Siganitalja

시간이탈자

Time Renegades

Drama / Romantický / Thriller

Jižní Korea, 2016, 107 min

Pre mňa rozhodne príjemné prekvapenie. Zo začiatku som mal síce z toho v hlave trochu chaos, no našťastie sa veci postupne vyjasnili. Príbeh zaujímavý a s námetom, ktorý mám veľmi rád - hranie sa s časom, ovplyvňovanie budúcnosti.... A neviem čím to je, ale v tomto prípade som ani nemal veľké problémy rozoznať kto je kto. Spokojnosť, nadpriemer. 75/100(1.7.2019)

V poslední době je u mě cestování časem na denním pořádku, takže už se mnou jen tak něco nezamává. Tohle byl ale každopádně pěkný nápad, navíc hezky zpracovaný a dobře obsazený. I neobvyklé zkombinování thrilleru a romantiky tu funguje skvěle. Třešničkou na dortu a zároveň nejsilnějším momentem je myslím úplný závěr filmu. Těm, kterým se film líbil, rozhodně doporučuji letošní seriál Signal. 4*(29.10.2016)

Kwak Jae-Young, asi môj najobľúbenejší režisér minulej dekády, tvorca niekoľkých prvotriednych filmov, ktoré patria medzi to najlepšie, čo som z juhokórejskej produkcie vôbec videl vrátane toho najlepšieho, Windstruck je doteraz moja juhokórejská jednotka konečne zase natočil plnohodnotný film a síce na jeho pomery je to predsa len hlboký podpriemer, ale inak som celkom spokojný. Kriminálne thrillery, v ktorých sa riešia rôzne časové línie ma vždy zaujímali a síce tu som mal spočiatku trochu problém s celkovou orientáciou, hlavne prepojením oboch línií, ale našťastie netrvalo až tak dlho, kým som sa plne zorientoval a začal si to aj celkom užívať. Obe línie, teda súčasná aj minulá sú aj sami o sebe celkom slušne zvládnuté, no predsa len najlepšie fungujú spoločne, kde sa mi páčilo, ako si hlavní hrdinovia navzájom pomáhajú. Ale časom ide výrazne do popredia práve tá minulá, ktorá ponúka plnohodnotnú kriminálnu líniu so sériovým vrahom. Práve táto fáza je najlepšia, ale poteší aj to, že stále cítiť príchod nejakých zvratov, ktoré to urobia ešte trochu zaujímavejšie, ale toto úplne nevyšlo a pár vecí ma aj trochu sklamalo, vrátane odhalenia vraha, ktorého som síce uhádol, no dúfal som, že to bude niekto iný. Ale aj tak sa na to pozeralo dobre až do konca. Trochu rozporuplne ale pôsobia postavy, paradoxne práve hlavné duo, teda hlavní hrdinovia z oboch línií mi moc nevyhovovali, síce ich postavy boli úplne ideálne, ale typovo sa na ne moc nehodili, ale zachraňuje to moja obľúbená Lim Soo-Jung a charizmatický Jung Jin-Young ako starší a drsnejší detektív. Okrem nich už nikto nemá viac priestoru. Nesklame ani akcia, samozrejme nič výnimočné sa tu ani nedá čakať, ale tých pár naháňačiek a krátkych súbojov bolo celkom slušných a aj napínavých. Ale Kwak Jae-Young sa mi zdal dosť nevýrazný, keby som to nevedel dopredu, nemal by som najmenšiu šancu si uvedomiť, že to točil práve on, je to vlastne len štandardne zrežírovaný film, ale predsa len aj to celkom stačí. Takže ja som spokojný, žiadny žánrový klenot sa tentoraz nekoná a určite sa toho dalo dosť vylepšiť, ale aj tak Time renegades splní približne všetko, čo sa dá od filmu s touto tématikou očakávať, bavilo ma to. 75%(15.1.2017)

Ze začátku to působí dost chaoticky, a taky mě štvalo, že se film dost opíral o opravdu stupidní náhody a dementní chování postav. Ta scéna u toho tunelu pro mě celej film fakt zabila. To jsem si film stopl a kýval jsem hlavou do stran. Když už tohle jsem akceptoval, přišel druhý moment s ninja autem, co se objevilo jen tak a dokonalo zkázu filmu. To byl takovej shit, že jsem nechápal! Díky skvělému soundtracku a fenomenálním hercům, mě to však stále bavilo a některé dialogy mě donutili se zamyslet nad celkovým životem. Je to i takovej ten film, kde mi nevadí happy end, protože jsem si ho svým způsobem vymodlil. Ta touha hlavní postavy se dopídit všemu, to byl můj hnací motor proč u filmu zůstat.(11.2.2020)

Sledování dvou příběhů učitele a detektiva, prolínání času, rozplétání minulosti, nevyřešená vražda, měnící se budoucnost, osudová láska aneb pestrý žánrový koktejl, který plně upoutal mou pozornost. Chvíli mi trvalo, než mi to celé secvaklo a to se mi líbí, když předem nevím. Herecky vydařené + krásná hudba.(2.7.2019)