Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

Dzeyna

Film přímo stvořený pro ksichtík Emmy. Strasně skvělá atmosféra a dobově naprosto identické. Žádné moderní prvky, nic. Za mě super. ()

silentname

"Battle Of The Sexes" má v mojich očiach jeden veľmi zásadný problém, ktorý ho zdržuje od toho, aby skutočne zažiaril a stal sa vynikajúcim filmom. Čo to je? Je veľmi dlhý a počas prvej hodiny filmu sa sústredí na veci, ktoré nie úplne zachytávajú jeho hlavnú pointu. Viem prečo tu tie scénky máme, rozumiem tomu, že potrebujeme dať do filmu väčšiu hĺbku, no možno sa film nemusel na niektoré scénky sústrediť tak moc. Ako napríklad na tú love story, ktorá síce je spracovaná dobre, no mám pocit, že jej je tu trošku moc. Alebo fakt, že počas prvej hodiny filmu nepozeráme na nič iné, než na životy našich hlavným protagonistov. Lenže neposúva to moc príbeh dopredu a film začína byť jemne nudný. A keď sa veci konečne začnú hýbať, tak sa aj film začne stávať zaujímavejším, no najsilnejšou časťou je podľa mňa jeho posledná polhodina, kde sa začneme sústrediť na ten dôležitý zápas, o ktorom to vlastne celé je. A zrazu je film veľmi zaujímavý a dobre sa sleduje. Len keby trošku nemal problémy s tempom vo svojej prvej polke. Čo však prvú polku pre mňa výrazne pretláča je Emma Stone. V tejto role je absolútne fantastická a myslím si, že celý čas absolútne žiari. Toto je rola, s ktorou si ju budem ešte dlho spájať a z dobrého dôvodu. Steve Carrell je tiež veľmi dobrý a dáva tejto role ten potrebný humor, ktorý z neho robí skvelú postavu. Austin Stowell, ktorý hrá Larryho Kinga je podľa mňa veľmi dobrým manželom. Myslím si, že jeho srdce je na správnom mieste a som rád, že sa k Billie Jean zachoval tak, ako sa zachoval. Nie každý muž by to urobil. Andrea Riseborough je na môj vkus málo zaujímavá. Milá postavička, no málo zaujímavých momentiek s ňou ju robia trošku zabudnuteľnou. No ešte treba spomenúť Alana Cumminga, ktorý je absolútne vynikajúci. Každú chvíľu, čo ho film sleduje je vo svojom živle a pôsobí uveriteľne. Celkovo mám pocit, že postavy filmu a ich motivácie sú zaujímavé. Jediným problémom je to, že potrebuje to všetko niekde v prvej polke prepájať a dať nám konflikt. A spôsob, ktorý využil nie je veľmi dobrý. Som rád, že som film videl raz, no nemyslím si, že by som sa k nemu niekedy vrátil. Ale myslím si, že stojí za to ho vidieť aspoň raz. Hodnotenie: B- ()

Lenny.M

Billie Jean King je pro mě velká osobnost a bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme filmu o jejím příběhu. Jakožto fanoušek ženského tenisu jsem se na Battle of the Sexes těšila už od ohlášení a jsem spokojená, nicméně žádný "wow" efekt se nekonal. Emma Stone byla naprosto úžasná a doslova did her justice, ale asi to bude dlouhou stopáží, která mě chvílemi cca v půli filmu fakt nudila. Celkově ale příjemný životopisný retro film. Someday we will be free to be who we are and love who we love. ()

classic

NUDA, NUDA a ešte raz extrémna NUDA, aj keď vidím po kope toľko oscarových laureátov, to neznamená, že automaticky vzniká prelomový, životopisný film, v ktorom je v centre diania - jedna feministická lesbická tenistka... Pozeral som sa na film, ktorý som mal normálne chuť v polovici stopnúť, pretože ma tak strašne umŕtvoval, že nedopozerať ho by nebol žiadny hriech ! Vlastne, čo uznávam, je iba špičkový CASTING, áno, aj EMMA i STEVE sa extrémne podobajú na svoje PREDOBRAZY, slávnych športovcov minulého storočia, ale to je asi tak nateraz všetko ! Podobať sa na niekoho, ešte nezaručuje 100 % filmový úspech, to by musela byť o čosi dynamickejšia réžia manželov Jonathana Daytona a Valerie Faris, alebo aj spomínané herecké výkony, ktoré v skutočnosti sú také nezáživné, až mdlé, ničím extra výnimočné, nadštandardné, iba tuctové, prvoplánové, zištné, skrátka - čakal som oveľa viac od hlavnej herečky a švédskeho kameramana z LA LA LAND, keď si sem odskočili, ale totálne, brutálne zbytočne, strata času i prílišných ambícii. VARUJEM vás, že pokiaľ sa rozhodnete pre túto voľbu, tak sa škaredo popálite, a stratíte ďalšie dve hodiny z vášho života, ktoré by sa dali aj rozumnejšie stráviť, napríklad počítaním ovečiek... ()

Arsenal83

Toto nebude film roka ani zďaleka. Film je jasne založený feministicky a v prospech LGBTI a je dosť lživý. V prvom rade bol Steve Carell v roli Bobbyho Riggsa naozaj skvelý, ten človek bol zadĺžený blázon, ktorý sa potreboval dostať k peniazom. Dnes už i wikipedia vie, že ten zápas pravdepodobne úmyselne vypustil, pretože na stávkach sa senzačne zarobili obrovské tisíce a on sa dostal z kaše. Len na chvíľu, pretože do gemblerského kruhu spadol opäť. Na Emmu Stone sa tu nedá pozerať a hoci sa podobá na slávnu tenistku, začína ma vo svojich roliach už iritovať. Celkovo je to film o ničom, o udalosti, ktorá neznamenala nič a o ktorej sa viac dozviete hocikde na internete, ako tu. ()

Marze

Sportovní dramedie s povrchními dialogy. Staromilý šovinista nebo rozumný muž? Jde o průměrný propracovaný životopisný film, který po nadějném začátku šlápne na brzdu. Ema Stone působí zahloubaně. Pokud jde o zápletku, dnešní tenis se již od té doby změnil a nemůže se s mužským srovnávat. ()

Chrustyn

Upřímně, ne zrovna atraktivní příběh na celovečerní film a ničemu nepomáhá, ani nevýrazné zpracování, kdy se sice herci docela podobají svým reálným předlohám, ale to k zábavnému filmu nestačí. Sestříhat to o 30 minut, zaměřit se více na humor a dát tomu švih a mohlo to být úplně jinde, viz "Já Tonya". ()

marhoul

Na to, o jak zajímavé téma jde a v porovnání s jinými sportovními filmy, nuda. Scénář se rozkutálel po mnoha cestičkách, klouže po povrchu, sedělo se na mnoha židlích zároveň. Dobré momenty sráží nudné, vleklé, moralistické opruzeniny, hodnotím průměrně. Čekala jsem víc. Ústřední dvojice zahrála řemeslně dobře, ale o propracovanosti figur nemůže být řeči. Verdikt? Špatná režie. A to je škoda. ()

Oktavianus

Když si vezmu dvě roviny filmu, tak jedna je ok, druhá podaná katastrofálně, a jak už to tak u feminismu bývá, velice agitačně. To mi vadí. Totiž queer linka s lesbickým milostným vztahem byla výborná, dlouho jsem neviděl tak příjemně podávané coming out téma. Ale feministická linka o zrovnoprávňování žen... to tu bylo katastrofální. Já jsem jednoznačně pro rovné příležitosti pro všechny bez ohledu na pohlaví, barvu, vyznání a bůhví co ještě. Příležitosti! To se není o čem bavit. Ovšem každý má být odměňován podle toho, co udělá/dokáže/předvede, rozhodně ne všichni stejně. Klidně ať má na stejný pozici žena víc a muž míň, když si to podle výkonu zaslouží, ale klidně ať je to naopak. Proto zrovna prize money v tenise nemůžou být nikdy rovné, protože tam chlapi jednoduše předvádějí mnohem víc. Takže i když člověk ví, jak to dopadne, stejně jsem fandil Bobby Riggsovi. Navíc co dokládalo fakt, že hráčka na vrcholu porazila o pětadvacet let staršího tenisového důchodce...? Už vůbec nemluvím o tom, co film zamlčuje: že Riggs vlastní zápas kvůli penězům prodal a že odvrhnutá milenka Billy Jean Kingovou žalovala a vyhrála. O tom ve filmu není slovo - jasně, nehodilo se to do agitačního krámu. A jelikož je film tak moc idelogicky zaměřený, ani já nehodlám být v hodnocení úplně objektivní. Přitom jak Emma Stoneová, tak senzační Steve Carell hráli skvěle, feeling sedmdesátých let byl nevtíravě přítomný v každé scéně a právě ten společenský přesah mě bavil víc než samotné drama o nesmyslném tenisovém utkání. Jenže narazil: ne všichni chlapi jsou šovinistická prasata, jak se tu naznačuje, a ne všechny ženy poblázněné feministky. Ale tohle nečernobílé uvědomění tvůrcům chybí a ta urputná feministická snaha, která doslova z plátna odkapává, to tlačení na pilu Souboji pohlaví podřezalo vlastní větev. ()

BMW12

O tenis se celkem zajímám, ale o tomhle Souboji pohlaví jsem nikdy neslyšel. Pasáže, které se věnovaly tenisu, mě celkem bavily. Ale to povídání okolo a scény týkající se lesbické lásky mě naopak moc nebavily. Dalo se z toho vyždímat více. ()

rikitiki

Ve své době to bylo zcela jistě důležité utkání, které se neodehrávalo jen na kurtu. Jak ostatně akceptuje i film, proto je tenisový zápas mezi Billie Kingovou a Riggsem záměrně podán nikoliv jako strhující bitva, ale jako všedně snímané utkání. Není totiž tím nejdůležitějším z příběhu. Důraz je kladen na emancipaci a na psychologické zázemí obou postav – hazardéra Riggse, který ztrácí půdu pod nohama a dosud vzornou Billie, která začíná objevovat nový svět, a také se kvůli tomu cítí velice nejistá. Není to špatný film, ale je hodně očekávatelný. Nic extra diváka nepřekvapí nebo neohromí. SHRNUTÍ: Je mi jedno, jestli ve skutečnosti Riggs prohrál kvůli předem zfixlovanému výsledku. I to je přece jeho prohra. Ať žije Billie! ()

Necrotongue

Šel jsem do filmu s určitými obavami, protože nemám rád zuřivé feministky ani zarputilé šovinisty, ale stejně to mám i s různými dalšími fanatiky. S ulehčením jsem zjistil, že tvůrci zase až tak netlačili na pilu, za což jsem jim vděčný, na druhou stranu jsem měl pocit, že snímku místy chybí děj a lehce jsem se nudil, každopádně můžu s klidným srdcem pochválit herecké výkony, které podali Steve Carell s Emmou Stone. ()

Morholt

Až mě překvapilo, jak se mi to nelíbilo. Vůbec mi nevadilo, že zápasy působí spíš jako setkání amatérských nadšenců než jako boje elitních tenistek. Ostatně o tenis tady šlo až v druhé řadě. Ústředními motivy jsou spíše lesbický vztah, který byl tehdy víceméně tabuizovaným tématem a samozřejmě rovnoprávnost. To první bylo v pořádku a to především díky famózní Emmě Stone, které zdatně sekundovala Andrea Riseborough. To druhé byla ukázka klasického feministického vidění světa, který je rozdělen na šovinistická prasata reprezentovaná Riggsem a utiskované ženy. Vše pak korunoval zápas, kdy trénovaná profesionálka porazila víc než padesátiletého veterána, což mělo dokázat............co to vlastně mělo dokázat? Od dua Dayton-Faris jsem očekával něco víc. Závěrem bych ještě pochváli výtečnou dobovou atmosféru, ale i to je na průměr málo. 40% ()

luka4615

Průměrný snímek, který nabízí náhled na jeden ze zlomových sportovních okamžiků v emancipaci žen. Battle of the Sexes sice nabídne skvělé herecké výkony Emmy Stone a Steva Carella, nicméně celý film se velmi zdlouhavě "probíráme" nudnými dialogy a machinacemi, což je "korunováno" samotným zápasem, který je podán a nasnímán absolutně bez jiskry či inovativního nápadu. Jsem si zcela jistý, že toto velké téma šlo natočit o notný kus lépe. Škoda. PS: Ten soundtrack je něco naprosto příšerného! „I'm the ladies number one. I'm the champ. Why would I lose?“ ()

Lacike

Tento sexuálny súboj ma dvakrát nestrhol. Jednak ma príliš nezaujal príbeh ani jedného z ústredných hrdinov a hlavne som necítil, že by niekomu z nich skutočne o niečo išlo. Pre neho to bola len taká šou, ktorou si chcel spríjemniť chvíle na staré kolená na dôchodku a ona bola do zápasu dotlačená proti svojej vôli a príliš sa jej do toho nechcelo. No a to pozadie súboja šovinizmu proti feminizmu je fakt až príliš v pozadí a dnes už snáď nie je príliš aktuálne. A ani samotný zenisový zápas ma nedokázal strhnúť. Ani neviem či je to tým, že je nudne podaný alebo tým, že ma tenis nebaví. Nakoniec ma najviac na celom filme zaujímalo, či sa Carrell zmieri so svojou ženou Elisabeth Shue. Takže výsledkom je nudný dobový film o udalostiach, ktoré asi pre ženy boli významné, ale od tvorcov Little Miss Sunshine som čakal pútavejší zážitok a lepšie prekreslené postavy. 4/10. ()

ledzepfan

Tak schválně. Byl Bobby Riggs (crypto)feminista který skrz velkou šaškárnu protlačil ženskou emancipaci na další level veřejného povědomí? Byl to gambler který se, skrz prohru v celosvětově sledovaném zápase, dokázal vyplatit z dluhů u lidí kterým dlužit nechcete? Byl to pragmatický hrabivec kterému nezáleželo na tom jestli vyhraje nebo prohraje, hlavně, že na tom skrz reklamu vydělá? Nebo to byl šovinista který ve své aroganci podcenil soupeřku?.. Divák tak nějak tuší, že jakákoliv z variant je možná, protože film samotný se ani nesnaží moc tvářit jako rekonstrukce událostí založená na faktech. Spíše je nám předkládán příběh tak aby byl co nejlíbivější a přitom nikoho moc neurazil... Já si ale sám pro sebe kladu otázku, jestli je v dnešní době pro ženskou emancipaci nějak prospěšný příběh o ženě která ze všech sil dřela aby nakonec porazila o 20let staršího soupeře (prakticky v důchodu) který se na zápas připravoval poleháváním u bazénu... ()

ArsenalEagle

Podobné filmy to mají v dnešní době u diváků těžké. Feminismus, LGBT, BlackLivesMatter nebo třeba Snědá tíseň a MeToo. Veškerá zrovnoprávňující hnutí, která nám jsou předkládána v šíleném množství prostě rychle omrzí, zvláště pokud nám jsou tak násilně cpaná téměř do všeho a situaci naopak podněcují, vyhrocují a zhoršují. V tomto případě se ale alespoň držíme historických reálií, v hlavních rolích jsou moji dva oblíbenci a je na ně skutečně radost koukat, navíc jsou zachyceni až nečekaně přesně (ano, udělal jsem si rychlý checking, Steve jako by z oka vypadl, Emma je sice až moc půvabná a její rukávy nejsou při zatnutí trhány brutálním bicepsem, ale to je jen drobnost a vůbec nevadí). Možná by neuškodilo pojmout to méně vážně, přidat na vtipu nejen od Carella a netlačit tak na důležitost okamžiku, přestože chápu, co bylo minimálně pro BJK a ženy v sázce. Nakonec se musím pochlubit, že na ženský tenis se podívám častěji než na ten mužský, ale to pouze kvůli vynikajícím Češkám. Taky se rád mrknu na ženský volejbal, jen tak pro radost. ()

kaylin

Myslím, že ten snímek byl dobře pojatý především herecky, ale podařilo se skvěle ukázat i dobu, smýšlení lidí a nakonec i prezentovat hodně zajímavý nejen sportovní, ale i lidský příběh. Někdy si říkáte, jestli ty názory, které padají mužům z huby, nejsou přehnané, ale pak vám dojde, že ne, že oni to tak někteří vnímají pořád. ()

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)