Kingsman: Zlatý kruh

• Velká Británie Kingsman: The Golden Circle (více)

Svět Kingsmanů se poprvé představil ve filmu Kingsman: Tajná služba jako nezávislá, mezinárodní, špionážní agentura pracující v hlubokém utajení a jejímž cílem je bezpečný svět. V dalším pokračování Kingsman: Zlatý kruh čelí naši hrdinové novým výzvám. Centrála Kingsmanů je zničena a celý svět se stává rukojmím. Kingsmany čekají nové úkoly i překážky. Spojí se se spřátelenou americkou špionážní organizací Statesman. Obě dvě agentury musí společnými silami porazit nebezpečného nepřítele a zachránit tak svět. (CinemArt)

Earl_23

Do jisté míry je nový Kingsman klasickou dvojkou - něco se musí pohřbít, něco vykopat a nejlépe se přesunout do jiného prostředí. Kdyby film pokračoval ve stejném duchu jako prvních pět minut, byl by to průšvih, ale Kingsman je doslova zpět. Zlatý kruh navazuje na jedničku přesně stejným humorem a vizuálem a na plátně to byla jednoduše pecka. Silné čtyři hvězdičky! ()

luka4615

Když v roce 2014 do našich kin vstoupil snímek "Kingsman" od režiséra Matthewa Vaughna, působilo to na poli odlehčenějších akčních filmů jako čisté zjevení. Snímek si totiž s břitkou hravostí utahoval z filmů o Agentovi 007, potažmo i z akčních filmů obecně. Režisérovi se zde velmi vydařeně podařilo skloubit humor, své pověstné kamerové "veletoče" a svižně odsýpající akci. Jak se tedy povedl druhý díl s podtitulem "The Golden Circle"? Jedním slovem, úpadek. Je zde sice opět mnoho kreativních nápadů a úchvatných akčních sekvencí, avšak to ostatní se režisérovi zcela vymklo z rukou. V první řadě je to velmi mizerné vyprofilování postav, jichž je tu "přehršel", což ve výsledku znamená, že na většinu z nich se skoro, nebo zcela vůbec nedostane a jsou velmi nevybíravě "odstrčeni" (čti zmraženi), mimo záběr. Za druhé je to dějová posloupnost, kdy doslova "skáčeme" téměř po celém světě, abychom se velmi zdlouhavě vraceli na místo konečné konfrontace s velmi nevýraznou zápornou postavou s mimikrami Julianne Moore. Na snímku Kingsman: The Golden Circle je totiž velmi výrazně vidět "prokletí" filmových pokračování, které se podařilo zlomit jen hrstce vyvolených. Bohužel, Matthew Vaugh a jeho Kingsmani do tohoto elitního klubu vážně nepatří. Ale abych snímku jenom nekřivdil, musím uznat, že když vypustíte ono těžkopádnou "přepálenost" a okaté opisování z prvního dílu, film si s lehkým pocitem viny víceméně užijete. Ale prezentovat to jako důstojného nástupce? Ale kdeže! PS" Největším higlightem filmu je Elton John, který pronese ve filmu pár replik, z nichž pouze jedna neobsahuje sprostá slova! „Darling, if you save the world, I'll get you a backstage pass.“ ()

JASON_X

Druhé díly úspěšných prvních dílů to zpravidla u diváků nemívají jednoduché. Ale tenhle si za to může v první řadě sám. Je v něm výrazně méně crazy humoru a naopak více otravného patosu, melodramatičnosti a moralizování. Plus navrch dost přihlouplá zápletka o zachraňování miliónů ubohých uživatelů drog. Kromě postavy "lacině šarmantní" psychopatky Julianny mě bavil ještě bezskrupulózní americký prezident a příjemným oživením byli i cowboyští Statesmanovi agenti Tequila a Whiskey. Jinak jsou ale moje dojmy vlažné a průměrné, zdaleka mě film neoslovil tolik, jako o tři roky starší první "Kingsman". A chlapecký drsňák Eggsy, s jeho švédskou husičkovitou princeznou, už mi byli vyloženě protivní. ()

Coleator

Určitě jedna z těch lepších dvojek... Ale kromě královského obsazení téměř nic, proč by si tenhle film měl zasloužit vaši pozornost... ()

mm13

Akože fakt ani jedno ani najmenšie prekvapenie? Niekto tu ľutoval svoj zadok, a než aby sediac na ňom kým treba vymyslel NIEČO, tak sa za pochodu vybláznil na detailoch. Nepodstatných detailoch. O necitlivom zaobchádzaní s postavami (rovnako necitlivom, či už dôjde na ich zabitie alebo na ich oživenie) sa ani nebavme. Odsýpa, ale nenadchne. ()

Lucasion

"If you save the world.... you know what that means." Po geniální Secret Service , která je praštěná jízda plná humoru a krve přichází Golden Circle . Který je hádejte. Plný praštěné akce, humoru a krve. Vaughn to prostě dokázal! Druzí Kingsmani jsou jeho zdaleka nejlepším filmem. Nevěřím, že by se bez Matthewa tohle pokračování takhle skvěle povedlo. Občas vystupuji z řady a pokračování se mi líbí víc než originály. Tohle není výjimka, protože postavy už známe a nezbývá než se pustit do rychlé akce. Honička s taxíkem uprostřed Londýna je prostě kamerový majstrštyk. Pokračujeme dále a Tajná služba Kingsmanů dostane krutě na frak i s jejím štábem. Nezbývá než nouzový protokol a spojit se se Statesmany. Vážně chcete spojit britský humor s tím americkým? Chápu, že se to mnohým líbit nebude, ale mě se to zatraceně líbí. Channing Tatum hraje nadmíru sympaticky, a i když je jeho role maličká, tak zcela stačí. Taron Egerton je povýšen na mladou hvězdu Hollywoodu. Colin Firth se už nemusí snažit, ten je prostě v roli Harryho naprosto nepostradatelný a Pedro Pascal naprosto nezklamal. V roli záporačky střída Samuela Julianne Moore a její psychopatická milovkyně 80.tých let je báječná. Moore výborně přehrává a dlouho neměla tak skvělou roli. Takže jako náhrada za šišlajícího Jacksona je výtečná. Nechybí samozřejmě drsný a černý humor, jako cpaní chlapa do obrovského mlýnku na maso. Co ale dělá film tak perfektním je, to že to celé funguje. Akční scény jsou dokonale natočeny a jejich střih je prostě neodolatelný pro diváka. Příběh mě baví od začátku do konce a zpětné vazby na jedničku já prostě žeru. Smál jsem se, bavil jsem se a hlavně si film nesmírně užíval. Nechybí neustálé fuckování, přehnaný humor a dojde i na sexuální narážky. I když má film o dvacet minut déle, tak mě bavil každou scénou a nedošlo na žádné hluché místo. Soundtrack je opět výborný, jak se patří a když ke všemu začne hrát Elton John, tak je prostě úspěch zaručený. Krom toho, že jsem se nesmírně bavil a téměř pořád se smál, tak ještě jednu věc musím zmínit a to, že takovéhle akční scény má málokterý film. Dlouhé akční sekvence působí parádně, a pokud nejsou natočeny na jeden záběr (což nevím, a mi to jedno), tak každopádně tak vypadají. A to je důležitější. Takže hail Matthew Vaughn, a přines nám prosím ještě trojku, která bude další parádní akční jízdou plnou třesknutého humoru. Tohle byl totiž nejlepší kino zážitek roku. A to počítám samozřejmě i Dunkerk na 70mm. Druzí Kingsmani jsou prostě parádní. Nepamatuji si, kdy mě film takhle jednoduše a prostě bavil od začátku do konce. Myslím, že až si pustím jedničku, tak se mi taky bude líbit více než poprvé. „Manners... maketh... Man.“ [Imax] (98 %) ()

Morholt

Druhý Kingsman už není takovým zjevením jako ten první a přeci jenom má o dvacet minut víc, než by se slušelo, ale zábava je to pořád luxusní. I tady Vaughn hýří nápady, našlapanou akcí, humorem a nebojí se ani nějaké té krve, ačkoliv by jí mohlo být trochu víc. Navíc oproti prvnímu dílu se tu sešlo víc źnámých tváří a i když prim hrála ústřední trojka z jedničky, tak třeba Juliane Moore mě v roli záporačky hodně bavila, Pedro Pascal je na cestě do mé topky a ze všeho nejvíc baví fuckující Elton John. Nicméně co si do budoucna v souvislosti se Zlatým kruhem vybavím je rozhodně jedna z nejlepších a vlastně i nejdojemnějších verzí Denverova songu Take Me Home, Country Roads v podání Marka Stronga. To byla pecka. 90% ()

Sawy

Za mě překvapivě mnohem funkčnější než jednička z hlediska důslednosti parodování špionážního žánru (primárně samozřejmě bondovek). Především proto, že Zlatý kruh na mě oproti Tajné službě nepůsobí jen jako derivát něčeho, co jsme už u Vaughna mohli vidět v předchozích filmech - tedy kombinace drzého narušování žánrových klišé ála Kick-Ass + zbytečně dlouhá tréninková pasáž ála První třída. Dvojka odhazuje okovy originu a nutnosti osvětlování "mytologie", která v parodiích stejně nikomu moc hlavou nevrtá, a pouští se rovnou do chytlavého navážení se do osvědčených vzorů, které prokládá špičkovými akčními sekvencemi. Fakt, nikdo v Hollywoodu netočí tak dynamickou akci jako Matthew Vaughn. Způsob, jakým v akčních scénách využívá dlouhé záběry, kamerové oblety, doplňuje je trefným soundtrackem a dokáže precizně vyhmátnou okamžiky, kdy je třeba usměrňovat divákovu pozornost a kdy do něj naopak naplno šít všechny možné vjemy, dodává akci takovou dynamiku, že by se za to nestyděli ani v Asii. Plus trocha trefné politické satiry a stylově vtipná záporačka Julianne Moore, která ohraného Jacksona z minula v pohodě strká do kapsy. Člověk by skoro až odpustil přepálenou délku a podivnou nemohoucnost v případě zapracování Statesmenů do děje, jaká je to ve finále jízda. Fungující jako celek, nikoliv spoléhající na jednu nářezovou scénu. 80 % ()

jerry12

70%. Vaughn posouvá hranici totální absurdity na a občas i za snesitelnou linii. Už první Kingsman byl po bondovsku přehnaný, především v akčních scénách, ale pořád tak nějak zdravě. Pokračování má blíž ke sci-fi komedii, než k akční komedii, což může přinést jeden ze dvou výsledků - příjemně nebo nepříjemně vás překvapí. Na druhou stranu, maximalizaci absurdních scén slibuje celkem přesvědčivě už trailer, takže když jdete do kina připravení na vše - a kdo zná Vaughna, ví, že musí být připraven absolutně na vše - nakonec může být i ta donebevolající absurdita příjemnou podívanou. Druhý Kingsman není v ničem nijak zvlášť originální; prakticky kopíruje mustr jedničky, dokonce ji i v mnoha dílčích prvcích vykrádá, ale pozvedá na novou úroveň jak humor, který se tu sice objevuje méně často, ale když už, tak opravdu stojí za to, tak choreografii akčních scén, která potvrzuje, co už jsem psal u prvního Kingsmana, a sice že Matthew Vaughn a George Richmond jsou zdaleka nejkreativnějšími a nejoriginálnějšími tvůrci akčních scén současnosti a svým způsobem definují laťku akčních skoro-sci-fi komedií, která je už od jedničky nastavena velmi vysoko. Ona "britskost", která je z obou Kingsmanů cítit na míle daleko, je zkrátka nenahraditelná. Druhé pokračování se navíc může chlubit všemi přednostmi, kterými se chlubil původní film - dokonalý herecký koncert, zábava od začátku až do konce a několik tak extrémních scén, že máte tendenci hledat okolo sebe někoho, na koho byste se mohli nevěřícně podívat. Škoda jen, že si tvůrci u dvojky víc nepohráli s vyprávěním a sází ryze na prvky, kterými Kingsman dominuje, a sice právě na humor a akční scény; dějová linka s Julianne Moore - které jsem mimochodem nevěřil ani slovo - nebyla zrovna šťastná a její charisma ani v nejmenším nedosahovalo efektivity, kterou do Kingsmana vnesl Samuel L. Jackson. Nicméně tomu, čím chce druhý Kingsman být, se to dá odpustit. Nechce totiž být narativně pestrým nebo dokonce převratným filmem, naopak děj chápe spíš jako nutné zlo, které buduje prostor pro to, co jde tvůrcům Kingsmana nejlépe. Ten brutální hype, který jsem cítil po prvním díle (který mimochodem považuji za jeden z nejlepších a nejpřevratnějších filmů třetího tisíciletí), mi tady chybí, ale i tak je to pokračování víc než důstojné. A to stačí. ()

ScarPoul

Nemám veľmi potrebu dávať to dole. Jednak preto, lebo Mark Millar je môj obľúbenec. To že ho Vaughn našiel a začali tvoriť originálne komiksy je len bonus. Funguje to. Je to zábavné a má to skvelý vizuál. Jackmanova hudba znova veľmi lahodná. Ak to beriem, ako ďalší zárez do série, tak to funguje vo veľa aspektoch. Fikčný svet, postavy, aj určitý presah v rámci novej americkej centrály. Vtipy s Eltonom Johnom dokonalé a akčné scény originálne a vždy nápadité. Ja neviem. Strašne zle sa rozpisujem o filmoch, ktoré sa mi páčia. Možno by sa mi žiadalo viacej krvavosti a nekorektnosti. V tom bola jednotka lepšia. Inak sa mi ale celá línia s Colinom Firthom a Markom Strongom strašne páčila. Neviem. Chcem ešte trojku. ()

Gwaihir

Když je nouze nejvyšší, je třeba se hlavně pořádně napít, protože kde jinde hledat odpověď než na dně lahve dobrého alkoholu, která pomůže uctít padlé přátele a současně najít nové spojence, kteří se mohou pyšnit snad ještě stylovějšími krycími jmény, než jsou ta z artušovské legendy. Druhá mise se tak nese částečně v duchu odkazů na misi první, které se ale tentokrát daří doplnit o nové vrcholy jen z části, a to ať už jde o jinak opět vynikající akci nebo o jinak stále skvělé humorné či osudové okamžiky. Problém tkví ovšem především v tom, že všechno dohromady tentokrát působí tak nějak chaoticky, až příliš přitaženě a naopak méně přesvědčivě, a to včetně jednoho z nejdůležitějších prvků, jímž je hlavní záporačka. Zábava je tedy zaručena měrou dostatečnou, ovšem tentokrát zdaleka ne bez výhrad. 80 % ()

Lacike

Vaughna mam v topke, jednotka sa mi pacila, ale dvojka mi vôbec nesadla. Zazil som podobne sklamanie ako ked som po dvoch genialnych Terminatoroch dostal megasracku Terminator Genisys. Namiesto inteligentneho a po kazdej stranke perfektne vyvazeneho filmu som dostal klasicky sucasny sterilny CGI festival druhej cenovej, ktory ma v ziadnom ohlade neohuri. V akcnych scenach som necitil nic realne, ale mal som pocit, ze sledujem nejaku nevydarenu videohru. V bitkach zase hlavny hrdina nerealne poskakoval jak komixovi panaci. Realne bitky z jednotky su prec. Deju sa tu take absurdne kusky, ze som len neveriacky krutil hlavou. Akcie je ale prekvapivo malo. Trochu na uvod a zaver a medzitym kopa kecov. Ku kultovej scene v kostole z jednotky sa tu nic ani trochu nepriblizi. Prekvapila ma krotkost fiilmu. Sice je to R-ko, ale aj detailne rozmletie chlapika v mlynceku na mäso je tu podane tak nezavadne, ze kdejaka Pixarovka pôsobi drsnejsie. Neakcna vypln ma ale sklamala este viac. Pokusy o humor su na trapnej teenagerskej urovni. Nezasmial som sa ani raz. Najviac ma ale prekvapilo, ze Vaughn zrazu nezvlada prechadzat z komickej sceny do vaznej a spät, co mu doteraz tak dokonale šlo a bol to jeho trademark. Skoro to vyzera, ze ho k rezii dvojky donutili a tak to co najrychlejsie odbil. Pridal tam vsetkeho viac a dufal, ze to nejak vyjde. Nevyslo to. Z hercov to ustal len Mark Strong za co sa mu Vaughn nepekne odvdacil. Ale vzhladom na Firthov navrat sa pravdepodobne v trojke vrati aj Strong. Len to budu komplikovanejsie vysvetlovat. Ostatni boli bud nevyrazni alebo mi liezli na nervy. Jednu hviezdicku davam za celkom zaujimavy plan zaporacky, napriek jej otrasnemu hereckemu prevedeniu. Celkovy dojem z filmu som mal jak keby som sledoval 257. diel Spy Kids a to nie je dobre. 3/10. ()

GeusX

Super vtipné nápady, vizuálně skvělé, herecky výtečné, padoušské motivy originální, ale chvilkami se mi humor zdál snad až přes míru, dějově docela dost dlouhé. Působilo to na mne jako originální leporelo poslepované prošlým lepidlem, kdy jsem jen doufal ať děj zas poposkočí o minutu na nějakou nápaditou akci. (viděl jsem: 1x cz) ()

Hwaelos

Vaughn ztratil všechny zábrany a natočil slepenec, který nedrží pohromadě a nemá míru v dávkování komiksové "přehnanosti", jakou se vyznačoval první díl. Btw. opravdu je tam Tatum jen pro to, aby si jednou sjetej zatancoval, nebo se mi to jen zdálo? ()

bouncer

Příliš... epické. První Kingsman nebyl uvěřitelný, taky byl přehnaný, ale tak nějak to ubalancoval na stylu a vtipu . Zde už je to jen jízda, akce, nemožné střídá nesmyslné. Někdo to má rád, ale na mě toho bylo prostě moc. Velký plus za Julianne Moore a Eltona... minus za všechny ostatní. ()

Johny_fork

Kingsman byl pro mě jako zjevení z čistého nebe. Druhý díl už tohle nikdy nemůže zopakovat. Nicméně musím říct, že po rozpačitém začátku je to nakonec hodně zábavná šílenost, kterou si rád někdy dám znova. ()

JohnCZ

Akčnější a mnohem přepálenější, což je dobře. Kadence hlášek je obrovská (Elton John tyvole!), akce je solidní a záporák zábavnej. Jako protipól k vážnému agentu Jejího veličenstva to funguje více než dobře a tihle Kingsmani v mých očích hravě překonávají spíše rozjezdový první díl. Pokud budou i další pokračování takhle utržená ze řetězu a vyladí se slabiny jako nevyrovnané tempo, budu spokojen. ()

PanCitron

Pokračování, které jakoby zapomnělo, co bylo tak zajímavé na prvním díle a místo toho naservírovalo nudné akční nic. Po čase čase z něj v hlavě zbude asi jen pěvecké vystoupení Marka Stronga. ()

Pegas1632

Zklamání. Zbytečných 141 minut, zbytečné dějové linie, láká na hvězdná jména a ani z nich ve filmu netěží, postavy jsou vlastně také zbytečné. Dějově nuda, zasmála jsem se tuším opravdu jen jednou, pak to spíš byl takový úsměv sem tam. Bojové scény tradičně super, ale vlastně se neliší od jedničky. takže nic, nic, bojová scéna, vtípek, nic, nic, bojová scéna, nic, vtípek, nic, bojová scéna a vtípek a nic nic ... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (více)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal