David Brent: Na turné

• Velká Británie David Brent: Life on the Road (více)

P1tr

Mé největší obavy se naplnily a volné filmové pokračování seriálového Kanclu je zbytečným příběhem Davida Brenta, který nemá šanci utáhnout delší stopáž a po cestě ke konci opakovaně zakopává. Humor je řídký a málokterý vtip se trefí do černého a velká část filmu je tak nevtipná a kupodivu Gervais z velké části sází na emoce a snaží se hrát na vážnější notu a donutit nás k pocitům lítosti k hlavnímu hrdinovi, což rozhodně není to, co bych od filmu chtěl. Nechápejte mě špatně, dodát komedii hloubku není často od věci, ale jestliže je to na úkor samotného humoru, tak je to špatně. Life on the Road bohužel potvrzuje trend Gervaisovy sólové tvorby ukazující, že je překvapivě sentimentální a většinu drsnějšího humoru měl na starosti jeho kolega Merchant. Mám tak pocit, že film s Davidem Brentem fanoušky seriálu rozhodně neuspokojí a lidem neznalým Kanclu už vůbec nic neřekne, tudíž jde o zbytečný film pro nikoho. ()

Tjaden

Pro všechny fanoušky Kanclu povinnost, ačkoli mnozí budou zřejmě stejně jako já mírně v rozpacích. David Brent se alespoň na chvíli vrátil a přivedl s sebou dobře známý nekorektní humor, prokládaný tíživými momenty zmaru a trapnosti. Přesto to vše působí mnohem méně přirozeně, než v původním seriálu. Kancl jsem si zamiloval hlavně pro jeho neopakovatelnou atmosféru a pocit "skutečnosti". Starý dobrý seriálový Brent z Wernham Hogg byl rozporuplnou (spíše nesympatickou) figurkou, s níž se život přes všechny vtipné momenty nepáral. Tomu novému, filmovému, nasadil Gervais lidštější masku, přičemž celý film vyznívá mnohem smířlivěji a optimističtěji, než tomu bylo u seriálu. Zřejmě nám Ricky s přibývajícím věkem trochu změkl. Tím však nechci Life on the Road příliš kritizovat, jedná se spíš o názor skalního fanouška britského Kanclu. Uznávám, že jsem se u filmu bavil stokrát víc než u drtivé většiny současných komedií, přičemž některým scénám se dokonce podařilo navázat na atmosféru původního seriálu. ()

SpaceOdyseus

Rickyho humory balancuj ina hranici trapnosti a geniality. Do obou hajemstvi se behem Life on the Road podiva nekolikrat a tak to u nej mame radi. Je to prisna lekce britskeho humoru, ktery je tak suchy, ze se mi prasi od usi. ()

Perverz

Líbí se mi Rickyho tvorba, a považuji ho za jednoho z nejzábavnějších lidí planety, ano, až tak!!! Pokud vezmete v potaz co za život udělal, on se prostě ničeho nebojí, ale hlavně, dělá si srandu i sám ze sebe. David Brent: Life on the Road je filmem ve kterém je Ricky opravdu ve skvělé formě, výborně pracuje s herci, sám je dobrý herec, vtipy jsou vypointované, ale v jeho tvorbě je vždycky i dost lidskosti, vzpomeňte třeba na Dereka, tam to vytáhnul dost, co? I když se nasmějete, je vám Davida chvílemi líto, je v tom takový život, nevím jak to popsat. Je to prostě hrozný kokot ten Gervais, a rád bych si s ním zahrál na kytaru. Ne vždy hraje v dobrých filmech ale pokud si je sám režíruje, věřte tomu že to bude kurevský nářez. A ten jeho úšklebek :DD ()

nonick1

Brentova srdeční záležitost, kapela Foregone Conclusion, nyní ovšem poskládaná z rockových žoldáků, vyráží do boje, kterým je „turné“, z jehož zastávek je blíže do vlastní postele, než do nejbližšího hotelu. Místy zábavné, občas i dojemné – a hlavně: tu jeho „Oh-la-la-lay“ jen tak z hlavy nedostanete, i když to opět „bude asi v C dur“ :-) ()

Fifer

Gervais chrlí jeden projekt za druhým a kvalita logicky klesá. Tohle dílko kvalit Dereka či Extras nedosahuje. Vtípky jsou supr, písničky vtipný, ale dvě základní vady to má: 1. Všechno se to veze v jedné tónině. Podívej, jakej jsem vůl. 2. Gervais umí zahrát prosťáčka např. u promofocení, ale nikdy to nemůže být tak vtipný, jak když si na youtube najdete skutečného magora. Milan Buričin zůstává nepřekonán. ()

tomashrabek

Najväčšou chybou toho filmu je, že všetky songy sú dobré, aj keď by vlastne nemali byť. Gervais sa vracia k obľúbenej postave Davida Brenta, aby jeho príbeh zavŕšil, a to skrz to, že mu splní sen o kariére rockovej hviezdy. Cez všetok ten drsný humor o prostoduchom malomeštiakovi je to vlastne smutný film, ktorý sa presne triafa do ilúzií obyčajných ľudí o vlastnej výnimočnosti, na ktorej stavia súčasný zábavný priemysel. Nie každý totiž môže opustiť kanceláriu a byť hviezdou, ale viete čo? David si môže povedať, že to skúsil. Nakoniec to bola celkom citlivá rozlúčka s totálnym čurákom. Zvláštny mix pocitov, ale Gervais to takto proste vie. "I've been a rock star once!" ()

Danqo

Prečo pozerám filmy o lúzroch a čo to o mne hovorí? Toto je typická Gervaisovina, kde neviem, či mám dať jednu alebo päť hviezd (dám štyri), či sa smiať či plakať (radšej nič) a kde napriek hovnu akému je život zmysel nájdeme v nebraní sa vážne. ()

GOREGASM

David Brent se stal díky skvělému hereckému výkonu Rickyho Gervaise minimálně v Británii kulturní ikonou, stejně jako jeho představitel. Jinými slovy, většího kreténa jsme možná nikde neviděli a nikdy nezažili, přesto nám ho je trochu líto, zároveň nás ovšem skvěle baví. A v tom tkví majstrštyk, který se s touhle postavou Rickymu podařil. Roztáhnout jeho story přes celovečerák mohlo skončit fiaskem, ale komu se líbil UK Office, tak se pobaví na jedničku i tady. Potěšilo mně, že nejde o nastavovanou kaši, a přestože se to celé točí jen kolem Brenta, tak jeho postava je natolik silná v kramflecích, že by to sneslo i pokračování. 90% ()

Shitonit

Asi mě to nějak minulo, páč na rozdíl od kolegů tuto záležitost hodnotících vcelku kladně, já, kdybych to hodnotil, tak to shrnu do oblíbeného termínu--megatrapnápíčovina. Vzhledem k existenci teorie o píčovině, se však nechávám strhnout davem, a přes zřejmé nepochopení myšlenky, to klidně nechám bez komentáře. ..Ježíš, lidi, vždyť to je taková vylízanost, že bych..kdyby se to jen dalo nějak zařídit.. si klidně sám sobě radši vylízal prdel, než bych to někomu jen zběžně doporučil. Nebo popsal. To snad ani nejde. Je to o pičusovi, kterej se brodí sračkama a mektá hovna. A já, divák, naivně čekám, co z tý sračky v blbě padnoucím kvádru, vypadne za minutu, za deset minut..za ... hovno. Nic. Nuevo. Ani to hovno z toho nevypadne. Jen mektá, a sere mě, a to tak, že jsem se křápnul vzteky do kebule klávesnicí, a teď, mi ta myslivna vůbec nepálí. Ani hovno. Je to taková nanicovatá sračka, že než bych si to někdy jen snad stáhnout chtěl, tak si radši stáhnu předkožku a nastrouhám si mezi ..však vítekam..nastrouhám si do..ne. Tam ne. Do zadku si nastrouhám PC, okořením to vyhoněnou TV, a celý to zaleju rozmixovaným VHS přehrávačem. A tím si budu dráždit prdel tak dlouho, že ze mě vypadne něco smysluplnýho. Něco, na co vy úchylové čekáte. Protože, jestli to nějakej zoufalec doblekotal až sem, tak bych mu doporučoval navštívit psychyatra a požádat o hospitalizaci. Páč je to magor. Asi takovej, jako je ten magor v tý sračce, kterou jsem se na začátku tohodle komentáře snažil nekomentovat, a odbít jen termínem..že to je megahovno, mega nic a turbo sračka. Jenže to nešlo. Ovládlo mě to, a psal bych tady totální kraviny až do zítra, jenže mi padá pěna z piva, a to je fakt asi důležitější než nějakej zasranej kreten v kvádru. Howgh. Vykuř mi. Sýromrde. ()

Tomas_PO

Tento film by sa dal zhrnúť jednoducho - typický Rick Gervais. Prekvapilo, že nadviazal na famózny The Office, o ktorom sa vyjadroval, že sa na neho nadviazať nedá a žiadne pokračovania nebudú. K môjmu potešeniu však k istému typu pokračovania došlo, aj keď iný uhol pohľadu však hovorí presný opak. Neviem, či som sa počas celého filmu aspoň raz nahlas zasmial, vo vnútri však v podstate v kuse. Aj keď tento smiech nie je typický, človek je v neustálom kŕči trápnosti, čo je však cieľom. Proste Ricky Gervais. Bonus je muzikantská téma, rock and roll a život na 'tour'.  Do piatich hviezd však chýbala štipka inovácie, či prekvapenia. ()

Sharlis

Napíšem prvé toto: Asi všetkým Gervaisovým stand-upom som dal 5*, podľa mňa je absolútne top komik. Ale toto ma proste nebavilo. Celá komédia filmu je založená na trápnosti Brenta. Kde sú pointy, vtipy, naostrené narážky a pod? Prečo Gervais stále oživuje Office? Prečo nezrobí niečo nové? (áno bude mať nový stand-up 2017), ale čo sa týka filmovej tvorby, tak sa nikdy nepohol z miesta... Gervaisa som si kedysi obľúbil, pretože ma dokázal z ničoho nič tažko rozosmiať. Tuto som sa nesmial ani raz popravde. Len som sa díval na wannabe humor scény. ()

Dacsus

Mán dojem, že Gervais nám mierne dozrel vekom - je to stále ten istý Brent, ale napriek tomu že celý film má človek dojem že je to opäť to isté, nie je to celkom tak. V priebehu som to videl tak na dve až tri hviezdy, ku koncu na štyry, ale za záver musím dať proste 5*. ()