V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě. (Vertical Entertainment)

mm13

Made in China :-D ...ale je tam toho viac, oveľa viac. Sa to tvári ako zábavka na jedno použitie (a takou to v prvom rade aj je), no medzi riadkami to neprestáva podpichovať, strkať, štípať. Som rád že Moland pri amerikanizácii svojho filmu nevymenil balkánsku mafiu za Afroameričanov alebo prisťahovalcov ázijského pôvodu (takto je to korektné?), ale za Indiánov (takto je to správne!)... a odrazil sa od toho skvele, vyťažil z toho neporovnateľne viac, než úporne sa snažiaci a hysterický kvíliaci Sheridan. Molandovi Indiáni sú z mäsa, kostí (a krvi!), sú to Indiáni dnešnej Ameriky, nie projekcie beztak neúprimných výčitiek či strojených piet. (a Neeson by aj so svojou impozantnou figúrou mal čo najskôr natočiť poriadne rytierske fantasy... napríklad Sparhawka). ()

ScarPoul

Zábavná vyvraždovačka, ktorá síce miestami nevie do ktorého žánru má patriť ale má svoje silné miesta. Pekne urobené logické zvraty a aj vtipné wtf momenty. Po dlhom čase film s Liamom Neesonom, ktorý je správne pritiahnutý za vlasy ale zároveň má v sebe punc logiky a aj emócií. Záporák archetypálny ale veľmi dobre spravený. V zasade film na poli dvoch hodín vypovedal celkom dosť. A dávalo to hlavu aj pätu a nestrácal som sa. Nevrátim sa k tomu ale bavil som sa. Škoda nevyužitého priestoru krásky Emmy Rossum. ()

BoPo

Totálne jednoduchá, neštýlová, nekreatívna pomstychtivá liamneesonovská vyvražďovačka u ktorej sa neviete dočkať konca. ()

GeusX

Deja vu... to byl můj neustálý pocit takřka od začátku filmu. Nebo, že by ... no jasně, remake jako vrata. Není to tak dávno, co jsem viděl skandinávský originál a tento americký je na drobné nuance (indiánii a tak...) téměř doslovnou kopií. Možná kvůli znalosti originálu, možná kvůli Liamu Neesonovi, u něhož jsem si tak nějak již zvykl, že padouchům automaticky nakope prdel, jsme od toho nebyl tolik na větvi. Přesto solidní "komorní" thriller s kapkou humorného nadhledu. 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

MoiJe

Mne sa to páčilo. Coxman nie je prvoplánový drsňák a teda nie je to akčný film o pomste aký som čakala, celé to má skôr nádych ako Banshee alebo aj Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. A je to prekvapivo vtipné, aj keď, okrem hudby v autách, nedokážem spätne úplne povedať čím. ()

JohnCZ

U remaků, když už nic jiného, mě baví sledovat změny oproti originálu. Což je u Cold Pursuit trochu problém, protože to točil stejný režisér a je to, až na pár drobností odvíjejících se od místa zasazení a filmové cílovky, prakticky identické. Ač remake postrádá pěkně norské krajinky a je více digitální, po technické stránce je výrazně sebejistější a co do tempa preciznější. Na druhou stranu černý humor už tolik nefunguje a hlavně má remake nepochopitelně mnohem slabší cast ústředního záporáka. A i Liam Neeson je v téhle umírněné, skoro až apatické, roli taky dost nevýraznej. ()

corpsy

Drsný thriller, ktorý ma toľko čierneho humoru, koľko len unesie. Vážna téma je tu pojatá občas až grotesktným štýlom, pričom tomu dáva punc vyššej kvality. ()

Vxxx

Nemyslela jsem si, že si film užiji, ale byla to bomba. Ona je to totiž hlavně komedie s akčními a dramatickými prvky, která se nebere moc vážně. Výborná hudba a krásné prostředí tomu nasazují korunku. 5* ()

SaNcHeZ_cz

Remaky jsou většinou docela zbytečnou záležitostí, kterou si v US kompenzují fakt, že je drtivá většina publika prostě líná číst cizojazyčné filmy. Člověk by ale čekal, že když za filmem stojí ten stejný režisér a scenárista, že to prostě nebude taková hrůza. Kdybych neviděl originál, tak si řeknu, že to je vlastně jen docela průměrná pseudokriminálka s Liamem Neesonem v hlavní roli. Když ovšem vezmu fakt, že právě Boj sněžného pluhu s mafií bylo pro mě jedno z největších překvapení poslední let, srovnávat to prostě musím. Tohle nemá ani z půle tolik nápaditosti, hravosti a surově mrazivé přímočarosti. Tohle je prostě lacinější, podstatně nudnější a zbytečně komplikovanější derivát původního filmu, ve kterém možná tak zaujme parádně over the top záporák. To je ale tak všechno ()

agentmiky

Jako kdyby se spojili bratři Coeni👨👨 společně s Tarantinem👨 a vzniklo z toho toto filmové děťátko🎬😎. Moland perfektně skloubil neotřelé vyprávění příběhu s výborným scénářem, který hercům předhazoval jednu lahůdkovou repliku za druhou, a samozřejmě obsadil do hlavní role Neesona, kterému jsou takové typy postav šité jako na míru. Překvapilo zajímavé zasazení do Denveru a mimořádně nehostinného městečka Kehoe (samozřejmě v zimě⛄) ve Skalistých horách v Coloradu🏔️. Jak jsem se již zmiňoval, tak samotná filmová zápletka se vytasila se slušnou dávkou napětí, zábavných situací a taktéž nečekaných zvratů. Hlavní záporák Viking takový nestandard se svým místy skoro až schizofrenickým chováním, ale v tom právě spočívá kouzlo Mrazivé pomsty, Jutové taktéž na jedničku, i linka se strážci zákona úsměvná👮‍♂️👮‍♀️🚔. Dojde i na akci se sněžným pluhem🚜, pár přestřelek se taktéž dostaví🔫, ale o tom to není. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, napadá mě asi Fargo. Takže, kdo má rád tento žánr situačního dramatu zakládajícího si na dialozích postav s prvky černého humoru, tak si přijde na své. A závěrečné titulky vytvořené tak, aby mizela jména jednotlivých postav podle toho, kdy se pakovaly z filmového plátna ? Geniální😍. Dám 4★, musím si nechat nějakou zálohu na norský originál od stejnojmenného režiséra. Za mě dávám 84 % ()

Bakllazaan

Nemuzu si pomoct, ale dychla na me z toho mrazejku atmosfera Brugge. Pokud je toto slaby odvar, tak film se Stellanem musi byt opravdu kult. ()

Ellmariachi

Já vlastně ani nevím proč bych tenhle film měl komukoliv doporučit. Těžko se mi hledá i něco co bych vypíchl. Příběhy o pomstě miluju. Není lepší důvod ušpinit si ruce, než když přijdete o někoho blízkého. (Ano i pes se počítá :-) ) . Takže zápletku máme a jde se na to. Liama potká při honbě, vlastně při velmi pomalé jízdě pluhem, za pomstou ještě jedna a pak druhá nepříjemnost. Ale že by jste viděli na jeho tváři nějakou emoci to zrovna ne. Po ještě slušné první polovině se pro mne nepochopitelně najednou šlápne na brzdu. Tempo upadne a slibovaný humor jsem nějak až na dvě výjimky, postrádal. No a v téhle emočně chladné cestě za pomstou dokloužete do finále, které stojí za nic. Dám jen 55 procent protože kinofilm s Liamem sebou prostě nese nějaká očekávání a odpovědnost. A oboje tak tak překročilo bod mrazu. ()

italka63

Je radost najít ve filmu nenásilný černý humor, tak trochu to připomíná jihokorejské filmy, a ty mohu. Ten rádoby děda s obrovitým sněžným pluhem je pořád frajer, když se sakra naštve. Tom Bateman se svým kouzlem, kdy jedna neví, jestli má dostat něžný polibek, nebo mu ji natáhnout nejlépe titanovou pánví č ik čímkoliv jiným těžkým. A dům, ten skleněný zázrak, ten mi dostal, nádhera sama. Tudíž, dobře jsem se bavila a čtyři hvězdičky dám ráda. ()

salalala

Remake jedna ku jedné, který těm, co viděli originál, opravdu nemá co dát. Moland děj přesunul do Kanady, což je moc fajn, protože ona horská atmosféra nekonečných zasněžených dálav se udržela. Přidal k tomu i dost černý humor, který vše oživil a některé vtipy jsou velmi vydařené. I tempo je solidní a potěší vlastně i brutalita, s níž hlavní hrdina likviduje členy mafie. Ta srbská byla nahrazena indiány, což je taky nápadité a do zvoleného prostředí to naprosto sedne. Liam Nesson tedy nepředvádí nic exkluzivního, ale svůj standard si uhraje a je znát, že v těchto rolích už se zabydlel a stačí mu jet na volnoběh. V menší úloze zaujme William Forsythe, který by mohl mít víc prostoru. Jinak je ale vše jako v severském předobrazu, což je pro znalce trochu nudné, předvídatelné a neoriginální. Hlavní záporák navíc není tak výrazný a některé scény jsou opravdu doslova okopírované. Ani závěrečná přestřelka není tak úderná a je vlastně docela zmatená. Cold Pursuit tak je sám o sobě slušná žánrovka, která neurazí, ve srovnání s originálem je ale po všech stránkách slabší a neospravedlňuje to, proč se remake vůbec natáčel. 60 % ()

Trevor

Prvýkrát bola osvedčená zostava oslabená o člena, ktorý je z nás pravdepodobne najväčším filmovým fanúšikom, nakoľko sa musel venovať neodkladným povinnostiam. Napriek tomu, sme sa na Mrazivú pomstu vybrali a využili to ako veľmi malú narodeninovú párty. Až teraz, pri písaní recenzie som sa dozvedel, že je to remake nórskeho filmu, ktorý som mal v pláne pozrieť, ale akosi nebolo kedy. Ale po Mrazivej pomste si ho určite pozriem. Pretože práve svojský čierny humor je dôvodom, prečo má film 4 hviezdičky ale zároveň prečo nemôže mať viac ako štyri. Pretože jazda Nelsa Coxmana v taxíku s Eskimákom a pieseň Stand by Your Man vystriedaná hitom od kapely Aqua Barbie girl rozosmiala všetkých v sále, tentokrát v kine v susednom meste. A príchod pôvodných obyvateľov Ameriky do hotela s otázkou recepčnej, či majú rezerváciu...Úžasné, ak sa v dobe politickej korektnosti, ktorá decimuje Hollywood nájde niekto, kto si povie, Seru na Vás, jsem zmätenej. Nebyť tohto humoru, bola by mrazivá pomsta iba zbytočne dlhým thrilerom, ktorý by sa dal zvládnuť podstatne lepšie, takéto odľahčenie príde človeku unavenému z politického podtextu filmov ako balzam na dušu. Btw, v jednom z komentárov k filmu je hodnotenie odpad aj z relatívne dobrým dôvodom a tento názor úplne chápem. Kámo, ak pôjdeš na Ostrým nožom tak Ti bude musieť čsfd pridať nové hodnotenie, odpad na xtú...Mňa film bavil, oslávenca o čosi menej. Koľko ľudí, toľko chutí. Prostredie, soundtrack a humor 100%, príbeh už o čosi menej, avšak tých cca 70% je zaslúžených. ()

PP66

Remaky severských filmů se cizincům moc nevedou, tento není výjimkou, Boj sněžného pluhu je prostě nedostižný. ()