Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

cariada

Obří opice co utíká a k tomu pár dalších větších zvířat, jako provedení hezké ,ale jinak pohádka pro děti. ()

C0r0ner

Béčko jak má být! Se všemi nelogičnostmi, haluzemi a tak + kde, kurva, člověk uvidí padesátimetrového krokodýla a dvacetimetrového vlka, jak drtí na prášek Chicago. Čtyři scenáristé na to sice asi nutní nebyli, ale celou dobu mě to bavilo, nenudil jsem se a místy to bylo kulervoucí. Tyhle hloupé píčoviny prostě můžu. 70% ()

necisty

Po audiovizuální stránce jsem byl naprosto spokojený a dokonce jsem se přistihl, že mi v nějaké lepší scéně běží mráz po zádech. Nespokojený jsem byl samozřejmě s dějem, ale to jsem i očekával. Zklamalo mě celkem i obsazení. Dwayne nepodával jednu z nejlepších rolí a docela mě ty jeho přátelské postavy vyvádí z míry, on má hrát prostě strašně drsného chlapa, který klidně bourá betonové zdi, a ne uplakánka. Naopak mě nadchli Jeffrey, Malin a Joe. ... GA Cinema ()

fugazi

Parta hollywoodských kravaťáků usedla ke stolu: „Chlapi, musíme natočit něco novýho. Něco, co na plátně ještě nebylo. Musí to bejt veliký, proto do hlavní role obsadíme Johnsona a proti němu musí bojovat něco ještě většího. Třeba lítající vlk. To je fakt super nápad! Ale je to málo, toho Dwayne rozkope za chvilku. Pravda, chce to nějaký obrněný monstrum, nějakýho zasranýho predátora. Mám to! Co takhle ultra obří nesmrtelnej krokodýl s ostnatou koulí na ocase? Berem! Támhle v sejfu je sto mega, zejtra začněte točit. Jo a chci tam bílou gorilu, která bude fuckovat! Režii dejte nějakýmu trotlovi, kterej do toho nebude moc rejpat. Stačí, aby se to rvalo, byly vidět svaly a Dwayne ať občas hodí nějakou hlášku. A na odkazy arcadový hry z roku 1986 kašlete, to stejně nikdo nehrál.“ Totální vymývárna mozků … 4/10 ()

Martrix

Špičkoví animátoři z Weta Digital a jejich skvělá práce, která si ve výsledku nezadá s žádným z monsters movie posledních let, jsou jediným důvodem, proč mělo smysl poslat Rampage Ničitele do kin. Jinak by si tento scénáristický skvost zasloužil i přes účast Rocka, vypálit na levná DVD, která se prodávají za 49Kč v trafikách. Hlava mi nebere, že scénář dělali čtyři lidi. Že jsou Rampáci na motivy arkádové videohry ještě neznamená, že nešlo vymyslet nějaký solidnější a neotřelejší příběh. Ale co už...na čumendu dobrý. Díky Rockovi i vcelku zábavné řádění zmutovaných potvor, náladu nepokazí. Jen zamrzí, že si tvůrci nedali práci s příběhem a vše nechali jen na působivém vizuálu a charisma Johnsona. Příběh *, Akce ****, humor **, look *****. ()

PROCESOR

Tak tady máme, ale výbornou kravinku. V USA zase něco bádaj, aby měli navrch a trochu se to zvrhne. Vymyslej sérum po kterým jsou zvířátka trochu větší a agresivnější. Takže vypněte mozky a užijete si to. Jen něco pro pubertáky, pokud vám nerostou vousy, jako Jeffrey Dean Morganovi, tak nikdy nebude drsní. Je to tak. Vousy jsou u chlapa prim. Můžete být plešatí, ale bez pořádných vousů holobrádkové, nikdy nebudete drsní..) Je to výborná oddychovka. ()

pakobylka

Zmutovaná demoliční četa v akci ... v lehce brutální a těžce prvoplánové story, která oprášila starého dobrého King Konga a nadělila mu pod stromeček párek kámošů - nekámošů, jedenadvacáté století s jeho digitálními technologiemi ... a Chicago s jeho výškovými budovami. A kdeže je cesta k tajemnému ostrovu ? Jděte s ní do háje ... nebo kam chcete ! Teď je v módě genetika ! P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jak mohli předpokládat, že ON si dá ke svačině právě JI ? Nevšimla jsem si, že by předtím pozřel někoho jiného. A na úplný závěr mám pro vás jednu nenáročnou kvízovou otázku. Myslíte, že se přerostlý mazlík, který si v krátké době - byť ne vlastní vinou - stihl vyrobit bohatou kriminální minulost (zahrnující i ty nejtěžší zločiny), může stát opět mazlíkem ? ()

mortak

Tři příšerky jdou v řadě za sebou... A stejně jako v nedávném Kongovi se příšerkám nedá co vytknout, mlátí se hlava nehlava, ale lidské postavy jsou zoufale nezajímavé. V Kongovi byly dokonce naprosto zbytečné, takže Rampage dávám o hvězdičku více, protože tady alespoň naplňují ty nejprovařenější klišé. Nad tři hvězdy půjdu u těchto filmů až v tom případě, že se herci stanou plnokrevnými partnery příšerek a ne jen nudnou výplní mezi bitkami monster. ()

angel74

Přiznávám, že jsem měla chuť na něco nenáročného a odpočinkového, u čeho nebudu nucena přemýšlet nad ničím složitým či emocionálně vypjatým. Akční sci-fi blockbuster Rampage Ničitelé je přesně takovým druhem filmu, takže jsem vlastně dostala, co jsem chtěla. Kupodivu jsem se u něj ani moc nenudila, ovšem zhruba v půlce jsem musela úplně vypnout mozek, jinak bych asi nepobrala tu hromadu nesmyslů. (50%) ()

HorrFi

Upřímně nechápu pro jakou věkovou kategorii se tenhle film natočil.. prišlo mi, že režisér chtěl vyhovět všem věkovejm kategoriím a podle toho to taky vypadalo.. Dwayne Johnson to trošku zachránil nějakou tou hláškou, ale jinak fakt nechápu co tenhle film může nabídnout.. kdyby mi bylo 13 tak bych možná psal jinak.. takový silný dvě hvězdičky, ale nechalo mě to naprosto chladným.. ()

majo0007

Všetci účastníci tohto "projektu" museli byť zhulení a teraz si ukazujú prostredníka navzájom. Prča na n-tú. Keď si prinesiete do kina basu piva, táčku popcornu a parťákov, je to oskarový film! ()

Deyw

ty vole! strasne me bavil george za kteryho sem rubal ve hre ape stompem nasracku vsechno! strasne skvelej vyber monster i kdyz nejaky chybelo..snad udelaj pokracovani a rozsiri to..a ty narazky kurva prej manici na netu rikaj vlkovi ralph :D kdo hral hru tak presne vi..a dwayne je vtipnej on sam je opicka :D no bavil sem se skvele..ze to bylo drahy je videt..je to na skvely 3 ale z nostalgie ke hre a originalu doma davam 4* ! ()

okkac

Slabší 4*, ale jako výplach v pohodě. Rock hraje svoji klasiku a mne to vůbec nevadí. Skoro 40 minutové finále ve městě velmi destruktivní, Rock má granátometa zastřílí si i z Apache. Na PG-13 celkem dost krve, fakáče, těla vejpůl, polykání zaživa, házení spousty lidma a sexuální narážka :-D ()

tomeek

Výborné efekty, zábava bez problémů, jenom moc neřešte určité logické faily. Rock jede kvalitní kino, u kterého nemá cenu čekat nějaké intelektuální přesahy. Prostě film s obludama and that's the way I like it, aha aha. 4* ()

sir-dave

Tolik peněz a přitom taková blbost. Již nekolikátá zábavná blbina ve filmografii Dwayne Johnsona jako Jumanji, Journey nebo San Andreas. Vypnete a užíváte si drahé digitální scény s vtípky a ksichtíky jemu vlastními. Bohužel to asi zapadne mezi další průměrné monster movie. ()

CatcherBlock

Brad Peyton je takový řekněme nástupce Rolanda Emmeriche. Řemeslo, triky, akci i herce má v ruce, jen to chce dopilovat ještě atmosféru, kterou ještě tak ůplně v ruce nemá, každopádně jeho filmy mě i tak baví velmi a moc. Jeho už několikáte spojení s The Rockem dělá dobrotu, vždy z toho vyleze nadmíru zábavný film, na který se skvěle kouká a divák se nenudí. Jsem zvědav na další díla jeho kariéry, jeho filmy vydělávají, tudíž vysoké rozpočty tento režisér asi bude mít i nadále, takže o kvalitní podívané asi nebude nouze. ()

Sabrewulf

Kdybych chtěl být jízlivý, tak si rýpnu, jak je možné, že ani u hry, ve které jde jen o to, jak tři monstra ničí města, nejsou tvůrci filmu schopni dodržet alespoň základy hry. Bílou srst nemá mít George, nýbrž Ralph, Lizzie má být ještěrka a ne krokodýl a všichni mají lidská jména jednoduše proto, že to mají být lidi. Mutující tam a zpátky, něco jako Jekyll a Hyde, což by samozřejmě mohlo přinést mnohem zajímavější zápletku. Ale právě proto, že jde ve hře jen o to, jak tři monstra ničí města, mi je to - jako u jedné z mála předělávek- fuk. Je to takový blockbuster ala nenadchne, neurazí. Mě osobně malinko potěšilo jisté mrknutí na hráče ve formě záporačky (a jejího konce) jakožto brunety v červených šatech (v úvodní obrazovce arkádové klasiky drží Georgeho ruka přesně takovou slečnu). ()

Triple H

Niektoré výplachy človeku sadnú, iné nie. Rampage je dve veci. 1) umelohmotná sračka bez iskry kde aj makač Rock už len lacno recykluje samého seba 2) dôkaz, že Rockov hviezdny status je momentálne na svojom zenite, keďže toto hovno zarobilo cez 400 miliónov. Nech rovno kandiduje aj na toho prezidenta, treba kuť železo kým je horúce. Dá to a minimálne by sme sa dožili napríklad krásne kontrastných fotiek, kde bude 195 centimetrový vysvalený USA madafaka prezident a vedľa neho nejaký "alfáč" typu tučné, vypapané pážatko Kim Čong, prípadne "drsný horal" Putin. ()

David.Darco

V podstate len tupá zábavka so scénami nasiaklimi dotieravým humorom. Poslednou dobou sa snaží Hollywood nasilu zabaviť diváka v situáciách kde sa to maximálne nehodí, naopak situácie s potencionalom ostávajú suché.... Kto však nič neočakáva, dopozerá. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle