Reklama

Reklama

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

(seriál)
  • Velká Británie Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Trailer
USA / Velká Británie, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Hrají:

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (55)

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Wood si po Wilfrededovi vybral další povedený seriál a to rovnou adaptaci od kultovního Adamse, který snad nesmí chybět v žádné knihovničce. První série si bere na paškál hrátky s časem a prohazování těl. Je to perfektní ujetá jízda, která pobaví, zaujme a chytne. K tomu tu máme i McMahona (Nip/Tuc), který dodává své charisma. Druhá série je ještě ujetější a podíváme se zde do fantasy světa s různými tvory a magií. Do herecké posádky přibylo pár mých oblíbenců: Tudyk (Firefly), Labin (Reaper) a Hannah (Spartacus). Seriál mě hodně bavil a tak jeho ukončení po druhé sérii zamrzí. Nezbývá mi tedy nic jiného, než abych vytáhl nějaký dil Gentlyho z knihovny a další příhody si přečetl. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Tak toto áno, vážení priatelia. V prvom rade, knihy, ktoré napísal Douglas Adams, som objavila pred asi pätnástimi rokmi a čítala som – hltala som. Mám celkom rada žáner fantasy a sci-fi, ale tu sa snúbi s neobyčajným zmyslom pre humor a ochotou ísť za akékoľvek hranice. Adamsov humor oslobodzuje. Potom ma prekvapilo, keď som zistila, že najznámejšie dielo Stopárov sprievodca galaxiou (hoci moja srdcovka je „Prevažne neškodná“) sa niekto opovážil natočiť ako celovečerný film. A oveľa neskôr som sa objavila Dirka Gentlyho a jeho holistickú detektívnu kanceláriu. Chcelo to trochu sebazaprenia, lebo som seriál pozerala v origináli. O to väčšie nadšenie musím s vami zdieľať, lebo som skončila s pocitom fascinovaného diváka. Herecké obsadenie a vôbec, celé stvárnenie nestvárniteľných Adamsových fantázií vo mne zanechalo pocit: „Páni, hlboko sa skláňam pred tým, ako ste to natočili“. V prvej sérii absurdít budeme spoločne hľadať Lydiu Spring a rozpletať tajomstvá o veciach, čo sú vo vesmíre navzájom prepojené. Druhá séria, je o prípade strateného Rómea (potomka jednej rodiny – Pronta), ktorého v krajine – nekrajine čaká verná Júlia (zo znepriatelenej rodiny, samozrejme, v podaní Síria). Prípady si nevyberá Dirk, ale prípady si vyberajú jeho. Som si istá, že tento seriál potrebuje špecifického diváka, ktorý prijme to douglasovské ohýbanie reality a jeho životné múdrosti. Nie každý bude zdieľať moje nadšenie, to som si istá. ()

Reklama

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sherlock Holmes a John Watson v holistickém pojetí. To je poprvé, co i já musím uznat, že kniha a její provedení jsou dvě odlišné entity. Douglas Adams tvořil jedinečné LITERÁRNÍ dílo. Podobně jako Terry Pratchett. Byl stejně tak tvořivý, originální a vtipný. Možná ještě na jiném levelu, protože kde si Pratchett zahrával s fantazií, tam Adams posouvá hranice pravděpodobnosti do každodenní absurdity za horizont všedních dní. Ale vedle nepravděpodobných hrdinů a hrdinek, jako bůh Thor nebo lednice, je to především letální level vtipnosti. Takové té důvtipné a chytré, na které se mozek stane závislý jako na kokainu… Je to můj nejoblíbenější autor/autorka na pátém místě. Dlouhý, temný čas svačiny duše… Adams je nepravděpodobně vtipný až k slzám. Na Dirka Gentlyho se pozapomíná, ale v jaké jiné detektivce může být součástí děje bůh hromu Thor nebo hledání poloviny ztracené kočky? Zlobím se na Adamse, že zemřel… A kromě Stopařova průvodce po galaxii stačil napsat jen dvě a půl knihy o Dirku Gentlym. Literární vtipnost knihy tedy nejde převést do filmu, jen postavy a náměty. Navíc seriál je o dost víc raw. Ale autistický (to je dnes dost trendy) Gently je ve filmu o dost hezčí (nicméně… já jsem se ve své fantazii taky od předlohy poněkud odpoutával… :P A nová raw postava. Holistická vražedkyně (žena ;) A výměna rukojmích na mostě… je ikonická. ()

Bingos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na začátek: Moc tlačení na pilu v melodramatických vztazích postav a možná i moc přestřelek na můj vkus, občas to rušilo / vyznívalo do prázdna. Ale to jsou fakt jen stopové prvky, ostatně název televizní stanice by neměl mít za 'BBC' slovo 'America' pro nic za nic, žeano. Ale jinak jsem nadšený! Asi podobně nadšený, jako když jsem v létě před šesti lety viděl první sérii tehdy ještě prakticky neznámého Sherlocka. Spíš než Sherlocka připomíná však Dirk Doktora na kokainu, který se srazil s Frequently Asked Questions About Time Travel. Teda jako srovnávat to s předlohou je vlastně předem prohnaný boj. Je tam pár drobných odkazů, původní protagonista a koncept vyšetřování, ale jinak je celý ten mumraj vystavěný na zcela nové a neméně šílené zápletce, která reálie tlačí ve všech směrech do ještě větších a komplexnějších rozměrů. A hádejte co, fachá to jak švýcarské hodinky. Všechny postavy jsou nádherně ujeté a srkznaskrz sympatické (drummer girl Amanda, sexy černoška, holistická zabijačka, Rowdy Three i ten huhlající záporák), je to kompletně uhozené, Monty Pythonovský humor se kloubí se šťavnatě krvavou brutalitou (vybaví se jméno Edgara Wrighta) a v kýženém finále, ze kterého jde hlava kolem, to prostě celé klapne. Radujte se. Max Landis stvořil kultovku! Co říct na závěr? Závěrečný cliffhanger jdoucí ruku v ruce s oficiálním oznámením druhé řady dává tušení, že tohle ještě bude velké! A že už je to dost nemalé. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak obrovský propad v kvalitě mezi první a druhou řadou byl nečekaným překvapením a velkým zklamáním. Zatímco v první, géniem jiskřící sérii mj. skvěle vyzní, co vlastně holistický přístup a spolehnutí se na něj znamená, a všechny hlavní postavy projdou dost neotřelou iniciací a vývojem, v němž se upevní i pojivo mezi nimi, druhá série je pouhá spatlanina, která si vystačí s povrchní nápodobou a laciným papundeklovým světem. Člověku je chvílemi vyloženě trapné přistihovat Elijaha Wooda, ale i ostatní, kteří v jedničce pomohli vytvořit něco naprosto unikátního, najednou lapené v takovém nijakém přešlapu. Od půlky druhé řady už jsme si vyloženě přáli mít to za sebou a ke konci jsme doslova počítali minuty. Věčná škoda toho ve dvojce promrhaného potenciálu, nicméně jednička je skvost, který stojí za vidění sám o sobě. *~ ()

Galerie (217)

Zajímavosti (8)

  • Když se Dirk (Samuel Barnett) seznámí s Toddem (Elijah Wood), Todd se ho ptá, zda někdy úspěšně vyřešil případ. Dirk zmíní dva, z nichž jeden se týkal Thora a druhý pohovky. Tato odpověď je odkazem na ústřední motivy knižních předloh - v první knize figurovala pohovka zaseknutá ve schodišti a druhá kniha se točila kolem boha Thora. (DJDVD)
  • Název každé epizody je vždy někým vyřčen v samotném seriálu. (DJDVD)

Reklama

Reklama