Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

drake31

RAMPAGE má štyri ústredné geneticky upravené monštrá, ktoré sa rozhodnú požrať toľko koľko brucho dovolí, dokým ich signál nepovolá zdemolovať Chicago. Dwayne je samozrejme to hlavné z monštier, so svojou charizmou s ľahkosťou ťahá tento film dopredu, a pre mnohých bude práve on dôvodom prečo tento film funguje. Na veľkom plátne tento film vyzerá skvelo, monštrá sú nádhere (farebne trochu monotónne), a tak trochu sa mi zdá, že Dwayne je v závere počítačovo vygenerovaný. Film ubehol rýchlo, bavil som sa, čas od času som krútil lebo mi to nedalo, no odchádzal som s pocitom spokojnosti - a to hlavne preto lebo som nerozmýšľal nad tým čo sa vo filme deje. RAMPAGE sa rozhodne nestane filmovou klasikou. Je to hlúpy film, s hlúpym scenárom, a postráda akokoľvek inšpirovanú réžiu ... avšak určite zabaví aj na desiate pozretie a bude tak oddychovým filmom na ktorý si čas od času spomenieme. P.S. J.D.Morgan tu hrá Negana a z toho dôvodu je bezkonkurenčne mojou najobľúbenejšou súčasťou filmu. ()

JohnSmith

Nevím co vám lidi vadí. Je to parádní oddychové dílo plné akce a výborných triků. Moc pěkně jsem se bavil. Rock je výborný, Naomie ho skvěle doplňuje a Morgan v roli cowboye nemá prostě chybu, i když mě ze začátku strašně vytáčel ten je ho přehrávající texaský přízvuk. ()

hroubek

Netřeba chodit kolem horké kaše, a proč to hned neříci na rovinu. Tohle je akční výplach, který je správně hloupý a zábavný. A jsou si toho všichni moc dobře vědomi. A já hodil mozek za hlavu, otevřel pivo a bavil jsem se. Jednou za čas je takovýto film potřeba. Brad Peyton odvádí velmi slušnou práci, jen je místy dost limitovaný. O to lépe se pak na film kouká, když se Peyton konečně utrhne ze řetězu, a předvede velkolepou destrukci. Potěšilo mě, že se film bere vážně, ale takovým tím správně přepáleným způsobem. A je vidět, že to bavilo i herce. Dwayne Johnson opět hraje to své a nezklame. Naomie Harris je fajn a s Johnsonem jí to funguje. Mě osobně hodně potěšili dva Watchmeni, kteří si svoje role užívají a baví se, řeč je samozřejmě o Malin Akerman a Jeffrey Dean Morganovi. Film vypadá pěkně, má zábavnou akci, a vtipy s dialogy funguji. Jen se u toho nesmí moc přemýšlet. Rampage: Ničitelé je fajnový akční film, který může urazit jen tehdy pokud od něho budete chtít něco více, než je. ()

bizz_mjc

Dobrý Dwayne, dobrý monstra, jakž takž story, docela humoru, trochu klišé a místy ne dobrý CGI. V první půlce jsem si myslel, že dám určitě 4*, ale pak mi tenhle Kong Park přišel ke konci trošku nad rámec uvěřitelnosti, na čemž měli scenáristé více zapracovat. Ale bavil jsem se celý film, určitě jeden z těch popcornově lepších. ()

lykan9

Rampage je pro mě nafouknutá bublina v hezkém obalu. Téma není špatné, triky jsou úžasné a hraje tu The Rock, ale přesto to není ono. Místy jsem se dokonce nudil. Krom toho velice mě iritovalo, že ač se neznámou látkou nakazily tři stvůry, tak jen ty dvě špatné prošli hodně velkou proměnou, kdy nesly znaky několika zvířat. Kladná stvůra však stále vypadala sympaticky. Na návštěvu v kině je to určitě uspokojující, ale doma film stačí vidět jednou a dost. ()

VasaX

Filmově asexuální, šablonou propasírovaný koncept world vs monsters. trošku humoru, tuna akce a tuna destrukce podle zajeté osnovy. Jako bonus rozhodně beru JD "Negana" Morgana a The Rocka, kteří to tu hlavně táhnou. CGI monstra vypadají skvěle (i když jsou tu místa, kde to Quality Control moc neukontrolovalo), záporáci jsou pomalu karikatury jak z "animáků" a celé to má tisíckrát viděný koncept. Pokud si od toho člověk nic moc neslibuje, budiž mu Rampage příběhově jednoduchou oddychovou akcí s tuctem povedených hlášek. ()

VanTom

Lidské figurky zde představují jen nezajímavé nositele dvou-tří základních charakterových vlastností a občas se střídavým (ne)úspěchem něco zahlásí. Jenže nemůže být zjevnější, že hrají druhé housle - společně s logikou výplachového scénáře. Míra destrukce města třemi zmutovanými monstrpotvorami v dokonalém trikovém provedení, v nápaditých, drahých a velkých akčních scénách, je totiž hravě zastíní. Zábavu však přináší jaksi jednotvárnou a opravdu nenáročnou. ()

Sany33

Ak vidíte že je scenár úplná konina tak vám nezostáva nič iné ako angažovať vynikajúceho herca aby vám s toho vybúchal aspoň toľko prachov, koľko ste do toho naliali. Poprípade ak máte dosť prachov na vizuálne efekty, šľahnite tam gigantického vlka alebo krokodíla alebo gorilu. V tomto smere Brad Peyton vsadil na overenú klasiku, veľkého akčného formátu a to síce Dwayna "The Rocka" Johnsona, ktorý je v posledne dobe nie len pozerateľný pre ženy ale vyzerá to že sa snaží aj o dáke to herectvo a že mu to celkom ide. Nie je to vôbec prvý pokus tejto dvojice, práve naopak, povedal by som, že Peyton je Rockov dvorný režisér a presúkavajú sa polu Hollywoodskym priemerom od nie príliš vydarenej "Cesty na tajuplný ostrov" až po vyššie spomínané "Besnenie". Mne sa to vcelku páčilo a bola to vcelku príjemná gumovačka mozgu na ktorú sa navyše aj dobre pozeralo na plátne kina. 77% ()

blackJag

Jeffrey Dean Morgan teď už žádnou roli nezahraje jinak než Negana? Špatný nápad. Všechno ostatní má průměrné parametry (samozřejmě kromě Skály, tam jsou rozměry mimo všechny tabulky už dlouhá léta) a chybí tomu vlastní tvář (jde o bohapustý recyklát). Komu se líbil druhý PACIFIC RIM, tohle ho může bavit taky, protože blbé je to stejně. Já se tím trochu prozíval (film by chtěl pokrátit tak o 20 minut). 50% ()

zigíš

nevytěžený monster potenciál, monster přesdržkové -s nijak zvlášť vtipně- hláškujícím Rockem ..prostě, nevýrazná rutina, nevýrazného rutinéra ()

drackula

Toto bola taká blbosť až to bolo zábavné. Treba síce prežiť úvodné Dwaynove eko reči, ale potom sa to už krásne rozbehne. Žiadna logika, fyzika, všetko za hranou - skrátka čistokrvný popcorn. Jediné čo ma mrzí, že nevytuningovali aj tú gorilu. Lebo vlk bol neskutočne namakaný. 60% HBO GO ()

Jaro.Krafcik

Typicky akčný dobrodružný film The Rocka. Hraje to isté ako v každom filme. A vždy mu to všetci zhltneme aj s navyjakom. Videl som to už dávnejšie ale teraz repete. Veľmi dobrý film ktorý má ale pár chýb. 4* ()

Hollohlaway

Je to fakt děsná hovadina, ale naštěstí místy celkem zábavná. Ale kromě scénáře, který jakoby napsala parta děcek v pauze na svačinu, je to i herecky dost slabé, nikdo tomu nedá tu potřebnou lehkost, kterou podobné filmy nutně potřebují. Nikdo si to neužívá, jediná světlá výjimka je velice dobrý JD Morgan. Humoru málo, naštěstí triky a akce po vypnutí mozku dokážou celkem zabavit. ()

fiLLthe3DD

Celkový dojem kazí poněkud jednodušší příběh (variace na Asylum snímky typu - Mega "něco" vs. obří "cosi"), ploché charaktery postav a délka (o pár minut kratší stopáž by rozhodně prospěla), nicméně... Ústřední herecká trojice (Johnson, Harris, Morgan) působí charismaticky, opičák George je sympaťák a CGI přímo skvostné - zkrátka takový milý, blbý film :) Rozhodně se však jedná o zábavnější a snesitelnější počin než jakými byly Godzilla (2014), Pacific Rim nebo Kong: Ostrov lebek... 60% ()

Hugo01

The Rock + komparz (kromě Joe Manganiella, ten byl super!) + přeřostlá fauna. Asi každý tak nějak musí tušit, co od filmu očekávat a s tím do toho jít. Johnson je jako vždy velmi zábavný a ač je o jeho hereckých schopnostech často pochybováno, pro mě je to jeden z nejlepších herců a největších jistot současného Hollywoodu a světa. Nevím, co by se muselo stát, aby mě on ve filmu zklamal. P.S. Kdo dal filmu 2*, protože ho zklamal scénář, očekávaje hluboké, na Oscary mířící drama, tak ať si dá facku. ()

Anet21

⚪Strašná sprostosť. Nie filmové béčko, ale prinajmenšom efko.⚪Niečo ako Megapiraňa, len s trošičku lepšími efektami. I keď sledovať hodinu a pol len digitálny bordel a na zelenom plátne pobehujúcich hercov, to sa už ani nedá nazvať odreagovanie. To je istý typ sebehany.⚪Detinský, klasicky americký spasiteľský scenár len korunujú prihlúple, akože emotívne motívy priateľstva s digitálnou opicou a podobné nefunkčnosti.⚪Tak hlavne, že na podobný treťotriedny odpad sa nájde rozpočet, pričom kvalitné projekty sa rušia pre nedostatok divákov a sponzorov.⚪ ()

sedm.1

Nemám slov. Veškeré opěvné výrazy by totiž stejně byli jen poloviční, tohle mě naprosto uchvátilo, smetlo, rozdrtilo, a já jsem v sedmém nebi. Tole je vlhký filmový sen, óda na radost, opakuji, nemám slov. Ještě že přišla jedna zaměstnankyně kina uklízet do sálu, protože jinak bych tam ještě možná teď seděl s hubou do kořán a s pocitem maximálního uspokojení 8D. Předlohu, v podobě počítačové hry, tedy vůbec neznám, takže nevím, co s ní má samotný film společného, nicméně, Rampage od prvních minut nasadí absolutně ze řetězu utržené tempo, pravda, s krapet víc naivní a ne až tolik inteligentní zápletkou, ovšem na to sere pes, tady šlo v první řadě o akci a efekty, a to vám povídám, to vám říkám, to vám tvrdím, a za tím si stojím, takové efektní inferno si zaslouží obří, nekonečný potlesk ve stoje, to se vůbec nedá popsat, co se především v druhé polovině na tom plátně odehrávalo, já jsem nadšením a euforií ani nemohl dýchat, neskutečný mazec!!! A co se první poloviny týče, ta tedy zas až tak nabušená nebyla, čímž ale nechci ani náhodou tvrdit, že by byla nezáživná, či snad nudící, naopak, zde dostal ale prostor především opět megacharismatický Dwayne Johnson, který znovu dokázal, jak všestranným hercem je a že je nyní právem absolutní hereckou TOPSTAR, i zde rozdával maximálně fungující vtip, emoce a svou muskulaturu plně na obdiv a je to fakt bůh! Celý film má každopádně nehorázný koule, drive, je to nevídaný efektní masakr, mrakodrapy padají jak listí, tanky lítají vzduchem, auta a lidé tu působí jak pidimravenci, trojčlenná banda přerostlých zvířátek tu řádí, jak jen to jde, tvůrci se ve své fantazii vůbec neomezovali a já při tom všem slintal blahem. Já zde mé nadšení z Rampage prostě nedokážu slovy vyjádřit, jde zkrátka o jeden z nejefektnějších a nejzábavnějších filmů všech dob, a hotovo. BOMBA, BOMBA, BOMBA!!! ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle