovolný plán či jeho provedení. Takže to jediné čím tahle bizarnost nakonec sbírá kladné body, jsou akční scény. Sice jsou taky nesmyslné, ale jsou rychlé a zběsilé a dostatečně zábavné. Navíc, kde jinde lze vidět tak efektní a zběsilou lukostřeleckou akci. ()

SeBig

Nesympatický, nehodící se xicht v hlavní roli, nudnej scénář. Aspoň na ten vizuál a akci se dalo sem tam dívat. ()

Arsenal83 odpad!

Robin Hood, v ktorom nič nevyzerá ako stredovek. Je to až masakrálne trápne, ale ulice, oblečenie, papier, nábytok, všetko vyzerá tak súčasne, hoci sa snaží vyzerať akože staro. Nič proti Egertonovi, ale Kingsman je komediálny žáner a on ho svojím herectvom preniesol aj do tejto pomerne vážnej historickej povesti. Šípmi sa tu vyslovene strieľa ako z kaťuše. Ako kto sa chce zasmiať, plne odporúčam, to amatérstvo bije do očí. ()

CarloRizzi

Co tohle bylo za veledílo.Moderní Robin Hood, proč ne, ale ne takovým to stylem, protože jsem viděl dva filmy v jednom Princ z Persie a Pán prstenů: Dvě věže. Hlavní představitelka Eve Hewson v roli Marian vypadá jako Indka. Tohle není pohádka o tisíc a jedné noci, ale Robin Hood ! Les ukážou v poslední čtvrthodině, bravo! Tohle bylo normálně zneuctění Robina Hooda. Jestli má být pokračování tak at angažují režiséra Guy Ritchieho. Jedině on dokáže natočit snímek Robin Hood ve stylu Král Artuš: Legenda o meči. ()

Chrustyn

Další filmová adaptace legendárního rebela, která je nejen úplně zbytečná, ale neskutečně špatná. Nevadí mi moderní reinkarnace skoro zapomenutých postav a nedávný Král Artuš dokázal, že i taková látka může být zajímavá i v dnešní době. Zde ale nefunguje vůbec nic od herců, přes akci až po topornou režii. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády