panMartin

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných keců. Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. Podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Emotivní a vskutku působivý snímek. Když tohle byl jediný amatérský tým v celé Americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval. ()

dr.fish

Film bezesporu zajímavý tím, že pojednává o hašení lesních požárů. O tom jsem fakt neměl moc páru, je fakt, že se toho zas tak moc nedozvíme, ale základní obrázek tu je. To ostatní okolo je jen taková nepříliš životná omáčka, navíc s množstvím patosu. V každém případě kamera dobrá, závěrečný požár natočen výborně. Atmosféra tam místy je. 60% ()

CatcherBlock

Film o skutečných superhrdinech, kteří si zaslouží obdiv nejvyšší..... Herci jsou výborní, emoce to z diváka vyždímá na maximum a přitom film netlačí okatě na pilu. Konec je doslova dojemný a vzalo mě to.  Vynikající film. ()

UhLee

(9/10). Tenhle film je přesně ten důvod, proč miluju filmy podle skutečné události. Protože tyto filmy jsou hlavně o lidech.. O úžasných lidech. V tomto filmu vidíme hned 20 takových úžasných lidí. Tito lidé si na nic nehrají. Nehrají si na hrdiny, i když jimi jsou. Hrozně se mi líbí jak je ten film natočený. Zachycuje opravdovou lidskost a také požáry z bezprostřední blízkosti. Herci jsou skvělí.. Věřím jim, že jsou bratři na život a na smrt. ()

kjakob

Přímočará podívaná, která nemá zapotřebí přidávat do tak silného příběhu nějaké hollywoodské pozlátko. Příjemně civilní film o obyčejných lidech, na který se fakt dobře kouká a neskutečně tvrdě vás uzemní v závěru. ()

Lachtaan

Na film jsem čekal již od uvedení do amerických kin v říjnu loňského roku. Zamiloval jsem si skvěle odehrané role, příjemné prostředí věčně pusté a suché Arizony. Chyběly mi však důvody si film oblíbit tak, abych neseděl se zaraženým dechem jen u jeho konce. U skutečného příběhu z hrdinských končin hasičů jsem si představoval o něco svižnější a dojemnější událost. Brolin, Connelyová i Teller na výbornou. Jen bych u dalšího pokusu z tohoto mírně prosazovaného, ale u mě velmi žádaného soudku požadoval větší graduitu. ()

Tosi

Je nepopiratelné, že tito chlápci mají příběh, který stojí za to vyprávět. Akční scény jsou ovšem natolik potlačeny, že jsem si ani nemohl udělat ten správný úsudek, jestli byli Granite Mountain opravdu považováni za jeden z nejlepších hasičských týmů "jen" za kopání příkopů a vypalování keřů. Čtvrtou hvězdu nakonec přihazuju za zcela nečekaný konec. ()

Qitek

Chápu proč film trvá více jak dvě hodiny. Co nechápu je, proč si mám budovat vztah k postavám tak dlouho (po hodině filmu jsem byl “in”)? Emotivní finále, ktere trvá sotva dvě minuty, se totiž přežene stejně rychle, jako “poslední” požár. Škoda. Zkrátit o 45 minut a přidám další poctivou, žánrovou hvězdu. ()

Johnny.ARN

Skvelý námet. Veď kto už vie, že hasiči sa delia na normálnych a zálesackých? Plus do toho všetky tie vzťahové problémy, oheň a lietadlá sajúce vodu rovno z bazénov. V konečnom pohľade na ten si ale uvedomíte, že je to silná dráma boja človeka s prírodou. 3 z 5 ()

Mrkvič

O filmu jsem předem nic nevěděl a tak přečtením následujícího textu si můžete jedině zkazit dojem z filmu. Kdybych od začátku věděl, že je film podle skutečné události, vnímal bych ho celý jinak. Takhle jsem si říkal, jo, dobrý, zajímavý, ale zítra si už asi na spoustu věcí nevzpomenu. No a pak přišel závěr, kterému jsem pořád ne a ne uvěřit, ale opravdu se to stalo a já vím, že si z předchozích dvou hodin odnesu mnohem víc, než kolik jsem si ještě před chvílí myslel. Hodně silné a to i s přihlédnutím k tomu, že to byli dobrovolní hasiči, kteří mají tendenci podobné vylomeniny páchat. ()

Jizni Tlapa

Zajisté jde o nejkníratější hasičský snímek historie s nejtlustším Bridgesem všech dob..to mi ale nestačí a nepomůže tomu ani námět based on true story a ani sem tam ohníčková akce. Ještě že se koochám super scénériemi, dobrým obsazením a sem tam tou nějakou akcí ()

ivan bohatyr

Dost dlouhé a bohužel většinu filmu se nic moc neděje, obecně se obávám že z toho nic moc víc ani dostat nešlo, už tak bylo pár míst docela přitažených za vlasy, že pochybuji že to takto u hasičů chodí a zkrátka ten příběh není dostatečně silný, aby z toho mohl vzniknout prvotřídní film. ()

Yoshimitsu

Životopisné filmy úplně nevyhledávám, kde jsou přírodní pohromy, ale tohle byla špica. Na to, že tam celý film běhali upocení a špinavý hasiči aspoň se tam mohla, ukázat nějaká hasička v bikinách pro zpestření. Jediná, která byla atraktivní, tak to byla fotka na mobilu. Na to, že to byla taková šílená stopáž, tak jsem postrádal více akce s nebezpečným ohněm, ale ten konec to vynahradil, že ukápla i slza. Doporučuji a dávám 100% ()

venison

Jakože wow! Tenhle akcí nadupanej snímeček "Only the Brave" má snad vše, co divák může od hrdinského amerického dramatu očekávat.. Skvěle obsazeno, nádherné lokace, perfektní záběry (např. vrtulník sosající vodu z bazénu aj.), silný příběh, našroubováno na true story.. I když závěr je emočně brutální, na americké dílko to nebylo až tak patetické.. Navíc nechyběla ani lehká forma humoru - co taky čekat od party kluků živící se rukama.. "Only the Brave" mě hodně bavilo.. Doporučuji! ()

Phietros

Esa ze zulove hory byli jedinym tymem v historii sveho statusu. Byl to tym, ktery zachranil spousty zivotu a krajin. Podle skutecne udalosti, kdy cela jednotka, az na jednoho zahynuli. Pusobive, dojemne, tragicke, ze zivota ochrancu a bojovniku s ohnem, bohuzel se spatnym koncem. Skvele herecke obsazeni! 90% ()

elanius

(58/2018) / Rola stvorená pre Josha Brolina. Napriek námetu je film v podstate komorná dráma s výbornými hereckými výkonmi a prekvapivým záverom. Poctivá filmárčina s jasným konceptom. (8/10) ()

progression

Vynikající drama podle skutečné události. Zpočátku nenápadně se vyvíjející film, důraz na psychologii postav, které mají co hrát. Výborná (možná životní) role pro Joshe Brolina po Whiplash opět výborný Miles Teller, dokonalá Jennifer Connelly a příběh o elitním hasičském "komandu" se specializací na lesní požáry. Zajímavé scény z výcviku, emocionální scény ať už osobní či rodinné a v neposlední řadě ono historické heslo "Jeden za všechny, všichni za jednoho" dostává v tomto filmu další rozměr. Nádherné přírodní scenérie, i když někdy ohněm notně poznamenané, výborný soundtrack a i když malinko předvídatelný závěr, cesta k němu je strhující, akční i emocionálně bohatá a epilog pod Žulovou horou u prastarého stromu je už jen třešničkou na hodně podařeném zážitku, který vás strhne (a možná i "sejme") na dost dlouhou dobu. Bravo pane režisére. ()

noriaki

Kosinského mám zapsaného jako machra přes vizuální dojem a velice zručného režiséra co se kompozice scén týče. Tady se ukázal jako špičkový vypravěč, protože tak opravdové postavy a s citem podaný příběh už jsem dlouho neviděl. Každá dějová klička má svůj smysl, každý dialog působí pravdivě. Only the Brave je chlapácký film v tom nejlepším významu slova. Přesto ve mě nejsilnější dojem zanechala Jennifer Connelly. Top 10 za rok 2017. ()

drake31

Only the Brave ma naprosto položilo. Kinosálu som opúšťal so zaslzenými očami, a na Spotify som hľadal záverečnú pieseň (môj Oscarový kandidát #1). Joseph Kosinski vybudoval film na postavách, ktoré majú ďaleko od tých filmových. Na plátne boli reálny ľudia s reálnymi interakciami. Pocit bratskej súdržnosti, rodiny a lásky bol pretkaný celým film, čo spôsobilo, že Only the Brave pôsobí uveriteľne a hlavne ľudsky. Žiaden pátos. Žiadne hrdinstvá. Jednoducho príbeh skupiny hasičov a ich blízkych, podaný tým najorganickejším spôsobom. Toto celé umožnilo finálnym scénam mať neuveriteľný emočný dopad, v ktorom sa miešali pocity nádeje, bezradnosti a smútku. Je však ešte väčšmi umocnené skvelými hereckými výkonmi naprieč celým ansámblom. Skvelá kamera, hudba, vizuálna krása a krutosť plameňov. Nemám absolútne žiadne výhrady. Jeden z najlepších filmov roku 2017. P.S. Pokiaľ nie ste oboznámený s udalosťami, ktoré sa odohrávajú vo filme, nechajte film nech vám vypovie čo sa stalo. Potom nazrite bližšie ak záujem stále pretrvá. ()

PF 2017

PF 2017