V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

sir-dave

Jeden by čekal klasickou Neesonovku, název ok, plakát ok, zdání klame. Až bizardní thriller plný černého humoru. Černoch co hraje postavu Eskymáka, recepční, která se ptá indiánů jestli mají rezervaci, namísto pohádky se vykládá o sněžném pluhu a mrtvých jak u Stalingradu. ()

Cedr

Zábavná akční jednohubka, Liam Neeson se v této revenge/hunt thrillerově akční roli prostě nikdy neokouká. Poutavé a neokoukané horské prostředí dává filmu správnou atmosféru. ()

chelseaman22

Liam Neeson hraje to, co hraje posledních dvacet let - tj. stane se mu příkoří a tudíž kvůli tomu musí vybít půlku městečka a třetinu indiánské osady. A jelikož má perfektní sněžnou frézu, může mrtvá těla poměrně snadno uklízet, aby nedělala svinčík na komunikaci. 59 % Celosvětový příjem k 21. 5. 2019: $59,213,931, což je 0,99 násobek rozpočtu ()

viperDavid

Moc nechápu proč amíci ukradnou skvělí serverský film a udělaj z ní sračku. V podstatě je to více méně klon původní předlohy, ale hroší. Rohodně Kraftidioten se mi líbil o třídu víc. ()

Johnny.ARN

Asi sú len dva dôvody, prečo si to nepôjdem. Buď preto, že som videl originál ktorý vo mne zanechal dojem alebo preto, že toto nemalo tú atmosféru, akú mal práve už spomínaný originál. Chcel by som to vidieť očami človeka, čo nevidel originál. Paradoxne, aj keď to robil ten istý režisér, nie je to to isté. Mrazivá pomsta je určite skvelý film, ktorý vás minimálne očarí nie prvoplánovým dejom, ale nie čo mu chýbalo. 3 z 5 ()

Yoshimitsu odpad!

Sorry Liame, ale tohle ti nesedlo. Analýza záporných postav byla nudná jako jejich samotný charakter žádna nebyla zajimavá spiš stupidní a zbytečná. Tohle bylo v kině, haha. Odpad! ()

Phietros

Upřímně jsem nevěděl jak některé scény brát, jestli jako černý humor, nebo to tak mělo být v příběhu. Každopádně jedno je jisté, tyhle role Liamovi sednou jak poklice na hrnec a mrazivá pomsta je příjemným thrilerem, kde se nejde pro kulku daleko! Když Coxmanovi zabijí kvůli drogám syna, rozhodne se vzít osud do svých rukou. A příležitost se díky jeho povolání a navíc skvělému alibi (muž roku, co pomáhá každý den lidu při odklízení sněhu) úplně vybízí. Začíná likvidovat gang od spodních sfér, těla a důkazy hází ze svahu do řeky a na obrazovkách vidíme postupně jeden křížek za druhým jelikož rozpoutá válku i mezi kartely! 60% ()

elanius

(58/2019) / Originál som nevidel, ale americký producenti celkom dobre zacítili Neesonovku. A Neeson nič nepokazil, dal filmu svoj štandardný výkon. Chybičky film má, hlavne mierne nevyvážené tempo a trochu som mal pocit, že aj scenár by si zaslúžil trošku učesať, hlavne v motivácii hlavnej postavy boli medzery. Celkom tomu ale sadlo to zimné studené počasie. (6/10) ()

Cushing

Remake stejně dobrej jako původní dílko, bez něhož by ovšem nevznikl. Vtipnější a s lepším koncem, showdown musí bejt. ()

hroubek

Hned v první řadě napíši, že jsem neviděl originál, a možná proto jsem si dokázal tento film náležitě užít. Mrazivá pomsta je příjemná černohumorná komedie plná přepálené brutality a absurdních dialogů a scén. A pokud se na to tento styl naladíte, tak si lze film velmi dobře užít. Hans Petter Moland ví moc dobře co dělá, přeci jenom to točí podruhé, jen má na to více peněz a Liama Neesona k tomu. A je vidět, že to oba zmíněné pány dost bavilo. Moland si hraje se střihem, vyprávěním, s titulky a nebo použitou hudbou, a je to hodně zábavné a samotné dialogy mají šmrnc a jsou vtipné. Liam Neeson tyhle otcovské postavy umí, a zde je radost na něho koukat. Celé se to tváří, že to není zas tak přehnané, přesto je to přehnané na tolik, aby to nešlo brát vážně. Laura Dern má menší roli, ale je fajn. Dost mě potěšil Tom Bateman, který příjemně přehrává a snaží se aby jeho postava byla co nejújetěší. Emmy Rossum se mi v této roli hodně líbila a bavil mě celý její herecký výkon. Film je hodně vtipný, má spoustu zábavný momentů, které jsou zakončeny absurdní pointou, jenž to celé podtrhuje. Líbilo se mi jaké mají záporáci přezdívky, protože jsou opravdu dost vtipné a místy trefné. Mrazivá pomsta je oddychová komedie plná černého humoru a brutality, a chtít od ní něco jiného a nebo více by bylo zbytečné. ()

JohnSmith

Myslím, že jsem kousek Boje sněžného pluhu s mafií viděl, ale nevím proč jsem to nedokoukal. Budu si to muset pustit znovu. Nicméně Mrazivá pomsta je remake, který mě vůbec neoslovil. Nudné, roztahané a naprosto příšerný záporák. ()

SamVimes

Scénář vypadá jako něco, co ve slabší chvilce napsali bratři Coenové a pak to po nich někdo vytáhnul z koše. Je to mix mnoha žánrů, od černé komedie po regulérní drama, z nichž ale žádný pořádně nefunguje. A vlastně moc nechápu, jak může nějakého režiséra bavit natáčet ten samý film dvakrát, při letmém srovnání je totiž americká verze Sněžného pluhu doslova stejná jako ta norská, včetně umístění kamery v jednotlivých scénách apod. ()

fabecc1222

Liam a jeho rodina vol. 150. Další Neesonovka, kde Liam rube jednoho chlápka za druhým, tentokráte dostal pod ruku rolbu a kupy sněhu. Zabíjení nepřítelů kolikrát evokuje spíše komedii, jinak film nijak nevybočuje z kategorie klasických Neesonovek. Liam si jde prostě za svým cílem, a po cestě pozabíjí vše, co mu stojí v cestě. ()

Sany33

Čo by som Mrazivej pomste, rovnako ako jej predchodcovi vytkol, je prepálená dĺžka, ktorej by neuškodilo okresať o dobrých 20 minút a desať zbytočných postáv. Film by získal na drive a nenútil nás sledovať osudy charakterov hodných rozvíjania v desaťdielnom seriáli. Na plátne sa toho deje skutočne neúrekom a hlavne v druhej polovici ide postava titulného Coxmana nenápadne do úzadia. Liam Neeson tu nemá veľmi čo hrať, no aj tak sa mi do úlohy masakrujúceho snežného muža hodil viac ako jednotvárny Švéd Stellan Skarsgard. Hans Petter Molland zopakoval svoj severský vtip s o niečo lepšími výrazovými prostriedkami a prepašoval do neho o čosi viac podnetov na premýšľanie. Vo výsledku je to však, rovnako ako na prvýkrát, stále tá oddychová gangsterka, ktorú nemožno brať príliš vážne. 72% ()

lykan9

Opravdu jsem čekal něco úplně jiného. Mrazivá pomsta je vlastně kravina, ne-li parodie na akční thrillery. Až se podivuji, že není tento film označen i jako komedie. Při tom humor tento snímek zachraňuje. Hodnotil bych jinak mnohem méně, ale místy jsem se opravdu zasmál. Velkým mínusem je, že spousty postav je v tomto filmu zbytečných. Úlohu policistů jsem vlastně nepochopil do teď. Ale hlavní postavy a oběti jsou sympatické a vtipné. Nevím sice, jestli byl záměr, aby z toho vzniklo tohle, ale já se bavil. ()

VanTom

Co se při prvotním zabíjení dealerů (vrahů syna) tvářilo jako další fádní Neesonovo vybíjecí béčko o nemluvném řidiči sněžného pluhu na cestě pomsty, to se posléze dějově "coenovsky" zamotalo v kriminální černou komedii osazenou galérkou rychle umírajících figurek. Osvěžení z žánrového prozření a několika drsných fórků ale do konce nevydrželo, tempo se spíš ploužilo, jak jej zasypávaly prázdné absurdní dialogy či situace vyznívající do vánice. Kdybych předem tušil o skandinávských kořenech, dám přednost originálu. ()

D28

Keď naštvete Muža roku, hneď to frčí hlava-nehlava. Nečakajte romantiku pri vodopáde, zabudnite na Vinetoua, ale aj na Bonda na zasnežených svahoch. Zato ak vás už nebaví talianska, prípadne cs mafia, snáď vás poteší pekné riešenie problému drogových gangov. Kto videl prvú verziu, asi by zbytočne pozeral, pre mňa bez tejto skúsenosti dokonalý film v rámci svojho žánru. Biely sneh, červení bratia, čierny humor a áno, aj dúhoví spoluobčania si prídu na svoje. ()

blackJag

Neeson by pomalu nic jiného nedělal, než jen podával pomstu pěkně za studena. A co se týče tohoto filmu, nejedná se o žádný laciný eufemismus, tady je i na pohled hodně chladno, ovšem onoho proklamovaného černého humoru mohlo býti i o trochu více - pořád jsem čekal, kdy se to nějak zvrhne a pořádně rozjede a ono je film průběhem poměrně standardní. 65% ()

svobik

Nevadí mi, že to je skoro doslovná kopie originálu. Spíš jsem se nemohl naladit na onu severskou divnost, podávanou v hollywoodském hávu. Takže zatímco originál je až roztomile absurdní a správně seversky ujetý, aplikování těchto atributů do klasického hollywoodského podání dost hapruje. Je to vlastně jen takovej divnej film s Neesonem (a kupou často neznámých postav) ()

m.a.t.o.

„Sme v lyžiarskom meste. Ľudia si sem chodia zalyžovať, zatrtkať a zahuliť." Čierna komédia? Hmm, asi nie. Krimi dráma? To už vôbec. Skôr taký divný mix žánrov, ktorý nevyšiel. Prvá polovica filmu ešte celkom ušla, keďže mala aké-také tempo, ale tá druhá sa už (najmä kvôli dejovej linke s Indiánmi) strašne vliekla. Niektoré postavy boli fajn (Wingman), niektoré boli strašne otravné až "kreatúrne" (Viking), niektoré veľmi divné (Eskimák - nájomný zabijak ako vystrihnutý z paródie na Johna Wicka) a tentoraz to z biedy nevytrhol ani inak spoľahlivý Neeson, keďže vlastne nemal čo hrať. Za mňa 40 % z milosti a už to nikdy viac nechcem vidieť. ()