Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Ratemus

Tak tohle byla opravdu akční jízda vysmívající se všem těm Bournům a Bondům a Huntům v tom největším stylu. Práce s kamerou absolutně perfektní, hlavně souboje, kterých zde nebylo poskromnu. Vaughn je opravdu režisérské těleso, který má cit a talent...pro mě osobně nejlepší komiksový režisér. Statesman byli fajn, zápletka trochu jednodušší a Julianne tak nějak nevýrazná, ale pořád to nebylo slabé. Jako já vidím jedno velké mínus na tomto filmu a sice, že je to prostě pokračování famózní jedničky. Vše jsme už viděli, je tu sice více akce a soubojů, více postav, ale pořád nic nového, z čeho jsem si při jedničce sedl na prdel. Za mě výborné, ale ne lepší než jednička, já se skvěle bavil... ()

eLeR

Pamätám si, ako som išla vysmiata z kina po zhliadnutí jednotky. Toto tu bolo síce fajn na oko, ale extra ma to nebavilo. 2,5* ()

SeBig

Bud to jsem zmenil vkus.. nebo jednička se fakt povedla a tohle je totální dno nevtipných přeleštěných drahých hoven co kdy mohlo vzniknout? Tot otázka. ()

Arsenal83

Podobne ako jednotka, i toto je nenáročná a pritom kvalitná kinozábava. Už úvodná scéna naznačuje, že hoci kvôli takmer dva a pol hodinovej stopáži budeme potrebovať viac popcornu, nudiť sa určite nebudeme. Výborné efekty a skvelá kamera sprevádza film od začiatku do konca. Vtipné hlášky sú naservírované rovnomerne a hoci niektoré sú trošku nadmieru (záležitosť s burgrom alebo ploštica v ženskom lone), dá sa to odpustiť. Rovnako netreba zabudnúť na výborné herecké výkony, nikto nevyčnieval, ani nikto nesklamal, hoci herečky boli byť pohľadnejšie. Potešila významná účasť Peňu z Narcosu a prekvapil i Elton John. Takto si predstavujem úsmevnú oddychovku. ()

Marze

Výborný hudební doprovod. Střet americké whisky s britskou zálibou v Martini. Občas pouťové efekty a také je přestřelená délka. ()

Chrustyn

První Kingsman byl obdivuhodný, hlavně svým originálním pojetím, (ačkoliv ve své podstatě parodoval/skládal poctu Bondovkám) kdy se divák dočkal řady překvapení a nečekaných scén (legendární masakr v kostele). Každopádně se dle mého názoru jednalo o film, který neměl mít pokračování. Bohužel se tak stalo a přestože se nejedná o takové peklo, jak jsem se obával, v žádném ohledu už nefunguje tak jako poprvé a stala se z něj pitomá divočina, která se nebere ani trochu vážně a ona okázalá divokost je v mnoha ohledech na škodu a často film upadá k možná i cílené trapnosti (přítomnost Eltona Johna). Jako jednorázová jednohubka, film docela funguje, ale vzhledem k přepálené stopáži, už jí asi nebudete chtít ochutnat znovu. ()

Ghoulman

Tenhle film je vlastně skoro totožný s jedničkou, akorát není ani zdaleka tak dobrý. Vaughn sem překlopil všechny postupy, jež v prvním díle Kingsmana skvěle fungovaly a znásobil je ad absurdum. Je zde více (nesmyslně přepálené) akce, více postav, více zvratů, více lokací, ale nikoliv ku prospěchu věci. To, co bylo hravým se zde stává křečovitým, to co bylo (relativně) uvěřitelným zde nabývá až na jisté parodičnosti. Lhal bych, kdybych řekl, že se mi některé pasáže či prvky nelíbily (rozhodně bych podtrhl závěrečnou akční sekvenci, americkou tajnou službu a Julianne Moore). Avšak celkově je to slabota. PS: Elton John rules... ()

Scalpelexis

První Vaughnův sequel jakoby naznačoval právě jeho nejistotu, jak k takovým to snímkům přistoupit. Zkusím něco nového? Anebo zkusím natočit něco podobného? Vaughn se rozhodl pro to druhé, vstoupil do totožně rozbouřené řeky na identickém brodu. Zlatý kruh vtipem, akcí a i příběhem je velmi věrná kopie původní Tajné služby, jen se všechny tyto prvky trošinku více nafoukly, což ve většině případů bylo spíše na škodu, primárně u délky natahované stopáže. Ano, nápaditost není už tak originální a svěží, záporačka nepůsobí tak novátorsky vyšinutě a hrubé, přidrzle sexuální vtípky jsme též slyšeli v předchozím filmu, nicméně není to zákonitě špatně. Stále jsem se zasmál (nakažení tanečníci alá maniaci z Aviciiho klipu Levels mě složili, prezidentova vyčůraná rezoluce), stále je to setsakra kreativní (hlavně poslední souboj) a misi "zabavit" plní náležitě. Hodně tomu pomáhá šílený Elton John, přehnaně se vznášející kamera a karikaturní hudba. Ve zkratce je to stále chutný popcorn, každopádně další pokračování už bych si v podobném duchu nepřál. Ucházející 4*. ()

packa

První část považuji za takřka dokonalou. Kdyby nebylo s čím srovnávat, jistě bych takhle hluboko s hodnocením nešel, ale bohužel srovnávat musím a pokračování šlo kvalitou tragicky dolů. Mám li se rozepsat o důvodech, budu muset strašlivě spoilerovat, proto všechny kdo film neviděli požádám, aby text který bude následovat po tučných hvězdičkách, raději nečetli. Ok? Ok. ************ Odjakživa nesnáším scénáristické prasárny a podrazy. Příklad - ve Vetřelcích jsem, asi jako všichni ostatní, držel palce Hicksovi (Michaelu Biehnovi). No a co udělali s jeho postavou scénáristé trojky? Hned na začátku ji zabili a tím mi jednou pro vždy zkazili všechny reprízy Vetřelců. Teď už prostě té postavě, s vědomím že držet palce je zcela zbytečné, prostě fandit nemohu. Proto - když už měla Roxy zemřít, měla zemřít v předchozím díle, třeba po tom nekontrolovatelném pádu v závěru. Zatlačil bych slzu, stejně jako když Sam L. Jackson "zabil" Harryho, ale bral bych to jako normální hrdinskou smrt postavy, která zemřela pro blaho všech. Zato smrt Roxy v tomto pokračování byla zcela zbytečná, postava nejspíš zemřela jen proto, že ji scénáristé kvůli vlastní lenosti (či neschopnosti?) nedokázali nijak zakomponovat do nového příběhů. Nevím jak ostatní diváky, ale mě podobné scénáristické naschvály vysloveně urážejí! A má smysl se rozepisovat o smrti Merlina? Tak stupidně ho nechat zemřít, za to by si dvojice Vaughn + Goldmanová zasloužila absolvovat lekci středověké tortury v podání nějakého rafinovaného inkvizitora - sadisty. I malé dítě by Merlinovi poradilo, ať si botu opatrně (klidně s pomocí kolegů agentů) zuje, zatíží ji třeba nějakou větví a voila - mina nevybuchne! Po dnešní drsné zkušenosti se začínám modlit, aby si pánové Kolstad a Stahelski vzali z druhého Kingsmana ponaučení a třetího Johna Wicka, na kterého se ohromně těším, nezprznili způsobem, jakým se to povedlo těmto dvěma barbarům. Nechat zemřít Roxy a naproti tomu Eggsyho oženit s tou nezajímavou Švédkou (která byla do jedničky přilepena jen kvůli jednomu geniálnímu fóru a ve dvojce je tudíž její postava zhola zbytečná), je v mých očích do nebe volající svatokrádež! Víc k tématu nemám co dodat - snad jen, že si do zítřka rozmyslím, jestli nechám dvě, nebo půjdu s hodnocením ještě níž. ()

VenDulin85

Je pět fází smutku, kterými jsem si od dne premiéry (21.9.17) procházela jednu po druhé (některé jsem si možná střihla dvakrát). Ne, že bych se v kině smála málo. Ne že by herci nebyli skvělí- ti jsou hlavní gro celého filmu, narozdíl od (někdy) příběhu. Jak zde píšou jiní, Eggsy nám dozrává a to jak jeho postava, tak jako herec. Obávala jsem se dopředu Statesmanů, zda nebudou příliš zaclánět, ale ti tam mají tak zoufale málo prostoru, že si o nich divák sotva stihne něco kloudného pomyslet a už jsou pryč (v případě Tatůma to je dobře). Spoilerovat nebudu, protože "co se stane v Glasto, zůstane v Glasto," řeknu vám jen jedno: čtyři hvězdy za jednu songu jsem v celé historii čsfd ještě nedala! ()

heyda

Pro mě spíš zklamání. Je to rozhodně první Vaughnův film, který pro mě ztratil kouzlo. Doufám, že se pustí do něčeho nového, originálního a ideálně vlastního, bez zbytečných efektů, miliard a nepotřebných herců viz Elton John. 55% ()

BMW12

Asi o trošku horší díl než jednička, ale i tak parádní jízda. Musím říci, že film se postupem času zlepšoval a zlepšoval, hezky pěkně to vyvrcholovalo (jestli to slovo vůbec existuje). Opět kopa známých osobností, také princezna co to má ráda do zadku, a spousta akce i džentlmenského humoru. Možná se tam mohl více objevit Channing Tatum místo Eltona Johna, který byl v záběru až moc. Každopádně Kingsman je série, kde spousta postav odchází a spousta postav (v podobě hereckých es) přichází. A pořád vše funguje, to je na tom super. Jinak nejlepší scéna filmu určitě ta, jak Merlin (Mark Strong) vstoupí na minu a začne zpívat „Take Me Home, Country Roads“. ()

Jinny

Zlatý kruh trpí některými neduhy pokračování a snad jediná opravdová inovace přišla s další várkou technických hraček. Akce je "over the top" a je největším zdrojem humoru. Problém jsem měla s přehnanou stopáží a slabou záporačkou, ale film naštěstí dokáže navázat dostatečný vztah s divákem, ale mu leccos odpustil. Je to zkrátka zábavný biják, ale člověk se chtě nechtě neubrání určitému zklamání z hraní na jistotu. Pokud by snad Vaughn uvažoval o úspěšné trilogii, obávám se, že by musel přijít s trochu svěžejším přístupem. Egerton a Firth jsou ale pořád dvojka se skvělou chemií a jednoznačně jsou tím nejlepším na celém filmu. ()

rikitiki

Hravá je jen výprava a v některých místech kamera. Jde o smutně nezábavný film, který tlačí na pilu, ale místo vtipu vytlačí jen trapnost a hulvátství. Což je zvláštní u filmu, který by měl být o anglických gentlemanech. Scénář si neví rady s postavami a tak je všelijak zanedbává a nechává na dlouho zmizet. Záporňačka typu vzorné hospodyňky nesahá drsňačce s protézami z předešlého filmu ani po smrtící čepele jejích náhradních chodidel. Kdybych potkala Colina Firtha a on se mě zeptal, co si myslím o jeho účasti v téhle nudě, tak bych mu zazpívala známou odrhovačku: „Coline, Coline, jsi na šikmé rovině!“ ()

Thomick

Moc nerozumim tomu, proč by se měl sequel zrovna Kingsmana ubírat nějakou svou cestou, nedejbože ubírat na plynu, když... vůbec nemá proč. Vaugh nikdy nic nedělal jinak, než že by do toho šlapal vostošest. Tradiční drzost to má, komediální timing stále tip top, amorální přesah obdobně neodolatelnej jako napoprvý, soundtrack naprosto fenomenální ve všech rovinách (boha, tohle mi tlačte do žil bez ustání, prosim prosim), a když už jsem si teda i já kriticky řikal, že se to s tim Eltonovym fuckovánim přece jen přepísklo, závěrečná pun mě zase umravnila. Já si prostě na vaughnovinách smlsnu se všim všudy. Dope thanks, Matthew. ()

hansel97

Asi bylo jasné, že se Kingsmanovi po prvním špičkovém dílu bude pokračovat jen těžko. Pokračování je ale více než obstojné, rozhodně se neubralo na vtipu ani akci, děj je stále zajímavý a překvapivý. Hlášky padají stejně jako rány od Eltona Johna. Bohužel jediný problém, který The Golden Circle shazuje je zloduška. Julianne Moore se svými kumpány by byla obstojná v jakékoliv jiné sérii, Poppy je dost dobře zvrácená, ale přebrat tuto pozici po Samuelu L. Jacksonovi a jeho Gazelle není zrovna jednoduché. ()

eraserhead666

Tady je všechno tak přehnané, až to hezké není. Doslova a aplikováno na celý film. Záporačka teatrální nic. Amíci k smíchu. Veškerá sympatičnost hlavního hrdiny z jedničky je pryč. Prostě tlačili na pilu tak moc, až dojebali celý film. Už jednička nebyla nic úchvatného, tady jako by se rozhodli sdružit a na jednu hromadu naházet všechny neduhy. ()

Necrotongue

Na pokračování Kingsmana jsem se fakt těšil a Matthew Vaughn mě tradičně nezklamal. Přesto jsem nemohl udělit filmu plný počet hvězdiček, naštvalo mě totiž angažování Velkého Bratra, který se prostě musí nacpat úplně všude. Předchozí snímek se mi přece jen líbil o něco víc, měl podle mě lepší příběh, perfektní akci v kostele a agent Whiskey se svým lasem na Galahadovu exhibici s deštníkem prostě nemá. I přes všechny připomínky jsem se i tentokrát skvěle bavil a Julianne Moore byla ve své roli výborná. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal