Vražda v Orient expresu

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Krimi / Drama

USA / Malta, 2017, 114 min

Naposledy ma rovnakým spôsobom podobne nadchli Most špiónov a Popoluška práve od Branagha. Sústredený, po remeselnej stránke dokonalý a najmä s obrovským srdiečkom urobený Old School, ktorý evidentne baví celý štáb pred aj za kamerou. A mňa s ním. Navyše pomáha opora v predlohe, ktorú by sa podarilo zničiť asi iba totálnemu patlalovi. A tým Branagh nie je. Miesto v tohtoročnej top10 isté. 9/10(9.11.2017)

• Real Tom Hardy

"DID WE DIE?" ----------- Detektívky, zvlášť tie anglické, ma moc neberú, nezmenil to ani Lumet v prvom vlaku zo sedemdesiateho-štvrtého a ani Branagh v najnovšom Orient Expresse, aj keď ako herec hrajúci Poirota áno. Zamrznuté krajinné prostredie a tajuplná vražda mali filmu zabezpečiť poriadne chladnú atmosféru, necítil som však nič. Možno miestami nádych steampunku, tam to ale skončilo. Viac atmosferický je už aj Dafoe a to je teda čo povedať.(10.2.2018)

Filmové zpracování daného románu Agathy Christie z roku 74, si už moc nepamatuji, ale vím, že se mi moc líbil a právě proto jsem byl hodně zvědav jak si s tím poradí Kenneth Branagh. A zvládl to na výbornou a prakticky bez větších výhrad. Pro znalce předešlého filmu nebo knižní předlohy se nebude jednat o žádné překvapení, ale přesto určitě ocení kvalitní přepis. Všichni herci výborní a Branagh (až na uměle vyhlížející knír) znamenitý.(2.4.2018)

O moc lépe to natočit nešlo, ovšem já a Agatha Christie se asi jen tak kamarádit nebudeme. Samozřejmě jsem měl dávno vidět původní slavný film a příběh by mě ničím nepřekvapil, ale já si nemůžu pomoct, to rozuzlení mi přišlo strašně hloupé a nevěřil jsem svým očím, že tohle někdo myslí vážně. Kenneth Branagh si i se svým příšerným knírem šel hrdě za svým, přilákal k filmu tolik známých herců, až se tomu u prvního traileru nechtělo věřit a precizně zrežíroval klasický příběh pro novou generaci, tedy i pro mne. U Nilu budu taktéž, a vím, že je to velmi naivní tužba, ale opravdu by to příště nešlo bez toho kartáče pod nosem? 😁(11.2.2018)

Musim rict, ze me to prijemne prekvapilo. Branagh, jakozto clovek, kterej se chce drzet predlohy, byl samozrejme predlohou zaroven svazanej, ale dela vse pro to, aby v ramci moznosti udelal z filmu moderni detektivku, ktera nebude jen unyla konverzacka, ale dojde i na nejakou tu akci a divak se bude bavit. A dari se mu to, vizualne to vypada moc pekne, i pres to, ze triky jsou trochu slabsi, dari se budovat hodne napinavou atmosferu a navic tu je naprosto spickova sestava hercu. Konec je sice lehce uspechanej v porovnani s rozvleklejsi prvni polovinou, ale film proste bavi od zacatku do konce. Jediny, pres co jsem se neprenes, je Branaghovo Poirot, proste mam zafixovanyho Sucheta. Ale i tak solidni 4*.(11.10.2018)

• - Z filmu Sidneyho Lumeta z roku 1974 si Branagh inspiraci nebral, záměrně se na něj před natáčením vůbec nepodíval, aby jím nebyl ovlivněn. (Stoka)

• - V závěru filmu Hercule Poirot (Kenneth Branagh) přichází k podezřelým ke stolu, ti jsou sestaveni podobně jako na fresce „Poslední večeře“ od Leonarda da Vinciho. (necisty)

• - Tvůrci si nehlídali řazení vagónů. Chvíli máme zavazadlový vůz vpředu, poté zase vzadu a následně byl hned za lokomotivou. (Stoka)